Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρέθηκα πάλι στο πλαίσιο και χάζεψα λίγο το s4.

Δεν ξέρω αν πιστεύει κάποιος άλλος το ίδιο, αλλά προσωπικά δεν βλέπω λόγο να αλλάξω το νοτελι μου με το s4.

Ίσως γιατί το sPen έχει γίνει προέκταση του χεριού μου περισσότερο αλλά δεν ξέρω.

 

Δεν λέω με τρελάνει η κάμερα και τα air gestures αλλά μέχρι εκεί.

Ίσως να πέσει και λίγο η τιμούλα και βλέπουμε.

 

Οσο για την τιμη,σημερα πρωτη μερα κυκλοφορίας και το βρίσκεις σε εμπιστα σκρουτζομαγαζα στα 675 ευρω.Δηλ.65 ευρω κατω απο τους μεγάλους,και αν ακολουθήσει το πάρτυ σαν το S3,σε κανα μήνα με 40 μέρες θα ειναι αλλα 100 ευρω κατω,ετσι στο χαλαρό.

 

Εγω το δηλώνω πως οταν πέσει 500 με 530 ευρω το τσιμπαω.Μακαρι να μην αργήσει γιατι με εχει κατα εκνευρισει το γερασμενο πια Ν8.:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα σου δωσω ακομα εναν λογο για να μην το αλλαξεις, κ να περιμενεις λιγο ακομα

 

http://www.sammobile.com/2013/05/01/rumor-galaxy-note-iii-to-have-8-core-cpu-and-8-core-gpu/#.UYEpzIo3IHo.twitter

 

Καλα αυτό αν το μεγαλώσουν κι άλλο δεν νομίζω να ακολουθήσω. Χαχαχα. Τούμπανο θα είναι εννοείται

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα να το δω κι εγώ από κοντά στο Πλαίσιο στην Θεσσαλονίκη.

Οκ σε σχέση με το s2 μου το κινητό δεν υπάρχει!!

Οθόνη, κάμερα ταχύτητα, τα έχουν πει και άλλοι...

Αυτό που μου έκανε πιο πολύ εντύπωση είναι το μέγεθος του και το πόσο καλά κάθεται στο χέρι!!

Ήταν σχεδόν ίδιο με το s2 μου+ την θήκη του (που έχει 0.7 ιντες μικρότερη οθόνη)!!!!

Και σε σχέση με το note2 (που οι διαφορά τους στην οθόνη είναι 0.5) καταλάβαινες οτι το ένα είναι κινητό και το άλλο phablet

( ελπίζω να μην με κράξουν οι κάτοχοι του νοτελιού.... :p )

 

Αυτό που δεν μου άρεσε ηταν.... ο !!@@#!@ τύπος απο την σαμσουνγκ που ήταν εκεί για το promotion του 4.

Με το που πάω να το πιάσω με ρωτάει "Ξέρετε τις δυνατότητες του??? "

Του λέω: "Ναι.. τα ξέρω ΟΛΑ!!! "

Ε μα τον θεό και την παναγία γλώσσα δεν έβαλε μέσα " Και η οθόνη του αυτό, και η camera του το άλλο, και έτσι δουλεύει το smartscroll και έτσι λειτουργεί το darth vader mode (air gestures) μουμπλε μουμπλε μουμπλε μουμπλε"

 

Ρε φίλε... το ξέρω ...την δουλεία σου κάνεις...αλλά....ασε με να το χαζέψω το κινητό με την ησυχία μου!!!!!!!

 

Σε μια φάση τον ρωτάει ο φίλος μου κάτι για το s3.. απάντηση.. ¨Δυστυχώς για το s3 δεν ξέρω να σας απαντήσω" :blink: :blink:

 

Επιπλέον για όσους δεν το ξέρετε και σύμφωνα με τα λεγόμενά του, για την εγγύηση δεν έχει σημασία το αν έχει πανευρωπαική εγγύηση μέσα στο κουτί...όοοχιιι, σημασία έχει η απόδειξη, γιατί σας ξέρουμε εσάς τους forumistes, πάτε και τα πέρνετε παραεισαγωγή.

