Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Μάλλον με βλέπω να κάνω crop τη φωτό στο PC στην ανάλυση που πρέπει για να μην πέσει κι η ποιότητα, και μετά θα την περάσω στο κινητό.

 

Φίλε lek88, με τον ίδιο τρόπο το κάνω κι εγώ. Η ποιότητα να μεν μειώνεται, αλλά όχι δραματικά. Αλλά και πάλι, άπαξ και πέσει το καταλάβω μετά έχουμε θέμα... :p

Πάντως στο Nova 3.x δεν θυμάμαι να υπάρχει τέτοια θέμα. Και μου κάνει εντύπωση πως τόσο καιρό μετά την release του 4.x δεν το έχουν φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα οι ειδοποιήσεις στον nova φαίνονται αλλά πχ. στο Facebook στο εικονίδιο της homescreen δείχνει 2 αλλά όταν ανοίγω την εφαρμοφή είναι μια. Τις δείχνει πάντα διπλές...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα οι ειδοποιήσεις στον nova φαίνονται αλλά πχ. στο Facebook στο εικονίδιο της homescreen δείχνει 2 αλλά όταν ανοίγω την εφαρμοφή είναι μια. Τις δείχνει πάντα διπλές...

Και σε μενα εκανε το ιδιο και τωρα δεν εχω καθολου!

Link to comment
Share on other sites

εφαρμοζω ενα θεμα στο κινητο μου (μεσω meizu store) και ενω αλλαζει η ταπετσαρια και τα χρωματα, τα εικονιδια παραμενουν ιδια.

Πρεπει να αλλαξω κατι στο nova για να αλλαξουν και τα εικονιδια?Υπαρχει τετοια επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

εφαρμοζω ενα θεμα στο κινητο μου (μεσω meizu store) και ενω αλλαζει η ταπετσαρια και τα χρωματα, τα εικονιδια παραμενουν ιδια.

Πρεπει να αλλαξω κατι στο nova για να αλλαξουν και τα εικονιδια?Υπαρχει τετοια επιλογη?

 

Ρυθμίσεις - εμφάνιση και αίσθηση - πακέτο εικονιδίων

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω να κανω εγκατασταση σχεδον κανενα θεμα στο κινητο μου εκτος απο μερικες εξαιρεσεις,τι μπορει να φταιει? 5.1.1

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω να κανω εγκατασταση σχεδον κανενα θεμα στο κινητο μου εκτος απο μερικες εξαιρεσεις,τι μπορει να φταιει? 5.1.1

Δεν δίνεις πληροφορίες! :) Ποιον launcher εχεις?

Αν θες κάποιον που να αλλάζεις θέματα συχνά, βάλε τον themer launcher που έχει πολλά και διαφορα μεσα να διαλεξεις. Δεν τον χρησιμοποιώ όμως και δεν ξέρω πώς θα τα πάει από θέμα κατανάλωσης μπαταρίας. Αν και τον είχα παλιότερα για λίγες μέρες και δεν είδα διαφορα στην κατανάλωση, τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι πάνω σε αυτό.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνεις πληροφορίες! :) Ποιον launcher εχεις?

Αν θες κάποιον που να αλλάζεις θέματα συχνά, βάλε τον themer launcher που έχει πολλά και διαφορα μεσα να διαλεξεις. Δεν τον χρησιμοποιώ όμως και δεν ξέρω πώς θα τα πάει από θέμα κατανάλωσης μπαταρίας. Αν και τον είχα παλιότερα για λίγες μέρες και δεν είδα διαφορα στην κατανάλωση, τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι πάνω σε αυτό.

 

 

Στην περιπτωση μου δεν εχει σημασια αυτο που ρωτας φιλε γιατι τα θεματα κατεβαινουν κανονικα απο το play store και μετα μου πεταει μηνυμα αποτυχια εγκαταστασης,που λογικα κατι με το dpi θα γινετε. Εχω pac-rom 5.1.1 οποτε εχω τον themer της cyanogenmod. Απο launchers εχω nova

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Στην περιπτωση μου δεν εχει σημασια αυτο που ρωτας φιλε γιατι τα θεματα κατεβαινουν κανονικα απο το play store και μετα μου πεταει μηνυμα αποτυχια εγκαταστασης,που λογικα κατι με το dpi θα γινετε. Εχω pac-rom 5.1.1 οποτε εχω τον themer της cyanogenmod. Απο launchers εχω nova

Δοκίμασε να βάλεις την ρομ σε 340 dpi και ξαναδοκίμασε για να δεις εάν φταίνε όντως τα dpi.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τα 8.5€ ο next launcher? Είναι τόσο καλός?

 

Έχω αγορασμένους τους Go, Nova και Next.

Ο τελευταίος ακριβός μεν, αλλά ποτέ κανένα κόλλημα και πάρα πολλά εφέ.

Εκτός σύγκρισης κατά τη γνώμη μου. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τα 8.5€ ο next launcher? Είναι τόσο καλός?

