Jump to content

[LG Optimus L7 (P700)] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


pkatsaras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω μονο connex δοκιμασα. Aes

 

Και εγώ είχα θέμα σύνδεσης με το connex του σπιτιου μετα την εγκατάσταση της 10.2 του crypt.

 

Μπήκα στις ρυθμίσεις του ρουτερ, αλλαξα στις ρυθμίσεις απο WiFi b+g+n σε b+g, και έστρωσε....

 

Και το πιο περίεργο ηταν πως δούλευε κανονικά (και συνδεόταν) σε άσχετα connex με το Greek wpa finder.

Edited by kobulis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 583
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ είχα θέμα σύνδεσης με το connex του σπιτιου μετα την εγκατάσταση της 10.2 του crypt.

 

Μπήκα στις ρυθμίσεις του ρουτερ, αλλαξα στις ρυθμίσεις απο WiFi b+g+n σε b+g, και έστρωσε....

 

Και το πιο περίεργο ηταν πως δούλευε κανονικά (και συνδεόταν) σε άσχετα connex με το Greek wpa finder.

 

Ειναι σε ολα τα custom kitkats αυτο το προβλημα, δεν ξερω γιστι υπηρχε στην 10.2 του crept, αφου ειναι jelly. Ωραιο το greek wpa finder. Εσωσε ζωες :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλή χρονιά σε όλους σας, από πια σελίδα μπορώ να κατεβάσω την γνήσια V20D rom;
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους! Που βρίσκεστε σε θέματα Rom; Είδα ότι έχει καιρό να γράψει κάποιος και τώρα που έχει περάσει καιρός από το kitkat, είπα να ανταλλάξουμε απόψεις. Εγώ είμαι σε CM10.2 του crept με Operation Killjoy script, max 1200 min 100 με smartmax governor και sio scheduler και όλα ενεργοποιημένα στη διαχείριση μνήμης. Έχω αφαιρέσει/παγώσει οτιδήποτε από το system δεν χρησιμοποιώ (ακόμα και την εργοστασιακή εφαρμογή μηνυμάτων) έχω βάλει τα ZgappsXS και Nova Launcher. Επίσης έχω βάλει την ταχύτητα απεικονίσεων του συστήματος στο 0,5x σε όλα. Νομίζω ότι έχει περάσει πολύς καιρός από τότε που σταμάτησα να τρώγομαι με τα ρούχα μου και να είμαι ευχαριστημένος με το setup και την λειτουργικότητα του κινητού μου, αν και παραδέχομαι ότι δοκίμασα λίγο την Slimkat και περιμένω πως και πως να σταθεροποιηθεί στο επίπεδο της CM10.2 για να την έχω. Η γλύκα του kitkat είναι άλλο πράγμα...
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους! Που βρίσκεστε σε θέματα Rom; Είδα ότι έχει καιρό να γράψει κάποιος και τώρα που έχει περάσει καιρός από το kitkat, είπα να ανταλλάξουμε απόψεις. Εγώ είμαι σε CM10.2 του crept με Operation Killjoy script, max 1200 min 100 με smartmax governor και sio scheduler και όλα ενεργοποιημένα στη διαχείριση μνήμης. Έχω αφαιρέσει/παγώσει οτιδήποτε από το system δεν χρησιμοποιώ (ακόμα και την εργοστασιακή εφαρμογή μηνυμάτων) έχω βάλει τα ZgappsXS και Nova Launcher. Επίσης έχω βάλει την ταχύτητα απεικονίσεων του συστήματος στο 0,5x σε όλα. Νομίζω ότι έχει περάσει πολύς καιρός από τότε που σταμάτησα να τρώγομαι με τα ρούχα μου και να είμαι ευχαριστημένος με το setup και την λειτουργικότητα του κινητού μου, αν και παραδέχομαι ότι δοκίμασα λίγο την Slimkat και περιμένω πως και πως να σταθεροποιηθεί στο επίπεδο της CM10.2 για να την έχω. Η γλύκα του kitkat είναι άλλο πράγμα...

