Jump to content

ZTE Grand X Quad V987


ulvergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια απο φωτο τι βγαζει το 987??:confused:

σκεφτομαι να αλλαζα το 967 s μου κ ψαχνω κατι με καλη φωτο:)

 

παλια ειχα gs3,δεν ξερω αν μπορει καποιος να συγκρινει..:confused:

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια απο φωτο τι βγαζει το 987??:confused:

σκεφτομαι να αλλαζα το 967 s μου κ ψαχνω κατι με καλη φωτο:)

 

παλια ειχα gs3,δεν ξερω αν μπορει καποιος να συγκρινει..:confused:

 

Δεν ξέρω τι βγάζουν αυτά που αναφέρεις αλλά σκέψου ότι εγώ είμαι διακοπές και δεν πήρα φωτογραφικη λόγω κινητού! Βγάζει πολύ καλές! Όπως και το βίντεο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι βγάζουν αυτά που αναφέρεις αλλά σκέψου ότι εγώ είμαι διακοπές και δεν πήρα φωτογραφικη λόγω κινητού! Βγάζει πολύ καλές! Όπως και το βίντεο!

 

Kαι εγω το παράγγειλα και το στείλανε σήμερα και ελπίζω να προλάβω να το πάρω πριν τις διακοπές να δοκιμάσω και εγώ την φωτογραφική του :rolleyes:

Στείλε μας και καμία φωτογραφία απο εκεί να δουμε τι βγάζει και να ζηλέψουμε κιόλας :p

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό φίλε μου!

 

Σε ευχαριστώ πολυ φιλαράκι πιστεύω πριν τις 16 αυγούστου να το έχω στα χέρια μου ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο φωτο τι βγαζει το 987??:confused:

σκεφτομαι να αλλαζα το 967 s μου κ ψαχνω κατι με καλη φωτο:)

 

παλια ειχα gs3,δεν ξερω αν μπορει καποιος να συγκρινει..:confused:

 

Δεν είσαι ευχαριστημένος από την κάμερα του 967s? Δεν βγάζει καλές φωτό.?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ευχαριστημένος από την κάμερα του 967s? Δεν βγάζει καλές φωτό.?

 

οχι:),ο σταυρος μου προτεινε thl w8 ή το ζτε σας ή αμοιΑ860W..

Αλλα το W8 ειναι φτηνοοο.οχι οτι με νοιαζει αν μου πει καποιος οτι το ζτε εχει καλυτερη καμερα..:confused:

 

αληθεια εκπτωτικο κουπονακι εχουμε?

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω το παράγγειλα και το στείλανε σήμερα και ελπίζω να προλάβω να το πάρω πριν τις διακοπές να δοκιμάσω και εγώ την φωτογραφική του :rolleyes:

Στείλε μας και καμία φωτογραφία απο εκεί να δουμε τι βγάζει και να ζηλέψουμε κιόλας :p

 

Τολο-ναυπλιο

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει καποιος την lewa? και αν ναι πως?

την περναω μεσω CMW update.zip και στο bootαρισμα κολλαει στο logo... εχει καποιος ιδεα??

 

το εκανα...η λυση ηταν οτι επρεπε να κανω την μνημη να διασπαστει παλι οπως ηταν πριν το repartition

Edited by stvgrr
Link to comment
Share on other sites

Τολο-ναυπλιο

 

Πολυ καλή φώτο και πολυ ωραίο και το Ναυπλιο!Καλά να περάσεις φίλε μου ευχαριστούμε για την φωτογραφία ;)

Link to comment
Share on other sites

Πεστε μου σας παρακαλω, πλην της μεγαλυτερης οθονης του 987grand, ποιες διαφορες εχει αυτο http://www.aliexpress.com/item/For-zte-v987-4-1-quad-core-6589-dual-sim-smart-phone-1g-fuselage-syncronisation-4g/1100028869.html, που ειναι σε αριστη τιμη; Εννοω διαφορες που να το κανουν πολυ κατωτερο εναντι του "μεγαλου" Edited by lakiss51
Link to comment
Share on other sites