 

Eχω 7 μηνες τον Νext Launcher 3d και ειναι φοβερος χωρις προβληματα για ενεργοβορος δεν μπορω να σε απαντησω γιατι δεν τα ελεγχω εχω 3000 mAh μπαταρρια και σε μιαμιση μερα με τελειωνει γιατι στο δρομο με τα λεωφορεια με τις πολλες ωρες λιωνω ειτε με παιχνιδια ειτε με σερφαρισμα ή και με παιχνιδια που απαιτουν και ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ανακαλύψει κανένα περίεργο, νέο, "έξυπνο" launcher σαν τον Aviate ή Everything me?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τον Action Launcher 3 βλέπω να αναφέρετε πολύ, τώρα τελευταία, αλλά δεν έχω προσωπική άποψη

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον nova prime και όταν βάζω ένα νέο icon pack και Θέλω να αλλάξω μαζικά όλα τα εικονίδια και του μενου και της αρχικής οθόνης. Πάω στον nova και πατάω εμφάνιση και αίσθηση - θέμα εικονιδίων κ επιλέγω το icon pack που θέλω, αλλά δεν μου αλλάζει τα εικονίδια της αρχικής οθόνης και πρέπει να τα επιλέξω ένα ένα να τα αλλάξω χειροκίνητα. Μόνο τα εικονίδια στο μενού μου αλλάζει μαζικά. Ξέρει κανείς τι να κάνω να αλλάζουν όλα μαζί και της αρχικής?
Link to comment
Share on other sites

Έχω τον nova prime και όταν βάζω ένα νέο icon pack και Θέλω να αλλάξω μαζικά όλα τα εικονίδια και του μενου και της αρχικής οθόνης. Πάω στον nova και πατάω εμφάνιση και αίσθηση - θέμα εικονιδίων κ επιλέγω το icon pack που θέλω, αλλά δεν μου αλλάζει τα εικονίδια της αρχικής οθόνης και πρέπει να τα επιλέξω ένα ένα να τα αλλάξω χειροκίνητα. Μόνο τα εικονίδια στο μενού μου αλλάζει μαζικά. Ξέρει κανείς τι να κάνω να αλλάζουν όλα μαζί και της αρχικής?

Και σε μένα το κάνει αυτό!

Χειροκίνητα τα φτιάχνω!

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το κάνει αυτό!

Χειροκίνητα τα φτιάχνω!

Περίεργο.... Σε μια παλαιότερη έκδοση του nova που είχα μου τα άλλαζε ολα.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο.... Σε μια παλαιότερη έκδοση του nova που είχα μου τα άλλαζε ολα.

 

Δε θυμαμαι παλια, τωρα 5 6 σιγουρα πρεπει να τα περασω χειροκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Τα αλλάζει όλα μαζί. Για βγάλε από την οθόνη το εικονίδιο και ξανά βάλτο και δοκίμασε. Μήπως το είχες αλλάξει κάποια στιγμή και τώρα δεν το κάνει μόνο του. Έχω τον prime τελευταία έκδοση και τα αλλάζει κανονικά.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τα αλλάζει όλα μαζί. Για βγάλε από την οθόνη το εικονίδιο και ξανά βάλτο και δοκίμασε. Μήπως το είχες αλλάξει κάποια στιγμή και τώρα δεν το κάνει μόνο του. Έχω τον prime τελευταία έκδοση και τα αλλάζει κανονικά.

Τώρα εκατσα και τα άλλαξα ένα ένα χειροκίνητα στην αρχική οθονη. Ήταν και πολλά....! Με την επόμενη αλλαγή icon pack που θα βαλω θα το δοκιμάσω αυτό που λες Να δω!!! Μα κ εγώ θυμάμαι ότι έτσι τα αλλαζα όλα μαζι μέχρι τώρα και λέω τι γίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εκατσα και τα άλλαξα ένα ένα χειροκίνητα στην αρχική οθονη. Ήταν και πολλά....! Με την επόμενη αλλαγή icon pack που θα βαλω θα το δοκιμάσω αυτό που λες Να δω!!! Μα κ εγώ θυμάμαι ότι έτσι τα αλλαζα όλα μαζι μέχρι τώρα και λέω τι γίνεται....

 

Βάλε τώρα ένα τυχαίο και δες αν θα το αλλάξει.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Βάλε τώρα ένα τυχαίο και δες αν θα το αλλάξει.

Τίποτα.... Αλλάζει μόνο τα εικονίδια στο μενού. Δεν ξέρω τι το έπιασε. Δε βαριέσαι όμως ... Μικρό το κακο!! Θα τα περνάω χειροκίνητα της αρχ. Οθονης. Αφού μου αλλάζει έστω του μενου που είναι πολύ περισσότερα τα εικονίδια πάλι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Στον Nova Prime αν έχεις αλλάξει κάποιο εικονίδιο της home screen με κάποιο alternative, τότε αυτό δεν αλλάζει αυτόματα με την αλλαγή icon pack.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...