Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω αν το 4 είναι αλλιώς αλλά το 3αρι εχει 2.Η 2 πάντως είναι νορμάλ και πολυ καλύτερη απο το hox. Πάντως εκεί που έβγαλες την προηγούμενη δεν νομίζω να έβγαζε σωστή φώτο κανένα κινητό. Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι σχεση εχει ο προβολεας με ασπρο φως με τα φωτα του δημου με κιτρινο φως? Τι προβλημα δηλαδη λες να εχει η καμερα?Δεν καταλαβαινω...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Στη μια ναι. Στην αλλη οχι. Φαινεται αλλωστε γιατι ειναι η ιδια φωτο...Βεβαια ηταν αρκετα σκοτεινα.Τα φωτα ειναι μακρυα εκτος απο το ενα που ειναι εκει στη μεση. Αλλα πραγματι δεν ειναι και τοσο καλο το αποτελεσμα. Οπως το περιμεναμε βασικα πιστευω...

 

Η φωτο που δείχνει τον δρόμο μπροστά στην πυλωτή είναι ικανοποιητική.

Οι άλλες ειναι σε πολύ σκοτεινά σημεία.

Οι κάμερες δεν γεννούν φως.

Η φωτο-γραφια για να καταγράψει χρειάζεται φως. Απλά οι καλές κάμερες με διάφορες ρυθμίσεις εγκλωβιζουν περισσότερο απο το λιγοστό φως που υπάρχει και έχουμε καλύτερα αποτελέσματα.

 

Οι βραδινές με κινητό δεν ειναι για να βγάζουμε landscape views. Μας ενδιαφέρει να τα πανε καλά σε κοντινές αποστάσεις εκεί που δεν μπορεί να δουλέψει το φλας.

 

Το μονο που σίγουρα δεν εχει πρόβλημα στο S4 είναι η κάμερα.

 

Στο One η γκέλα έγινε εξ αιτίας αυτού του ζοιν, ζώον ..δεν ξερω πως το λένε :D.

Οι φώτο για να δουλέψει αυτό έπρεπε να έχουν μικρό μέγεθος. Οπότε εβαλαν 4αρα. Θα μπορούσαν όμως να το κάνουν οταν το επιλέγεις να πηγαίνει αυτόματα την ρύθμιση στα 4 mp.

Πιστεύω αν το ultra pixel λειτουργούσε με 8αρα κάμερα, η ευκρίνεια θα ηταν πολυ καλύτερη και το μοναδικό μείον θα ήταν λιγο παραπάνω θόρυβος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η φωτο που δείχνει τον δρόμο μπροστά στην πυλωτή είναι ικανοποιητική.

Οι άλλες ειναι σε πολύ σκοτεινά σημεία.

Οι κάμερες δεν γεννούν φως.

Η φωτο-γραφια για να καταγράψει χρειάζεται φως. Απλά οι καλές κάμερες με διάφορες ρυθμίσεις εγκλωβιζουν περισσότερο απο το λιγοστό φως που υπάρχει και έχουμε καλύτερα αποτελέσματα.

 

Οι βραδινές με κινητό δεν ειναι για να βγάζουμε landscape views. Μας ενδιαφέρει να τα πανε καλά σε κοντινές αποστάσεις εκεί που δεν μπορεί να δουλέψει το φλας.

 

Το μονο που σίγουρα δεν εχει πρόβλημα στο S4 είναι η κάμερα.

 

Στο One η γκέλα έγινε εξ αιτίας αυτού του ζοιν, ζώον ..δεν ξερω πως το λένε :D.

Οι φώτο για να δουλέψει αυτό έπρεπε να έχουν μικρό μέγεθος. Οπότε εβαλαν 4αρα. Θα μπορούσαν όμως να το κάνουν οταν το επιλέγεις να πηγαίνει αυτόματα την ρύθμιση στα 4 mp.

Πιστεύω αν το ultra pixel λειτουργούσε με 8αρα κάμερα, η ευκρίνεια θα ηταν πολυ καλύτερη και το μοναδικό μείον θα ήταν λιγο παραπάνω θόρυβος.

