Jump to content

Blackberry Q10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι αυτό γίνεται στο βασικό σου λογαριασμό, που είναι σεταρισμένο με το Q10; Γιατί, με κάθε άλλο λογαριασμό που έχω στο δικό μου (έχω άλλους 5), δεν έχω απολύτως κανένα θέμα.

Ναι γιατί επαφές έχω καταχωρημένες μόνο απο το Laptop (δηλαδή Yahoo, Gmail, Hotmail και άλλος ένας λογαριασμός δεν έχουν αποθηκευμένες επαφές στους σέρβερς των εταιριών που παρέχουν την υπηρεσία) οπότε με όλους τους άλλους λογαριασμούς δεν τίθεται θέμα συγχρονισμού Contacts/Calendars. Τα email τα αποθηκεύει σε κάθε backup. Το πρόβλημα εντοπίζεται στο συγχρονισμό ανάμεσα στη συσκευή και στο πρόγραμμα Link :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι γιατί επαφές έχω καταχωρημένες μόνο απο το Laptop (δηλαδή Yahoo, Gmail, Hotmail και άλλος ένας λογαριασμός δεν έχουν αποθηκευμένες επαφές στους σέρβερς των εταιριών που παρέχουν την υπηρεσία) οπότε με όλους τους άλλους λογαριασμούς δεν τίθεται θέμα συγχρονισμού Contacts/Calendars. Τα email τα αποθηκεύει σε κάθε backup. Το πρόβλημα εντοπίζεται στο συγχρονισμό ανάμεσα στη συσκευή και στο πρόγραμμα Link :(

 

Χμ. Γι' αυτό "χτυπάει" και δεν τις συγχρονίζει. Αν ήταν σε κάποιο "σύννεφο", δε θα είχε θέμα. Όλο και κάτι θα μας έχει ξεφύγει στο BB Link. Θα ψάξω και θα επιστρέψω. :)

 

 

EDIT (9/4):

 

Λοιπόν, έψαξα και αλλού - στο BB Link δε βρήκα κάτι - και μέχρι εκεί που διάβασα, έλεγαν να κάνει κάποιος συγχρονισμό μόνο τις εγγραφές του ημερολογίου, χωρίς τις επαφές, και μετά το αντίθετο. Κάπου αλλού έγραφαν ότι μπορεί να πάρει και μία μέρα ο συγχρονισμός, ειδικά αν κάποιος έχει πολλές επαφές. Επίσης, μπορεί ο συγχρονισμός να μη φαίνεται άμεσα, γιατί το, BB OS 10, διαχειρίζεται τις επαφές σε πακέτα.

 

Ακόμα δεν έχω σταματήσει το ψάξιμο. :)

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τι κάρτα μνήμης προτείνετε για το Q10; :)

 

Εχω αγοράσει μια Kingston 16GΒ class 10 αν θυμάμαι καλά για 8 ευρώ απο Cosmodata και είμαι ικανοποιημενος γιατί ως επι το πλείστον τη χρησιμοποιώ για φωτο και βίντεο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω αγοράσει μια Kingston 16GΒ class 10 αν θυμάμαι καλά για 8 ευρώ απο Cosmodata και είμαι ικανοποιημενος γιατί ως επι το πλείστον τη χρησιμοποιώ για φωτο και βίντεο.

 

Μια Transcend, 16GB, αλλά class 4 έχω βάλει. Κι εγώ μόνο για φωτο και μουσικά κομμάτια την έχω. Ας ελπίσουμε να μην έχω θέμα..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χμ. Γι' αυτό "χτυπάει" και δεν τις συγχρονίζει. Αν ήταν σε κάποιο "σύννεφο", δε θα είχε θέμα. Όλο και κάτι θα μας έχει ξεφύγει στο BB Link. Θα ψάξω και θα επιστρέψω. :)

 

 

EDIT (9/4):

 

Λοιπόν, έψαξα και αλλού - στο BB Link δε βρήκα κάτι - και μέχρι εκεί που διάβασα, έλεγαν να κάνει κάποιος συγχρονισμό μόνο τις εγγραφές του ημερολογίου, χωρίς τις επαφές, και μετά το αντίθετο. Κάπου αλλού έγραφαν ότι μπορεί να πάρει και μία μέρα ο συγχρονισμός, ειδικά αν κάποιος έχει πολλές επαφές. Επίσης, μπορεί ο συγχρονισμός να μη φαίνεται άμεσα, γιατί το, BB OS 10, διαχειρίζεται τις επαφές σε πακέτα.

