Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Στις ρυθμίσεις nova, προχωρημένους, τί έχεις ως κλείδωμα οθόνης; Εγώ το 'έχω "ρουτ" και δουλεύει άψογα.

Αν δεν είναι και αυτό, δεν ξέρω τι άλλο χρειάζεται, εκτός και αν είναι θέμα της συσκευής σου.

 

Την ρύθμιση αυτή δεν την είχα πειράξει και δεν την χρησιμοποιούσα μιας και δεν χρειαζόταν από τη στιγμή που 'έλεγα' στο double tap να τρέξει 3rd party εφαρμογή από το Google Play.

 

Πλέον με την επιλογή root μπορώ και ξεκλειδώνω την οθόνη με το δακτυλικό αποτύπωμα.

 

 

Σ' ευχαριστώ, να 'σαι καλά.

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό που είπα για το ίχνος που αφήνει το εικονίδιο στην επιφάνεια εργασίας ισχύει -και όχι μόνο με τον nova αλλά και με τον μαμίσιο launcher- και το διαπίστωσα πηγαίνοντας σε κατάστημα γνωστής αλυσίδας και επαναλμβάνοντάς το στο εκθεσιακό κινητό.

Απλά πρέπει να είναι κανείς πολύ παρατηρητικός για να το προσέξει.

Επαναλάβετε το σύρσιμο του εικονιδίου πολύ αργά και θα το δείτε πολύ αχνά, φαίνεται το περίγραμμα του εικονιδίου να ακολoυθεί την κίνησή του.

Συνεπώς δεν τίθεται θέμα προβλήματος με την οθόνη, λήξη συναγερμού.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Την ρύθμιση αυτή δεν την είχα πειράξει και δεν την χρησιμοποιούσα μιας και δεν χρειαζόταν από τη στιγμή που 'έλεγα' στο double tap να τρέξει 3rd party εφαρμογή από το Google Play.

 

Πλέον με την επιλογή root μπορώ και ξεκλειδώνω την οθόνη με το δακτυλικό αποτύπωμα.

 

 

Σ' ευχαριστώ, να 'σαι καλά.

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Χαίρομαι που βρήκαμε τη λύση! Είναι πολύ μεγάλη ευκολία να έχεις αυτή τη δυνατότητα για μια ενέργεια που την κάνεις τουλάχιστον 20-30 φορές την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που βρήκαμε τη λύση! Είναι πολύ μεγάλη ευκολία να έχεις αυτή τη δυνατότητα για μια ενέργεια που την κάνεις τουλάχιστον 20-30 φορές την ημέρα.

Για δώστε μου να καταλάβω κάτι:

Αν πχ. αποφασίσω να βγάλω τον Nova (λέμε τώρα...) και έxω εγκατεστημένο το screen off and lock με τον stock launcher, μπορεί να χρησιμοποιείται για ξεκλείδωμα της οθόνης το δακτυλικό αποτύπωμα;

(Ηuawei P9 Lite χωρίς root).

 

*** UPDATE ***

 

Μόλις το δοκίμασα και δουλεύει.

Ξανατονίζω:

- Δεν είμαι ρουτ

- Με τον stock launcher και screen off and lock η οθόνη ανοίγει κανονικά με το δακτυλικό αποτύπωμα.

 

Άρα είναι θέμα συσκευής.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

(Ηuawei P9 Lite χωρίς root).

 

*** UPDATE ***

 

Μόλις το δοκίμασα και δουλεύει.

Ξανατονίζω:

- Δεν είμαι ρουτ

- Με τον stock launcher και screen off and lock η οθόνη ανοίγει κανονικά με το δακτυλικό αποτύπωμα.

 

Άρα είναι θέμα συσκευής.

Αφού το έγραψε ο geovass στην προηγούμενη σελίδα: η HUAWEI έχει κάνει δική της πατέντα για να δουλεύει. Στα υπόλοιπα κινητά και στο stock android δε γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αφού το έγραψε ο geovass στην προηγούμενη σελίδα: η HUAWEI έχει κάνει δική της πατέντα για να δουλεύει. Στα υπόλοιπα κινητά και στο stock android δε γίνεται.

Έχεις δίκιο, δεν το είχα προσέξει!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νέα beta του Nova με διάφορα καλουδια του Nougat και επιτέλους κλείδωμα με double tap και ξεκλειδωμα με fingerprint!

 

Sent from my OnePlus 3

Link to comment
Share on other sites

Νέα beta του Nova με διάφορα καλουδια του Nougat και επιτέλους κλείδωμα με double tap και ξεκλειδωμα με fingerprint!

 

Sent from my OnePlus 3

 

Έχω τη Beta έκδοση αλλά μετά το double tap εξακολουθεί να ζητάει μοτίβο για ξεκλείδωμα, έκανες κάτι άλλο για να ξεκλειδώνει με δαχτυλικα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω τη Beta έκδοση αλλά μετά το double tap εξακολουθεί να ζητάει μοτίβο για ξεκλείδωμα, έκανες κάτι άλλο για να ξεκλειδώνει με δαχτυλικα;

 

Το βρήκα στις ρυθμίσεις του Nova...

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρύθμιση είναι παιδιά για το fingerprint?

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Όντως ωραία αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

 

 

Με βγάζει μη επιλέξιμη την επιλογή για swipe up για το μενού, τι αλλάζω για την βγάλει διαθέσιμη;

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ποια ρύθμιση είναι παιδιά για το fingerprint?

