Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες το μεσημερι το αγορασα απο το Πλαισιο στο Mall.Πριν ειχα iphone 4s.Ειμαι αρκετα απογοητευμενος με το S4,ΔΕΝ ειναι καλυτερο του iphone.Στο μονο τομεα που υπερτερει ειναι στις ευκολιες των κλησεων.Οι εφαρμογες φαινοντε φτηνες και προχειρες.Η οργανωση του play store κακη και δυσκολευει τον χρηστη.Καμια σχεση με το Apple Store.

Αλλο θεμα το iphone ΠΟΤΕ δεν κολλα!!Στο S4 εχεις την αισθηση οτι θα κολλησει!Μετα τα χρωματα σκετη απογοητευση.Οποιος εχει iphone θα με καταλαβει τι νοιωθω.Πρεπει να κανω μεγαλη προσπαθεια για να συνηθισω αυτη τη μπακατελα που αγορασα.Νοιωθω οτι με εχουν πιασει κοροιδο με το Samsung Galaxy S4.

 

Σε ότι αφορά το play store αν σύρεις με το δάχτυλο την οθόνη όλο δεξιά σου έχει τις εφαρμογές ανά κατηγορία και η οργάνωση του είναι μια χαρά.

Σε ότι αφορά τις εφαρμογές αν ψαχτείς λίγο θα βρεις πολλές και καλογραμμένες εφαρμογές για ότι θες.

Τώρα είναι σίγουρο ότι είναι τελείως διαφορετικό λειτουργικό από αυτό που ήσουν και θέλει τον χρόνο του για να το συνηθίσεις.

Μόλις το μάθεις θα αναρωτιέσαι τι έκανες με iPhone τόσο καιρό.

Ήμουν με iPhone μέχρι και το 3gs και ο αδερφός μου μέχρι το 4s οπότε σου μιλάω εκ πείρας.

Σε ότι αφορά την οθόνη θεωρώ ότι είσαι λάθος αν και το τι αρέσει στον καθένα είναι υποκειμενικό.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με το S-Health...

 

Μονο αυτα κανει? καπου στο xda ειχα δει μια εφαρμογή που έδειχνε πιο πολλά και την ψάχνω τώρα:)

Link to comment
Share on other sites

Μονο αυτα κανει? καπου στο xda ειχα δει μια εφαρμογή που έδειχνε πιο πολλά και την ψάχνω τώρα:)

 

Α δεν ειχα δει κατι παραπανω. Αν το βρεις το βιντεο βαλτο να το ψαξουμε...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα παιδια απο κυπρο με εταιρικό ΦΠΑ και ετσι γλυτωσα κάποια λεφτα.πολυ όμορφο και εντυπωσιακό.απιστευτα γρήγορο και χωρις τις παιδικές ασθένειες που διάβασα εδω.;)βεβαια το ψάχνω τωρα αλλα εχει βρει κανεις να εχι ενσωματωμένο προγράμα για τις υπερυθρες?οπως πχ το note 10,1

Από ποιό κατάστημα;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Α δεν ειχα δει κατι παραπανω. Αν το βρεις το βιντεο βαλτο να το ψαξουμε...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2258757

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραιο. Απλα λεει οτι επειδη ειναι στο πισω μερος της συσκευης ο sensor επηρεαζεται αν το φορτιζεις η αν το ζοριζεις η θερμοκρασια...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον επιμένει για ελληνικής αντιπροσωπείας και ετοιμοπαραδοτο.

http://www.armaoseshop.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=25713&category_id=13&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά αυτός δεν στέλνει εκτός Κύπρου...

 

Εχω συγγενείς κατω και πέτυχα τον θείο μου εχθές, πήγε και το πήρε και σημερα ερχόταν αθηνα,πήγα αεροδρόμιο να υποδεχτω το κουκλι!!:love::love::love:

Link to comment
Share on other sites

Settings > εμφάνιση > λειτουργία οθόνης > φυσικό κι έρχεται στα ίσα της, γι αυτούς που δε μπορούν τα ψεύτικα χρώματα της amoled. Κι εγώ έτσι την έχω και είναι πολύ καλύτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία ειναι ψιλομετρια ή στρώνει με τις φορτίσεις;

Εχτες στις 11:30 το βράδυ το έβγαλα απο την πρίζα και είμαι στο 60%...με νορμΑλ χρήση,,,,λίγες κλήσεις,email,μνήματα....

 

Δε βγάζει 24ωρο προς το παρόν...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Το νέο μου οκταπυρινο παιχνιδάκι :lol::p καλημερα παιδια!

 

Εσυ κοίτα οσο πιο πολύ μπορείς την μπαταρία!!!

Να δουμε πως παει σε σχέση με τον snap!!!

