Jump to content

ZTE Grand X Quad V987


ulvergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ παράξενο αυτό. Δεν υπάρχει σε κάποια γωνία καμια φουσκαλα; Πάντως δεν θα συνιστούσα οινοπνευματα και άλλα χημικά. Και με το πιστολάκι μην το παρακανεις.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ούτε εκεί που είναι το ακουστικό μπορείς να βρείς λίγο άνοιγμα?

Με ένα σουγιαδάκι, κάτι.

Όπως είπε και ο sso, μην το παρακάνεις με το πιστολάκι...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ παράξενο αυτό. Δεν υπάρχει σε κάποια γωνία καμια φουσκαλα; Πάντως δεν θα συνιστούσα οινοπνευματα και άλλα χημικά. Και με το πιστολάκι μην το παρακανεις.

Οχι δεν έχει τίποτα, έχει εφαρμόσει άψογα....

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι ,μην τα ρωτάς πως ( ! ) μου έπεσε κόλα στιγμής σε διάφορα σημεία στην οθόνη του laptop μου .Ενώ μπορούσα να δω άνετα το οτιδήποτε,ήμουν υποχρεωμένος να βλέπω πιτσιλιτσες σαν νερό σε διάφορα σημεία αυτής .

Μία ημέρα όμως μου ήρθε η ιδέα !Πήρα ένα ξυράφι και προσεκτικά (πολύ) έξυσα την οθόνη και δεν μιλάμε για σκληρή οθόνη κινητού . !Καμία σχέση .Αν το κάνεις προσεχτικά και σχεδόν πλάγια με την οθόνησου με το ξυράφι , ίσως και να βοηθηθείς!

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εκεί που είναι το ακουστικό μπορείς να βρείς λίγο άνοιγμα?

Με ένα σουγιαδάκι, κάτι.

Όπως είπε και ο sso, μην το παρακάνεις με το πιστολάκι...

 

Σουγιαδακι δεν νομίζω πως είναι και τόσο καλή ιδέα, μην το χαραξω... Το φοβάμαι και το πιστολάκι....

Link to comment
Share on other sites

Σουγιαδακι δεν νομίζω πως είναι και τόσο καλή ιδέα, μην το χαραξω... Το φοβάμαι και το πιστολάκι....

 

Σουγιαδάκι, αλλά στη μύτη βάλε ένα λεπτό πανάκι ( σαν αυτά που δίνουν μαζί με τα screen protectors).

Δηλαδή έλεος! Έχω προσπαθήσει να βάλω προστασία οθόνης όσο καλύτερα μπορώ και πάντα έχει ατέλειες.

Και εσύ που θες να την βγάλεις, είναι τέλεια περασμένη! Πόσο γκαντεμιά?

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι ,μην τα ρωτάς πως ( ! ) μου έπεσε κόλα στιγμής σε διάφορα σημεία στην οθόνη του laptop μου .Ενώ μπορούσα να δω άνετα το οτιδήποτε,ήμουν υποχρεωμένος να βλέπω πιτσιλιτσες σαν νερό σε διάφορα σημεία αυτής .

Μία ημέρα όμως μου ήρθε η ιδέα !Πήρα ένα ξυράφι και προσεκτικά (πολύ) έξυσα την οθόνη και δεν μιλάμε για σκληρή οθόνη κινητού . !Καμία σχέση .Αν το κάνεις προσεχτικά και σχεδόν πλάγια με την οθόνησου με το ξυράφι , ίσως και να βοηθηθείς!

Δεν μου ακουγεται καλή ιδέα το ξυραφάκι...

 

Σουγιαδάκι, αλλά στη μύτη βάλε ένα λεπτό πανάκι ( σαν αυτά που δίνουν μαζί με τα screen protectors).

Δηλαδή έλεος! Έχω προσπαθήσει να βάλω προστασία οθόνης όσο καλύτερα μπορώ και πάντα έχει ατέλειες.

Και εσύ που θες να την βγάλεις, είναι τέλεια περασμένη! Πόσο γκαντεμιά?