 

Ακόμα δεν έχω σταματήσει το ψάξιμο. :)

 

Λοιπόν πειραματιζόμενος με το θέμα του αργού συγχρονισμού διαπιστωσα οτι όταν έχω ενεργοποιημένο το data μαζί με το wifi ο συγχρονισμός ολοκληρώνεται σε λιγότερο απο 5 λεπτά!!! Εντελώς κουλό βέβαια διότι δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να "εμπλέκονται" τα data απο το 4G στο συγχρονισμό των επαφών μέσω Link...

Επίσης στηνν παραπάνω κατάσταση όταν υπάρχει conflict ανάμεσα σε συσκευή kai OUTLOOK μου βγάζει μήνυμα με τις επαφές που έχουν θέμα και με ρωτάει αν θα υπερισχύσουν τα δεδομένα της συσκευής ή του υπολογιστή.

 

 

Κλείνοντα το διακόπτη data και κρατώντας μόνο το wifi ενεργοποιημένο χρειάζεται κάτι λιγότερο απο μισή ώρα να ολοκληρώσει το συγχρονισμό και αν βρει κάποιο conflict μου βγάζει όλη τη λίστα με τις επαφές και το μόνοπου με ρωτάει είναι να συνεχίσει ή όχι το συγχρονισμό χωρίς να μου αφήνει περιθώριο επιλογής αν θα υπερισχύσουν τα δεδομένα της συσκευής ή του OUTLOOK.

 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως που ασχολείσαι , το ψάχνω κι εγω γιατί συγκριτικά με παλιότερα OS 5 6 και το Desktop Manager διαπιστωνω οτι αντι να βελτιώνονται τα πράγματα στο θέμα συγχρονισμού μάλλον χειροτερεύουν - ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΚΑΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΕΓΩ- :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πειραματιζόμενος με το θέμα του αργού συγχρονισμού διαπιστωσα οτι όταν έχω ενεργοποιημένο το data μαζί με το wifi ο συγχρονισμός ολοκληρώνεται σε λιγότερο απο 5 λεπτά!!! Εντελώς κουλό βέβαια διότι δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να "εμπλέκονται" τα data απο το 4G στο συγχρονισμό των επαφών μέσω Link...

Επίσης στηνν παραπάνω κατάσταση όταν υπάρχει conflict ανάμεσα σε συσκευή kai OUTLOOK μου βγάζει μήνυμα με τις επαφές που έχουν θέμα και με ρωτάει αν θα υπερισχύσουν τα δεδομένα της συσκευής ή του υπολογιστή.

 

 

Κλείνοντα το διακόπτη data και κρατώντας μόνο το wifi ενεργοποιημένο χρειάζεται κάτι λιγότερο απο μισή ώρα να ολοκληρώσει το συγχρονισμό και αν βρει κάποιο conflict μου βγάζει όλη τη λίστα με τις επαφές και το μόνοπου με ρωτάει είναι να συνεχίσει ή όχι το συγχρονισμό χωρίς να μου αφήνει περιθώριο επιλογής αν θα υπερισχύσουν τα δεδομένα της συσκευής ή του OUTLOOK.

 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως που ασχολείσαι , το ψάχνω κι εγω γιατί συγκριτικά με παλιότερα OS 5 6 και το Desktop Manager διαπιστωνω οτι αντι να βελτιώνονται τα πράγματα στο θέμα συγχρονισμού μάλλον χειροτερεύουν - ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΚΑΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΕΓΩ- :rolleyes:

 

???? :blink:

 

Από πού κι ως πού χρειάζονται ταυτόχρονα και τα data ανοιχτά; Τι να πω.. Πάντως, όταν ΜΟΝΟ ΚΑΙ με data ανοιχτά, σου εμφανίζει συγκεκριμένα ποιες επαφές κάνουν conflict, σημαίνει ότι όχι μόνο χρησιμοποιούνται τα data πάνω από το wifi (από άποψη ιεραρχίας), κάτι που δε μου αρέσει καθόλου..