Πεστε μου σας παρακαλω, πλην της μεγαλυτερης οθονης του 987grand, ποιες διαφορες εχει αυτο http://www.aliexpress.com/item/For-zte-v987-4-1-quad-core-6589-dual-sim-smart-phone-1g-fuselage-syncronisation-4g/1100028869.html, που ειναι σε αριστη τιμη; Εννοω διαφορες που να το κανουν πολυ κατωτερο εναντι του "μεγαλου"

 

Aυτό εδώ προφανώς πρέπει να είναι το zte 967s oxi το zte v987 που λέει...Aν και έχω τις αμφιβολίες μου και για αυτό..Δεν έχει feedback ο πωλητής..Καλύτερα κοίτα εδώ...

http://www.minideal.net/zte-v967s-mtk6589-quad-core-1-2ghz-android-4-2-dual-sim-5-0-inch-qhd-smart-phone.html

Link to comment
Share on other sites

Aυτό εδώ προφανώς πρέπει να είναι το zte 967s oxi το zte v987 που λέει...Aν και έχω τις αμφιβολίες μου και για αυτό..Δεν έχει feedback ο πωλητής..Καλύτερα κοίτα εδώ...

http://www.minideal.net/zte-v967s-mtk6589-quad-core-1-2ghz-android-4-2-dual-sim-5-0-inch-qhd-smart-phone.html

 

Δεν θελω με τοσο μεγαλη οθονη, και η 4" μεγαλη μου φαινεται, μα το κακο ειναι οτι σε μικρες οθονες τα τεχνικα στοιχεια εινα πεπερασμενα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω με τοσο μεγαλη οθονη, και η 4" μεγαλη μου φαινεται, μα το κακο ειναι οτι σε μικρες οθονες τα τεχνικα στοιχεια εινα πεπερασμενα!

 

Kαι τότε γιατί μπήκες εδώ?Εδω είναι το θέμα του ZTE v987.Aν θές γνώμες για άλλα κινητά κοίτα καλύτερα εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα (οπως και αλλοι στο xda) με το κολλημα που τρωι 1 στις 10 φορες κατα την κληση....δεν ολοκληρωνει την κληση (δηλαδη ξεκιναει την κληση αλλα ειναι νεκρο) και δεν τερματιζει την κληση ωστε να κανεις καινουρια και σε αναγκαζει να κανεισ επανακινηση...ουτε καν σου βγαζει το μενου απενεργοποιησης του τηλεφωνου πρεπει να κρατησεις το power μεχρι να κανει επανακινηση.....οσο περναει ο καιρος το κανει και πιο συχνα......

Θελω να γυρισω στην ρομ που μου ειχε βαλει το merimobile που την εχω backup με το cwm(τωρα ειμαι με bruno V1 4.1.2 και repartition user data)

Μπορω ετσι απλα να την κανω restore με το cwm και θα ειμαι οκ?Ρωταω λογω οτι εχω κανει το repartition mod...

 

Μου φενεται ενα ενα μας τα βγαζει.............και αρχιζω να ανυσηχο.......

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις την 4.2.

Μου ειχε τύχει 2-3 φορές αλλά πλέον με την 4.2 έχει εξαλειφθεί θα ελεγα... Δεν θυμάμαι να μου το έχει κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις την 4.2.

Μου ειχε τύχει 2-3 φορές αλλά πλέον με την 4.2 έχει εξαλειφθεί θα ελεγα... Δεν θυμάμαι να μου το έχει κάνει.

 

Κατι που με απασχολη ειναι οτι στην V1.0 εχω περασει το repartition userdata.....

Εκτος απο clear userdata πριν βαλω την V2.0 δεν θα πρεπει να ξαναφτιξω τα partifion οπως ηταν στοκ?

Και αν ναι αυτο πως γινεται?Με το spflash?

