Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Εννοείς στο drawer;

 

Ναι, εκεί αναφέρομαι. Τεράστια ευκολία, που θα πρεπε κάθε launcher που σέβεται τον εαυτό του θα έπρεπε να το έχει. Σχεδόν όλοι πλέον το υποστηρίζουν πλην του nova, έλεος δηλαδή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εκεί αναφέρομαι. Τεράστια ευκολία, που θα πρεπε κάθε launcher που σέβεται τον εαυτό του θα έπρεπε να το έχει. Σχεδόν όλοι πλέον το υποστηρίζουν πλην του nova, έλεος δηλαδή.

 

Εμένα πάλι δεν μου λείπει καθόλου κάτι τέτοιο στον nova.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβληματάκι:

Εβαλα τον Next και αν βάλω ένα εικονίδιο στις άκρες κάποιας οθόνης , όταν το πατάω , αλλάζει η οθόνη προς την επόμενη!!

Δηλαδή για να το τρέξω , θα πρέπει να είναι στη μέση της οθόνης!!

Από που βγάζω την επιλογή αυτή ώστε να αλλάζει η οθόνη μόνο με σύρσιμο του δακτύλου

Αν ξέρει κανείς ας βοηθήσει (με παιδεύει 2-3 ώρες τώρα)..

Ευχαριστώ..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

αγόρασα τον apex χθες. Μου φαίνεται λίγο πιο αργός από το Nova, αλλά και μόνο που σου δίνει δυνατότητα να βάζεις τα εικονίδια όπως εσύ θες, είναι καλύτερος για μένα.

 

Όταν χρησιμοποίησα NOVA για πρώτη φορά, με ενοχλούσε αφάνταστα αυτό, όμως το συνήθισα και πλέον μπορώ να πω ότι είναι καλύτερα έτσι γιατί οι εφαρμογές είναι με αλφαβητική σειρά ταξινομημένες και τις βρίσκω πολύ εύκολα. Αν θέλω κάποιες μαζί τις βάζω σε φάκελο. Την αλαγκάριστη λειτουργία του NOVA δεν την αλλάζω με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εκεί αναφέρομαι. Τεράστια ευκολία, που θα πρεπε κάθε launcher που σέβεται τον εαυτό του θα έπρεπε να το έχει. Σχεδόν όλοι πλέον το υποστηρίζουν πλην του nova, έλεος δηλαδή.

 

O Nova ειναι ο launcher που εχει τις περισσοτερες πωλησεις ΜΑΚΡΑΝ του δευτερου.

 

Αρα μαντεψε τι γινεται.

 

Ειτε ειναι οντως ο καλυτερος launcher με διαφορα και σεβεται τον εαυτο του ειτε ολοι εμεις που του ριξαμε 5ρια ειμαστε περιεργοι και εισαι εσυ ο λογικος που βαζεις τις εφαρμογες σου στο drawer οπως ναναι και το θεωρεις και σοβαρο feature.

Link to comment
Share on other sites

Αν και χρησιμοποιώ μόνο nova πλέον και πάντα αλφαβητικά τις εφαρμογές, δεν θεωρώ παράλογο τον Γιάννη. Το αντίθετο.

Επιλογές πρέπει να υπάρχουν. Ειδικά όταν μιλάμε για απλά πράγματα.

 

Η lg πχ θεώρησε ότι ακόμα και αν ορίσουμε αλφαβητική ταξινόμηση, αν βάλεις νέα εφαρμογή θα πάει στο τέλος και όχι στην θέση που έπρεπε (αλφαβητικά δηλαδή).

Τι σημαίνει αυτό; Ότι είναι σωστό;..

Για μένα είναι η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι στο θέμα launcher. Για σενα μπορεί να μην είναι θέμα.

 

Αν δεν θέλαμε επιλογές στην τελική, θα είχαμε όλοι ένα iphone και όχι ρομποτακια..

Link to comment
Share on other sites

O Nova ειναι ο launcher που εχει τις περισσοτερες πωλησεις ΜΑΚΡΑΝ του δευτερου.

 

Αρα μαντεψε τι γινεται.

 

Ειτε ειναι οντως ο καλυτερος launcher με διαφορα και σεβεται τον εαυτο του ειτε ολοι εμεις που του ριξαμε 5ρια ειμαστε περιεργοι και εισαι εσυ ο λογικος που βαζεις τις εφαρμογες σου στο drawer οπως ναναι και το θεωρεις και σοβαρο feature.

