Jump to content

[LG Optimus L7 (P700)] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


pkatsaras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλη χρονια και απο μενα. χτες εβαλα κι εγω την CM11 του Cr3pt ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης μονο που ειχα ενα θεματακι με το killjoy. το φλασαρω κανονικα κ στο terminal μετα μπαινει σε ατερμονο loop γραφοντας ενα path οτι busybox not found. καποια βοηθεια?

 

Βαλε την cm 11 του szymel, απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2552148 και θα εισαι μια χαρα ειναι τελεια rom.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 583
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαλε την cm 11 του szymel, απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2552148 και θα εισαι μια χαρα ειναι τελεια rom.

 

Απλα για να σε πληροφορησω ειναι βασισμενη στην kitkat του cr3pt, αρα οτι bugs εχει του cr3pt θα εχει και του szymel.

:):)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, ποιο πρόβλημα είναι γνωστό στο Kitkat; Αυτή τη στιγμή η CM11 είναι στο ίδιο σημείο που ήταν και η C10.2. Κανένα κόλλημα, κανένα reboot. Είμαι με δίκτυο και WiFi όλη μέρα, από το πρωί ως το βράδυ και όποτε μπήκα στο Internet έμπαινε. Αυτό που μου έχει κάνει την μεγαλύτερη εντύπωση είναι ότι μετά από συνεχόμενες (πάνω από 2) μέρες λειτουργίας δεν δείχνει σημάδια κόπωσης (lag, κολλήματα στις εφαρμογές) που εμφανίζονταν αρκετά συχνά σε επίσημες ROM και λιγότερο σε custom. Αυτό που δεν έχω δοκιμάσει ακόμα είναι να επιλέξω ART αντί του Dalvik.

 

EDIT: Αν δεν αλλάξετε σε ART τότε δεν ξέρετε τι σημαίνει ταχύτητα και ομαλότητα στο κινητό μας!!! Ούτε καταλαβαίνετε τι σημαίνει 4.4.2. Μόλις το έβαλα, το κινητό μπούταρε σε ελάχιστα δευτερόλεπτα, και με το που άνοιξε...ΘΑΥΜΑ! Άλλο κινητό στα χέρια μου! ΠΡΟΣΟΧΗ! Κρατήστε backup όπως πάντα πριν κάνετε οτιδήποτε, και φλασάρετε αυτά τα gapps που είναι συμβατά με ART-> http://d-h.st/Ate

Edited by pkatsaras
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, ποιο πρόβλημα είναι γνωστό στο Kitkat; Αυτή τη στιγμή η CM11 είναι στο ίδιο σημείο που ήταν και η C10.2. Κανένα κόλλημα, κανένα reboot. Είμαι με δίκτυο και WiFi όλη μέρα, από το πρωί ως το βράδυ και όποτε μπήκα στο Internet έμπαινε. Αυτό που μου έχει κάνει την μεγαλύτερη εντύπωση είναι ότι μετά από συνεχόμενες (πάνω από 2) μέρες λειτουργίας δεν δείχνει σημάδια κόπωσης (lag, κολλήματα στις εφαρμογές) που εμφανίζονταν αρκετά συχνά σε επίσημες ROM και λιγότερο σε custom. Αυτό που δεν έχω δοκιμάσει ακόμα είναι να επιλέξω ART αντί του Dalvik.