 

Επίσης, πολύ σημάντικο, το καπάκι του κινητού, εκτός απο το carbon-like pattern έχει , σύμφωνα με τα λεγόμενά του, και.. "λίγο carbon στο υλικό του"... :ninja: :ninja: Αυτό το ξέρατε?? Αμ δεν το ξέρατε...

 

Η τελευταία μου προσπάθεια για να τον κάνω να σταματήσει ήταν να τον ρωτήσω γιατί η samsung δεν ενεργοποίησε το chip του ραδιοφώνου, αφού το έχει που το έχει?? Μου απάντησε κλασικά, μπλα μπλα data μπλα μπλα Αμερική μπλα μπλα απεριόριστα...

 

Και μετά μου έδειξε πως δουλεύει το air preview.... :( :( :(

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Αν αρχίζεις τις βόλτες με μαθηματική ακρίβεια θα το πάρεις και ας μην πέσει η τιμή του...

Το νοτελι είναι και θα παραμείνει το κορυφαίο τηλέφωνο της Σάμμυ μέχρι ίσως το επόμενο note3...

Και στην περίπτωση σου, κυρίως και λόγω s Pen μην το κουνήσεις ρουπι από εκεί...

Edit

Σε ξέχασα αλλά θα σε φτιάξω για το άλλο που ξέρεις...

 

Νίκο συμφωνώ μαζί σου, σήμερα το πήρα και δεν με ενθουσίασε σε τίποτα. πίστεψε κρίμα τα λεφτά που έδωσα τι κωλύματα είναι αυτά που κάνει? Λες και κάτι βαρύ τρέχει πίσω..Ούτε σκέψη πια να δώσω το νοτε και όποιος έχει νοτε ούτε βόλτα από περιέργεια να μη κάνει να το βλέπει, παιδιά είναι μια συσκευή για 300 ευρω. Όποιος έχει νοτε καταλαβαίνει τη λέω :)

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτό αν το μεγαλώσουν κι άλλο δεν νομίζω να ακολουθήσω. Χαχαχα. Τούμπανο θα είναι εννοείται

 

Σαν το galaxy mega 5.8 θα ειναι σε μεγεθος συμφωνα με τις φημες

Link to comment
Share on other sites

Νίκο συμφωνώ μαζί σου, σήμερα το πήρα και δεν με ενθουσίασε σε τίποτα. πίστεψε κρίμα τα λεφτά που έδωσα τι κωλύματα είναι αυτά που κάνει? Λες και κάτι βαρύ τρέχει πίσω..Ούτε σκέψη πια να δώσω το νοτε και όποιος έχει νοτε ούτε βόλτα από περιέργεια να μη κάνει να το βλέπει, παιδιά είναι μια συσκευή για 300 ευρω. Όποιος έχει νοτε καταλαβαίνει τη λέω :)

 

Παιδιά μη βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα. Η συσκευή μόλις κυκλοφόρησε... Θα υπάρχουν απανωτά updates τις επόμενες εβδομάδες για να λυθούν όλα τα μικροκωλύματα του TW, κλπ.

 

PS. εχω NOTE :)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα να το δω κι εγώ από κοντά στο Πλαίσιο στην Θεσσαλονίκη.

Οκ σε σχέση με το s2 μου το κινητό δεν υπάρχει!!

Οθόνη, κάμερα ταχύτητα, τα έχουν πει και άλλοι...

Αυτό που μου έκανε πιο πολύ εντύπωση είναι το μέγεθος του και το πόσο καλά κάθεται στο χέρι!!

Ήταν σχεδόν ίδιο με το s2 μου+ την θήκη του (που έχει 0.7 ιντες μικρότερη οθόνη)!!!!

Και σε σχέση με το note2 (που οι διαφορά τους στην οθόνη είναι 0.5) καταλάβαινες οτι το ένα είναι κινητό και το άλλο phablet

( ελπίζω να μην με κράξουν οι κάτοχοι του νοτελιού.... :p )

 

Αυτό που δεν μου άρεσε ηταν.... ο !!@@#!@ τύπος απο την σαμσουνγκ που ήταν εκεί για το promotion του 4.

