Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Από ότι έχω δει στο σάιτ φαίνεται ωραίος ξέρεις αν είναι στην ελληνική γλώσσα;

Έχει κάνα χρόνο+ που τον είχα, τότε δεν είχε

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Θελω ένα widget καιρού που να δουλεύει σωστά στο nova υπάρχει καμιά πρόταση;

το xwidget το έχεις δει; έχω αγορασμένο το beautiful widget αλλά δεν μου αρέσει τόσο όσο αυτό που σου πρότεινα

Link to comment
Share on other sites

το xwidget το έχεις δει; έχω αγορασμένο το beautiful widget αλλά δεν μου αρέσει τόσο όσο αυτό που σου πρότεινα

 

Είμουν ανάμεσα στο 1Weather και xwidget ,έβαλα 1 weather για την ώρα μου αρέσει διότι είναι απλός χωρίς πολλά εφετζήδικα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Samsung j5 και διαβάζοντας εδώ απόψεις και κριτικές είπα να βάλω τον nova στην δωρεάν έκδοση. Τον χρησιμοποιεισα 3 ημέρες διαφορά από τον εργοστασιακό δεν είδα. Ίσως και να έφευγε πιο γρήγορα η μπαταρία. Μάλλον έχετε λεφτά για πέταμα μερικοί
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Samsung j5 και διαβάζοντας εδώ απόψεις και κριτικές είπα να βάλω τον nova στην δωρεάν έκδοση. Τον χρησιμοποιεισα 3 ημέρες διαφορά από τον εργοστασιακό δεν είδα. Ίσως και να έφευγε πιο γρήγορα η μπαταρία. Μάλλον έχετε λεφτά για πέταμα μερικοί

Κατ' αρχάς δεν είδες όλα τα καλούδια του prime. Ο μαμά launcher που έχεις εσύ, έχει τις παραμετροποιήσεις του Nova, ακόμα και του free;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Samsung j5 και διαβάζοντας εδώ απόψεις και κριτικές είπα να βάλω τον nova στην δωρεάν έκδοση. Τον χρησιμοποιεισα 3 ημέρες διαφορά από τον εργοστασιακό δεν είδα. Ίσως και να έφευγε πιο γρήγορα η μπαταρία. Μάλλον έχετε λεφτά για πέταμα μερικοί

Απλά τον έβαλες και νόμιζες ότι το κινητό θα γίνει τούρμπο; Τις επιλογές παραμετροποίησης που έχει τις είδες; Εσύ μάλλον πέρασες και δεν ακούμπησες. Μείνε με τον TouchWiz και άσε εμάς να πετάμε τα λεφτά μας στο Nova.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Samsung j5 και διαβάζοντας εδώ απόψεις και κριτικές είπα να βάλω τον nova στην δωρεάν έκδοση. Τον χρησιμοποιεισα 3 ημέρες διαφορά από τον εργοστασιακό δεν είδα. Ίσως και να έφευγε πιο γρήγορα η μπαταρία. Μάλλον έχετε λεφτά για πέταμα μερικοί

 

Η δωρεάν έκδοση δεν σου παρέχει τίποτα σχεδον. Μόνο με την prime έκδοση θα δεις πολλές επιλογές παραμετροποίησης!! Όσο για την μπαταρία δεν μου καταναλώνει καθόλου!! Δεν ξέρω πως έγινε και σου καταναλωνε

 

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δέχομαι είναι μου αρέσει πιο πολύ η εμφάνιση με τον nova. Δεν χρησιμεύει σε τίποτα άλλο. Αυτή είναι η άποψη μου.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Samsung j5 και διαβάζοντας εδώ απόψεις και κριτικές είπα να βάλω τον nova στην δωρεάν έκδοση. Τον χρησιμοποιεισα 3 ημέρες διαφορά από τον εργοστασιακό δεν είδα. Ίσως και να έφευγε πιο γρήγορα η μπαταρία. Μάλλον έχετε λεφτά για πέταμα μερικοί

 

Mου θύμισες το ανέκδοτο με τον τύπο που πήγαινε αντίθετα στην Πανεπιστημίου.

Χιούμορ κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δέχομαι είναι μου αρέσει πιο πολύ η εμφάνιση με τον nova. Δεν χρησιμεύει σε τίποτα άλλο. Αυτή είναι η άποψη μου.

Αγόρασε τη paid έκδοση και δοκίμασε την για καμία ώρα. Θα δεις τι παραπάνω σου δίνει. Και κάνε μετά refund. Δεν θα χάσεις κάτι....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δέχομαι είναι μου αρέσει πιο πολύ η εμφάνιση με τον nova. Δεν χρησιμεύει σε τίποτα άλλο. Αυτή είναι η άποψη μου.

 

Στην αρχική οθόνη του touchwiz, μπορείς να πειράξεις διαστάσεις πλέγματος και να φτιάξεις ένα πιο smooth εφέ κύλισης μεταξύ των;

Στις εφαρμογές του μαμά, μπορείς να πειράξεις διαστάσεις πλέγματος και διαστάσεις εικονιδίων με επίσης πιο smooth εναλλαγή καρτελών;

Στο dock του μαμά, πόσα εικονίδια και πόσα pages μπορείς να έχεις;

Έχεις και στον μαμά έξυπνο άνοιγμα συγκεκριμένης εφαρμογής με sweep του φακέλου;

Έχεις παραμετροποιήσεις και στα μη αναγνωσμένα στον μαμά;

Έχεις τα gestures του Nova και στον μαμά; Σύρετε πάνω, Σύρετε κάτω, τσίμπημα, απομάκρυνση δαχτύλων, Σύρετε πάνω 2 δάχτυλα, Σύρετε κάτω 2 δάχτυλα,και και και;

Αντίγραφα ασφαλείας για να έχεις όσα προφίλ θέλεις, ώστε με ένα restore να το πας εκεί που γουστάρεις, και σε όποια συσκευή θέλεις; Εκτός κι αν τα θεωρείς, (αυτά, και τα υπόλοιπα που δεν εγραψα) περιττά

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δέχομαι είναι μου αρέσει πιο πολύ η εμφάνιση με τον nova. Δεν χρησιμεύει σε τίποτα άλλο. Αυτή είναι η άποψη μου.