 

EDIT: Αν δεν αλλάξετε σε ART τότε δεν ξέρετε τι σημαίνει ταχύτητα και ομαλότητα στο κινητό μας!!! Ούτε καταλαβαίνετε τι σημαίνει 4.4.2. Μόλις το έβαλα, το κινητό μπούταρε σε ελάχιστα δευτερόλεπτα, και με το που άνοιξε...ΘΑΥΜΑ! Άλλο κινητό στα χέρια μου! ΠΡΟΣΟΧΗ! Κρατήστε backup όπως πάντα πριν κάνετε οτιδήποτε, και φλασάρετε αυτά τα gapps που είναι συμβατά με ART-> http://d-h.st/Ate

Δυστυχως Πανο υπαρχει θεμα στο wifi σε μερικα encryptions, μπορει να το επιβεβαιωσει ο φιλος απο πανω, λεει secured, saced with wpa και δεν προσπαθει καν να μπει, ειχα αφησει και logcat αλλα δεν το ελυσε, και ειναι και σε αλλα cm11 γιατι εξαχνα σε διαφορα φορουμ. Απο εκει και περα πολυ σταθερη ρομ, αν και εχει ενα παραξενο πραγμα ποθ μονο εκει το συναντησα, αν αλλαξεις το ονομα σου στο back up οταν κανεις restore λεει md5 mismach, ενω τις αλλες ρομ τισ κανει restorε.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως Πανο υπαρχει θεμα στο wifi σε μερικα encryptions, μπορει να το επιβεβαιωσει ο φιλος απο πανω, λεει secured, saced with wpa και δεν προσπαθει καν να μπει, ειχα αφησει και logcat αλλα δεν το ελυσε, και ειναι και σε αλλα cm11 γιατι εξαχνα σε διαφορα φορουμ. Απο εκει και περα πολυ σταθερη ρομ, αν και εχει ενα παραξενο πραγμα ποθ μονο εκει το συναντησα, αν αλλαξεις το ονομα σου στο back up οταν κανεις restore λεει md5 mismach, ενω τις αλλες ρομ τισ κανει restorε.

 

Στο θέμα του encryption είναι δυνατό να το κάνει μόνο σε κάποιες συσκευές;;; Ή είμαι τόσο τυχερός και σε όποιο wifi και αν μπήκα, ήταν το encryption το σωστό;;; Έχω μπει σε παλιές συνδέσεις, καινούριες συνδέσεις, παλιά και καινούρια rooter αλλά ποτέ δεν είχα πρόβλημα! Τι να πω; Μου κάνει μεγάλη εντύπωση. Αυτό για το backup το παρατήρησα κι εγώ, γι' αυτό δεν αλλάζω όνομα.

Link to comment
Share on other sites

με τα encyptions εχουν σχεδον ολες που εχω δοκιμασει τι να πω μεχρι και σε wep καποια στιγμη δεν συνδεοταν. στου szymel παντως μια χαρα το killjoy θα δω και art και θα ενημερωσω. απλα ειχα δοκιμασει και το adaway αλλα απο οτι διαβασα μαλλον με τις 4.4 δεν ειναι συμβατο
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα θέλω να περάσω στο κινητό ενός φίλου μια Custom Rom γιατί με τη μαμά του κολάει πολύ. Τι έχετε να προτείνετε όσο πιο κοντά γίνεται σε stable για καθημερινή χρήση και με καλή διάρκεια μπαταρίας;Σκέφτομαι για cm-10 nightly ή Slim Bean 4.1.2 με Phenom kernel. Ευχαριστώ και sorry που ρωτάω ετσι αλλα δεν την ξερω καθολου την συσκευη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να περάσω στο κινητό ενός φίλου μια Custom Rom γιατί με τη μαμά του κολάει πολύ. Τι έχετε να προτείνετε όσο πιο κοντά γίνεται σε stable για καθημερινή χρήση και με καλή διάρκεια μπαταρίας;Σκέφτομαι για cm-10 nightly ή Slim Bean 4.1.2 με Phenom kernel. Ευχαριστώ και sorry που ρωτάω ετσι αλλα δεν την ξερω καθολου την συσκευη

 

Vanir, την εχω μια βδομαδα, αψογη, και σε λιγο με radio fm

Link to comment
Share on other sites

Τελεια rom η vanir και εγω την εχω 4 ημερες.Με τη perfomance την δουλευεις.

