Jump to content

Amoi N828


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν με εμφανιζει τα βιντεα στον περιηγητη!?

τι να εγκαταστησω?

αυτό

http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.69/install_flash_player_ics.apk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω σταυρο αυτο ηταν!

μπορει καποιος με πμ να με πει ποιο προγραμα πλοηγησεις να αγορασω :X

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι στην αρχικη οθονη στα οικονιδια που εχει κατω κατω εχει και μια μπλέ γη :)

οταν παταω εκει πανω με πηγαινει σε μια σελιδα με μονο κινεζικα...κατι σαν σελιδα αναζητησης μου φαινεται αλλα εχει μονο κινεζικα.

αλαζει καπως αυτο???

 

ΤΟ εκανα ευχαριστω πολυ σταυρο

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι στην αρχικη οθονη στα οικονιδια που εχει κατω κατω εχει και μια μπλέ γη :)

οταν παταω εκει πανω με πηγαινει σε μια σελιδα με μονο κινεζικα...κατι σαν σελιδα αναζητησης μου φαινεται αλλα εχει μονο κινεζικα.

αλαζει καπως αυτο???

Επιλογές, ρυθμίσεις, προχωρημένες, επιλογή μηνανής αναζήτησης, και βάλε το google αντί baidu

Link to comment
Share on other sites

...δεύτερο AMOI N828 από minideal και όλα άψογα ξανά όσον αφορά την αποστολή. Οι άνθρωποι εκεί γνωρίζουν τη δουλειά τους και αυτό είναι ευχάριστο.

Όσον αφορά το κινητό, αυτή τη φορά ήρθε με μαύρο χρώμα πίσω κάλυμμα (ματ, ωραία αίσθηση, λερώνει εύκολα). Σωστή εφαρμογή χωρίς προβλήματα. Και οι δύο μπαταρίες λειτουργούν οκ. Ήρθε rooted, με stock 5.6.

Recovery δεν έχουν περάσει ή είναι προβληματικό (ανθρωπάκι android με ανοιχτή κοιλίτσα/κόκκινο θαυμαστικό).

Παρήγγειλα και από aliexpress αυτή τη θήκη: http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-Brand-MOFI-YI-Series-PU-Leather-Case-for-AMOI-N828-High-Quality-Case-For/881882189.html

Καλή ποιότητα, μοντέρνα σχεδίαση, ανθεκτική σε καταπονήσεις εξωτερικά, λειτουργεί και ως stand case.

Μοναδική παραφωνία, η αμφιβόλου αντοχής στο χρόνο σύνδεση (με κόλλα) της εξωτερικής επιφάνειας με το εσωτερικό hard case υποδοχέα του κινητού.

Το κατάστημα αξιόπιστο, ταχύτατο σχετικά και πολύ εξυπηρετικό στη συνεννόηση. Ίσως λίγο ακριβό όσον αφορά την επιλογή SignPost (+4.16$) αλλά νομίζω είναι 1st priority.

Link to comment
Share on other sites

...δεύτερο AMOI N828 από minideal και όλα άψογα ξανά όσον αφορά την αποστολή. Οι άνθρωποι εκεί γνωρίζουν τη δουλειά τους και αυτό είναι ευχάριστο.

Όσον αφορά το κινητό, αυτή τη φορά ήρθε με μαύρο χρώμα πίσω κάλυμμα (ματ, ωραία αίσθηση, λερώνει εύκολα). Σωστή εφαρμογή χωρίς προβλήματα. Και οι δύο μπαταρίες λειτουργούν οκ. Ήρθε rooted, με stock 5.6.

Recovery δεν έχουν περάσει ή είναι προβληματικό (ανθρωπάκι android με ανοιχτή κοιλίτσα/κόκκινο θαυμαστικό).

Παρήγγειλα και από aliexpress αυτή τη θήκη: http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-Brand-MOFI-YI-Series-PU-Leather-Case-for-AMOI-N828-High-Quality-Case-For/881882189.html

Καλή ποιότητα, μοντέρνα σχεδίαση, ανθεκτική σε καταπονήσεις εξωτερικά, λειτουργεί και ως stand case.

Μοναδική παραφωνία, η αμφιβόλου αντοχής στο χρόνο σύνδεση (με κόλλα) της εξωτερικής επιφάνειας με το εσωτερικό hard case υποδοχέα του κινητού.

Το κατάστημα αξιόπιστο, ταχύτατο σχετικά και πολύ εξυπηρετικό στη συνεννόηση. Ίσως λίγο ακριβό όσον αφορά την επιλογή SignPost (+4.16$) αλλά νομίζω είναι 1st priority.

Καλορίζικο!!

Πότε το παρείγγηλες;;

Link to comment
Share on other sites

...ήρθε σε 12 μέρες.