 

Ναι κατι ξεχασα εδω να πω. Οτι με το 4αρι μονο οι νυχτερινες ειναι παρμενες. Οι 2 αλλες ειναι απο ψηφιακη φωτογραφικη :P Αυτο ελειπε να μην ηταν καλυτερη απο του s4! :P

 

Αρα ως προς τις βραδυνες που ειναι και οι μονες που εχει βγαλει το s4 μεχρι τωρα πιστευεις οτι νορμαλ ειναι ετσι? Γιατι λιγο με φοβισε ο φιλος απο πανω που μου ειπε οτι κατι μπορει να εχει η καμερα...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ναι κατι ξεχασα εδω να πω. Οτι με το 4αρι μονο οι νυχτερινες ειναι παρμενες. Οι 2 αλλες ειναι απο ψηφιακη φωτογραφικη :P Αυτο ελειπε να μην ηταν καλυτερη απο του s4! :P

 

Αρα ως προς τις βραδυνες που ειναι και οι μονες που εχει βγαλει το s4 μεχρι τωρα πιστευεις οτι νορμαλ ειναι ετσι? Γιατι λιγο με φοβισε ο φιλος απο πανω που μου ειπε οτι κατι μπορει να εχει η καμερα...

 

Μια χαρά είναι. Παρόλο που τις είδα μόνο στο κινητό γιατί το λαπτοπ το πακεταρισα επειδή έρχομαι Ελλάδα αύριο, ειναι πολυ καλύτερη απο του One x που έχει πολύ κοκο.

Ριξε μοα ματιά στο λευκό αυτοκίνητο κάνοντας ελάχιστο ζουμ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους του γαλαξία.

 

Δε κρύβω πως διαβάζω αρκετό καιρό το συγκεκριμένο thread ώστε να ενημερωθώ για το τηλέφωνο και να αποφασίσω αν πρέπει ή όχι να το πάρω. Για εμένα (τις ανάγκες μου εννοώ) το μεγάλο και ίσως και μοναδικό πλεονέκτημα που έχει το τηλέφωνο είναι ο συνδιασμός όγκου και μεγέθους οθόνης τα οποία βρίσκω ιδανικά. Είμαι χρήστης iPhone 4- jailbreak και για να πω την αλήθεια τη δουλειά μου τη κάνω ακόμα άψογα χωρίς να αισθάνομαι την ανάγκη αναβάθμισης είτε σε 4S είτε σε 5.

 

To μεγάλο μου πρόβλημα είναι η αρκετά πρόωρη πρεσβυωπεια (από τα 43 μου) που δε μπορώ να συνεχίσω να κάνω χρήση του τηλεφώνου όπως έκανα. Η λύση είναι να κυκλοφορώ με γυαλιά γεροντίστικα (μόνο και μόνο για το τηλέφωνο γιατί στα υπόλοιπα δεν έχω κανένα πρόβλημα) είτε να πάρω κάτι με μεγαλύτερη οθόνη.

 

Επειδή κάνω πολύ μεγάλη χρήση του ιντερνετ, email και κάποιων εφαρμογών που υπάρχουν και σε android θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με το optimization της οθόνης που έχει γίνει για το internet από την Samsung. Λόγω της μεγάλης ανάλυσης τα γράμματα μεγαλώνουν σωστά ή απλά χωρούνε περισσότερα πράγματα μέσα με μικρό μέγεθος?

 

Πάντως διαβάζω και για τα lag που αναφέρουν κάποιοι φίλοι πιο πάνω και φυσικά καταλαβαίνω ότι δεν είναι κάτι που θα σε εμποδίσει να δουλέψεις αλλά δε μπορώ να μη πω ότι με φοβίζει το android σε σχέση με το ios. Γιατι φυσικά δεν είναι θέμα hardware - αφού είναι τόσο τούμπανο ή συσκευή. Από την άλλη το 4αρι μου 2,5 χρόνια συσκευή και βάλε και δεν υπάρχει lag ρε παιδιά και το hardware είναι για γέλια μπορστά στο γαλαξία, one, z κλπ Τι να πω ας όψεται ο Tim Cook που από όλα του Jobs βρήκε να πάρει τη ξεροκεφαλιά χωρίς όμως να πάρει και τη νεοτερικότητα του, και που επιμένει στις μικρές οθόνες για τουλάχιστον 1,5 χρόνο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

@mobile-gr. Στο smooth ,άποψη μου,το android υπολείπεται του ios

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

@mobile-gr. Στο smooth ,άποψη μου,το android υπολείπεται του ios

 

Αργυρη αυτο ισχυε μεχρι την ελευση των τελευταιων μοντελων.