 

Μισή ώρα δε μπορώ να πω ότι είναι και ό,τι καλύτερο. Αλλά, αν θυμάμαι καλά, έχεις πολλές επαφές.

 

Έχω φτιάξει και σημείωση και σελιδοδείκτη, για να θυμάμαι πού να συνεχίσω. :P Πρέπει να γίνονται χειρότερα από πριν (δε γνωρίζω, δεν είχα άλλη blackberry συσκευή), λόγω αφαίρεσης του BIS και του BES, από υποχρεωτικής λειτουργίας τους. Πάντως, για να κλείσω το "σεντόνι", δεν έχω κανένα θέμα με το συγχρονισμό των επαφών μου, εκτός τ' ότι δεν έχουν περαστεί οι επαφές συγχωνευμένες, αλλά μία - μία.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν κανετε συγχρονισμο επαφων/ημερολογιου κτλ απο ρυθμισεις-εισαγωγη λογαριασμου και μετα να πεσουν οι επαφες στο κινητο?

επισης επεσε το ματι σου σε αυτο το αρθρο στο crackberry http://crackberry.com/blackberry-computer-data-sync-app-enters-beta-zone και νομιζω οτι ειναι σχετικο με

ολα τα παραπανω για συχρονισμο επαφων με outlook μεσω υπολογιστη.

επισης αν θελετε να παρετε μερος γενικα σε beta απλα αλλαξτε την ip σας σε ip αμερικης και βαλτε στοιχεια αμερικης στην σχετικη σελιδα της blackberry.

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν κανετε συγχρονισμο επαφων/ημερολογιου κτλ απο ρυθμισεις-εισαγωγη λογαριασμου και μετα να πεσουν οι επαφες στο κινητο?

επισης επεσε το ματι σου σε αυτο το αρθρο στο crackberry http://crackberry.com/blackberry-computer-data-sync-app-enters-beta-zone και νομιζω οτι ειναι σχετικο με

ολα τα παραπανω για συχρονισμο επαφων με outlook μεσω υπολογιστη.

επισης αν θελετε να παρετε μερος γενικα σε beta απλα αλλαξτε την ip σας σε ip αμερικης και βαλτε στοιχεια αμερικης στην σχετικη σελιδα της blackberry.

 

Αυτό που έχεις γράψει στην πρώτη πρόταση του post σου έχω κάνει προσωπικά και ενώ μου "φέρνει" όλες τις επαφές και τα mails, δε μου τις φέρνει "ενωμένες". Τι θέλω να πω. Έχω και μια WP συσκευή και έχω ενώσει στοιχεία επαφών όπως αριθμό κινητού, αριθμό σπιτιού, 2ο αριθμό κινητού, mail, facebook και όταν τις βλέπω μέσω εκείνης ή πάω από υπολογιστή και μέσω internet στο outlook, τις έχω ενωμένες. Αλλά, στο Q10, τις έχω μία - μία, δηλαδή σαν να μην αναγνωρίζει την ένωση από το mail. Το καλό σε όλη αυτή την υπόθεση είναι ότι δεν έχει χαλάσει τις "ενώσεις" στο λογαριασμό outlook. Τέλος, για το link, δε θα ήθελα να χρησιμοποιήσω κάτι beta ή το οτιδήποτε δοκιμαστικό στο Q10. Για "πειράματα", έχω άλλες συσκευές. 'Οπως και να 'χει, thanks για το link. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

Καταθέτω κάποιες απορίες μιας και πρόκειται να μεταπηδησω απο android σε BB αγοράζοντας τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Χρησιμοποιώ τις ακόλουθες εφαρμογές όποιος μπορεί παρακαλώ ας με ενημερωσει αν τρέχουν κανονικά.