 

Eγώ το παράγγειλα στις 8 και σήμερα το είδα στο track and trace του Ελτά. Μάλλον αύριο η μευθάυριο θα το παραλάβω!

Link to comment
Share on other sites

Eγώ το παράγγειλα στις 8 και σήμερα το είδα στο track and trace του Ελτά. Μάλλον αύριο η μευθάυριο θα το παραλάβω!
Αν έγραφες και από που το παρήγγειλες...
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Eγώ το παράγγειλα στις 8 και σήμερα το είδα στο track and trace του Ελτά. Μάλλον αύριο η μευθάυριο θα το παραλάβω!

 

Και εγω στις 8 το παράγγειλα, 10 έγινε shipped, και 13 dispatched to overseas. Έχω σκάσει. Τσεκάρω 2-3 φορές την ήμερα τα ΕΛΤΑ...

Link to comment
Share on other sites

...ναι το έγραψα πιο πάνω.

 

Από minideal με SG Post, που αλλού;
Ευχαριστώ πολύ.

 

Και εγω στις 8 το παράγγειλα, 10 έγινε shipped, και 13 dispatched to overseas. Έχω σκάσει. Τσεκάρω 2-3 φορές την ήμερα τα ΕΛΤΑ...
Λίγο υπομονή ακόμα και θα το έχεις σύντομα στα χέρια σου πιστεύω.
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Λίγο υπομονή ακόμα και θα το έχεις σύντομα στα χέρια σου πιστεύω.

 

Από το στόμα σου και στης singpost το αυτί...:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε σήμερα το μεσημέρι!!!

10 ημέρες μόνο!!

Η πρώτη ματιά είναι θετικότατη. Με κάνει να νιώθω λίγο μ@λ@κας που αγόραζα ακριβά "επώνημα" τηλέφωνα παλιότερα!

Έχει και τρεις φώυο με κάτι κινέζες σε κάτι γραφεία!!!

Link to comment
Share on other sites

[...]Έχει και τρεις φώυο με κάτι κινέζες σε κάτι γραφεία!!!
σου καναν δώρο κινέζικο πορνό :lol:
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη ματιά είναι θετικότατη. Με κάνει να νιώθω λίγο μ@λ@κας που αγόραζα ακριβά "επώνημα" τηλέφωνα παλιότερα!
Και εγώ μία από τα ίδια...

Έχει και τρεις φώτο με κάτι κινέζες σε κάτι γραφεία!!!
Ωραίες;

 

Χθες το παρήγγειλα και εγώ. Πείστηκα για την αγορά του από το γεγονός που ακολουθεί.

Παρήγγειλα και παρέλαβα δύο κινητά για φίλο μου και τον γιο του. Για τον φίλο παράγγειλα το Ν828, κατόπιν των όσων θετικών είχα διαβάσει σε αυτό το νήμα, αλλά και λόγω της επιμονής του γκουρού gerstavros να προτείνει το συγκεκριμένο κινητό σε άτομα με χωρίς τρομερές από άποψη χαρακτηριστικών απαιτήσεις.

Το άλλο κινητό που προοριζόταν για το γιό του έπρεπε να ήταν πιο "μούρη" και με ανώτερο hardware, έτσι επιλέχτηκε το zopo c2 platinum(που παρεμπιπτόντως, μου αρέσει εμφανισιακά, σφόδρα!) και η παραγγελία έγινε από το minideal.

Μετά από 19 μέρες ήρθαν και έπρεπε να "στηθούν" από τον σχετικότερο της παρέας, δηλαδή εμένα. Ξεκίνησα πρώτα με το 828 του πατέρα το οποίο με εξέπληξε θετικά. Ταχύτητα, αμεσότητα, χρώματα στην οθόνη, φωτογραφική, ασύρματη δικτύωση, gps, όλα τέλεια(εκτός της αισθητικής, λόγω καμπυλών που δεν είμαι φίλος). Δεν το φανταζόμουνα έτσι.

Κάτι ανάλογο περίμενα και από το c2 το οποίο όμως με απογοήτευσε, σε όλους τους προαναφερθέντες τομείς υπήρξε υποδεέστερο. Κατανοώ πως είναι νέα συσκευή και με αρχική ακόμα ρομ αλλά και σε διαφορά στην τιμή είναι ανώτερο(είναι σχεδόν διπλάσια) και θα έπρεπε να ήταν καλύτερο. Γιαυτό όμως θα πρέπει να περιμένουμε να "ωριμάσουν οι ρομ του".

Ύστερα από αυτό και ενώ εδώ και καιρό, περίμενα την ευρεία κυκλοφορία του Zopo 980 Turbo 2/32 για να το παραγγείλω, φοβήθηκα να ρισκάρω για παιδικές ασθένειες και προχώρησα σε παραγγελία του Ν828.