Πλεον το HTC One δεν εχει να ζηλεψει τιποτα και συντομα -μετα απο τις πρωτες διορθωσεις- και το S4.

Φυσικα οσο smooth και να ειναι το ios, δεν παυει να ειναι ενα γερασμενο -μεχρι εκει που δεν παει- λειτουργικο...

Link to comment
Share on other sites

Όλα στο τραπέζι!!!!

Κι επειδή το έχουμε κάνει vs εδώ, η πρώτη παρατήρηση όλων μας είναι: μέρα το htc one, βράδυ το s4!!!

 

Σιγά το ...κινητό που χρησιμοποίησε ο άλλος να τραβήξει δήθεν και καλά την ισορροπία λευκού των άλλων κινητών! Σας φαίνεται δηλαδή φυσικό το χρώμα του δέρματος στα χέρια πάνω δεξιά;

Link to comment
Share on other sites

Σιγά το ...κινητό που χρησιμοποίησε ο άλλος να τραβήξει δήθεν και καλά την ισορροπία λευκού των άλλων κινητών! Σας φαίνεται δηλαδή φυσικό το χρώμα του δέρματος στα χέρια πάνω δεξιά;

 

Η φωτογραφία είναι απο τη Samsung GALAXY Camera και όχι απο κινητό.....

 

Αλλά και απο κάποιο κινητό να ήταν τί σημαίνει το ''δήθεν''?

Μήπως κάναμε και photoshop στη φωτογραφία???

 

Πέρα απο τη φωτογραφία, το one υπερέχει στο λευκό λόγω Super LCD3 panel.Όπως αντίστοιχα το s4 στο μαύρο λόγω amoled....(←για άλλη μια φορά)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

γιατί αναφέρθηκε παραπάνω οτι είναι το ios χωρίς lag και εγώ πιστεύω οτι έχει μεγάλο θέμα το android μιας και το hardware υπερκαλύπτει ότι μπορεί να έκανε κάποιος άντε να δούμε πότε θα το υποστηρίξει το hardware πλήρως δεν στέκει να έχεις πάρει το s4 να πατάς και να μην είναι άμεσα οτι πατάς μπροστά σου
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,

 

εχω το i9500 octa πυρηνο ,,, οταν πηγαινω στις ρυμθμισεις ---> more networks -----> mobile networks ----> network mode ------> μου εχει σαν επιλογες τις παρακατω :

 

GSM/WCDMA

GSM ONLY

WCDMA

 

το εχω παρει απο κινα που βρισκομαι τωρα...

 

μπορειτε να μου πειτε σε εσας στα ελληνικα s4 τι επιλογες βγαζει ???

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια βραδινη

 

http://i40.tinypic.com/1zwdl54.jpg

 

Πανέμορφη φωτογραφία πραγματικά.

Πάντως,lag έστω κι ελάχιστο το κινητό έχει παιδιά,όχι σαν του s3 φυσικά.

Τελικά με κάνει να απορώ η Samsung...γιατί άλλες εταιρείες να έχουν κινητά ακόμα και με χαμηλότερα specs αλλά χωρίς lag?έστω και να έχουν θα είναι λίγο...

Το one πάντως κανένα.

Άξιο απορίας..

Edited by Superuser

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Guest Logi
Μήπως κάναμε και photoshop στη φωτογραφία???

Δεν θα ταν η πρώτη φορά.

 

Πέρα απο τη φωτογραφία, το one υπερέχει στο λευκό λόγω Super LCD3 panel.Όπως αντίστοιχα το s4 στο μαύρο λόγω amoled....(←για άλλη μια φορά)

Δεν αντιλέγω. Συμφωνώ με το "Πέρα απο τη φωτογραφία,", διαφωνώ με την χρήση της συγκεκριμένης φωτογραφίας σαν επιχείρημα.

 

Υ.Γ. Ωραία η άνωθεν νυκτερινή φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι τα δίκτυά μας είναι "οκ" για αυτό την έκδοση αυτή:

 

http://www.mobile-phones.cn/samsung-i9502-galaxy-unlocked-16gb-dual-smart-phone-p-12927.html

 

Ευχαριστώ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ταν η πρώτη φορά.