Αλλαγή εικονιδίων,ετικετών,φακέλων,γραμματοσειράς,πλέγματος,διπλό πάτημα για απενεργοποίση και το σημαντικότερο κατ' εμέ gestures στα εικονίδια.

Απ΄ όλα αυτά ο τελευταίος touchwiz κάνει μόνο αλλαγή πλέγματος σε 2 επιλογές (4χ5 και 5χ5) και εικονίδια μέσω theme store

Edited by ioa_pap
Link to comment
Share on other sites

Mάλλον πίστευε ότι θα 'δει' κάτι το διαφορετικό στην οθόνη του κινητού του (ως προς την εμφάνιση φυσικά) χρησιμοποιώντας τον Nova.

 

Προφανώς gestures, πακέτα εικονιδίων, περισσότερες από 1 σελίδες με εφαρμογές στην dock, και ό,τι άλλη παραμετροποίηση μπορεί να φανταστεί κάποιος, δεν τον ενδιαφέρουν, και γι' αυτό και του κάνει εντύπωση πώς τόσα εκατομμύρια χρήστες του Android έχουν δώσει λεφτά για τον πιο πολύ-κατεβασμένο paid launcher.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δέχομαι είναι μου αρέσει πιο πολύ η εμφάνιση με τον nova. Δεν χρησιμεύει σε τίποτα άλλο. Αυτή είναι η άποψη μου.

Βάλε έναν big launcher έναν next launcher η windows launcher να δεις μεγάλες διαφορές. Ο Nova είναι ότι καλύτερο υπάρχει στο Android σε θέμα launcher. Όταν μάθει κάποιος να τον χρησιμοποιεί δεν ξανά γυρνάει πουθενά αλλού.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

ο nova σε άτομα πλέον που δεν έχουν όρεξη σαν εμένα να στήνουν και τα λοιπά δεν προσφέρει τίποτα

αλλά μην λέμε και ότι θέλουμε έχει εξαιρετικά πράματα που μπορείς να κανείς αν θελεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για της συμβουλές και της προτάσεις αλλά θα παραμείνω με την αρχική του Samsung και ελπίζω να επιβιώσω χωρίς τον nova
Link to comment
Share on other sites

Ο nova μπορεί να χαλάει κάποιους επειδή χάνουν κάποια widgets του stock launcher τους.

 

Το να λέμε ότι είναι μόνο για εμφάνιση είναι άστοχο. Ίσα ίσα που δεν διαφέρει και πολύ από την πελιοψηφια. Οι δυνατότητες όμως που προσφέρει στο να τον φέρεις στα μέτρα σου καθώς επίσης και το ποσό ελαφρύς ειναι, τον κάνει να διαφέρει από τους stock.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για της συμβουλές και της προτάσεις αλλά θα παραμείνω με την αρχική του Samsung και ελπίζω να επιβιώσω χωρίς τον nova

Δεν χρειάζεται να έχεις ειρωνικό ύφος. Απόψεις ανταλλάσουμε. Είπες την άποψή σου, και με επιχειρήματα σου απάντησαν όσοι σου απάντησαν για τις όποιες διαφορές. Φυσικά και θα επιβιώσεις με τον touchwiz, Είναι θέμα απαιτήσεων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω να πω κάτι άλλο για το θέμα. Είμαι ειρωνικός γιατί είπα μια άποψη και κάποιοι προσπαθούν να πείσουν ότι αν δεν αλλάξεις launcher μπορεί και να τα τινάξεις. Χαιρετώ
Link to comment
Share on other sites

Είπες πως έχουμε λεφτά για πέταμα και περίμενες κάτι διαφορετικό; Εγώ απορώ με όσους σου απάντησαν σοβαρά. Τέλος πάντων, δεν τίθεται θέμα να πείσει κανένας κανέναν. Όπως ειπώθηκε ξανά, είναι θέμα απαιτήσεων και γούστων. Εμένα για παράδειγμα ο touchwiz δεν μου κάνει γιατί δεν έχει gestures. Χρησιμοποιώ nova prime και τις τελευταίες μέρες τον smart launcher 3. Μου αρέσει πολύ η λειτουργία απόκρυψης των widgets.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω να πω κάτι άλλο για το θέμα. Είμαι ειρωνικός γιατί είπα μια άποψη και κάποιοι προσπαθούν να πείσουν ότι αν δεν αλλάξεις launcher μπορεί και να τα τινάξεις. Χαιρετώ

 

Κάνεις δεν προσπάθησε να σε πείσει ότι αν δεν αλλάξεις launcher μπορεί και να τα τινάξεις. Δε υπώθεικε κάτι τέτοιο. Στις διαφορές που υπάρχουν αναφέρθηκαν όλοι. Μην παρερμηνευεις. Δεν είναι έτσι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...