Για το οποίο διαπίστωσα τελικά, πως με καλύπτει πλήρως με αυτά που προσφέρει και ειδικά στην τιμή των 130 ευρώ που προσφέρεται από το minideal και με το κατάλληλο κουπόνι.

Θα παρακολουθώ το νήμα με μεγάλο ενδιαφέρον και θα πρέπει να βρω χρόνο να το διαβάσω από την αρχή. Συνεπώς, θα τα λέμε συχνά από εδώ.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

...χθες δοκίμασα αυτή τη ROM και γενικά μου άφησε καλές εντυπώσεις με ελάχιστες διαπιστωμένες για την ώρα "παραφωνίες", που όμως είναι και ουσιαστικές. Συγκεκριμένα:

Το home button δεν δουλεύει σωστά, ωστόσο υπάρχει ήδη συνοδευτικό patch γι' αυτό που το λύνει.

Η αυτόματη φωτεινότητα έχει θέμα (ρυθμίζει πολύ χαμηλά την ένταση, ειδικά στο σκοτάδι με συνέπεια να δυσκολεύεσαι να δεις και να γίνεται κουραστικό). Γενικά έχει ζήτημα η συγκεκριμένη ρύθμιση και φαίνεται να προσπαθεί να "αυτορυθμιστεί" συνεχόμενα με συνέπεια και την υψηλή κατανάλωση.

Υψηλή κατανάλωση επίσης φαίνεται να προκαλεί η ρύθμιση που έχει για αυτόματη επαναφορά/άνοιγμα της οθόνης όταν μετακινείς το κινητό.

Γενικά η κατανάλωση της μπαταρίας δεν είναι η συνηθισμένη, αλλά κυμαίνεται υψηλότερα, χωρίς ωστόσο να το έχω εξετάσει διεξοδικά τί και πώς.

Το 3D Home desktop/launcher οφείλω να ομολογήσω μου άρεσε και ως προς τη λειτουργικότητα και ως προς τις δυνατότητες/απόκριση, αλλά όλα αυτά φαίνεται να έχουν τίμημα στη μνήμη (αν και απομένουν περίπου 450-500MB ελεύθερα μόλις εκκινήσει το κινητό).

Εμπεριέχει πλήθος άλλων εφαρμογών αρκετά χρήσιμων, ωστόσο έχει και αρκετές κινεζιές που χρειάζονται απεγκατάσταση/αντικατάσταση.

Νομίζω αξίζει κανείς να πειραματιστεί λίγο μαζί της έστω και προσωρινά, ώστε να αποκτήσει και χρήσιμες ιδέες για μεταφορά στη ROM της επιλογής του, αλλά εν τέλει μάλλον θα επιστρέψω στην προηγούμενη Samsung που είναι σταθερή.

Η ROM μπαίνει εύκολα μέσω recovery.

Σκέφτομαι να δοκιμάσω και τη Lewa πριν την επιστροφή στα γνώριμα, οπότε θα ενημερώσω για τις διαπιστώσεις.

Link to comment
Share on other sites

λεω να του βαλω μια sd καρτα μεσα και βρηκα αυτη http://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-OEM-16GB-micro-SD-SDHC-Class-10-UHS-1-Memory-card-upto-80MB-S-Read-/141010011606?pt=UK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_MemoryCards&hash=item20d4da05d6

μια χαρα δεν ειναι?

κανα hands free ξερουμε?

αυτα τι λενε http://www.everbuying.com/product431873.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα απλώς να επιβεβαιώσω μετά από δοκιμές το θέμα που έχει με το bluetooth και το 3g. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το dual sim ή όχι. Πάντως για να δουλέψει κανονικά το bluetooth ως headset εννοώ πρέπει να κάνεις την κάρτα που έχεις για data να μην είναι 3G στις ρυθμίσεις. Προσοχή δεν έχει να κάνει με το αν έχεις ενεργό το δίκτυο μέσω κινητής. Και απενεργοποιημένο να το έχεις, αν η ρύθμιση είναι για 3G, τότε πάπαλα. Η γραμμή θα κλείνει, θα σου ζητά το pin ενώ αν μετά που θα δουλέψει, δε θα ακούγεσαι σχεδόν καθόλου από το bluetooth (ενώ εσύ θα ακούς)

 

Δοκιμασμένο με 4 διαφορετικές συσκευές bluetooth. Dual sim, Cosmote και οι δύο.

 

εχω και εγω θεμα με το μπλου τουθ και ασυρματο headsfree (εχω ενα samsung). οταν το συνδεω στο τηλ δεν λειτουργουν τα κομπια του headsfree μονο η ενταση.ανοιξε κλεισε μονο απο το κινιτο. μιλαω, ακουω και με ακουνε καλα αλλα αποσυνδεετε πολυ ευκολα.