 

 

Δεν αντιλέγω. Συμφωνώ με το "Πέρα απο τη φωτογραφία,", διαφωνώ με την χρήση της συγκεκριμένης φωτογραφίας σαν επιχείρημα.

 

Υ.Γ. Ωραία η άνωθεν νυκτερινή φωτογραφία.

Για το πρωτο σκελος

Δηλαδη το εχουμε ξανακανει;Αληθεια ποτε;Καλο ειναι να σκεφτομαστε πριν γραψουμε

 

 

 

 

Για το δεύτερο

Αυτό είδαν και τα ματια μου (10/10 και καμια παθηση )

 

Καλημέρα παιδιά,

 

μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι τα δίκτυά μας είναι "οκ" για αυτό την έκδοση αυτή:

 

http://www.mobile-phones.cn/samsung-i9502-galaxy-unlocked-16gb-dual-smart-phone-p-12927.html

 

Ευχαριστώ!

 

Φαίνεται οκ

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

ξέρει κανείς αυτό το site: mobile-phones.cn

 

Έχει αγοράσει ποτέ κανείς τίποτα; Είναι αξιόπιστο;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πραγματικα βλέπω πολλους να ψαχνουν την ιντερνατιοναλ version του κινητου ,και βλεπω οτι ειναι διατεθειμένοι να το αγοράσουν απο ΗΠΑ , ΚΙΝΑ κ.α γενικα μη ευρωπαικες χωρες.Μια ερωτηση να σας κανω γιατι και εγω εψαχνα μανωδως την exynos version, αλλα τα παρατησα και βoλευτικα με την εκδοση του snapdragon ,γιατι φοβηθηκα απο αυτες τις χωρες , την ελλειψη εγγυησης , το τελωνειο και φυσικα τις περιορισμενες δυνατοτητες μεταπωλησεις.

Πραγματικα πιστευεται οτι αξιζουν οι διαφορες που υπαρχουν γιάυτα τα ρισκα

Link to comment
Share on other sites

Με τον εχυνος θα έρθει και στην ιταλια και γερμανια,(και πιστεύω ότι θα έρθει και εδώ αργότερα..) Άρα δεν υπάρχει λόγος για αγορά εκτός ευρωπαϊκής ένωσης,εκτός και αν βιάζεται κάποιος πολύ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Το s4 έχει τα λαγκαρισματα του.Δεν ξέρω αν φταίει το 4.2.2 αλλά με το note 2 δεν είχα τέτοια σκαλωματα

 

Αργύρη και όσοι άλλοι το έχετε ήδη στα χέρια σας. Διαβάζω σε διάφορα μέρη στο xda οτι το lag διορθώνεται (δεν ξέρω πόσο όμως..) απενεργοποιώντας κάποια gimmicks πχ air gestures, smart this, smart that κτλ.. Νομίζω το έχουν τιγκάρει σε υπερθετικό βαθμό το κινητό με τόσα πράγματα που το μπουκώνει...Θα ήθελα να κλείσετε μερικά και να δείτε πρακτικά αν δείτε διαφορά προς το καλύτερο...

Επίσης πιθανό είναι να διορθωθεί η κατάσταση και με επόμενο upgrade οπως έχει αναφερθεί..

Link to comment
Share on other sites

Αργύρη και όσοι άλλοι το έχετε ήδη στα χέρια σας. Διαβάζω σε διάφορα μέρη στο xda οτι το lag διορθώνεται (δεν ξέρω πόσο όμως..) απενεργοποιώντας κάποια gimmicks πχ air gestures, smart this, smart that κτλ.. Νομίζω το έχουν τιγκάρει σε υπερθετικό βαθμό το κινητό με τόσα πράγματα που το μπουκώνει...Θα ήθελα να κλείσετε μερικά και να δείτε πρακτικά αν δείτε διαφορά προς το καλύτερο...

Επίσης πιθανό είναι να διορθωθεί η κατάσταση και με επόμενο upgrade οπως έχει αναφερθεί..

 

Είναι παρα πολύ πιθανό.Σίγουρα θέλει ρουταρισμα και άδειασμά.Γραφωντας τα παραπανω είχα στο μυαλό μου το απροβληματιστο out of the box note 2

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω αυτό το ghosting που έχει παρατηρηθεί σε κάποιους ιδιαίτερα στις γκρι μπάρες τον επιλογών (
) να είναι software και όχι οθόνης ή του controller της οθόνης...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...