 

Πραγματικά, δες όσους δεν έχουν nova πως έχουν τα εικονίδια... δες ποιο είναι το feature που ζητάνε όλο σε κάθε του αναβάθμιση..

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

O Nova ειναι ο launcher που εχει τις περισσοτερες πωλησεις ΜΑΚΡΑΝ του δευτερου.

 

Αρα μαντεψε τι γινεται.

 

Ειτε ειναι οντως ο καλυτερος launcher με διαφορα και σεβεται τον εαυτο του ειτε ολοι εμεις που του ριξαμε 5ρια ειμαστε περιεργοι και εισαι εσυ ο λογικος που βαζεις τις εφαρμογες σου στο drawer οπως ναναι και το θεωρεις και σοβαρο feature.

 

Καλά αυτό δεν έχει να λέει, γιατί κι εγώ 5άρι του έχω βάλει μιας κι έχει απροβλημάτιστη λειτουργία. Και φυσικά έχω τον Nova Pro, αλλά δεν νομίζω ότι είναι παράλογο αυτό που κάνω.

Κατ΄ αρχάς δεν τις βάζω όπως να ναι κατά τα λεγόμενά σου , αλλά όπως με βολεύει. Έχει μία κάποια διαφορά και όταν όλοι οι άλλοι launcher το υποστηρίζουν , γιατί να μην το έχει και ο κορυφαίος όλων δηλαδή? Μην μου κάνεις τώρα κι εσύ όπως οι του iphone που επειδή βολεύονται αυτοί, δεν θέλουν να υπάρχουν επιλογές και για τους άλλους. Σε android είμαστε ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβληματάκι:

Εβαλα τον Next και αν βάλω ένα εικονίδιο στις άκρες κάποιας οθόνης , όταν το πατάω , αλλάζει η οθόνη προς την επόμενη!!

Δηλαδή για να το τρέξω , θα πρέπει να είναι στη μέση της οθόνης!!

Από που βγάζω την επιλογή αυτή ώστε να αλλάζει η οθόνη μόνο με σύρσιμο του δακτύλου

Αν ξέρει κανείς ας βοηθήσει (με παιδεύει 2-3 ώρες τώρα)..

Ευχαριστώ..

 

Από ότι γνωρίζω μόνο με σύρσιμο αλλάζει οθόνη, ή με το next key. Όχι με πάτημα στην άκρη της οθόνης. Μηπως έχεις βάλει κάποιο άλλο πρόγραμμα που το κάνει αυτό;

Για να απενεργοποιησεις το next key, screen settimgs/ next key

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Αν και χρησιμοποιώ μόνο nova πλέον και πάντα αλφαβητικά τις εφαρμογές, δεν θεωρώ παράλογο τον Γιάννη. Το αντίθετο.

Επιλογές πρέπει να υπάρχουν. Ειδικά όταν μιλάμε για απλά πράγματα.

 

Η lg πχ θεώρησε ότι ακόμα και αν ορίσουμε αλφαβητική ταξινόμηση, αν βάλεις νέα εφαρμογή θα πάει στο τέλος και όχι στην θέση που έπρεπε (αλφαβητικά δηλαδή).

Τι σημαίνει αυτό; Ότι είναι σωστό;..

Για μένα είναι η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι στο θέμα launcher. Για σενα μπορεί να μην είναι θέμα.

 

Αν δεν θέλαμε επιλογές στην τελική, θα είχαμε όλοι ένα iphone και όχι ρομποτακια..

 

Καλά αυτό δεν έχει να λέει, γιατί κι εγώ 5άρι του έχω βάλει μιας κι έχει απροβλημάτιστη λειτουργία. Και φυσικά έχω τον Nova Pro, αλλά δεν νομίζω ότι είναι παράλογο αυτό που κάνω.