 

Χρονια πολλα, εδω και 3 μερες εχω την simple blue(v10k) toυ SNX moded και tweaked απο τον szymel http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2601182

και ομολογω οτι ειναι οτι καλυτερο εχει μπει στο κινητο μου, 230 ram ελευθερη.

Περιμενω και εγω slimkat , αν και πανε 2 βδομαδες απο την τελευταια αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα, εδω και 3 μερες εχω την simple blue(v10k) toυ SNX moded και tweaked απο τον szymel http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2601182

και ομολογω οτι ειναι οτι καλυτερο εχει μπει στο κινητο μου, 230 ram ελευθερη.

Περιμενω και εγω slimkat , αν και πανε 2 βδομαδες απο την τελευταια αναβαθμιση

 

Έβαλα CM11 του crept και μέχρι στιγμής είναι κομπλέ! Κανένα reboot ή freeze μέχρι στιγμής. Μόνο η κάμερα κολλάει στο βίντεο και θέλει επανεκκίνηση γιατί ρουφάει την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα CM11 του crept και μέχρι στιγμής είναι κομπλέ! Κανένα reboot ή freeze μέχρι στιγμής. Μόνο η κάμερα κολλάει στο βίντεο και θέλει επανεκκίνηση γιατί ρουφάει την μπαταρία.

 

Με το slimkat τι γινετε? Το σταματησαν? Προς το παρον βρηκα την υγεια μου με το simple blue, μετα θα βαλω η την slimkat η την cm11 του cr3pt

Link to comment
Share on other sites

Με το slimkat τι γινετε? Το σταματησαν? Προς το παρον βρηκα την υγεια μου με το simple blue, μετα θα βαλω η την slimkat η την cm11 του cr3pt

 

Το slimkat να σου πω την αλήθεια, δε μου άρεσε η αλλαγή του dpi. Η CM11 του crept μου φάνηκε πιο σταθερή από την slim. Είμαι δεύτερη μέρα, έβαλα και το πιο καινούριο update που έβγαλε και μέχρι στιγμής, δε βλέπω λόγο να γυρίσω στην CM10.2. Από μπαταρία θα κρίνω πιο μετά γιατί το έχω ξεπατώσει και μου κρατάει μια μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όσοι θέλετε συνιστώ πια ανεπιφύλακτα την CM11 του crept. Όλα άψογα και σταθερά και ενημερώσεις σχεδόν μέρα πάρα μέρα! Η διαχείρηση μνήμης είναι εξαιρετική και το κινητό πάει σφαίρα.
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ ΤΟ ΛΙΝΚ ΓΙΑ ΤΗΝ CM 11 TOY crept ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ CM 11 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2552148

 

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

Edited by crile
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ ΤΟ ΛΙΝΚ ΓΙΑ ΤΗΝ CM 11 TOY crept ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2521239 αυτό είναι το link από το xda, το έχουν ποστάρει και νωρίτερα στο thread, οπότε σκρολάρεις προς τα κάτω που έχει το λινκάκι "DOWNLOAD BETA FROM GOOLE" (!) και κατεβάζεις την αντίστοιχη έκδοση. Καλή επιτυχία.

 

Εγώ έχω ένα θεματάκι, από χτες που φλασάραμε το κινητό της γυναίκας μου με το CM11 δεν έβρησκε τη sim. Έψαξα τριγύρω και βρήκα ότι πρέπει να φλασάρεις λέει την V10K για να αναγνωρίσει τη sim, και μετά να ξαναπεράσεις το CM11 και θα έχει επιστρέψει στο σωστό baseband... αν και μου φαίνεται λίγο κουλό γιατί αν το baseband έχει σχέση με το λειτουργικό δεν θα πρέπει να το ένοιαζε άν θα έβαζες κάτι άλλο νωρίτερα, και αν δεν έχει σχέση θα πρέπει να διορθώνεται κι αλλιώς το θέμα.

Τεσπα, είπα να το δοκιμάσω και τελικά έμεινα με το V10K και επειδή με παίδεψαν αρκετά τα tools για φλασάρισμα του boot loader (έχω το θέμα με το "status 7, installation aborted"), τα έσβησα με σκοπό να τα ξανακατεβάσω από το link της πρώτης σελίδας. Το link όμως τώρα είναι σπασμένο και δε μπορώ να φλασάρω το recovery.

