Jump to content

Sony Xperia ZL


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 192
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση και πράγματι το μπλε του πάει!

Βρήκα αυτές:

1) http://www.ebay.com/itm/Imak-Ultra-Slim-Hard-Case-Cover-LCD-Guard-For-Sony-Xperia-ZL-L35a-L35h-ZQ-L35i-/251306537511?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item3a83097227

2) http://www.ebay.com/itm/Matte-TPU-Silicone-Gel-Case-Cover-for-Sony-Xperia-ZL-L35h-L35a-C6506-C6502-C6503-/400511061604?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item5d4051ce64

3) http://www.ebay.com/itm/Matte-TPU-Silicone-Gel-Case-Cover-for-Sony-Xperia-ZL-L35h-L35a-C6506-C6502-C6503-/400511061604?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item5d4051ce64

4) http://www.ebay.com/itm/White-Nillkin-Ultra-Thin-Matte-Hard-Case-LCD-Film-For-Sony-Xperia-ZL-L35a-L35h-/261227077706?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item3cd258e04a

5) http://www.ebay.com/itm/WHITE-PROTECTIVE-EASY-SNAP-ON-HARD-BACK-CASE-COVER-FOR-SONY-XPERIA-ZL-PHONE-/390631141144?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item5af36e2f18

για πες την γνώμη σου......

Το μετάνιωσες που πήρες το ΖL από το σκέτο Ζ????? Το Ζ το είχες δει???? Και το αδιάβροχο του πράγματος??

 

Την 1,4,5 μην τις πάρεις διότι είναι hard case και θα σου κάνουν ζημιά στις γωνίες κάποια στιγμή στάνταρ.

Τα αλλα που είναι soft είναι οκ.

Δεν το μετανοίωσα καθόλου διότι εξ αρχής αυτο το κινητο μου έκανε κλικ από τα 2.

Ναι το έχω δει το Z αλλα μου πέφτει λίγο μεγάλουτσικο στο χέρι όταν το έπιασα στα χέρια μου και επιπλέον το αδιάβροχο δεν μου άρεσε λόγω ότι θα άφηνε καργα δαχτυλίες.

Το ZL με κέρδισε για το compact μέγεθος του

Την camera button και την πολυ ζωντανή και ευκρίνεις οθόνη του.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ, παίρνω θάρρος και συνεχίζουμε..... το άλλο σιτε με το Ζ δεν είναι το ίδιο με μας??

Έτσι έγινε και με το ΝΟΤΕ, άρχισα εγώ και μετά κατακλυσμός κυρίου.....

Έκανες και root??

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ, παίρνω θάρρος και συνεχίζουμε..... το άλλο σιτε με το Ζ δεν είναι το ίδιο με μας??

Έτσι έγινε και με το ΝΟΤΕ, άρχισα εγώ και μετά κατακλυσμός κυρίου.....

Έκανες και root??

 

Όχι δεν έκανα root διότι μια χαρα είναι με έτσι σε όλους τους τομείς.

Το άλλο νήμα αφορα το Z αλλα επειδη αν εξαιρέσουμε το καλούπι όλα τα αλλα είναι τα ίδια και στα 2 (hardware και software) μπορείς να προστάρεις κι εκει διότι εγω είμαι πιο light χρήστης και δεν ασχολούμε με δοκιμές rom,root κλπ.

Έχω προστάρει και εγω πολλές φορές είτε να ρωτήσω είτε να πω εντυπώσεις να μοιρασω προβληματισμούς είτε να απαντήσω αντίστοιχα σε ερωτήσεις/απορίες/προβληματισμούς.

