Jump to content

Οδηγος Εγκαταστασης Windows


kwstas193
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψαχνωντας ολα αυτα τα χρονια στο ιντερνετ διαφορα ειδα οτι αρκετοι δεν γνωριζουν να κανουν εγκατασταση windows με αποτελεσμα να χαλανε το pc ή να πληρωνουν τριτους ενω μπορουν μονοι τους.Ετσι εκατσα και εγραψα ενα πληρη οδηγο για ολους οσο πιο απλοηκα μπορουσα...

 

 

https://www.dropbox.com/s/70oxjwe2foi1m4k/INSTALL-WINDOWS.pdf?dl=0

 

 

Ελπιζω να βοηθησει ολους .........

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Εύγε! Συγχαρητήρια για τον κόπο σου και για την ιδέα σου να το μοιραστεις μαζί μας. Αν θέλεις να το βάλω στην ιστοσελίδα μου με σαφή αναφορά στο όνομά σου, στείλε μου πμ.
Link to comment
Share on other sites

Αν εχετε τπτ να προτεινετε η βρηκατε ατελειες πειτε το μου για να γινουν οι αλλαγες!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια, έχω αγοράσει τα win8 pro, θα ηθελα να ρωτήσω τη εννοεί όταν λέει '' μέγιστο επιτρεπτό όριο τις 5 ενεργοποιήσεις ανά άτομο'', ότι μπορώ να ενεργοποιήσω πάνω απο μια φορά τα win8 και σε δευτερο pc?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

το εβαλα στο dropbox μου...τελειο ειναι ρε φιλε...μπραβο για την δουλεια σου

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια.Μια χαρη μονο μην το αναδημοσιευετε σαν δικια σας δουλεια ειναι κριμα!!!Ευχαριστω και παλι και σκοπευω να γραψω και για linux οταν βρω χρονο!!!
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικός οδηγός. Απλά να αναφέρω δύο σημεία που διαφωνώ.

 

1. Καλώς ή κακώς μερικοί δεν ξέρουν και πίστεψε με δεν θέλουν να μάθουν να κάνουν τέτοια πράγματα, άσχετα με το πόσο απλά ή δύσκολα είναι. Αν περιμένεις από τον Μήτσο τον μηχανικό αυτοκινήτων να κατεβάσει το iso και το poweriso και μετά να κάνει ένα usb bootable για να εγκαταστήσει τα Windows σε ένα netbook, μάλλον θα περιμένεις πολύ. :lol: Για να μην αναφέρω την επίπονη διαδικασία των Drivers.

 

2. Αναλόγως τη περίσταση, η επιλογή boot από CD στο BIOS, ΔΕΝ προτείνεται. Μου έχει τύχει να μπει σε bootloop το PC. Καλύτερα να επιλεχθεί από που θα μπουτάρει στην εκκίνηση (συνήθως F6, F11, F12).

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικός οδηγός. Απλά να αναφέρω δύο σημεία που διαφωνώ.

 

1. Καλώς ή κακώς μερικοί δεν ξέρουν και πίστεψε με δεν θέλουν να μάθουν να κάνουν τέτοια πράγματα, άσχετα με το πόσο απλά ή δύσκολα είναι. Αν περιμένεις από τον Μήτσο τον μηχανικό αυτοκινήτων να κατεβάσει το iso και το poweriso και μετά να κάνει ένα usb bootable για να εγκαταστήσει τα Windows σε ένα netbook, μάλλον θα περιμένεις πολύ. :lol: Για να μην αναφέρω την επίπονη διαδικασία των Drivers.

Καταρχας σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια και για τις παρατηρησεις!!!

Και πως αλλιως μπορει ο αγαπητος :p μητσος να περασει windows σε netbook και να θελει να το κανει μονος του και να μην θελει ταυτοχρονα να μαθει 2-3 πραγματακια παραπανο? ??πιστευω πως ενας αρχαριος να θελει να κανει κατι τετοιο πρεπει να μαθει μερικα βασικα αλλιως υπαρχον 3οι που μπορουν να το κανουν για αυτον..

 

2. Αναλόγως τη περίσταση, η επιλογή boot από CD στο BIOS, ΔΕΝ προτείνεται. Μου έχει τύχει να μπει σε bootloop το PC. Καλύτερα να επιλεχθεί από που θα μπουτάρει στην εκκίνηση (συνήθως F6, F11, F12)

 

εχεις απολυτο δικιο και σε ευχαριστω ...θα το προσθεσω στον οδηγο!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...