 

Google Drive

Google keep

Viber

Skype

Google Hangout

Shazam

 

.επίσης κατά την πληκτρολόγηση υπάρχει ορθογραφικός έλεγχος? Μπορείς να κάνεις editing σε office documents?

 

Τέλος ποια εταιρεία εχει το service στην Ελλάδα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

Καταθέτω κάποιες απορίες μιας και πρόκειται να μεταπηδησω απο android σε BB αγοράζοντας τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Χρησιμοποιώ τις ακόλουθες εφαρμογές όποιος μπορεί παρακαλώ ας με ενημερωσει αν τρέχουν κανονικά.

 

Google Drive

Google keep

Viber

Skype

Google Hangout

Shazam

 

.επίσης κατά την πληκτρολόγηση υπάρχει ορθογραφικός έλεγχος? Μπορείς να κάνεις editing σε office documents?

 

Τέλος ποια εταιρεία εχει το service στην Ελλάδα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

1. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις περισσότερες εφαρμογές του Android μέσω του Amazon store και φυσικά το Google Drive , to Google keep δεν ξέρω τι είναι αλλά ΥΠΟΘΕΤΩ οτι θα μπορείς.

3. Viber - skype Shazam υπάρχουν σαν εφαρμογές για Blackberry τις οποιες κατεβάζεις και εγκαθιστάς απο το Blackberry App World - κάτι αντίστοιχο με το Android market.

3. Υπάρχει ορθογραφικός έλεγχος κατα την πληκτρολόγηση μηνύματος τον οποίο "εμπλουτίζεις" κι εσυ κατάτο δοκούν αν χρησιμοποιείς λέξεις που δεν υπάρχουν καταχωρημένες στο λεξικό του ΒΒ. Επίσης μπορείς να επεξεργαστείς με βασικές αρχές μορφοποίησης μέσω του word οποιοδήποτε έγγραφο.Και η σχετική εφαρμογή είναι προεγκατεστημένη στο λειτουργικο της συσκευης.

4. Αντιπροσωπεία επίσημη στην Ελλάδα -απ όσο γνωρίζω- δεν υπάρχει αλλά πρόσφατα κάποια εταιρεία ανέλαβε επισήμως την επισκευή των συγκεκριμένων κινητών. Με μια αναζήτηση στο myphone θα μπορέσεις να εντοπίσεις τα στοιχεία της εταιρίας εκτος αν καποιος αλλος απο τα μελη του φορουμ την θυμάται και στην αναφερει.

 

Τέλος θα σου έλεγα οτι το ΒΒ ειναι τελείως διαφορετικό συστημα απο το Αντροιντ αλλά είτε θα το λατρέψεις είτε θα το μισήσεις. Εξαρτάται πάντα τη ζητάς απο ένα τηλέφωνο....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις περισσότερες εφαρμογές του Android μέσω του Amazon store και φυσικά το Google Drive , to Google keep δεν ξέρω τι είναι αλλά ΥΠΟΘΕΤΩ οτι θα μπορείς.

3. Viber - skype Shazam υπάρχουν σαν εφαρμογές για Blackberry τις οποιες κατεβάζεις και εγκαθιστάς απο το Blackberry App World - κάτι αντίστοιχο με το Android market.

3. Υπάρχει ορθογραφικός έλεγχος κατα την πληκτρολόγηση μηνύματος τον οποίο "εμπλουτίζεις" κι εσυ κατάτο δοκούν αν χρησιμοποιείς λέξεις που δεν υπάρχουν καταχωρημένες στο λεξικό του ΒΒ. Επίσης μπορείς να επεξεργαστείς με βασικές αρχές μορφοποίησης μέσω του word οποιοδήποτε έγγραφο.Και η σχετική εφαρμογή είναι προεγκατεστημένη στο λειτουργικο της συσκευης.