Άρα και εσυ εκφράσου και εκει όχι αποκλειστικά εδώ και μονο εδω διότι μπορεί εγω να μην μπορω να σου απαντήσω σε όλες τις απορίες σου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ελλάδα, μόνο αυτοί το φέρνουν; Γμτ είναι ακριβό ακόμη. Από εξωτερικό που μπορούμε να το παραγγείλουμε; Κανένα καλό site;
Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα, μόνο αυτοί το φέρνουν; Γμτ είναι ακριβό ακόμη. Από εξωτερικό που μπορούμε να το παραγγείλουμε; Κανένα καλό site;

 

430 για high end συσκευή η οποία πουλιέται απο μονο ένα κατάστημα δηλαδή μονοπώλιο είναι αρκετά καλή. Τόσο εχει και το Ζ περίπου.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

430 για high end συσκευή η οποία πουλιέται απο μονο ένα κατάστημα δηλαδή μονοπώλιο είναι αρκετά καλή. Τόσο εχει και το Ζ περίπου.

 

Προσοχη!!!

Η συσκευη δεν ειναι ευρωπαικη,η 6503 ειναι για ευρωπη,η 6502 ειναι για ασια νομιζω...οποτε γιοκ εγγυηση,το εψαξα για τα καλα το θεμα.

Σε περιπτωση ζημιας,το πας σε αυτους.

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα, μόνο αυτοί το φέρνουν; Γμτ είναι ακριβό ακόμη. Από εξωτερικό που μπορούμε να το παραγγείλουμε; Κανένα καλό site;

 

Εγω το πηρα απο amazon de σε λευκο χρωμα

http://www.amazon.de/Sony-Smartphone-Touchscreen-Quad-Core-Megapixel/dp/B00BCSXOOS/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1377623657&sr=8-2&keywords=xperia+zl

Ευρωπαικο μοντελο 6603 με LTE/4G.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο amazon de σε λευκο χρωμα

http://www.amazon.de/Sony-Smartphone-Touchscreen-Quad-Core-Megapixel/dp/B00BCSXOOS/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1377623657&sr=8-2&keywords=xperia+zl

Ευρωπαικο μοντελο 6603 με LTE/4G.

 

€350 δηλαδη; Ωραίο ακούγεται. Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν η οθόνη του ZL είναι πιο "ζωντανή" σε χρώματα από αυτή του Ζ; Εννοώ επειδή δεν έχει αυτό το στρώμα/φίλτρο για να ειναι αδιάβροχο που έχει το Ζ και φαίνεται λίγο σαν ξεβγαλμενα τα χρώματα;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν η οθόνη του ZL είναι πιο "ζωντανή" σε χρώματα από αυτή του Ζ; Εννοώ επειδή δεν έχει αυτό το στρώμα/φίλτρο για να ειναι αδιάβροχο που έχει το Ζ και φαίνεται λίγο σαν ξεβγαλμενα τα χρώματα;

 

Πιο ζωντανή είναι η οθόνη του,για τους λόγους που ανεφερες.

http://www.notebookcheck.net/Review-Sony-Xperia-ZL-Smartphone.92088.0.html

Θα σε ικανοποιήσει απόλυτα στο τομέα αυτο,λίγα τα χαλάει στις γωνίες θέασης,εμένα δεν με πειράζει.

Κατα τα αλλα με την 4.2.2 την πιο φρέσκια έκδοση 244 είναι πολυ καλη,σταθερή και ομαλη η λειτουργία του κινητου.

Ένα τρίμηνο πλέον που έχω τη συσκευη είμαι ικανοποιημένος απο τη Sony.

Άμα έβγαζε και διάδοχο στις διαστάσεις του ZL με τα χαρακτηριστικα του Honami εκτός βέβαια του αδιαβροχου θα το έπαιρνα.....εχθές.:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παραγγείλω από βδομάδα απο σκρουτζομαγαζο. Την 4.2.2 πως του την περνάμε;
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παραγγείλω από βδομάδα απο σκρουτζομαγαζο. Την 4.2.2 πως του την περνάμε;

 

Θα την περασεις μεσω OTA(Over the Air).

Λογικα με το που κανεις αναζητηση στο πεδιο update μεσω απο τα setting της συσκευης σου θα σου βγαλει οτι υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση να εγκαταστησεις(4.2.2 build 10.3.1.A.0.244)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα την περασεις μεσω OTA(Over the Air).