 

Έχει κανένας άλλη πηγή για να κατεβάσω τα εργαλεία του CWM; Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Συγνώμη αν τα γράφω λίγο ασυνάρτητα... είμαι 2ο 24ωρο μπροστά στο pc προσπαθόντας να κάνω το μαραφέτι να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Άκυρη η προηγούμενη ανάρτηση, κατάφερα να περάσω τελικά το CM11 του θείου cr3pt αλλά ακόμα δε μου βρίσκει τη sim. Πιο συγκεκριμένα, μόλις άνοιξε πρώτη φορά μετά το wipe η συσκευή μου εμφάνισε ένα μήνυμα που έλεγε "Παρακαλώ ανατρέξτε στο εγχειρίδιο χρήσης της κάρτας sim σας" :blink:. Θα προσπαθήσω να περάσω κάποια παλιότερη έκδοση CM μπας και δουλέψει, αν μέχρι τότε έχει κάποιος ιδέα, καλοδεχούμενη.

 

Ευχαριστώ και πάλι, καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Άκυρη η προηγούμενη ανάρτηση, κατάφερα να περάσω τελικά το CM11 του θείου cr3pt αλλά ακόμα δε μου βρίσκει τη sim. Πιο συγκεκριμένα, μόλις άνοιξε πρώτη φορά μετά το wipe η συσκευή μου εμφάνισε ένα μήνυμα που έλεγε "Παρακαλώ ανατρέξτε στο εγχειρίδιο χρήσης της κάρτας sim σας" :blink:. Θα προσπαθήσω να περάσω κάποια παλιότερη έκδοση CM μπας και δουλέψει, αν μέχρι τότε έχει κάποιος ιδέα, καλοδεχούμενη.

 

Ευχαριστώ και πάλι, καλή συνέχεια!

 

Φλασαρε την v20 baseband, οχι την v10 και ολα θα φτιαξουν

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2335273

Φλασαρε και αυτο το cwm http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=44874048&postcount=3

και να εχεις παντα back up την ρομ σου

Edited by Crazygrouzin
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε την v20 baseband, οχι την v10 και ολα θα φτιαξουν

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2335273

Φλασαρε και αυτο το cwm http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=44874048&postcount=3

και να εχεις παντα back up την ρομ σου

 

Καλέ μου άνθρωπε! Ευχαριστώ πολύ, όντως τώρα έχει κανονικά σήμα κλπ κλπ. Τώρα ξεκινάει να το σκαλίζει η κυρία. Ευχαριστώ πολύ και πάλι! Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλέ μου άνθρωπε! Ευχαριστώ πολύ, όντως τώρα έχει κανονικά σήμα κλπ κλπ. Τώρα ξεκινάει να το σκαλίζει η κυρία. Ευχαριστώ πολύ και πάλι! Καλή συνέχεια.

 

Να εισαι καλα.

Πανο τα voip apps δουλευουν κανονικα? Hands free?

Με dalvick εισαι?

Edited by Crazygrouzin
Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα.

Πανο τα voip apps δουλευουν κανονικα? Hands free?

 

Τα voip κανονικότατα, handsfree δε δοκίμασα να σου πω την αλήθεια. Θα τα δοκιμάσω αύριο (handsfree με bluetooth και το κανονικό) και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΧΩ ΤΗΝ CM 11 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2552148 ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΕΛΕΙΑ .

ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΓΡΗΓΟΡΗ . ΤΗΝ ΠΡΟΤΕΙΝΟ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ . ΕΧΟ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΟΝΟ ΟΠΟΙΑ ROM ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟ INTERNET ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΕΝΩ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΟΥ WIFI ΣΤΗΝ ΟΘΩΝΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΜΗΠΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρη η προηγούμενη ανάρτηση, κατάφερα να περάσω τελικά το CM11 του θείου cr3pt αλλά ακόμα δε μου βρίσκει τη sim. Πιο συγκεκριμένα, μόλις άνοιξε πρώτη φορά μετά το wipe η συσκευή μου εμφάνισε ένα μήνυμα που έλεγε "Παρακαλώ ανατρέξτε στο εγχειρίδιο χρήσης της κάρτας sim σας" :blink:. Θα προσπαθήσω να περάσω κάποια παλιότερη έκδοση CM μπας και δουλέψει, αν μέχρι τότε έχει κάποιος ιδέα, καλοδεχούμενη.