Κατ΄ αρχάς δεν τις βάζω όπως να ναι κατά τα λεγόμενά σου , αλλά όπως με βολεύει. Έχει μία κάποια διαφορά και όταν όλοι οι άλλοι launcher το υποστηρίζουν , γιατί να μην το έχει και ο κορυφαίος όλων δηλαδή? Μην μου κάνεις τώρα κι εσύ όπως οι του iphone που επειδή βολεύονται αυτοί, δεν θέλουν να υπάρχουν επιλογές και για τους άλλους. Σε android είμαστε ;)

 

Καλα, εσεις το π@ρ@χεσατε λιγο με τις επιλογες :p

 

Kαι αλλα features ζητανε, πχ ξεχωριστο wallpaper ανα homescreen, ξεχωριστο grid, resize των icons κλπ

Οτι εσεις βλεπετε μονο οτι θελετε και εσεις ειναι αλλο!

 

Εγω πχ πολυ θα ηθελα να μπορω να βαζω τις εφαρμογες μου σε tabs στον drawer και να μπορω να εχω shortcut για αυτα τα tab στην homescreen.

Και ολα τα εικονιδια να μπορω να τα κανω resize.

 

Aν τα εκαναν ΟΛΑ οσα ζητανε οι χρηστες, θα ηθελε απο μονος του 200 ΜΒ και θα εχανε το τελειο smoothness.

Link to comment
Share on other sites

Με 2 γραμμές κώδικα δεν θα υπήρχε καμία αλλαγή στην εμπειρία η το μέγεθος..

Εμείς δεν βλέπουμε μόνο αυτά που θέλουμε όπως είδες. Εσύ αμέσως έβγαλες κάτι άχρηστο γιατί απλά δεν το θέλεις εσύ ;)

Anyway, εγώ όταν θέλω κάτι συζητάω με τον dev της εκάστοτε εφαρμογής. Αν έχει κάποιο λόγο που δεν γίνεται αυτό που θέλω το δέχομαι. Αν δεν με καλύπτει η απάντηση του ή δεν απαντήσει, πάμε για αλλα :)

Link to comment
Share on other sites

Με 2 γραμμές κώδικα δεν θα υπήρχε καμία αλλαγή στην εμπειρία η το μέγεθος..

Εμείς δεν βλέπουμε μόνο αυτά που θέλουμε όπως είδες. Εσύ αμέσως έβγαλες κάτι άχρηστο γιατί απλά δεν το θέλεις εσύ ;)

Anyway, εγώ όταν θέλω κάτι συζητάω με τον dev της εκάστοτε εφαρμογής. Αν έχει κάποιο λόγο που δεν γίνεται αυτό που θέλω το δέχομαι. Αν δεν με καλύπτει η απάντηση του ή δεν απαντήσει, πάμε για αλλα :)

 

2 γραμμές κώδικα; Πως θα γίνει ρε παιδαρε με 2 γραμμές όταν με long press έχεις άλλο μενού για app info και για uninstall?

 

Αν ήταν 2 γραμμές να είσαι σίγουρος ότι θα το είχαν βάλει εδώ και καιρό...

 

Εγώ γενικά αυτό γουστάρω στο nova, ότι τα updates είναι μετρημένα και σοβαρά.

 

Όλοι οι άλλοι launchers που έχουν αυτες τις έξτρα "γραμμές" απλά δεν έχουν ούτε κατά διάνοια την απόδοση του nova....

Link to comment
Share on other sites

Που κολλάει η ταξινόμηση βρε ομορφαντρα μου με τα popup?

Ναι οκ, ειναι 10 γραμμές όχι 2. Αυτό είναι το θέμα;

Δεν ξέρω από ποτε έχεις nova, εγώ πάντως που τον εχω από beta (εννοείται πως έχω τον prime) μπορώ να πω ότι ο teslacoil ΠΑΝΤΑ περίμενε να βγούνε μπροστά "αντίπαλοι" devs για να ασχοληθεί.

 

Ps

Το γραμμές γιατί το έχεις σε εισαγωγικά;

Link to comment
Share on other sites

1) ξεχωριστό φόντο ανά αρχική οθόνη έχουμε από το 2008, τόσο δύσκολο είναι;;;

2) Η ταξινόμηση πάνω από 5 γραμμές δεν είναι και μάλιστα εύκολες γραμμές... Trust me, I'm engineer

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πολύ θα ήθελα αυθαίρετη ταξινόμηση εφαρμογών στον nova. Κάτι που μου λείπει έναντι του sense, αλλά το sense έχει άλλες ελλείψεις βέβαια οπότε δεν γίνεται να μείνεις με αυτόν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