Θα μπορεση καποιος αν χρειαζεται να φτιαξω παλι τα stock partitions να μου πει την ακριβη διαδικασια γιατι διαβαζω κατι και για format emmc απο το pc....και σε πιο σημειο τις διαδικασιας το κανουμε αυτο και με πιο τροπο......οχι τιποτα αλλο αλλα μη το brickαρουμε κιολας........

Εχω κατεβαση και εχω standbye τα αρχεια του stock partition....EBR1,EBR2,MBR,MT6589_Android_scatter_emmc.txt και fat_empty.img.............

 

 

Κατι διαβασα οτι ο bruno θα εχει ετοιμη την καινουρια το Σαββατοκυριακο...θα περιμενω να δω.....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να προχωρήσω στην αγορά του εν λόγω ZTE αλλά διαβάζω ολα αυτά που γράφονται για αναβαθμίσεις και μου φαίνονται εξωγήινα...

Είμαι λίγο άσχετος με ολα αυτά και θέλω απλά ενα κινητό να κάνω τη δουλειά μου, να μπαίνω internet, να βγάζω καμμιά φωτό και να παίζω κανα παιχνιδάκι...

Για τα παραπάνω που αναφέρω, χρειάζεται να κάνω ολες αυτές τις ενημερώσεις, αλλαγές και αναβαθμίσεις που διαβάζω...???

Δηλαδή αν κάποιος δεν ασχολείται με ολα αυτά, να μην πάρει κινέζο...???

Link to comment
Share on other sites

Κατι που με απασχολη ειναι οτι στην V1.0 εχω περασει το repartition userdata.....

Εκτος απο clear userdata πριν βαλω την V2.0 δεν θα πρεπει να ξαναφτιξω τα partifion οπως ηταν στοκ?

Και αν ναι αυτο πως γινεται?Με το spflash?

Θα μπορεση καποιος αν χρειαζεται να φτιαξω παλι τα stock partitions να μου πει την ακριβη διαδικασια γιατι διαβαζω κατι και για format emmc απο το pc....και σε πιο σημειο τις διαδικασιας το κανουμε αυτο και με πιο τροπο......οχι τιποτα αλλο αλλα μη το brickαρουμε κιολας........

Εχω κατεβαση και εχω standbye τα αρχεια του stock partition....EBR1,EBR2,MBR,MT6589_Android_scatter_emmc.txt και fat_empty.img.............

 

 

Κατι διαβασα οτι ο bruno θα εχει ετοιμη την καινουρια το Σαββατοκυριακο...θα περιμενω να δω.....

 

και εγω με το extended partition το εχω,δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα.

γυρνας σε recovery,σβηνεις τα παντα(user data ktl)και κανεις install την καινουργια rom.

εγω αυτο εκανα...εχω 4.2 και το extended partition.

 

Ρε παιδιά θέλω να προχωρήσω στην αγορά του εν λόγω ZTE αλλά διαβάζω ολα αυτά που γράφονται για αναβαθμίσεις και μου φαίνονται εξωγήινα...

Είμαι λίγο άσχετος με ολα αυτά και θέλω απλά ενα κινητό να κάνω τη δουλειά μου, να μπαίνω internet, να βγάζω καμμιά φωτό και να παίζω κανα παιχνιδάκι...

Για τα παραπάνω που αναφέρω, χρειάζεται να κάνω ολες αυτές τις ενημερώσεις, αλλαγές και αναβαθμίσεις που διαβάζω...???

Δηλαδή αν κάποιος δεν ασχολείται με ολα αυτά, να μην πάρει κινέζο...???

 

οχι δεν χρειαζεται το κιν. τρεχει μια χαρα και απο μαμα απλα εμεις εχουμε το... μικροβιο του πειραγματος!χαχα

αυτα που γραφουμε και συζηταμε υσχιουν σε ολα τα android τηλεφωνα,οποιος θελει το πειραζει-οποιος θελει το αφηνει μαμα...αν θες ομως ενα τηλ. που θα παρει online την επομενη εκδοση android καλυτερα μην κοιτας κινεζο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια θα προχωρησω ετσι....αλλα επιδει ποτε δεν ξερεις.....αν σου ειναι ευκολο κ γνωριζεις (δεν θελω να γινομαι κουραστικος) γραψε τον τροπο που μπορουμε να επαναφερουμε τα stock partition..... Και αχρειαστα ναναι.....