 

Χαχα ελα ντε?Μιλάμε εφάρμοσε αψογα..Λες και εχει κολλήσει με κόλλα είναι....:lol:

Link to comment
Share on other sites

sos... Παιδία εχω θέμα με το κινητό, άρχισε να κολλάει και μετά απο μια επανακίνηση(αφαίρεσα την μπαταρία) έβγαλε μηνυμα προβλημα με την εφαρμογή bluetooth και απο κάτω σφάλμα συστήματος και ...τέλος. Δεν ανοιγει πλεον. ΒΟΗΘΕΙΑ...:blink:
Link to comment
Share on other sites

Στο recovery μπορείς να μπεις;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορείς να μπεις στο recovery (κρατώντας πατημένα τα πλήκτρα volume up+ power για 8-10 δευτερόλεπτα) δοκίμασε μήπως μπορείς να φλασαρεις μια Ρομ με το Sp Flash Tool. Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορείς να μπορείς στο recovery (κρατώντας πατημένα τα πλήκτρα volume up+ power για 8-10 δευτερόλεπτα) δοκίμασε μήπως μπορείς να φλασαρεις μια Ρομ με το Sp Flash Tool.

 

Στο recovery δεν μπαίνει. Γενικά το κινητο είναι νεκρό, ουτε στη φορτιση αναβει κάπιο λαμπακι. Να δοκιμασω να βάλω rom η να το στείλω πισω μιας και ειναι στη εγγυηση.(εχει ρομ απο minideal)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να δοκιμάσεις (αν και το βλέπω χλωμό να ανταποκριθεί) πρώτα πριν το στείλεις, διότι θα σου φάει κανά δίμηνο η διαδικασία να πάει Κίνα και να ξαναγυρίσει.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να δοκιμάσεις (αν και το βλέπω χλωμό να ανταποκριθεί) πρώτα πριν το στείλεις, διότι θα σου φάει κανά δίμηνο η διαδικασία να πάει Κίνα και να ξαναγυρίσει.

 

Να βάλω miui; η διαδικασια περιγραφεται στην εκτη σελιδα αλλα τα Link με drivers κλπ δεν υπαρχουν...

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να βάλεις official, ώστε αν τελικά χρειασθεί να το στείλεις στην Κίνα να μην υπάρχουν "ίχνη" από άλλη Rom.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να βάλεις official, ώστε αν τελικά χρειασθεί να το στείλεις στην Κίνα να μην υπάρχουν "ίχνη" από άλλη Rom.

 

αρα θελω ρομ απο minideal. που την βρισκω; Ευχαριστω για την βοηθεια, θελω να τελειωνω σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Στο πιο πάνω ποστ σου,γράφεις ότι έχεις την ρομ απο minideal.Αν δεν του έχεις ξαναβάλει άλλη ρομ,θα έχει ήδη αυτή του minideal
Link to comment
Share on other sites

Στο πιο πάνω ποστ σου,γράφεις ότι έχεις την ρομ απο minideal.Αν δεν του έχεις ξαναβάλει άλλη ρομ,θα έχει ήδη αυτή του minideal

Χρήστο το κινητό έχει "κοιμηθεί" και δεν "ξυπνάει". Είπαμε να δοκιμάσει με το Sp Flash Tool μήπως ξυπνήσει. Γι αυτό θέλει την Ρομ του minideal.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τα εξης βήματα που βρηκα σε αλλο θέμα

 

1.Αφαιρώ την μπαταρ'ια από το τηλέφωνο.

Σε windows 7 Flash_tool.exe (right click+run as administrator)

2.Επιλογή του scatter από το firmware και μαρκάρεις μόνο PRE-LOADER και click στο DOWNLOAD.

3.Πατάς και κρατάς πατημένα το (power) + το (volume -) συνδέεις το USB καλώδιο στο pc (από την άλλη μεριά είναι ήδη συνδεδεμένο στο τηλέφωνο). Πρέπει να δείς την κόκκινη μπάρα, μετλα την μώβ και τελικά τον πράσινο κύκλο, μετά αποσυνδέεις το καλώδιο.

 

Και το κινητο αναστηθηκε.

Τωρα δουλευει, τι να κάνω με τα κολληματα που έχει

Με άλλη ρομ θα διορθωθει η κατασταση;