4. Αντιπροσωπεία επίσημη στην Ελλάδα -απ όσο γνωρίζω- δεν υπάρχει αλλά πρόσφατα κάποια εταιρεία ανέλαβε επισήμως την επισκευή των συγκεκριμένων κινητών. Με μια αναζήτηση στο myphone θα μπορέσεις να εντοπίσεις τα στοιχεία της εταιρίας εκτος αν καποιος αλλος απο τα μελη του φορουμ την θυμάται και στην αναφερει.

 

Τέλος θα σου έλεγα οτι το ΒΒ ειναι τελείως διαφορετικό συστημα απο το Αντροιντ αλλά είτε θα το λατρέψεις είτε θα το μισήσεις. Εξαρτάται πάντα τη ζητάς απο ένα τηλέφωνο....

 

Υπήρξες πολύ βοηθητικος .Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πλεον κατοχος q10..

 

Εχω μεινει εκπληκτος απο τη σοφια του συστηματος..χρονια με android εχω να πω οτι η bb ειναι ετη φωτος μακρια..

 

Εχω συνχρονισει τα παντα..εβαλα playstore και αρκετες εφαρμογες android , viber,google drive etc.

 

το μοναδικο που δεν παιζει ειναι το google keep (σημειωσεις) το οποιο χρειαζεται google services αλλα ειναι μικρης σημασιας..

 

Αψογο.Ειναι η μοναδικη φορα που δεν βρισκω λογο να αλλαξω συσκευη.

 

Το δε hub με εχει αφησει αφωνο..Ευγε

Link to comment
Share on other sites

Πλεον κατοχος q10..

 

Εχω μεινει εκπληκτος απο τη σοφια του συστηματος..χρονια με android εχω να πω οτι η bb ειναι ετη φωτος μακρια..

 

Εχω συνχρονισει τα παντα..εβαλα playstore και αρκετες εφαρμογες android , viber,google drive etc.

 

το μοναδικο που δεν παιζει ειναι το google keep (σημειωσεις) το οποιο χρειαζεται google services αλλα ειναι μικρης σημασιας..

 

Αψογο.Ειναι η μοναδικη φορα που δεν βρισκω λογο να αλλαξω συσκευη.

 

Το δε hub με εχει αφησει αφωνο..Ευγε

 

Καλως ορισες στην παρέα μας !!!

Αντι για το google keep -το οποίο δεν ξερω τι ακριβως κανει- μηπως σε καλύπτει το evernote touch που είναι προεγκατεστημεενο ήδη ?

Επισης εναλλακτικά μηπως σε βολεύει το Reminder που ειναι επίσης προεγκατεστημενο?

 

Εγω το εχω βολευτεί πάρα πολύ ειδικα τη δυνατότητα για voice memos που εχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες στην παρέα μας !!!

Αντι για το google keep -το οποίο δεν ξερω τι ακριβως κανει- μηπως σε καλύπτει το evernote touch που είναι προεγκατεστημεενο ήδη ?

Επισης εναλλακτικά μηπως σε βολεύει το Reminder που ειναι επίσης προεγκατεστημενο?

 

Εγω το εχω βολευτεί πάρα πολύ ειδικα τη δυνατότητα για voice memos που εχει.

 

Καλώς σσς βρηκα.

 

Και οι δύο προτάσεις είναι πολύ καλές. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με to do list βρηκα και ειναι supεr

 

Μια απορία προς πρεσβυτέρους

 

Πως μπορώ να ορίσω default browser αλλον εκτος του προεγκατeστημενου ωστε οταν παταω σε λινκ να ανοίγει με αυτον που εχω ορίσει?

 

 

 

ευχαριστώ

Edited by Getapen
Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με to do list βρηκα και ειναι supεr

 

Μια απορία προς πρεσβυτέρους

 

Πως μπορώ να ορίσω default browser αλλον εκτος του προεγκατeστημενου ωστε οταν παταω σε λινκ να ανοίγει με αυτον που εχω ορίσει?

 

 

 

ευχαριστώ

 

άνοιξε το browser...