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σου.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ωραια θα προχωρησω ετσι....αλλα επιδει ποτε δεν ξερεις.....αν σου ειναι ευκολο κ γνωριζεις (δεν θελω να γινομαι κουραστικος) γραψε τον τροπο που μπορουμε να επαναφερουμε τα stock partition..... Και αχρειαστα ναναι.....

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σου.....

 

Με πετυχαινεις σε διακοπές... Λογικά κάτι θα έχει γράψει ο Bruno στο xda, τσέκαρε μια.

Εγώ πάντως όσο αφορά την αναβάθμιση απλά σβήσιμο τα user data έκανα και φλασαρα την νέα rom... Όλα παίζουν τέλεια. (όπως σε κάποια φάση και μια lewa rom είχα περάσει έτσι χωρίς κανένα πρόβλημα στο extended partition.)

Link to comment
Share on other sites

Με πετυχαινεις σε διακοπές... Λογικά κάτι θα έχει γράψει ο Bruno στο xda, τσέκαρε μια.

Εγώ πάντως όσο αφορά την αναβάθμιση απλά σβήσιμο τα user data έκανα και φλασαρα την νέα rom... Όλα παίζουν τέλεια. (όπως σε κάποια φάση και μια lewa rom είχα περάσει έτσι χωρίς κανένα πρόβλημα στο extended partition.)

 

τελικα την περασα οπως μου ειπες και αν κρινεις απ την ωρα που σου απανταω εμπλεξα ασχιμα...reboots μαυρες οθονες και τετοια....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έκανες σβήσιμο τα πάντα??

Εμένα μου το έκανε αυτό μόνο όταν απλά πήγα να την περάσω σαν update.

Επίσης ο Bruno έχει βγάλει καινούργιο recovery..

Περίεργο μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

ai

Έκανες σβήσιμο τα πάντα??

Εμένα μου το έκανε αυτό μόνο όταν απλά πήγα να την περάσω σαν update.

Επίσης ο Bruno έχει βγάλει καινούργιο recovery..

Περίεργο μου φαίνεται

 

Ναι εκανα απο το cwm wipe/factory reset και εχω περασμενω το τελευταιω cwm με το mobile uncle.......

Η πλακα ειναι (για να μη πω τιποτε αλλο) οτι ενω εστηνα το κινητο 2 ωρες χωρις προβληματα (ειχα καποιο lag σε σχεση με την 4.1.2) λιγο πριν το παρατησω σε μια απο τις επανακινησεις που εκανα ανοιγε το κινητο κανονικα και μετα το pin σε ασχετο χρονο αλλα οχι περισσοτερο απο 5 λεπτα μετα την επανακινηση μαυριζε η οθονη και δεν ξανααναβε(η συσκευη ομως ηταν ενεργοποιημενη) εκτος απο τα φωτιζομενα πληκτρα και ηθελε επενακινηση με κρατημενω το power....εβγαλα εβαλα μπαταρια τα ιδια...το τσεκαρα 4 φορες πριν βλαστημισω και ξανα περασω την 4.1.2...

 

Ναι ξερω αυτο διχνει οτι ισως καποια απο τις εφαρμογες που περασα κατα το στισιμω δημιουργουσε το προβλημε (ειχα βαλει και 5 σπασμενες)...αλλα και στο xda τα προβληματα τους ειχαν να κανουν με εφαρμογες πληρωμενες απο play......και η λυση τους ηταν να επιστρεψουν στα stock recovery (πραγμα που δεν μπορω να κανω γιατι δεν δινουν σαφες οδηγιες) και μετα ηταν ολα ενταξει......

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...