Link to comment
Share on other sites

Και του πατερα μου το v987 εχει κολληματα και πριν δυο μερες διαβασα καπου οτι το προβλημα ξεκιναει απο μετατοπιση μπαταριας στο εσωτερικο, ετσι σφηνωσα χαρτι μεταξυ της μπαταριας και της κασας του κινητου και μεχρι τωρα δεν εχει κανει κολπα.....παντως αν βρεις οριστικη λυση στο προβλημα θα με σωσεις γιατι ασχολουμαι με αλλα τρια κινητα :wacko::wacko::wacko: Edited by tiger30
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και μια άλλη ρομ. Εγώ χρησιμοποιώ αυτή του Bruno και το κινητό λειτουργεί χωρίς προβλήματα ( φτου μη το ματιάσω).
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω μια συμβουλη.Το κινητο μου εβγαλε αυτοματα OTA update αλλα τα γραφει ολα στα κινεζικα και δεν καταλαβαινω τπτ.Σκεφτομαι να την κανω αλλα δεν ξερω αν χασω τα ελληνικα και το root.Οσο για το root το ξανακανω η γλωσσα θα χαθει?Μετα υπαρχει περιπτωση αν χαθει να την βαλω με το morelocale(αν λεγεται κ ετσι) απο το Playstore?
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τα εξης βήματα που βρηκα σε αλλο θέμα

 

1.Αφαιρώ την μπαταρ'ια από το τηλέφωνο.

Σε windows 7 Flash_tool.exe (right click+run as administrator)

2.Επιλογή του scatter από το firmware και μαρκάρεις μόνο PRE-LOADER και click στο DOWNLOAD.

3.Πατάς και κρατάς πατημένα το (power) + το (volume -) συνδέεις το USB καλώδιο στο pc (από την άλλη μεριά είναι ήδη συνδεδεμένο στο τηλέφωνο). Πρέπει να δείς την κόκκινη μπάρα, μετλα την μώβ και τελικά τον πράσινο κύκλο, μετά αποσυνδέεις το καλώδιο.

 

Και το κινητο αναστηθηκε.

Τωρα δουλευει, τι να κάνω με τα κολληματα που έχει

Με άλλη ρομ θα διορθωθει η κατασταση;

 

Αν μπορείς και μπαίνεις τώρα στο recovery πέρασε μια άλλη Ρομ. Κι εγώ έχω βάλει του Bruno εδώ και πολύ καιρό και δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Κράτα πρώτα ένα backup της ρομ που έχεις τώρα.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς και μπαίνεις τώρα στο recovery πέρασε μια άλλη Ρομ. Κι εγώ έχω βάλει του Bruno εδώ και πολύ καιρό και δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Κράτα πρώτα ένα backup της ρομ που έχεις τώρα.

 

Πρέπει να βαλω και αγγλικο recovery; να μην κρατησω του minideal; Με ποια σειρα γινονται; Τα βηματα στην εκτη σελιδα δεν με βοηθανε.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βαλω και αγγλικο recovery; να μην κρατησω του minideal; Με ποια σειρα γινονται; Τα βηματα στην εκτη σελιδα δεν με βοηθανε.

Πως αλλιώς θα διαβάσεις; Εκτός και αν ξέρεις Κινέζικα:lol:

1. Κατεβάζεις το recovery και το βάζεις χύμα στη root της κάρτας. Το όνομα πρέπει να είναι recovery.img Εγώ έχω το COT Recovery https://dl.dropboxusercontent.com/u/102352523/recovery.img

2. Κατεβάζεις την Ρομ που θέλεις και την αντιγράφεις στην κάρτα σου (σε μορφή .zip)

3. Κατεβάζεις από το Play το Mobileuncle Tools, το τρέχεις, πατάς Recovey Update και θα δεις το αρχείο recovery.img που έχεις βάλει στην κάρτα. Πατάς επάνω του και αμέσως θα εγκατασταθεί το recovery. Πατάς reboot και θα σε βγάλει στο recovery.

Μόλις μπεις στο recovery πάρε Backup την Ρομ που έχεις τώρα.

Αν βάλεις το COT Recovery που έχω κι εγώ θα κάνεις τα εξής βήματα:

1. Nandroid/Backup (θα πάρεις backup την Ρομ που έχεις τώρα)

2. Pre-flash Wipe/Yes

3. Zip Flashing/Choose zip from SD Card/Βρίσκεις το αρχείο της Rom που έχεις βάλει στην κάρτα σου και προχωράς στην εγκατάσταση.

 

Εναλλακτικά μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις Factory Reset και να δεις μήπως στρώσει και να κρατήσεις την Ρομ που έχεις. Σ' αυτή τη περίπτωση αν δεν θέλεις να ξαναπερνάς τις εφαρμογές που έχεις βάλει θα πάρεις πρώτα ένα Backup των εφαρμογών χρήστη με το Titanium backup.

 

Αυτά και καλή επιτυχία:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...