 

Απο διάρκεια μπαταρίας πώς παει;

 

Έχω εδώ κ 1-2 μήνες την cm11 kitkat του szymel και η μπαταρία είναι το μονο μου παράπονο. Έβαλα greenify, δοκιμασα χαμηλότερες συχνότητες CPU, αλλά δε γίνεται τίποτα.

 

Τουλάχιστον είναι κ ταχύτατη και σταθερή, αλλά τα νούμερα αυτονομίας της μαμά ROM δεν τα βλέπεις ουτε με κυάλια...

Link to comment
Share on other sites

Απο διάρκεια μπαταρίας πώς παει;

 

Έχω εδώ κ 1-2 μήνες την cm11 kitkat του szymel και η μπαταρία είναι το μονο μου παράπονο. Έβαλα greenify, δοκιμασα χαμηλότερες συχνότητες CPU, αλλά δε γίνεται τίποτα.

 

Τουλάχιστον είναι κ ταχύτατη και σταθερή, αλλά τα νούμερα αυτονομίας της μαμά ROM δεν τα βλέπεις ουτε με κυάλια...

 

Ψάξε και φλάσαρε το Operation Killjoy script. Εμένα κρατάει 1μιση μέρα με data και wifi συνέχεια ανοιχτά και φουλ τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από ένα δεκαήμερο πειραματισμών, ακόμα δεν έβγαλα άκρη με τη μπαταρία.

Για κάποιον λόγο το κινητάκι δεν μπορεί να μπει σε deep sleep. Έγινε έλεγχος για το τί ξεκινάει με το startup manager, pέρασα greenify, πέρασα το (πολύ καλό) script του operation killjoy με ή χωρίς entropy, αλλά μέχρι στιγμής χωρίς αποτέλεσμα.

Το ΣΚ που θα έχω χρόνο θα το ψάξω παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Θέλω να ξαναπεράσω την γνήσια rom άλλα στο τέλος διαδικασίας μου βγάζει αυτό το λάθος http://s13.postimg.org/6kdver5nb/image.jpg αν μπορεί κανείς ας με βοηθήσει.

Ευχαριστώ εκ τον πρότερων.

Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα δεκαήμερο πειραματισμών, ακόμα δεν έβγαλα άκρη με τη μπαταρία.

Για κάποιον λόγο το κινητάκι δεν μπορεί να μπει σε deep sleep. Έγινε έλεγχος για το τί ξεκινάει με το startup manager, pέρασα greenify, πέρασα το (πολύ καλό) script του operation killjoy με ή χωρίς entropy, αλλά μέχρι στιγμής χωρίς αποτέλεσμα.

Το ΣΚ που θα έχω χρόνο θα το ψάξω παραπάνω.

 

Υπάρχει σίγουρα κάτι που δεν αφήνει το κινητό να μπει σε deep sleep. Κάποια εφαρμογή. Δεν εξηγείται αλλιώς. Συμβουλή μου, βγάλε όλες τις εφαρμογές και ξανά πέρνα τες μία μία.

 

Καλησπέρα σας

Θέλω να ξαναπεράσω την γνήσια rom άλλα στο τέλος διαδικασίας μου βγάζει αυτό το λάθος http://s13.postimg.org/6kdver5nb/image.jpg αν μπορεί κανείς ας με βοηθήσει.

Ευχαριστώ εκ τον πρότερων.

 

Έχω τόσο πολύ καιρό να χρησιμοποιήσω PC για να φλασάρω που δε θυμάμαι σχεδόν τίποτα! Αν στο κάνει στο τελείωμα του φλασαρίσματος είναι φυσιολογικό. ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να τρέχεις το πρόγραμμα για το φλασάρισμα ως διαχειριστής, τσέκαρε το firewall και το antivirus μήπως στο μπλοκάρει και επίσης μην ξεχνάς να τρέχεις και τον Windows Enabler και να τσεκάρεις ότι κάτω δεξιά στο PC στα εικονίδια να σου εμφανίζει ένα On.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδες εχει μπει σε EMERGENSY MODE !! και παταω start new update και βγαζει αυτα

 

 

10:42:48 : Start fn_StartUpgrade

10:42:48 : Extract kdz file

10:43:21 : kdz decrypt Success

10:43:31 : Extract file Success.

