Jump to content

ΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ IP ΤΟΥ ΙΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΣΤΟ LAN???


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

too slow...mporei na petixeneis anwnimia...alla se 56k eidika skotonei tin sindesi :)
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

και μια αλλη λυση ειναι , να μπεις στο site : My Ip

Ειχα να σου πω πολλα μα δε μιλσουσα.Ηξερα τη θεση μου καλα και υποχωρουσα. Ενιωσα να χανομαι αλλα χαμογελουσα. Επαιξα το ρολο μου καλα και αδιαφορουσα.Ακουγα για αλλον να μιλας και συμφωνουσα. Παραλιγο να εκλαιγα κι ομως γελουσα. Γιατι δεν μπορουσα να σου πω το ποσο σ'αγαπησα και ποσο σ'αγαπω...!!!

 

 

~~~~!~~~~Livas_D~~~~!~~~~

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Livas_D (17 Ιούλ. 2004 , 12:58)

 

και μια αλλη λυση ειναι , να μπεις στο site : My Ip

 

H ip που θα σου δώσει, είναι αυτή που χρησιμοποιεί για το internet και όχι για το LAN. Η σωστή διαδιακία είναι να βγείς σε dos prompt και να γράψεις ipconfig
Link to comment
Share on other sites

teras, ευχαριστώ πολύ.

Το ήθελα για να ρυθμίσω το internet security γιατί παρ΄όλο που και τα 2 μηχανήματα τρέχουν win Xp pro το firewall τα εμποδίζει να δουν το ένα το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

γεια σας παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, σχεδόν ίδιο με αυτό το θέμα!!!

 

στο σπίτι μου έχω 3 pc και θέλω το καθένα από αυτά να έχει διαφορετικό IP Ιντερνετ, δηλαδή το IP που φαίνεται από το whatismyip.com

Θα μπορούσατε να μου πείτε αν αυτό που ζητάω γίνετε και με ποιον τρόπο ??

 

 

ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι 100% σιγουρος νομίζω δεν γίνεται εκτός αν έχεις σπίτι σου τρείς διαφορετικές συνδέσεις internet. Αλλιώς όταν η σύνδεση είναι μια και μοιράζεται, η IP είναι η ίδια.
Link to comment
Share on other sites

@Bell_Bernice

πιστεύω για να έχεις ξεχωριστές διευθύνσεις IP μόνο λύση να ζητήσεις από τον πάροχό σου static IPs (με κάποιο κόστος συνήθως σε PSTN)

 

αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιιος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...