Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Κατεβασα τον go prime που πηρε το ματι μου οτι τον ειχαν βγαλει προσφορα, και με το που τον ανοιγω.....

[ATTACH]40489[/ATTACH]

με βγαζει εκει να κατεβασω τον απλο...(??)

Wtf??

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου ενεργοποιεί τις λειτουργίες του απλού που υπάρχουν, αλλά δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις... Βασικά δες το σαν unlocker :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πώς? Τι εννοείς? Εκανα instal τον απλο αλλα δεν καταλαβαινω πως θα τον κανω unlock..

Επισης καπου ελεγε οτι θα χρησιμοποιησω κάποιον κωδικο..uppκατι δεν θυμάμαι αυτη τη στιγμη

 

Edit uppsales

Edited by Jstllucky
Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Πώς? Τι εννοείς? Εκανα instal τον απλο αλλα δεν καταλαβαινω πως θα τον κανω unlock..

Επισης καπου ελεγε οτι θα χρησιμοποιησω κάποιον κωδικο..uppκατι δεν θυμάμαι αυτη τη στιγμη

 

Edit uppsales

appsales ο κωδικός.

Κατεβάζεις τον απλό go πρώτα και μετά κανείς μέσα από τα preferences του, unlock τα έξτρα χαρακτηριστικά με τον κωδικό που έγραψα παραπάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια, αν και δεν βγαζω ακρη..πηγαινω prefrences--> updare to prime και μετα μου βγαζει επιλογη για να πληρωσω[ATTACH]40490[/ATTACH]

Μηπως δεν ισχυει πια η προσφορα?

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Χαχα

 

Ο tsf δε μου άρεσε... επόμενος για δοκιμή ο next!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει! Πολύ (μα πάρα πολύ) bloat o go!

Η προσφορά ήταν για μία μέρα οπότε μάλλον τελείωσε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια, αν και δεν βγαζω ακρη..πηγαινω prefrences--> updare to prime και μετα μου βγαζει επιλογη για να πληρωσω[ATTACH]40490[/ATTACH]

Μηπως δεν ισχυει πια η προσφορα?

 

Δεν είναι στο update η επιλογή για ενεργοποίηση με κωδικό. Κάπου στο τέλος είναι. About go launcher ίσως... Κάπου εκεί ψάξε το.

 

Edit. Απ'οτι είδα στο appsales η προσφορά έχει λήξει.

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μετά από μια μέρα δοκιμής δείχνει να κάνει αυτά που θέλω ο GO

Κολλήματα δεν έχω δει μέχρι στιγμής στο note 2..

Τώρα για το θέμα bloat βλέπω περισσεύει η γκρίνια.

Συντομεύσεις είναι που σβήνονται αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μετά από μια μέρα δοκιμής δείχνει να κάνει αυτά που θέλω ο GO

Κολλήματα δεν έχω δει μέχρι στιγμής στο note 2..

Τώρα για το θέμα bloat βλέπω περισσεύει η γκρίνια.

Συντομεύσεις είναι που σβήνονται αμέσως.

 

Τον πέρασα και εγώ την ημέρα που ήταν σε προσφορά (η οποία εν τέλει είχε διάρκεια μία ημέρα). Ακόμα και στην δωρεάν του έκδοση κάνει όσα χρειάζομαι αλλά δεν βρίσκω κάποιο λόγο να αφήσω τον nova με τα όποια μειονεκτήματα έχει και να περάσω σε go. Ούτε εμένα με ενοχλούν πολύ τα bloat που η αλήθεια είναι πως είναι γεμάτος και μέχρι να πάρεις χαμπάρι τι γίνεται θες κάποιο χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

Ο go είναι ίσως ο χειρότερος launcher που δοκίμασα ποτέ. Πρόλαβα την προσφορά και ευτυχώς δεν έδωσα ούτε ένα cent.
Link to comment
Share on other sites

Φοβερος ο Tsf shell 3d launcher..

 

Τελικά το πήρα κι εγώ απόφαση και άφησα για λίγο στην άκρη τον nova, μόλις έστησα απ'την αρχή τον tsf και βλέπουμε. Μέχρι στιγμής όλα καλά πάντως, έβαλα και το θέμα "leather" από DCikonZ για περισσότερη ομορφιά.. να δούμε πως πάει κι από μνήμη και μπαταρία κι αποφασίζουμε! :)

Link to comment
Share on other sites

Να έχεις ενεργοποιημένη την αντίστοιχη επιλογή για τη μνήμη. Από μπαταρία... μηδενική χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Να έχεις ενεργοποιημένη την αντίστοιχη επιλογή για τη μνήμη. Από μπαταρία... μηδενική χρήση.

