Jump to content

[LG Optimus L7 (P700)] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


pkatsaras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέα έκδοση Gandalf kernel V2.1.1 που διορθώνει το πρόβλημα με το auto focus της καμερας...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 583
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχουμε παλι καταπληκτικα νεα για την κινηταρα μας! Μετα την επιτυχημενη v1.4 του Gandalf kernel ηρθε να προστεθει και η:

V2

- Rebased on TeamHackLG sources

- Add support for P708 CameraUNTESTED - Please Report!

- Added google snappy compresion

- Rework OC code

- Massive KGSL and display updates from @PecanCM

 

 

 

και δοκιμαζεται και η

V2.1 TESTING RELEASE

- Added GPU OC. Please test and try not to fry your phone.

:up:

 

 

Edit: Εχω εγκατεστημενο το webroot και οταν ανοιγε το κινητο εκανε κατευθειαν scan και το κινητο αργουσε μεχρι να ολοκληρωθει το scan! Πλεον αυτο με την v2 του kernel δεν υφισταται + του οτι το κινητο μου φαινεται ποιο γρηγορο ακομα! Φανταστειτε ποσα "αλογα" ακομα θα παρει η κινηταρα μας!

 

Ειναι δυνατον να εχει καποιος antivirus στο ανδροιδ? Ειναι παντελος αχρηστο, ο ιος για να περασει μεσα θελει ροοτ access.Τρωει μπαταρια και ραμ. Ασε το τι λενε τα sites, το ανδροιδ ειναι σχεδον τελεια δομημενο και γινεται ολοενα και καλυτερο, Δεν ειναι windows για να κολησει ιο... Δεν πρεπει να ανησυχεις για ιο, αλλα για το τι δικαιοματα δινεις στιν καθε εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετα από πολλους πειραματισμούς με την CM10 την slim και την pacman εβαλα παλι την εργωστασιακή 20d και μάλιστα δεν ξέρω αν ειναι τυχαίο η κανονική ρομ (οχι rooted) ειναι ποιο γρηγορη από την rooted και μου αφήνει 44 ΜΒ ελευθερα.

Θα περιμένω να "οριμάσουν" οι ρομς γιατι ακόμα εχουν προβλήματα...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο ωραιο mod που βρηκα (μπορει μερικοι να το εχετε κανει ηδη) το οποιο αφορα το GPS!

 

Αυτά είναι τα Clockworkmod flashable αρχεία gps.conf για όλες τις διαθέσιμες χώρες και σε όλες τις ηπείρους.

 

Το κατάλληλο αρχείο gps.conf είναι ζωτικής σημασίας και για τις δύο ταχύτητες του κλειδώματος και για την ακρίβεια των δορυφορων!;)

 

Eδω σας εχω 2 μονο αρχεια της ελλαδος και γενικα της ευρωπης:

 

http://www.mediafire.com/download/913pcmntmf2ar8z/Greece.zip

 

http://www.mediafire.com/download/w1qtu3xbdkc691p/Europe.zip

 

Αν θελετε ξεχωριστα για αλλες χωρες τα κατεβαζετε απο εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1233256

 

Εγω περασα το αρχειο για ελλαδα και πραγματι κλειδωνει πολυ ποιο γρηγορα δορυφορους + ακριβεια... καλυτερη!:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος για root μεμονομένα, παρά μόνο να φλασάρεις ρομ η οποία να είναι ήδη root...Μια τέτοια είναι αυτή που έχω φλασάρει κι εγώ και την βρίσκεις από εδώ->https://docs.google.com/file/d/0BwJi3LP6Lw1rV18wYnBUemZ1YnM/edit Η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια με την παραπάνω μόνο που αφού είσαι ήδη σε 4.1.2 στο βήμα 9 του φλασαρίσματος αντί για να το βάλεις σε EMERGENCY βάλτο σε DIAG. Έτσι δε χάνεις τίποτα από τα δεδομένα σου...(ΠΡΟΣΟΧΗ! Μόνο αν είσαι σε official stock 4.1.2 και ΟΧΙ σε CM10!!!)

 

κ αντι για τη CM10 βαζουμε τη ρετουαρισμενη V20D_00_m.kdz..?????

Link to comment
Share on other sites

Eδω σας εχω τους ολοκαινουργιους drivers για τον επεξεργαστη του κινητου μας:

 

https://www.dropbox.com/s/85tcjswcqkd026a/Adreno200-AU_LINUX_ANDROID_JB_VANILLA_04.02.02.060.053%5BFLASHABLE%20BY%20michelemascia7%5D.zip

 

Aπλα μπαινεται σε recovery mode και φλασαρετε το αρχειο! μετα ενα wipe cache/dalvike cache και reboot! Ειστε ετοιμοι! Ακομα ποιο smooth το κινητο μας! Κανει και για cm10 και για stock! Δουλευει και με τον gandalf kernel:D!