:DΠάντως παιδιά όποιος θέλει να γράψει αυτές τις δέκα η δύο γραμμές κώδικα και να τις στείλει στον teslacoil φαντάζομαι δεν θα παρεξηγηθεί ο άνθρωπος

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

:DΠάντως παιδιά όποιος θέλει να γράψει αυτές τις δέκα η δύο γραμμές κώδικα και να τις στείλει στον teslacoil φαντάζομαι δεν θα παρεξηγηθεί ο άνθρωπος

Οι άνθρωποι εκεί ΔΕΝ θέλουν να κάνουν αλλαγές στην ταξινόμηση. Εγώ προσωπικά και πόσοι άλλοι χρήστες τους έχουμε στείλει mail για το συγκεκριμένο θέμα ουκ ολίγες φορές από τότε που ξεκίνησε ο Nova και δεν έχουν κάνει κάτι άλλα και ούτε έχουν στείλει κάποιο απαντητικό μήνυμα. Με λίγα λόγια, μας γράφουν κανονικά άσχετα αν πολλοί χρήστες έχουμε αγοράσει την prime έκδοση εξ αρχής και κάνουμε feedback. Πάντως το θέμα της ταξινόμησης θεωρώ ότι είναι το μοναδικό ελάττωμα του Nova είναι όμως μέγιστης σημασίας για 'μένα προσωπικά και γι' αυτό δεν τον χρησιμοποιώ πλέον αν και τον έχω αγορασμένο όπως προανέφερα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Οι άνθρωποι εκεί ΔΕΝ θέλουν να κάνουν αλλαγές στην ταξινόμηση. Εγώ προσωπικά και πόσοι άλλοι χρήστες τους έχουμε στείλει mail για το συγκεκριμένο θέμα ουκ ολίγες φορές από τότε που ξεκίνησε ο Nova και δεν έχουν κάνει κάτι άλλα και ούτε έχουν στείλει κάποιο απαντητικό μήνυμα. Με λίγα λόγια, μας γράφουν κανονικά άσχετα αν πολλοί χρήστες έχουμε αγοράσει την prime έκδοση εξ αρχής και κάνουμε feedback. Πάντως το θέμα της ταξινόμησης θεωρώ ότι είναι το μοναδικό ελάττωμα του Nova είναι όμως μέγιστης σημασίας για 'μένα προσωπικά και γι' αυτό δεν τον χρησιμοποιώ πλέον αν και τον έχω αγορασμένο όπως προανέφερα.

 

Το ξέρω, είναι πολύς ο κόσμος που τους έχει στείλει μήνυμα, αλλά όπως λες ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Αυτό δεν είναι καλό, να μην απαντάς έστω στους χρήστες που σε έχουν τιμήσει στο prime.

Κατά τα άλλα ζητάνε feedbacK

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

2 γραμμές κώδικα; Πως θα γίνει ρε παιδαρε με 2 γραμμές όταν με long press έχεις άλλο μενού για app info και για uninstall?

 

Αν ήταν 2 γραμμές να είσαι σίγουρος ότι θα το είχαν βάλει εδώ και καιρό...

 

Εγώ γενικά αυτό γουστάρω στο nova, ότι τα updates είναι μετρημένα και σοβαρά.

 

Όλοι οι άλλοι launchers που έχουν αυτες τις έξτρα "γραμμές" απλά δεν έχουν ούτε κατά διάνοια την απόδοση του nova....

 

οι άλλοι launchers φίλε μου σε κινητά με 2g και 3g ram τρέχουν το ίδιο καλά να ξέρεις με τον νοβα .

Οπότε αυτό σημάνει ότι ο νοβα σιγά σιγά θα πάει στην άκρη και θα πάρει την θέση του άλλος.

Εγώ με tsf είμαι το ίδιο σμουθ με νοβα. Οπότε είναι σχετικό το τι αρέσει στον καθένα πως θέλει να έχει τα εικονίδια του και τι κινητό έχει. ..