 

Κάποιο από αυτά εννοείς σωστά; :)

 

[ATTACH]40555[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτά που λέτε θα με πείσετε και εμένα να αφήσω τον NOVA στην άκρη και να βάλω τον tsf που τον έχω αγορασμένο. Θυμάμαι όμως ότι δεν άφηνε να δημιουργήσουμε φακέλους μέσα στις εφαρμογές. Διορθώθηκε αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτά που λέτε θα με πείσετε και εμένα να αφήσω τον NOVA στην άκρη και να βάλω τον tsf που τον έχω αγορασμένο. Θυμάμαι όμως ότι δεν άφηνε να δημιουργήσουμε φακέλους μέσα στις εφαρμογές. Διορθώθηκε αυτό?

 

αν εννοεις μεσα στο συρταρι εφαρμογων , οχι φιλε δεν διορθωθηκε

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτά που λέτε θα με πείσετε και εμένα να αφήσω τον NOVA στην άκρη και να βάλω τον tsf που τον έχω αγορασμένο.

 

Το σίγουρο είναι ότι τον ενθουσιασμό που μου έδωσε πριν 2 χρόνια περίπου που τον αγόρασα, δεν μου τον έδωσε αυτή τη φορά. Απλούστατα επειδή τον είχα βαρεθεί και οι αλλαγές του από την τελευταία φορά που τον είχα εγκαταστήσει δεν είναι και τόσο κραυγαλέες πια.. το σίγουρο είναι πως δείχνει πιο ελαφρύς για τη μνήμη, αυτό για αρχή. Δεν χάνεις να τον δοκιμάσεις πάντως έκτος από λίγο απ'τον χρόνο σου, σίγουρα αξίζει τη δοκιμή.:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια χαζη ερωτηση ο Nova launcher prime παιζει να λειτουργει πιο smooth στο κινητο απο τον απλο? η μονο τα παραπανω εφε εχει?:!:
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια χαζη ερωτηση ο Nova launcher prime παιζει να λειτουργει πιο smooth στο κινητο απο τον απλο? η μονο τα παραπανω εφε εχει?:!:

 

Μπα.. για να μη σου πω ότι πριν κάνα δυο χρόνια λάγκαρε περισσότερο όταν εγκαθιστούσα το ξεκλείδωμα του απλού (τον Prime ουσιαστικά). Έχει διορθωθεί όμως, πλέον δουλεύουν άψογα και οι δύο εκδόσεις αλλά σίγουρα όχι καλύτερα η μια απ'την άλλη..:)

 

Ξέρεις, για να παίξει ο Prime πρέπει να έχεις εγκατεστημένο και τον απλό, ένα "ξεκλείδωμα" για τις πρόσθετες λειτουργίες είναι ο Prime μόνο ;)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο από αυτά εννοείς σωστά; :)

 

[ATTACH]40555[/ATTACH]

 

Ακριβώς. Αυτό το auto clean up κάνει όλη την δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτά που λέτε θα με πείσετε και εμένα να αφήσω τον NOVA στην άκρη και να βάλω τον tsf που τον έχω αγορασμένο. Θυμάμαι όμως ότι δεν άφηνε να δημιουργήσουμε φακέλους μέσα στις εφαρμογές. Διορθώθηκε αυτό?

 

Κι εγώ είπα να τον δοκιμάσω αλλά μόλις μπήκα στις ρυθμίσεις του γύρισα αμέσως στον Nova! Έκανα επίμονα την οθόνη προς τα κάτω να βγουν κι άλλες ρυθμίσεις αλλά τίποτα.... αυτές ήταν!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είπα να τον δοκιμάσω αλλά μόλις μπήκα στις ρυθμίσεις του γύρισα αμέσως στον Nova! Έκανα επίμονα την οθόνη προς τα κάτω να βγουν κι άλλες ρυθμίσεις αλλά τίποτα.... αυτές ήταν!!!

 

Έχει κι άλλες. Δίπλα στο dock πάτα στο δεξί μέρος Το σημαδακι με τις τρεις κουκιδες και μετά το γρανάζι και θα σου βγάλει κι άλλες.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...