πάτα το κουμπί κάτω δεξιά που εμφανίζεται στην οθόνη σου...

settings-displayt&actions και στο current page βάζει την ιστοσελίδα που θέλεις να εμφανίζεται στο browser

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με to do list βρηκα και ειναι supεr

 

Μια απορία προς πρεσβυτέρους

 

Πως μπορώ να ορίσω default browser αλλον εκτος του προεγκατeστημενου ωστε οταν παταω σε λινκ να ανοίγει με αυτον που εχω ορίσει?

 

 

 

ευχαριστώ

 

άνοιξε το browser...

πάτα το κουμπί κάτω δεξιά που εμφανίζεται στην οθόνη σου...

settings-displayt&actions και στο current page βάζει την ιστοσελίδα που θέλεις να εμφανίζεται στο browser

 

Δεν νομιζω να εννοει αυτο, δηλαδη με ποια search engine θα κανει αναζητηση. Νομιζω πως εννοει με ποιο προγραμμα (browser) θελει να ανοιγουν οι σελιδες. Αν εχεις εγκαταστησει λοιπον καποιον browser (πχ hub browser) οταν θα σου στειλουν καποιο link θα πατησεις επανω του παρατεταμενα και θα σου εμφανιστουν καποιες επιλογες σε ενα παραθυρο που θα πεταχτει απο τα δεξια. Θα πατησεις εκει που λεει ανοιγμα σε... μετα ορισμος προεπιλεγμενης εφαρμογης θα τικαρεις το κουτακι και μετα θα επιλεξεις με ποιον browser θα σου ανοιγει τις σελιδες η τα Link που θα σε παραπεμπουν σε αυτες.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να εννοει αυτο, δηλαδη με ποια search engine θα κανει αναζητηση. Νομιζω πως εννοει με ποιο προγραμμα (browser) θελει να ανοιγουν οι σελιδες. Αν εχεις εγκαταστησει λοιπον καποιον browser (πχ hub browser) οταν θα σου στειλουν καποιο link θα πατησεις επανω του παρατεταμενα και θα σου εμφανιστουν καποιες επιλογες σε ενα παραθυρο που θα πεταχτει απο τα δεξια. Θα πατησεις εκει που λεει ανοιγμα σε... μετα ορισμος προεπιλεγμενης εφαρμογης θα τικαρεις το κουτακι και μετα θα επιλεξεις με ποιον browser θα σου ανοιγει τις σελιδες η τα Link που θα σε παραπεμπουν σε αυτες.

 

Ευχαριστώ .

 

Αυτό εννοώ . Χρησιμοποιώ τον uc απο playstore.

 

Παρεμπιπτόντως παιδιά άπαξ κάποιος δοκιμάσει bb είναι σχεδόν αδιανόητο να θελήσει πότε να παει πισω σε android ή windows..Αν και υποκειμενικό υπάρχουν κάποια αντικειμενικά κριτήρια που το κανουν αξεπέραστο..Ιδιαίτερα αν ο χρήστης δεν θελει το τηλέφωνο για game/media center αν και θα τολμήσω να πω οτι και σε αυτο τον τομεα μια χαρα τα παει....

Link to comment
Share on other sites

 

Παρεμπιπτόντως παιδιά άπαξ κάποιος δοκιμάσει bb είναι σχεδόν αδιανόητο να θελήσει πότε να παει πισω σε android ή windows..Αν και υποκειμενικό υπάρχουν κάποια αντικειμενικά κριτήρια που το κανουν αξεπέραστο..Ιδιαίτερα αν ο χρήστης δεν θελει το τηλέφωνο για game/media center αν και θα τολμήσω να πω οτι και σε αυτο τον τομεα μια χαρα τα παει....

 

Ετσι,πες τα !:cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένα app to do list που να βγάζει notification σαν συμβάν. Σαν lock screen notification ;

 

Τη δουλειά που θέλεις την κάνει ΑΚΡΙΒΩΣ όπως την θέλεις το ημερολόγιο.

