Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Μιλησα με ενα φιλο, που ανηκει στους....ψαγμενους, και μου ειπε οτι προτεινει Google now.

Βεβαια, εδω βλεπω οτι δεν υπαρχει στην δημοσκοπηση καν σαν επιλογη, ισως επειδη ειναι περσινο το θεμα;

Θα ειναι λεει και ο official launcher για android 5, και ειναι πολυ καλος.

 

--------------------------

 

Το μικρο x εικονιδιακι που βγαζει στο εικονιδιο της καθε εφαρμογης στο go launcher στο app drawer, τι ακριβως κανει;

οτι και να κανουν οι μαμα εκκινητες εαν δεν βαλουν ρυθμιση grid και αλλα πραγματα που βοηθανε πολυ δεν θα παρω ευχαριστω.ασε που παρα πολλες φορες ενας αλλος launcher ειναι και πιο ελαφρυς απο τον μαμα.
Link to comment
Share on other sites

Στον Dodol μπορώ να έχω stock icons ή μόνο ότι παίζει σε theme;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι! Ξερει κανεις αν με nova prime υπαρχει μεγαλυτερη καταναλωση απο οτι με τον απλο nova? :rolleyes:

 

Επειδή είχα και τα δύο δεν έχω παρατηρήσει κάτι..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Στον Dodol μπορώ να έχω stock icons ή μόνο ότι παίζει σε theme;

 

έχει και στοκ

 

Γιατί δεν βλέπω τίποτα; Στο My Themes έχει μόνο το default και ότι άλλο κατεβάσεις. Το ίδιο και στο Icon.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Update ο next

 

Πρόσθεσαν ελληνική γλώσσα η όχι ακόμα? Τον έχω αγορασμένο αλλά χωρίς ελληνικά και με τόση παραμετροποιηση δεν βγάζω άκρη..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται στον nova prime να ορίσεις σαν κεντρική σελίδα όχι την μεσαία; Δηλαδή όπως είναι ο Google launcher.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται στον nova prime να ορίσεις σαν κεντρική σελίδα όχι την μεσαία; Δηλαδή όπως είναι ο Google launcher.

Φυσικά γίνεται, πηγαίνεις στη διάταξη των homescreens, παίρνεις με το δάχτυλο το πράσινο "tick" και το μεταφέρεις στην οθόνη που θες για κεντρική. ;)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά γίνεται, πηγαίνεις στη διάταξη των homescreens, παίρνεις με το δάχτυλο το πράσινο "tick" και το μεταφέρεις στην οθόνη που θες για κεντρική. ;)

Ρε Μάκη, είσαι θεός!

Προσπαθούσα τόσο καιρό να μετακινήσω όλη την οθόνη και δεν πήγε ποτέ το μυαλό μου να προσπαθήσω να μετακινήσω το πράσινο τικ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε Μάκη, είσαι θεός!

Προσπαθούσα τόσο καιρό να μετακινήσω όλη την οθόνη και δεν πήγε ποτέ το μυαλό μου να προσπαθήσω να μετακινήσω το πράσινο τικ!

Κι εμένα με είχε ταλαιπωρήσει πάντως, είχα μάθει απ'τους άλλους launchers με το κλασικό "σπιτάκι" που αρκούσε να κρατήσεις παρατεταμένα στην οθόνη που ήθελες για κεντρική όμως αυτό ξεπερνά τη λογική! Έβαλα το μυαλό μου να μεταμορφωθεί σε αυτό ενός τρίχρονου παιδιού (αυτά μας βάζουν τα γυαλιά στις οθόνες αφής λέμε) και τελικά το βρήκα μόνος χωρίς αναζήτηση στο ίντερνετ η κάποιο βίντεο (νιώθω περήφανος γι'αυτό καυχιέμαι όπως κατάλαβες) :lol:

 

Μ'αρέσει πάντως το σκεπτικό τους και δεν κρύβω ότι κολλάω πάντα για μερικά δευτερόλεπτα όταν παίζω με τις ρυθμίσεις του nova, δεν αλλάζουμε συχνά κεντρική οθόνη γι'αυτό και θα το πάθεις κι εσύ στο μέλλον θα δεις! :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο launcher που εχει το nexus 5 ειναι ο go?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.launcher

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο που δεν μπορώ να βρω είναι το home button σε οποιαδήποτε οθόνη και να βρίσκομαι, να γυρίζει στην αρχική οθόνη και όχι στις ρυθμίσεις των οθονών. Όπως κάνει και ο Google launcher.

 

Edit: το βρήκα μόνος μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι δεν με αφηνει να το βαλω?

Κανω διαγραφη προπεπιλογων και παλι δεν το βαζει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχουμε θεματακι που να ειναι ακριβως οπως το Lollipop και στα εικονιδια,και στα wallpapers και σε ολα?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...