 

Sent from my awesome titan LG G5

 

Δεν το βρήκα στις ρυθμίσεις και το έκανα πιο "μπακαλιστικα". Στις χειρονομιες βάλε στο double tap τίποτα. Και μετά ξαναπηγαινε και βάλε το κλείσιμο οθόνης και θα σου δώσει δύο επιλογές. Η μία είναι για το αποτύπωμα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρήκα στις ρυθμίσεις και το έκανα πιο "μπακαλιστικα". Στις χειρονομιες βάλε στο double tap τίποτα. Και μετά ξαναπηγαινε και βάλε το κλείσιμο οθόνης και θα σου δώσει δύο επιλογές. Η μία είναι για το αποτύπωμα.

Που λέει για 5 δευτερόλεπτα θα εμφανίσει μαύρη οθόνη? Το έκανα και αργεί να κλείσει πολύ οθόνη. Δεν αξίζει...

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ποιος launcher τρωει λιγοτερη μπαταρια;

Εγώ που έχω nova δεν βλέπω καθόλου κατανάλωση πάντως.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

ποιος launcher τρωει λιγοτερη μπαταρια;

Δοκιμάζεις και βλέπεις μόνος σου

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζεις και βλέπεις μόνος σου

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

τωρα εχω τον hola.παω στις ρυθμισεις>μπαταρια,και δεν υπαρχει καν...πως θα δω ποση μπαταρια τρωει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρώνε πλέον οι γνωστοί, μεγάλοι launchers σχεδόν τίποτα.

Μόνο οι 3D και μόνο αν τους πειράζεις συνέχεια τσιμπάνε λίγο.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά πως γίνεται στον nova όταν κλείνεις την οθόνη με διπλό χτύπημα μετά όταν ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο με δακτυλικό αποτύπωμα να μην βγάζει το μοτίβο;

Lg G5 έχω αν παίζει ρόλο.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά πως γίνεται στον nova όταν κλείνεις την οθόνη με διπλό χτύπημα μετά όταν ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο με δακτυλικό αποτύπωμα να μην βγάζει το μοτίβο;

Lg G5 έχω αν παίζει ρόλο.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα θα κατεβάσεις το Screen Lock Pro θα το ανοίξεις θα το ενεργοποιήσεις και μετά θα πας settings κάτω κάτω θα ενεργοποιήσεις την επιλογή Lollipop and Marshmallow

μετά θα πας στον Nova και στις χειρονομίες θα του ορίσεις το Screen Lock Pro να ανοίγει με διπλό πάτημα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά πως γίνεται στον nova όταν κλείνεις την οθόνη με διπλό χτύπημα μετά όταν ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο με δακτυλικό αποτύπωμα να μην βγάζει το μοτίβο;

Lg G5 έχω αν παίζει ρόλο.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι έχεις επιλέξει για κλείδωμα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά πως γίνεται στον nova όταν κλείνεις την οθόνη με διπλό χτύπημα μετά όταν ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο με δακτυλικό αποτύπωμα να μην βγάζει το μοτίβο;

Lg G5 έχω αν παίζει ρόλο.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θέλει πρώτα απ' όλα να είσαι root, και μετά να πας Nova Settings -> Advanced -> Screen Lock Method και να επιλέξεις Root.

 

 

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Νέα beta του Nova με διάφορα καλουδια του Nougat και επιτέλους κλείδωμα με double tap και ξεκλειδωμα με fingerprint?

 

Sent from my OnePlus 3

Ξεκλείδωμα με double tap έχει και μετά pattern ή fingerprint?

Link to comment
Share on other sites

Τι έχεις επιλέξει για κλείδωμα;

Στη συσκευή έχω βάλει fingerprint και μετά μοτίβο.

Θέλει πρώτα απ' όλα να είσαι root, και μετά να πας Nova Settings -> Advanced -> Screen Lock Method και να επιλέξεις Root.

 

 

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

Δεν το έχω rootαρει ακόμα και για πρώτη για σκέφτομαι να μην το κάνω.

Καλημέρα θα κατεβάσεις το Screen Lock Pro θα το ανοίξεις θα το ενεργοποιήσεις και μετά θα πας settings κάτω κάτω θα ενεργοποιήσεις την επιλογή Lollipop and Marshmallow

μετά θα πας στον Nova και στις χειρονομίες θα του ορίσεις το Screen Lock Pro να ανοίγει με διπλό πάτημα

Αυτή δεν είναι δωρεάν και δεν είναι κάτι που με καίει για να την πληρώσω.

Thanks πάντως.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευή έχω βάλει fingerprint και μετά μοτίβο.

Δεν χρειάζεσαι μοτίβο, μόνο fingerprint. Εγώ έτσι το έχω. Κλείνω οθόνη με διπλό ταπ, και όταν θέλω να ανοίξω απλά αγγίζω στο fingerprint.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι μοτίβο, μόνο fingerprint. Εγώ έτσι το έχω. Κλείνω οθόνη με διπλό ταπ, και όταν θέλω να ανοίξω απλά αγγίζω στο fingerprint.

Άμα πάω όμως να βγάλω το μοτίβο μου λέει ότι θα καταργηθούν και τα δακτυλικά αποτυπώματα και δεν θα υπάρχει κανένα κλείδωμα στη συσκευή.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...