Με το που πάω να το πιάσω με ρωτάει "Ξέρετε τις δυνατότητες του??? "

Του λέω: "Ναι.. τα ξέρω ΟΛΑ!!! "

Ε μα τον θεό και την παναγία γλώσσα δεν έβαλε μέσα " Και η οθόνη του αυτό, και η camera του το άλλο, και έτσι δουλεύει το smartscroll και έτσι λειτουργεί το darth vader mode (air gestures) μουμπλε μουμπλε μουμπλε μουμπλε"

 

Ρε φίλε... το ξέρω ...την δουλεία σου κάνεις...αλλά....ασε με να το χαζέψω το κινητό με την ησυχία μου!!!!!!!

 

Σε μια φάση τον ρωτάει ο φίλος μου κάτι για το s3.. απάντηση.. ¨Δυστυχώς για το s3 δεν ξέρω να σας απαντήσω" :blink: :blink:

 

Επιπλέον για όσους δεν το ξέρετε και σύμφωνα με τα λεγόμενά του, για την εγγύηση δεν έχει σημασία το αν έχει πανευρωπαική εγγύηση μέσα στο κουτί...όοοχιιι, σημασία έχει η απόδειξη, γιατί σας ξέρουμε εσάς τους forumistes, πάτε και τα πέρνετε παραεισαγωγή.

 

Επίσης, πολύ σημάντικο, το καπάκι του κινητού, εκτός απο το carbon-like pattern έχει , σύμφωνα με τα λεγόμενά του, και.. "λίγο carbon στο υλικό του"... Αυτό το ξέρατε?? Αμ δεν το ξέρατε...

 

Η τελευταία μου προσπάθεια για να τον κάνω να σταματήσει ήταν να τον ρωτήσω γιατί η samsung δεν ενεργοποίησε το chip του ραδιοφώνου, αφού το έχει που το έχει?? Μου απάντησε κλασικά, μπλα μπλα data μπλα μπλα Αμερική μπλα μπλα απεριόριστα...

 

Και μετά μου έδειξε πως δουλεύει το air preview.... :(

 

:lol: ειναι πολυ εκνευριστικοι μερικές φορές.Στα Παμπλικ στην Τσιμισκη,είχα μια παρόμοια φάση οταν γλυκοκοιταζα το S3,όπου μετα απο ενα σημείο άρχισα να την τρολλαρω και αυτη το χαβα της.Οταν τη ρώτησα τι διάρκεια μπαταρίας θα έχω με φουλ χρήση,μου ειπε το αποστομωτικο "Τουλαχιστον 2 με 3 μέρες."Εεεε και εγω δεν αντεξα και της είπα πως αν δεν μου βγάζει 2 με 3 μέρες φουλ χρήση θα το γυρίσω πισω και έφυγα...:rolleyes::p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Νίκο συμφωνώ μαζί σου, σήμερα το πήρα και δεν με ενθουσίασε σε τίποτα. πίστεψε κρίμα τα λεφτά που έδωσα τι κωλύματα είναι αυτά που κάνει? Λες και κάτι βαρύ τρέχει πίσω..Ούτε σκέψη πια να δώσω το νοτε και όποιος έχει νοτε ούτε βόλτα από περιέργεια να μη κάνει να το βλέπει, παιδιά είναι μια συσκευή για 300 ευρω. Όποιος έχει νοτε καταλαβαίνει τη λέω :)

 

Φίλε μου διαφωνώ. Έχω και το νοτελι και πήγα για αυτό. Ευτυχώς βρήκα το οκταπυρηνο λόγω εξωτερικού το οι δεν έχει κολλήσει πουθενά σε τίποτα μ αρχίζω να πιστεύω ότι ο snap dragon τα χαλαει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα. Η συσκευή μόλις κυκλοφόρησε... Θα υπάρχουν απανωτά updates τις επόμενες εβδομάδες για να λυθούν όλα τα μικροκωλύματα του TW, κλπ.

 

PS. εχω NOTE :)

 

Φίλε μου μείνε με το νοτε, το σ3 είναι πιο ευχάριστο στην χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Αν αρχίζεις τις βόλτες με μαθηματική ακρίβεια θα το πάρεις και ας μην πέσει η τιμή του...

Το νοτελι είναι και θα παραμείνει το κορυφαίο τηλέφωνο της Σάμμυ μέχρι ίσως το επόμενο note3...

Και στην περίπτωση σου, κυρίως και λόγω s Pen μην το κουνήσεις ρουπι από εκεί...