και το κουφο οταν παιρνω τηλ καποιον και αυτος μιλαει τοτε με πεταει εξω και μου ζηταει να βαλω το pin.

δεν εχω κανει αυτα που λεει το παιδι παραπανω αλλα η ερωτηση μου ειναι εσεις που εχετε το τηλ πως τα παει με τα headsfree??παιζει κανονικα??υπαρχει καποια λυση?

ειμαι στην cosmote αν αυτο παιζει καποιο ρολο.

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

λεω να του βαλω μια sd καρτα μεσα και βρηκα αυτη http://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-OEM-16GB-micro-SD-SDHC-Class-10-UHS-1-Memory-card-upto-80MB-S-Read-/141010011606?pt=UK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_MemoryCards&hash=item20d4da05d6

μια χαρα δεν ειναι?

κανα hands free ξερουμε?

αυτα τι λενε http://www.everbuying.com/product431873.html

 

Μην τα πάρεις αυτά. Δυστυχώς στο AMOI N828 δεν δουλεύουν τα απλά universal (για κάθε τύπου κινητό) handsfree καθώς η συνδεσμολογία είναι διαφορετική και δεν θα ακούς καλά (θα ακούς πολύ χαμηλά τον άλλο και ενίοτε θα νομίζεις ότι μιλάς μέσα από μία σπηλιά). Στο λέω εγώ που έχω δοκιμάσει από κινέζικα όπως ε΄συ που λες να πάρεις μέχρι επώνυμα samsung/sony/htc/nokia τα οποία δεν λειτούργησαν με τίποτε!!! Πάρε handsfree αποκλειστικά για το N828. Μπορείς να βρεις εδώ:

 

http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=n828+headphones&catId=0&initiative_id=SB_20130721002557

 

εχω και εγω θεμα με το μπλου τουθ και ασυρματο headsfree (εχω ενα samsung). οταν το συνδεω στο τηλ δεν λειτουργουν τα κομπια του headsfree μονο η ενταση.ανοιξε κλεισε μονο απο το κινιτο. μιλαω, ακουω και με ακουνε καλα αλλα αποσυνδεετε πολυ ευκολα.

και το κουφο οταν παιρνω τηλ καποιον και αυτος μιλαει τοτε με πεταει εξω και μου ζηταει να βαλω το pin.

δεν εχω κανει αυτα που λεει το παιδι παραπανω αλλα η ερωτηση μου ειναι εσεις που εχετε το τηλ πως τα παει με τα headsfree??παιζει κανονικα??υπαρχει καποια λυση?

ειμαι στην cosmote αν αυτο παιζει καποιο ρολο.

 

Έχει αναφερθεί ξανά αυτό. Κατά ένα περίεργο λόγο (μάλλον το διαφορετικό band που λειτουργεί η Cosmote σε σχέση με Voda και Wind) όταν έχεις bluetooth συνδεδεμένο με το κινητό σε Cosmote και πραγματοποιείς κλήσεις τότε πέφτει η κλήση χάνεται η σύνδεση με το bluetooth και ζητάει πάλι το pin το κινητό. Αυτό το θέμα ισχύει μόνο σε κάρτες Cosmote, καθώς σε Voda, Wind που το έχουμε δοκιμάσει διάφοροι, δεν υπήρχε το παραμικρό πρόβλημα... Αλλάζωντας ROM δε φαίνεται να φτιάχνει, αν και δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

κανα hands free ξερουμε?

αυτα τι λενε http://www.everbuying.com/product431873.html

 

Ψάχνοντας κάτι σε ένα ντουλάπι στο σπίτι μου με παλιά κινητά και διέφορα άλλα παρελκόμενά τους, βρήκα ένα μάτσο ανακατεμένα ακουστικά. Τα τέσσερα από αυτά ήταν με miniJack και το ένα από αυτά που είναι Sony Ericson δουλεύει μια χαρά! Από την άλλη δύο Samsung κάνουν αυτό που περιγράφουν καναδυό

συμ-forum-ήτες.

Αν έχεις κανά παλιό δοκίμασέ το.

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα παρηγγειλα αυτο http://www.aliexpress.com/item/Xiaxin-n828-earphones-xiaxin-n821-mobile-phone-headphones-n820-big-v-wire-earphones-film-dust-plug/940488283.html

μιας και οσο ειμαι στην κοσμοτε ασυμαρτο δεν παιζει....

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα update το SuperSU απο το play store, μου έβγαλε το μήνυμα οτι δεν μπορεί να ανανεώσει τα binaries.

Έκανα uninstall το update και είναι εντάξει, αλλά τι κάνουμε για να μη μείνει έτσι;

Έχω την τελευταία 5.6, στο τηλέφωνο που παρέλαβα σήμερα.

 

Τελικά έβγαλες άκρη με το συγκεκριμένο πρόβλημα;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...