Link to comment
Share on other sites

@memostrikas...πρέπει να εγκαταστήσεις και το xposed installer...θα το βρεις στο play google. To κανεις setup....στη αρχικη οθονη πατας to install/update και κανεις reboot...πηγαινεις παλι στο xposed και πατας εκει που λεει modules και τσεκαρεις το Greenify...παλι reboot...τωρα πρεπει να βλεπεις και τις εφαρμογες του συστηματος και να τις βαζεις για νανι... :)
Link to comment
Share on other sites

@memostrikas...πρέπει να εγκαταστήσεις και το xposed installer...θα το βρεις στο play google. To κανεις setup....στη αρχικη οθονη πατας to install/update και κανεις reboot...πηγαινεις παλι στο xposed και πατας εκει που λεει modules και τσεκαρεις το Greenify...παλι reboot...τωρα πρεπει να βλεπεις και τις εφαρμογες του συστηματος και να τις βαζεις για νανι... :)

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την πληροφορια, αλλα πλεον δεν χρησιμοποιω το εν λογω προγραμμα.

Εχω βαλει (οπως εχω ξαναπει) το autokiller και εχω δει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα! :)

Link to comment
Share on other sites

Ουτε καν 30' λεπτα δεν εχουν περασει που φλασαρα τους drivers... και η διαφορα ειναι αρκετα αισθητη!:)
Link to comment
Share on other sites

'Αψογος!!!! Το έχω και εγω, απλα για να βλέπω τι τρέχει...και αυτη την στιγμή εχω 190 MB ελεύθερα.

 

Φιλε μου εχω βαλει και το autorun (για το ξεκινημα...) της ιδιας εταιρειας και μπορω να πω οτι ειδα γρηγορο ξεκινημα και πλεον πολυυυυυυυυ ram!:D

Link to comment
Share on other sites

Οντως έχει μεγάλη διαφορα...δεν ξερω αν είναι πιο καινούργιοι απο αυτούς στο XDA developes...αν και ο δικός σου είναι πιο μεγάλος στο μέγεθος.
Link to comment
Share on other sites

Οντως έχει μεγάλη διαφορα...δεν ξερω αν είναι πιο καινούργιοι απο αυτούς στο XDA developes...αν και ο δικός σου είναι πιο μεγάλος στο μέγεθος.

 

Aπο εκει τους βρηκα και εγω, και τους μετεφερα εδω!:)

Απλα επειδη τα link που εδιναν ηταν dead βρηκα σε ενα αλλο post του xda αυτο το link και τους κατεβασα απο εκει! Νομιζω παντως οτι ειναι ολοι ιδιοι!:)

 

Δοκιμασες κανα παιχνιδι να δεις διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και μια διορθωση: Αυτοι οι drivers που εγραψα εδω ειναι οντως οι τελευταιοι 23 απριλιου 2013! Διοτι το εψαξα και ειδα οτι ειχαν βγαλει και στης 4 απριλιου...:)
Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο που εκανα στο κινητο μου για οποιον ενδιαφερεται ειναι το εξης:

Επειδη η εφαρμογη του κινητου (GMAIL) δεν σου δινει την δυνατοτητα να σβησεις οριστικα τα mail σου απο τον καδο απορριματων και ταυτοχρονα και απο τον server της google (αν θες) βρηκα μια εφαρμογη στο play store που λεγεται Aqua Mail και δουλευει πολυ καλυτερα απο την "μαμα" εφαρμογη!;)

Link to comment
Share on other sites

Άψογος...αρα παω για update!

 

Εδω σου δινω και το link που το ειδα:

https://developer.qualcomm.com/mobile-development/mobile-technologies/gaming-graphics-optimization-adreno/tools-and-resources:D

Link to comment
Share on other sites

εχετε διαφορες με την νεα CM10?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

εχετε διαφορες με την νεα CM10?

 

Εγω μια διαφορα που παρατηρησα και μου αρεσε ειναι πως φορτιζει κανονικοτατα και με κλειστο τηο κινητο!:)

Ενω παλια δεν το εκανε ουτε εμφανιζονταν η ενδειξει της μπαταριας οτι φορτίζει !

Link to comment
Share on other sites

Η νέα nightly σε συνδυασμό με drivers καινούριους και Fly on mods, direct inject mod και Greenify με xposed installer είναι ό,τι καλύτερο σε ταχύτητα έχω δει στο κινητό! :thumbup:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παρεα.το κανω αυτο, (Volume Up+Power ταυτόχρονα πατημένα μέχρι να κάνει μια δόνηση) κ δε κανει τιποτα,απλα ξανανοιγει το κινητο...?? παιζει να κανω κατι λαθος η βγαινει κανονικη οθονη οπως τωρα μετα απ αυτο..???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παρεα.το κανω αυτο, (Volume Up+Power ταυτόχρονα πατημένα μέχρι να κάνει μια δόνηση) κ δε κανει τιποτα,απλα ξανανοιγει το κινητο...?? παιζει να κανω κατι λαθος η βγαινει κανονικη οθονη οπως τωρα μετα απ αυτο..???

 

Αν εννοεις για recovery πατας volume+ και volume- το power και το κεντρικο πληκτρο! ταυτοχρνα και μολις δονηθη τα αφηνεις!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Optimus L7 (P700)] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...