Λογικα με το που κανεις αναζητηση στο πεδιο update μεσω απο τα setting της συσκευης σου θα σου βγαλει οτι υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση να εγκαταστησεις(4.2.2 build 10.3.1.A.0.244)

 

Σε ευχαριστώ. Άραγε την 4.3.3 θα την πάρει όταν θα είναι διαθέσιμη ή είναι νωρίς ακόμη για να ξέρουμε;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Άραγε την 4.3.3 θα την πάρει όταν θα είναι διαθέσιμη ή είναι νωρίς ακόμη για να ξέρουμε;

 

Νωρις ειναι ακομα αλλα θα την παρουμε σιγουρα,πιθανοτητα εως τελη του ετους εικαζω.

Το θεμα ειναι να βγει σωστα και να ειναι αψογη και ας αργησει και λιγο.

Διοτι και η αρχικη 4.2.2 ηταν μετριοτατη αλλα μεσα σε 1.5 μηνα εβγαλε η Sony την τελευταια πανω που αναφερω και ολα πλεον μελι-γαλα:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

To C6502 που εχει το σκρουτζομαγαζο δεν πιστεύω να είναι κανένα κλειδωμένο...

 

Δεν γνωρίζω φίλε μου,καλύτερα να ρωτήσεις στο μαγαζί να σου πούνε.

Απλα αυτή η έκδοση δεν υποστηρίζει LTE/4G αν δεν κάνω λάθος.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παραγγειλω αυτο

 

Κομπλε δεν ειναι ? Εσενα σου ειχε ερθει κλειστο, σφραγισμενο ?

Εξοδα αποστολης περιπου ποσο εχει ?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παραγγειλω αυτο

 

Κομπλε δεν ειναι ? Εσενα σου ειχε ερθει κλειστο, σφραγισμενο ?

Εξοδα αποστολης περιπου ποσο εχει ?

 

Απο εκει το παρήγγειλα και εγω.

Σφραγισμένο με ταινία ασφαλείας δεν μου ήρθε,όπως γενικότερα στην ευρωπαϊκή αγορα όπου κυκλοφορει παρα μονο σε Καναδά ή Αμερική όπως διάβασα στο xda.

Δεν υπάρχει κανένας φόβος,το amazon είναι ο ορισμός του αξιόπιστου μαγαζιού.( έχω ψωνίσει απο θήκες εώς ultrabook και TV.)

Τα έξοδα κυμαίνονται απο 10 εώς 25-30 ευρω ανάλογα το προϊόν

Τσεκάρε το κατα την παραγγελία στην επιβεβαίωση που σου βγάζει ποια είναι τα έξοδα μεταφοράς ακριβώς.

Και η τιμη τωρα είναι super θα έλεγα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Θα το τσεκαρουμε σπιτι,αν και ευχαριστημένος με την 244:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκαρουμε σπιτι,αν και ευχαριστημένος με την 244:)

 

Και γω το ίδιο. Είναι τόσο απροβλημάτιστη.. Ούτε "κιχ" δεν κάνει το κινητό. Αλλά όλοι μας θα θέλαμε ακόμα καλύτερη μπαταρία και γιατί όχι και οθόνη.;)

 

Αλλά όλα αυτά όταν την δοκιμάσουν άλλοι πιο τολμηροί και αφού έχει βγει root και recovery.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και γω το ίδιο. Είναι τόσο απροβλημάτιστη.. Ούτε "κιχ" δεν κάνει το κινητό. Αλλά όλοι μας θα θέλαμε ακόμα καλύτερη μπαταρία και γιατί όχι και οθόνη.;)

 

Αλλά όλα αυτά όταν την δοκιμάσουν άλλοι πιο τολμηροί και αφού έχει βγει root και recovery.

 

Μολις την περασαμε με pc companion.

Εντυπωσεις τις επομενες ημερες.

Επαναφορα ρυθμισεων δεν εκανα μετα το update.

Tο αφηνω ως εχει:p

http://img28.imageshack.us/img28/9979/jmur.png

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia ZL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...