Έχω στείλει και εγώ μνμ στον ντεβ και απάντηση δεν πείρα πότε τσαντιστηκα που τον είχα αγοράσει και δεν τον βρήκα σπασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που προστέθηκε από τον apex, έναν πολύ δημοφιλή launcher, ελπίζω κάτι να κάνουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

1) ξεχωριστό φόντο ανά αρχική οθόνη έχουμε από το 2008, τόσο δύσκολο είναι;;;

2) Η ταξινόμηση πάνω από 5 γραμμές δεν είναι και μάλιστα εύκολες γραμμές... Trust me, I'm engineer

 

Γιατι δεν φτιαχνεις εναν launcher τοτε;

 

 

Οι άνθρωποι εκεί ΔΕΝ θέλουν να κάνουν αλλαγές στην ταξινόμηση. Εγώ προσωπικά και πόσοι άλλοι χρήστες τους έχουμε στείλει mail για το συγκεκριμένο θέμα ουκ ολίγες φορές από τότε που ξεκίνησε ο Nova και δεν έχουν κάνει κάτι άλλα και ούτε έχουν στείλει κάποιο απαντητικό μήνυμα. Με λίγα λόγια, μας γράφουν κανονικά άσχετα αν πολλοί χρήστες έχουμε αγοράσει την prime έκδοση εξ αρχής και κάνουμε feedback. Πάντως το θέμα της ταξινόμησης θεωρώ ότι είναι το μοναδικό ελάττωμα του Nova είναι όμως μέγιστης σημασίας για 'μένα προσωπικά και γι' αυτό δεν τον χρησιμοποιώ πλέον αν και τον έχω αγορασμένο όπως προανέφερα.

 

Το ξέρω, είναι πολύς ο κόσμος που τους έχει στείλει μήνυμα, αλλά όπως λες ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Αυτό δεν είναι καλό, να μην απαντάς έστω στους χρήστες που σε έχουν τιμήσει στο prime.

Κατά τα άλλα ζητάνε feedbacK

 

Παλι τα ιδια;

 

Υπαρχουν 750.000 τροποι να τρεξεις τα shortcuts σου.

Εσεις εχετε κολησει στην ταξινομηση στον drawer.

 

οι άλλοι launchers φίλε μου σε κινητά με 2g και 3g ram τρέχουν το ίδιο καλά να ξέρεις με τον νοβα .

Οπότε αυτό σημάνει ότι ο νοβα σιγά σιγά θα πάει στην άκρη και θα πάρει την θέση του άλλος.

Εγώ με tsf είμαι το ίδιο σμουθ με νοβα. Οπότε είναι σχετικό το τι αρέσει στον καθένα πως θέλει να έχει τα εικονίδια του και τι κινητό έχει. ..

Έχω στείλει και εγώ μνμ στον ντεβ και απάντηση δεν πείρα πότε τσαντιστηκα που τον είχα αγοράσει και δεν τον βρήκα σπασμένο.

 

Την σπιρταδα του nova δεν την εχει κανενας.

Συγκρινεις με τον TSF που εχει και 4πλασια τιμη, ok.

 

ΥΓ

 

Περιμενετε απαντηση απο dev σε μια απο τις πιο δημοφιλεις εφαρμογες στο store;

Εχετε στειλει δηλαδη στον dev του Angry Birds και εχετε παρει απαντηση;

 

Ολοι οι μικροι απαντανε, τωρα οι μεγαλοι που εχουν 1000δες mail/bug report σιγα μην κατσουν να κανουν διαλογο με τον καθενα μεσω mail.

Link to comment
Share on other sites

Μιλουσα με rockstar φιλε μου με mail για το gta οπως και διαφορες αλλες εταιρειες.. Θα θεωρησω δηλαδη λογικο να μην μου απαντησει ο tesla? Ειναι δυνατον?

Τελος παντων, με συγχωρεις, αλλα μονο που ειδα σαν απαντηση στον Πετρο "φτιαξε ενα launcher αφου μπορεις" δεν πιστευω οτι μπορουμε να κανουμε κουβεντα..

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει ο Νίκος με άλλες κι άλλες εταιρείες έχουμε μιλήσει...

Συγγνώμη που σου θάβουμε το ξαδελφάκι (αν κρίνω από τις απαντήσεις σου)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είχα στείλει mail στους δημιουργούς του falcon pro για το Twitter,να φτιάξουν κι ένα ανοιχτόχρωμο θέμα γιατί τότε είχαν μόνο με μαύρο φόντο και ούτε αυτοί μου απάντησαν. Είδα όμως Μετά από 20 ημέρες ότι προστέθηκε το light theme που είχα ζητήσει. Αυτή είναι η διαφορά. Και μιλάμε για εφαρμογή που βάρεσε limit στους χρήστες και την έβγαλαν πλέον από το play store.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...