Edit

Σε ξέχασα αλλά θα σε φτιάξω για το άλλο που ξέρεις...

 

Νικόλα το ξέρω πως με τρώει να το πατω αλλα λεω κατσε και περιμενε δεν ειμαι για πολλα πολλα.

Για το αλλο ενα πμ boy αν μπορείς

 

 

 

 

 

Σαν το galaxy mega 5.8 θα ειναι σε μεγεθος συμφωνα με τις φημες

 

Και πάλι οπως τα εχω δει διπλα διπλα μεγαλο μου φαίνεται.

(Off off topic :p

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Οσο για την τιμη,σημερα πρωτη μερα κυκλοφορίας και το βρίσκεις σε εμπιστα σκρουτζομαγαζα στα 675 ευρω.Δηλ.65 ευρω κατω απο τους μεγάλους,και αν ακολουθήσει το πάρτυ σαν το S3,σε κανα μήνα με 40 μέρες θα ειναι αλλα 100 ευρω κατω,ετσι στο χαλαρό.

 

Εγω το δηλώνω πως οταν πέσει 500 με 530 ευρω το τσιμπαω.Μακαρι να μην αργήσει γιατι με εχει κατα εκνευρισει το γερασμενο πια Ν8.:X

 

Στην τιμη που λες εκτιμω οτι θα το δουμε σε ενα τετραμηνο...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου διαφωνώ. Έχω και το νοτελι και πήγα για αυτό. Ευτυχώς βρήκα το οκταπυρηνο λόγω εξωτερικού το οι δεν έχει κολλήσει πουθενά σε τίποτα μ αρχίζω να πιστεύω ότι ο snap dragon τα χαλαει...

 

ΔΕν έχω το οκτα δεν ξέρω πως είναι, όμως αυτό εδώ δεν είναι αυτό που περίμενα:(

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου διαφωνώ. Έχω και το νοτελι και πήγα για αυτό. Ευτυχώς βρήκα το οκταπυρηνο λόγω εξωτερικού το οι δεν έχει κολλήσει πουθενά σε τίποτα μ αρχίζω να πιστεύω ότι ο snap dragon τα χαλαει...

 

Πίστεψε με, ο octa και αν θελει fine tuning.Πραγματικα αν είσαι απο Αθήνα και αν με το καλό επιστρέψεις να βρεθούμε για να δω την απόδοση του.Δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2258519

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Στην τιμη που λες εκτιμω οτι θα το δουμε σε ενα τετραμηνο...

Καλλιω αργα παρα ποτε φιλε μου.Τουλαχιστον ως τοτε θα εχουν αντιμετωπιστει και ολες οι "παιδικες ασθενειες" και τα οποια προβληματα!;)

 

Στο S3 απο οτι βλεπω καπου μεσα στον Αυγουστο επιασε το οριο των 530 ευρω,κυκλοφορωντας απο αρχες Ιουνιου.

Οποτε κατι τετοιο αναμενω και εγω αφου κυκλοφορησε ενα μηνα πιο πριν απο το S3 αναλογικα,αλλα με υψηλοτερη τιμη.

Ειδωμεν...:O

Link to comment
Share on other sites

Καλλιω αργα παρα ποτε φιλε μου.Τουλαχιστον ως τοτε θα εχουν αντιμετωπιστει και ολες οι "παιδικες ασθενειες" και τα οποια προβληματα!;)

 

Στο S3 απο οτι βλεπω καπου μεσα στον Αυγουστο επιασε το οριο των 530 ευρω,κυκλοφορωντας απο αρχες Ιουνιου.

Οποτε κατι τετοιο αναμενω και εγω αφου κυκλοφορησε ενα μηνα πιο πριν απο το S3 αναλογικα,αλλα με υψηλοτερη τιμη.