Ότι προγραμματίσεις στο ημερολόγιο σου στο εμφανίζει στην οθόνη αναμονής αναλόγως πόσε ώρες/μερες θα καθορίσεις εσυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρεμπιπτόντως παιδιά άπαξ κάποιος δοκιμάσει bb είναι σχεδόν αδιανόητο να θελήσει πότε να παει πισω σε android ή windows..Αν και υποκειμενικό υπάρχουν κάποια αντικειμενικά κριτήρια που το κανουν αξεπέραστο..Ιδιαίτερα αν ο χρήστης δεν θελει το τηλέφωνο για game/media center αν και θα τολμήσω να πω οτι και σε αυτο τον τομεα μια χαρα τα παει....

 

Πές τα να τα ακούνε κάτι τυπάκια που μαζεύουν ευρώ-ευρώ το 700αρι για να αγοράσουν το ΜΗΛΟ και μετά σου κάνουν αναπάντητη για να τους πάρεις πίσω επειδή ..."δεν έχουν μονάδες στο καρτοκινητό τους" και αμα τους πεις για τα ΒΒ σου λενε οτι ειναι "ξεπερασμένα"....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πές τα να τα ακούνε κάτι τυπάκια που μαζεύουν ευρώ-ευρώ το 700αρι για να αγοράσουν το ΜΗΛΟ και μετά σου κάνουν αναπάντητη για να τους πάρεις πίσω επειδή ..."δεν έχουν μονάδες στο καρτοκινητό τους" και αμα τους πεις για τα ΒΒ σου λενε οτι ειναι "ξεπερασμένα"....

 

Εδώ "βγάζουν γλώσσα" και οι της Samsung. :lol: Και όχι με S4/5/6, αλλά και με πιο οικονομικές συσκευές.. Που με ρώτησε ένας γνωστός μου τι συσκευή είναι αυτή και μόλις του είπα BlackBerry, έσκασε ένα γέλιο.. Αλλά, Samsung Galaxy έχει... :shifty: :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν υπάρχει σύγκριση..εχω χρησιμοποιήσει πολλά android (5,/5,5 μεχρι και 6 ιντσες,mid range και ναυαρχίδες) και αρκετα windows.. και η ειδοποιός διαφορά είναι η εξης : ο δημιουργός του bb απάντησε στην ερώτηση ΄΄πως να βελτιστοποιήσω την επικοινωνία ΄΄ ενω όλοι οι υπόλοιποι απάντησαν στο '' πως να δημιουργήσω μια entertaiment πλατφόρμα που να εμπεριέχει και την επικοινωνία..

 

Σημειώνω ότι δεν είμαι μέτοχος της blackberry :D

 

και συγκεκριμενα για το q10

 

φορητοτητα 10/10

αυτονομία 9/10 (με βγαζει ολοι την ήμερα και στο τέλος της ημέρας με βρίσκει 15% και είναι ολοι μερα κολλημένο στο χερι μου ή στο αυτι)

Ταχύτητα απόκρισης 10/10 no lagging

Διασύνδεση /επικοινωνία 10/10

Multitasking 10/10

Archiving (βαζω νεα κριτηρια αξιολογησης :D) 10/10

Υλικά 9/10

Service 5/10 (δεν νομίζω να υπάρχει εδω αντιπροσωπεία...με διορθώνει όποιος ξέρει :( )

 

το μονο που λειπει....το επομενο blackberry :D

Link to comment
Share on other sites

Εξάλλου όταν οι περισσότεροι χρήστες κινητών , εκεί γύρω στο 2004-5, μόλις και μετά βίας ήξεραν το Symbian της ΝΟΚΙΑ , η ΒΒ είχε καθιερωθεί με το ΒIS BES-push mail σε τέτοιο βαθμό που ούτε στον ύπνο τους δεν θα μπορούσαν να το δούν οι gadgetάκηδες οι σημερινοί.

Είχα την τύχη να γνωρίσω απο πολύ νωρίς (2007) το λειτουργικό σύστημα ΒΒ και μέχρι σήμερα επιμένω οτι δεν το αλλάζω με τίποτα. Εχω δοκιμάσει για λίγο και Android και Windows Mobile. ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!!!

 

Πολύ σωστά είπες οτι το καλύτερο ΒΒ είναι το επόμενο ΒΒ. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...