Jump to content

Huawei Y300


cactus75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά,που μπορώ να βρω την stock rom για αυτό το κινητό;Έκδοση Y300-0100V100R001C00B199
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Βρηκα την 199 στο Τσεχικο site,αρα το κινητο ηταν απο Τσεχια;Η διαδικασια παντως δουλεψε 100%.

Εαν εβαζα την 189,θα ειχα προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

αν το τηλέφωνο δουλεύει σωστά μην το πειράζεις άλλο , αν πάλι η διαδικασία είναι εύκολη και θέλεις να κανεις πειράματα τότε ....;)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Τον κωδικό ξεκλειδώματος του bootloader πώς μπορώ να τον βρώ ; Όσες προσπάθειες και αν έχω κάνει κατέληξαν σε αποτυχία . Παλιά λίνκ που οδηγούσαν σ αυτή την διαδικασία δεν δουλεύουν πλέον .

( Ε ρε οικονομική κρίση σε τι διαδικασίες μας βάζεις !!! )

Edited by george26
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν δώσε βάση , για τον κωδικό που ζητάς θα πρέπει να στείλεις email στην huawei και να γραφεις τον s/η το IMEI και το Product ID τις συσκευής σου , γράψε και κάτι στα αγγλικά όπως για παράδειγμα ''I need the code to unlock the bootloader

Thanks a lot.''

εδω θα στειλεις το email ''mobile@huawei.com''

υπόψιν ότι εγώ το έκανα στις 28/5/2013 και δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα

αυτα ! :X

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν δώσε βάση , για τον κωδικό που ζητάς θα πρέπει να στείλεις email στην huawei και να γραφεις τον s/η το IMEI και το Product ID τις συσκευής σου , γράψε και κάτι στα αγγλικά όπως για παράδειγμα ''I need the code to unlock the bootloader

Thanks a lot.''

εδω θα στειλεις το email ''mobile@huawei.com''

υπόψιν ότι εγώ το έκανα στις 28/5/2013 και δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα

αυτα ! :X

 

Για ενημέρωση όσων θέλουν να κάνουν την διαδικασία ξεκλειδώματος του bootloader .

Έστειλα μήνυμα και μου απάντησαν μέσα σε λίγες ώρες τα εξής

 

Dear User,

Huawei Customer Service is pleasure to be at your service,sorry to bring you the trouble,if you want to unlock your phone, you should meet these conditions as follow:

1.Please register your Huawei ID in our official website http://huawei.com/en/ on your phone.

2.Log in your Huawei ID for continuously 14 days.

3.Each Huawei ID should not apply for the unlock code more than twice within half years.If you meet the information,please go to http://emui.huawei.com/en/ and click the 'download'button to login your Huawei ID other than any other third party ID to apply for the unlock code.Please contact us by mail or local service hotline as following if error message appears.

TEL: http://consumer.huawei.com/en/contact-us/index.htm?tag=hotline

Mail: http://consumer.huawei.com/en/contact-us/index.htm?tag=email

Please submit your mobile model, SN, IMEI/MEID and erro message in your e-mail.We also need to know that your phone is rooted, it can be out of the best working state and part of functions may not be able to work normally. In additon, the system is vulnerable to be invaded by viruses once your phone is permitted to unlock. What's more, for the lacking of fully tested, the third party software will not be compatible with your phone. Unlocking will bring unexpected negative impacts and the device will be not normal, and can not be restored, Huawei after-sales service office will not provide warranty service for your rooted phone, and you may bear the cost. So we strongly advise you to think it twice.

If you have any other problems, please send your feedback to us. We will be at your service to help you to solve your problems.

 

Once again thank you for contacting Huawei device.

Best Regards.

Huawei Device Customer Care Team 3206

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα παιδια,

εχω ενα προβληματάκι... Μεχρι πριν μια εβδομάδα το κινητό ηταν μια χαρα, εκανε καλη φόρτωση το μονο μικροπορβλημα που είχε ειναι οτι κατα της συνδεση του φορτιστή στο κινητό, το λαμπακι που εχει ως ένδειξη φόρτωσης μια άναβε και μια οχι! οταν δεν αναβε μπορει να έδειχνε το κεραυνό στην μπαταρια αλλα στην πραγματικοτητα δεν φόρτωνε αφου έμενε συνέχεια στο ιδιο % μπαταριας, αυτο το ελυνα κουνοντας λιγο το καλωδιο μεχρι να αναψει το λαμπακι! απο το Σαββατο και μετα τελος! τι να κουναγα το καλωδια τι να το εβαζα και να το εβγαζα, να βγαζω και να βαζω την μπαταρια, δεν ξανα αναψε το λαμπακι, οποτε δεν ξανα φόρτωσε απο τοτε! το πηγα στον γερμανο εκαναν μια αναβάθμιση (δεν εχω ιδεα τι σχεση εχει) τιποτα... ξέρετε τι μπορεί να φταίει? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

εχω ενα προβληματάκι... Μεχρι πριν μια εβδομάδα το κινητό ηταν μια χαρα, εκανε καλη φόρτωση το μονο μικροπορβλημα που είχε ειναι οτι κατα της συνδεση του φορτιστή στο κινητό, το λαμπακι που εχει ως ένδειξη φόρτωσης μια άναβε και μια οχι! οταν δεν αναβε μπορει να έδειχνε το κεραυνό στην μπαταρια αλλα στην πραγματικοτητα δεν φόρτωνε αφου έμενε συνέχεια στο ιδιο % μπαταριας, αυτο το ελυνα κουνοντας λιγο το καλωδιο μεχρι να αναψει το λαμπακι! απο το Σαββατο και μετα τελος! τι να κουναγα το καλωδια τι να το εβαζα και να το εβγαζα, να βγαζω και να βαζω την μπαταρια, δεν ξανα αναψε το λαμπακι, οποτε δεν ξανα φόρτωσε απο τοτε! το πηγα στον γερμανο εκαναν μια αναβάθμιση (δεν εχω ιδεα τι σχεση εχει) τιποτα... ξέρετε τι μπορεί να φταίει? :worry:

 

δοκίμασε άλλον φορτιστεί και αν δεν γίνει τίποτα κανε και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμάσει 4 διαφορετικους φορτιστές και πήγα στον Γερμανο και που εκανε αναβαθμιση λογισμικού... τίποτα...:worry:

 

η μπαταρία φορτίζει με ενα gadgetακι που εχω οποτε ουτε η μπαταρία μπορει να φταίει!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα!!εχω το Huawei Y300,το εστειλα για φτιαξιμο στην arvato κα8ως ηταν στην εγγυηση.μου αλλαξαν την πλακετα και τωρα που το πηρα μολις βαζω την sim μου ζηταει αριθμο pin ξεκλειδωματος δικτυου καρτας sim.δεν εχω τετοιο κωδικο.εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα.μηπως ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

καλησπερα

εχω το συγκεκριμενο κινητο και θα ηθελα να περασω καποια που να ειναι σταθερη και γρηγορη rom...

εχετε καποια να προτεινεται;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Y300

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...