Ειδωμεν...:O

 

Σωστος ο συλλογισμος σου, οπως παραπανω απο ορθη η αποφαση σου να περιμενεις και να μην πεταξεις 680 ευρω που ζητα σημερα η συσκευη και δεν τα αξιζει (οπως φυσικα καμια αλλη συσκευη που πωλειται σημερα - αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια)...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Επειδή μπερδεύτηκα λίγο με τον Exynos 5 Octa 5410 και τον Snapdragon, αν είναι κάποιος σε θέση να επιλέξει απο τους δύο, ποιον θα προτείνατε;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ακυρη ερωτηση: Εχει κανεις ιδεα αν τελικα το κινητο δουλευει και σαν ir remote? Γιατι παντως μεσα εφαρμογη δεν βρηκα. Αν ξερετε κατι μοιραστειτε το :P

 

Επισης καπου πηρε το ματι μου στο xda οτι ο kondik περασε λεει στο 9505 του CM rom? Και μιλαμε για το AT&T version που ειναι ως γνωστον με κλειδωμενο bootloader...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει μέσω της εφαρμογής WatchOn. Προσπάθησα να το κάνω να δουλέψει στην παλιά μου τηλεόραση Philips αλλά δε τα κατάφερα. Ίσως φταίει ότι την έχω και γω δε ξέρω πόσα χρόνια. Έχει πάντως πολλές επιλογές θεωρητικά τόσο για συσκευές όσο και για μοντέλα.
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει μέσω της εφαρμογής WatchOn. Προσπάθησα να το κάνω να δουλέψει στην παλιά μου τηλεόραση Philips αλλά δε τα κατάφερα. Ίσως φταίει ότι την έχω και γω δε ξέρω πόσα χρόνια. Έχει πάντως πολλές επιλογές θεωρητικά τόσο για συσκευές όσο και για μοντέλα.

 

Thanx. Δουλευει και στην sony και στην samsung που εχω... :) Μια χαρα ειναι...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Επειδή μπερδεύτηκα λίγο με τον Exynos 5 Octa 5410 και τον Snapdragon, αν είναι κάποιος σε θέση να επιλέξει απο τους δύο, ποιον θα προτείνατε;

 

Ευχαριστώ :)

 

Ο Octa είναι λίγο πιο γρήγορος,εγώ αν το αγόραζα θα έπαιρνα αυτόν.Οποιον και να αγοράσεις όμως η συνολική εμπειρία δεν θα διαφέρει ιδιαίτερα..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αντε να φευγει η σαβουρα

 

Ειδες καμμια διαφορα στην γενικη αποδοση? Τι απο τα smart ταδε εχεις ενεργοποιημενα?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ειδες καμμια διαφορα στην γενικη αποδοση? Τι απο τα smart ταδε εχεις ενεργοποιημενα?

 

Κατ αρχην ξεφορτωθηκα γυρω στα 600mb κατα τη γνωμη μου σαβουρα.Εφυγε απατος ο tw και αντικατασταθηκε απο nova.Απο smart μονο direct call,mute calls και music και τα υπολοιπα off.Οκ καποιοι τα βρισκετε fancy εγω τα βρισκω βαρετα.Το τηλεφωνο ανασανε πραγματικα.Ρολλαρει καλυτερα ΑΛΛΑ να μη κρυβομαστε θελει δουλεια το software.Τοσο δυνατο hardware,το τηλεφωνο επρεπε να πεταει.Επισης κατι πρεπει να κανει η sam και να βελτωσει το θεμα με το ghosting.Δεν το βλεπω τοσο εντονα αλλα πρεπει να μειωθει.Ακομα τεσταρω οποτε θα σας γραψω παλι :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην ξεφορτωθηκα γυρω στα 600mb κατα τη γνωμη μου σαβουρα.Εφυγε απατος ο tw και αντικατασταθηκε απο nova.Απο smart μονο direct call,mute calls και music και τα υπολοιπα off.Οκ καποιοι τα βρισκετε fancy εγω τα βρισκω βαρετα.Το τηλεφωνο ανασανε πραγματικα.Ρολλαρει καλυτερα ΑΛΛΑ να μη κρυβομαστε θελει δουλεια το software.Τοσο δυνατο hardware,το τηλεφωνο επρεπε να πεταει.Επισης κατι πρεπει να κανει η sam και να βελτωσει το θεμα με το ghosting.Δεν το βλεπω τοσο εντονα αλλα πρεπει να μειωθει.Ακομα τεσταρω οποτε θα σας γραψω παλι :)

 

Ghosting? τι είναι ακριβώς αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ghosting? τι είναι ακριβώς αυτό;

 

Πηγαινε στα settings και κανε scroll πανω κατω και δες τα γραμματα να "σερνονται"

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...