Jump to content

Downloading στη Γερμανία και dropbox


_KOSTASKELLAS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θέλω να ανεβάσω κάποια αρχεία στο dropbox και να τα πάρει η κοπέλα μου που είναι γερμανία

λέτε να παίζει πρόβλημα αν κατεβάσει απο dropbox ή θα της έρθει κανένα χιλιαρικάκι πρόστιμο???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι το downloading είναι παράνομο και σου έρχεται μπιλιετάκι 800 με 1000 ευρα...:O

απλά δεν ξέρω τι παίζει με dropbox...θεωρείτε DDL site???

 

edit: παλεύω μέσω skype αλλά...είναι 8 gb..

δηλαδή θα κάνει περίπου 3 χρόνια,8 μήνες,21 μέρες και 14 ώρες για να τα πάρει...

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν τα" αρχειάκια" που θες να στείλεις έχεις τα πνευματικά δικαιώματα τότε δεν βλέπω το λόγο να ανησυχείς.
Link to comment
Share on other sites

μια σειρά που δείχνει το μεγκα θέλω να στείλω (δεν εννοώ το φατμακγιουλ...)χαχαχαχα

αν ξέρει κάποιος ας μου πει....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γράψτα σε 2 δισκάκια dvd και στείλτα με το ταχυδρομείο. Χρονικά δεν έχεις μεγάλη διαφορά. Στο φάκελο βάζεις μέσα κι ένα σημείωμα:love:
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς το dropbox είναι νόμιμη υπηρεσία, δεν έχει χρησιμοποιηθεί ευρέως για παράνομα downloads, αντίθετα χρησιμοποιείται για προσωπικά αρχεία και όχι για file sharing. Άρα δε νομίζω ότι ασχολούνται μαζί του. Πάντως θα σου πάρει πάρα πολύ χρόνο για να μεταφέρεις κάτι τόσο μεγάλο με το αργό upload του dropbox και των adsl συνδέσεων γενικότερα. Εκτός αυτού το dropbox αρχικά έχει μόνο 2GB χώρο, άρα θα πρέπει να λύσεις και αυτό το θέμα. Τα δισκάκια που γράφει ο pantelos είναι μάλλον καλύτερη λύση.
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς το dropbox είναι νόμιμη υπηρεσία, δεν έχει χρησιμοποιηθεί ευρέως για παράνομα downloads, αντίθετα χρησιμοποιείται για προσωπικά αρχεία και όχι για file sharing. Άρα δε νομίζω ότι ασχολούνται μαζί του. Πάντως θα σου πάρει πάρα πολύ χρόνο για να μεταφέρεις κάτι τόσο μεγάλο με το αργό upload του dropbox και των adsl συνδέσεων γενικότερα. Εκτός αυτού το dropbox αρχικά έχει μόνο 2GB χώρο, άρα θα πρέπει να λύσεις και αυτό το θέμα. Τα δισκάκια που γράφει ο pantelos είναι μάλλον καλύτερη λύση.

 

δεν εχω σκοπό να ανεβάσω τόσα gb με τη μια.

μέρα παρά μέρα θα ανεβάζω ενα κομμάτι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έστειλα ενα αρχείο rar με άλλο όνομα και κλειδωμένο μέσω dropbox και βλέπουμε....ελπίζω να μην έχουμε θέμα και έρθει κανένα φακελάκι με κανένα πρόστιμο...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
άσχετο αλλα γιατί δεν ανοίγεις έναν λογαριασμό στο youtube που να έχετε και οι δυο τα στοιχεια πρόσβασης να ανεβάζεις ότι γουστάρεις σε βιντεάκι και να έχεις το dropbox μονο για φωτό??
Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε πειρατικό (μουσική, ταινίες) κατεβάσει απο την ip της μπορεί να ελεγχθεί και να επιβληθεί πρόστιμο.

Η πρωτη παράβαση είναι 700 με 800€ και απο την δεύτερη και μετα τα ποσά ανεβαίνουν.

Μεγάλη προσοχή.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω ακριβώς τη διαδικασία στη Γερμανία, θεωρώ απίθανο να γίνεται έλεγχος περιεχομένου στις προσωπικές μεταφορές αρχείων μέσω dropbox, ftp κλπ.

Πιστεύω ότι απλώς κοιτάνε κάποια site, κάποια "ύποπτα" rapidshare links και φυσικά τα file sharing networks.

Αν στείλεις ένα κρυπτογραφημένο αρχείο δε νομίζω να μπορούν να αποδείξουν τι είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω ακριβώς τη διαδικασία στη Γερμανία, θεωρώ απίθανο να γίνεται έλεγχος περιεχομένου στις προσωπικές μεταφορές αρχείων μέσω dropbox, ftp κλπ.

Πιστεύω ότι απλώς κοιτάνε κάποια site, κάποια "ύποπτα" rapidshare links και φυσικά τα file sharing networks.

Αν στείλεις ένα κρυπτογραφημένο αρχείο δε νομίζω να μπορούν να αποδείξουν τι είναι αυτό.

 

Ξανά λέω γνωρίζοντας το θέμα, πως δεν έχει σημασία από πού θα κατεβάσεις, αν είναι παράνομο το αρχείο μπορούν να το ελέγξουν.

Μάλιστα το πρόστιμο έρχεται ταχυδρομικώς στην διεύθυνση και υπαίτιος είναι αυτός στου όποιου ανήκει η ip (δηλαδή η τηλεφωνική γραμμή).

Στο πρόστιμο αναγράφεται η ώρα που ξεκίνησε το κατέβασμα, πόσο διήρκεσε, η ημερομηνία, τα πνευματικά δικαιώματα που παραβιάστηκαν, όπως και επίσης σε πόσες μέρες πρέπει να γίνει η πληρωμή.

Και ξανά λέω μεγάλη προσοχή.

Τα πράγματα είναι διαφορετικά από ότι στην Ελλάδα.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...