 

Ευχαριστώ και πάλι, καλή συνέχεια!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2552148 Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ROM CM 11 KIT KAT ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΗΝ ΚΑΙ ΠΕΣΜΟΥ ΜOY ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΑ

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΧΩ ΤΗΝ CM 11 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2552148 ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΕΛΕΙΑ .

ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΓΡΗΓΟΡΗ . ΤΗΝ ΠΡΟΤΕΙΝΟ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ . ΕΧΟ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΟΝΟ ΟΠΟΙΑ ROM ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟ INTERNET ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΕΝΩ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΟΥ WIFI ΣΤΗΝ ΟΘΩΝΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΜΗΠΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Edited by crile
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με αυτά που έγραψε ο φίλος παραπάνω, η CM11 του szymel μου φάνηκε ότι καλύτερο μέχρι στιγμής.

 

Πολύ καλή ήταν και η rom του cr3pt, απλά είχε κάποια προβληματάκια (συμβατότητας;) με προγράμματα. Συγκεκριμένα, δεν έτρεχε με τίποτα το Sygic και το Βενζινάδικα (fuel prices in greece). Με το που περάστηκε η CM11 του szymel, τα πάντα έστρωσαν!

 

Για μαμά rom, προτείνω ανεπιφύλακτα την V20F με τα πειράγματα του szymel. Είναι ότι καλύτερο από άποψη σταθερότητας, απλά μετά από κάποια χρήση (πχ δίμηνο) και με πολλά προγράμματα εγκατεστημένα αρχίζει να εμφανίζει μικρές ή μεγάλες καθυστερήσεις όταν προσπαθείς να βγείς στην κεντρική οθόνη.

 

Όπως κ να έχει, περάστε και το script του operation killjoy, περάστε είτε το clean center είτε το greenify, απενεργοποιείστε κάποια προγραμματάκια που δεν χρησιμοποιείτε (πχ voice dialer), και το κινητάκι απογειώνεται!

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΟΝΟ ΟΠΟΙΑ ROM ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟ INTERNET ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΕΝΩ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΟΥ WIFI ΣΤΗΝ ΟΘΩΝΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΜΗΠΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΟΝΟ ΟΠΟΙΑ ROM ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟ INTERNET ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΕΝΩ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΟΥ WIFI ΣΤΗΝ ΟΘΩΝΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΜΗΠΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Φταιει το νετ σου, προσπαθησε να συνδεθεις αλλου.

Και μην γραφεις με κεφαλαια, απαγορευονται απο το σαιτ.

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε αλλα νετ μου το κανει και σε aes και σε tkip υπαρχει λυση

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φταιει το νετ σου, προσπαθησε να συνδεθεις αλλου.

Και μην γραφεις με κεφαλαια, απαγορευονται απο το σαιτ.

 

Kαι σε αλλα νετ μου το κανει και σε aes και σε tkip υπαρχει λυση

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε αλλα νετ μου το κανει και σε aes και σε tkip υπαρχει λυση

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Kαι σε αλλα νετ μου το κανει και σε aes και σε tkip υπαρχει λυση

 

Ειναι γνωστο προβλημα στο κιτκατ, δοκιμασε στην cm10 και πες. Αν γινει παλι το ιδιο τοτε εχει προβλημα το κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια και απο μενα. χτες εβαλα κι εγω την CM11 του Cr3pt ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης μονο που ειχα ενα θεματακι με το killjoy. το φλασαρω κανονικα κ στο terminal μετα μπαινει σε ατερμονο loop γραφοντας ενα path οτι busybox not found. καποια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Optimus L7 (P700)] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...