10:43:31 : LGMobileDL Load.

10:43:31 : Port = -1

10:43:31 : Connection check start.

10:43:40 : Check Phone mode = 2

10:43:58 : Phone type check.......

10:44:04 : _DetachDLL Call

10:44:04 : _DetachDLL Call End

10:44:04 : Param : Path = C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone\LGP700AT-00-V20d-EUR-XX-MAY-02-2013+0.dz

10:44:04 : Param : moduleDir =

10:44:04 : Param : waitTime = 1701672291

10:44:04 : Param : UsbHighSpeed = 1

10:44:04 : Param : PhoneMode = 2

10:44:04 : Param : BinVersion = V20D_00

10:44:04 : Param : AuthMark = 12849

10:44:04 : Call fn_StartUpgrade

10:44:04 : CDMA: wParam = 206, lParam = 0

10:44:04 : Model Dll Msg Not Found(206, 0)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει μπει σε EMERGENSY MODE !! και παταω start new update και βγαζει αυτα

 

 

10:42:48 : Start fn_StartUpgrade

10:42:48 : Extract kdz file

10:43:21 : kdz decrypt Success

10:43:31 : Extract file Success.

10:43:31 : LGMobileDL Load.

10:43:31 : Port = -1

10:43:31 : Connection check start.

10:43:40 : Check Phone mode = 2

10:43:58 : Phone type check.......

10:44:04 : _DetachDLL Call

10:44:04 : _DetachDLL Call End

10:44:04 : Param : Path = C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone\LGP700AT-00-V20d-EUR-XX-MAY-02-2013+0.dz

10:44:04 : Param : moduleDir =

10:44:04 : Param : waitTime = 1701672291

10:44:04 : Param : UsbHighSpeed = 1

10:44:04 : Param : PhoneMode = 2

10:44:04 : Param : BinVersion = V20D_00

10:44:04 : Param : AuthMark = 12849

10:44:04 : Call fn_StartUpgrade

10:44:04 : CDMA: wParam = 206, lParam = 0

10:44:04 : Model Dll Msg Not Found(206, 0)

 

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να τρέχεις το πρόγραμμα για το φλασάρισμα ως διαχειριστής, τσέκαρε το firewall και το antivirus μήπως στο μπλοκάρει και επίσης μην ξεχνάς να τρέχεις και τον Windows Enabler και να τσεκάρεις ότι κάτω δεξιά στο PC στα εικονίδια να σου εμφανίζει ένα On.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα εχω android 4.1.2 Έκδοση κέρνελ 3.4.0 !! και την v20D_00 Root me framaroot

 

Πως μπορω να το κανω πιο γρήγορο ; έχω διαβάσει όλες τις σελίδες και ακόμη χάνομαι !!! Βλέπω κάτι CM10 αλλα δε ξέρω πώς να βρω αυτα που θα κάνουν με τις παραπάνω πληροφορίες λογισμικού Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την cm 11 Link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2650983 και τα gapps-mini-4.4.2-20140215- Link https://drive.google.com/folderview?id=0B8rdXKCWrqjUY19aWEwzSmU0NkE&usp=sharing

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλησπέρα εχω android 4.1.2 Έκδοση κέρνελ 3.4.0 !! και την v20D_00 Root me framaroot

 

Πως μπορω να το κανω πιο γρήγορο ; έχω διαβάσει όλες τις σελίδες και ακόμη χάνομαι !!! Βλέπω κάτι CM10 αλλα δε ξέρω πώς να βρω αυτα που θα κάνουν με τις παραπάνω πληροφορίες λογισμικού Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!

Edited by crile
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Optimus L7 (P700)] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...