Καλορίζικο

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μαλλον για μετρια την κοβω. Σιγουρα καλυτερη απο του ΟΝΕ Χ που ειχα αλλα οχι και υπερτατη...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, η μπάρα στα πλάγια που έχει τις συντομεύσεις μια εμφανίζεται μια εξαφανίζεται. Πως το ρυθμίζω αυτό;;

 

Κρατώντας παρατεταμένα το δεξιό πλήκτρο αφής (επιστροφή)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, η μπάρα στα πλάγια που έχει τις συντομεύσεις μια εμφανίζεται μια εξαφανίζεται. Πως το ρυθμίζω αυτό;;

 

Κατω κατω σου εχει τρια κουμπιά 2 που φωτίζονται και το home buton,το δεξι'ο κουμπί να το κρατησεις πατημένο σου βγαζει την μπαρα και ομοίως στην ξανακρυβει

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Από τους αισθητήρες πάντως δεν έχω τρελαθεί κιόλας γιατί δεν μου χρησιμεύουν κι επίσης πιο γρήγορα κάνω την κίνηση με το χέρι παρά με μάτια,κίνηση κεφαλιού και περάσματα με το χέρι πάνω από την οθόνη λες και κάνω μαγικά αλά David Copperfield.

 

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4683080#post4683080 (ποστ 13470)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Χθες το μεσημερι το αγορασα απο το Πλαισιο στο Mall.Πριν ειχα iphone 4s.Ειμαι αρκετα απογοητευμενος με το S4,ΔΕΝ ειναι καλυτερο του iphone.Στο μονο τομεα που υπερτερει ειναι στις ευκολιες των κλησεων.Οι εφαρμογες φαινοντε φτηνες και προχειρες.Η οργανωση του play store κακη και δυσκολευει τον χρηστη.Καμια σχεση με το Apple Store.

Αλλο θεμα το iphone ΠΟΤΕ δεν κολλα!!Στο S4 εχεις την αισθηση οτι θα κολλησει!Μετα τα χρωματα σκετη απογοητευση.Οποιος εχει iphone θα με καταλαβει τι νοιωθω.Πρεπει να κανω μεγαλη προσπαθεια για να συνηθισω αυτη τη μπακατελα που αγορασα.Νοιωθω οτι με εχουν πιασει κοροιδο με το Samsung Galaxy S4.

 

Φαντάσου κάποιον που πηγαίνει για πρώτη φορά σε iphone.

Ακόμα δεν γνωρίζεις το λειτουργικό.

Αν βάλουμε δίπλα δίπλα το i4s με το S4 και επιχειρησουμε να κάνουμε τα ίδια πράγματα με τις ίδιες εφαρμογές, θα καταλάβεις τι λεω.

 

Η retina δείχνει πλέον την ηλικία της. Στα δικά μου μάτια είναι πολύ λίγη δίπλα στις οθόνες των κορυφαίων android.

 

Οι ίδιες εφαρμογές στο ios κανουν τα μισά πραγματα και έχουν χάλια ui.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα και εγω χθές το κινητο απο το ibuy.gr .Και μου λένε στο τηλέφωνο ότι το κινητό είναι Eλληνικης αντιπροσωπιας.

CSC εχω MD8 COA μπαινω στο SAMMOBILE και βλέπω οτι το κινητο ειναι ΡΟΥΜΑΝΙΑΣ (COSMOTE) . H Ρουμανια να παει στα κομματια δεν με νοιάζει αλλά μηπως ειναι και κλειδωμένο για cosmote και δεν παιρνει αλλες SIM .

Αν βάλω την τελευταια επισημη ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ θα μπορω να περνω OTA ή μονο μέσο odin θα μπορω να κάνω update πλεον.

Ας απαντησει γρηγορα αν μπορει καποιος για να προλάβω το DOA

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου κάποιον που πηγαίνει για πρώτη φορά σε iphone.

Ακόμα δεν γνωρίζεις το λειτουργικό.

Αν βάλουμε δίπλα δίπλα το i4s με το S4 και επιχειρησουμε να κάνουμε τα ίδια πράγματα με τις ίδιες εφαρμογές, θα καταλάβεις τι λεω.

 

Η retina δείχνει πλέον την ηλικία της. Στα δικά μου μάτια είναι πολύ λίγη δίπλα στις οθόνες των κορυφαίων android.

 

Οι ίδιες εφαρμογές στο ios κανουν τα μισά πραγματα και έχουν χάλια ui.

 

Παιδιά επειδή ήρθα και εγώ απο το iPhone 4s αλλά έχω και ipad δεν είναι σωστό να λέγεται ότι οι εφαρμογές του appstore κάνουν τα μισά απ τις εφαρμογές του market.. Πολύ πιο ποιοτικές οι εφαρμογές του AppStore.. Δε το συζητάμε κάν..

Κατα τα αλλά το s4 είναι άκρως ερωτευσιμο..

Επειδη εχω και γω iΡad,μπορω να πω πως η μονοτονια πληττει.Με την παραμετροποιηση στο Αντροιντ,κανεις τα παντα με τη συσκευη σου και δεν τη βαριεσαι ποτε.Καλη η σταθεροτητα και η αξιοπιστια του iΟS,αλλα ημουν τοσο γκαντεμης που οταν πηρα το αηπαντ,εφυγε σε 4 μερες με DΟΑ,γιατι εκανε ρησταρτ και μου εκανε ελαχιστοποιηση εφαρμογες μαμισιες και μη.Για αυτο καντε λιγη υπομονη και οταν το συνηθισετε το αντροιντ δεν θα θελετε να γυρισετε πισω.:D

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...