Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Παιδιά ο Nova Launcher Prime είναι σε προσφορά με διαφορετικό ποσό ανά χώρα. Σε κάποιες χώρες είναι ακόμα και €0,1 ή £0,1 ενώ Αμερική $0,99, σε πολλές άλλες €0,5. Οπότε μπορεί εκεί πιθανώς να οφέιλεται η διαφορά τιμής

Μπα και οι 3 στην ίδια χώρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση! Αλλάζει στον Nova prime το χρώμα που έχει στο εφέ όταν τελειώνουν τα περιθώρια! Δλδ για να γίνω πιο κατανοητός όταν κάνεις έναν φάκελο πχ και κατεβαίνεις και δεν έχει άλλο σε βγάζει ένα εφέ κάτω ή πάνω ! Αυτό εμένα με το βγάζει κόκκινο χρώμα αλλάζει από κάπου και δεν μπορώ να το καταλαβω ή έτσι μένει πάντα;νομίζω να έγινα κατανοητός και πιο εννοώ :/
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά σκέφτομαι να αλλάξω Launcher έχετε να προτείνετε κάποιον πρωτότυπο διαφορετικό Launcher. Τώρα έχω το lenovo Launcher
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά σκέφτομαι να αλλάξω Launcher έχετε να προτείνετε κάποιον πρωτότυπο διαφορετικό Launcher. Τώρα έχω το lenovo Launcher

Nova με διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά σκέφτομαι να αλλάξω Launcher έχετε να προτείνετε κάποιον πρωτότυπο διαφορετικό Launcher. Τώρα έχω το lenovo Launcher

 

 

Next launcher...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά σκέφτομαι να αλλάξω Launcher έχετε να προτείνετε κάποιον πρωτότυπο διαφορετικό Launcher. Τώρα έχω το lenovo Launcher

 

Στην ψηφοφορία της πρωτης σελίδας του παρόντος νήματος είναι η απαντησή σου

Link to comment
Share on other sites

Nova prime και τα μυαλά στα κάγκελα. Απειρη παραμετροποιηση και καθόλου lag. Είχε παίξει στα 50 λεπτά πριν μέρες.

Ισχύει !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε tsf. Εγώ μετά τον νοβα πήγα σε tsf και μου άρεσε
Link to comment
Share on other sites

Τον TFS θεωρώ ως τον ομορφότερο και ίσως καλύτερο launcher που υπάρχει(τον έχω πριν το δώσουν τσάμπα).Εχθές το πρωί όμως όταν άνοιξα το κινητό μου εμφάνιζε ένα μνμ για σφάλμα στον tsf και αμέσως έκανε επανεκίνηση το κινητό,άνοιγε ξαναέβγαζε το σφάλμα και πάλι επανεκίνηση χωρίς να προλαβαίνεις να κάνεις κάτι.Εβγαλα την μπαταρία,έκανα vipe cache από recovery τίποτα.Αναγκάστηκα να κάνω factory reset από recovery για να στρώσει...:mad:
Link to comment
Share on other sites

Είχα αγοράσει τον tsf από τότε που βγήκε στην αγορά. Είχα πάθει πλάκα με τα εφέ του. Και τον δούλευα μέχρι πριν λίγους μήνες. Αλλά δυστυχώς τον χάλασαν πολύ. Δεν ξέρω τι έγινε. Τον δούλευα πχ σε ένα ideos x5 η σε ένα τραγικό xperia p και πήγαινε σκούπα. Τα χάλασαν λίγο στις beta της εκ δόσης 3 αλλά έστρωσε. Τώρα που έγινε δωρεάν όμως έχει πολλά force close και τραγική ταξινόμηση. Το κακό είναι ότι το γνωρίζουν και δεν κάνουν τίποτα.

 

Όταν λέω για ταξινόμηση μιλάω για το εξής: chrome, camera, chanu. Τραγικό.

Link to comment
Share on other sites

Εγω κανω εναλλαγή Nova prime καί οταν βαριεμαι βαζωτον next που είναι και τσαχπινογαργαλιαρης ,χαχαχαχαχα
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω το νήμα να αλλάξει ονομασία σε nova experiences γιατί στα 100 μηνύματα θέμα είναι να βρεις 5 που να μιλάνε για οποιονδήποτε άλλο launcher και εχει καταντήσει κουραστικό. Ναι καταλαβαίνω αρέσει και βολεύει σε πολύ κόσμο αλλά θέλω να διαβάζω και για άλλους καινούριους δοκιμές και τα σχετικά. Ας γίνει ένας διαχωρισμός ένα νήμα για όλους τους fan nova και όλων των εκδόσεών του και ένα για τους υπόλοιπους launcher. Δεν τα λέω αυτά με καμία πρόθεση παρεξήγησης και ζητώ συγγνώμη αν κανείς νιώσει παρεξηγημένος απλά ακολοουθώ αυτό το νήμα από την αρχή του και θα ήθελα μια μεγαλύτερη ποικιλία συζητήσεων και προτάσεων. Ευχαριστώ και καλές γιορτές σε όλους
Link to comment
Share on other sites

Ισως να χεις δικιο.

Παντως το θεμα με τους launchers εχει τερματίσει λογο του οτι εχουν εξελιχθεί παρα πολυ όπως και το hardware software των συσκευών.

Μην ξεχνατε πως καποτε ψάχναμε ποιός τραβάει την λιγότερη ραμ

Link to comment
Share on other sites

Ισως να χεις δικιο.

Παντως το θεμα με τους launchers εχει τερματίσει λογο του οτι εχουν εξελιχθεί παρα πολυ όπως και το hardware software των συσκευών.

Μην ξεχνατε πως καποτε ψάχναμε ποιός τραβάει την λιγότερη ραμ

Έχεις δίκιο σε αυτό. Το μόνο που πλέον ενδιαφέρει είναι να μην καταναλώνει μπαταρία και η ευκολία στην καθημερινή χρήση. Για τον τελευταίο λόγο πήγα σε tsf γιατί απλά σερνω την εφαρμογή που θέλω μέσα στον φάκελο κάτι που δεν έχει ο νοβα.

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω το νήμα να αλλάξει ονομασία σε nova experiences γιατί στα 100 μηνύματα θέμα είναι να βρεις 5 που να μιλάνε για οποιονδήποτε άλλο launcher και εχει καταντήσει κουραστικό. Ναι καταλαβαίνω αρέσει και βολεύει σε πολύ κόσμο αλλά θέλω να διαβάζω και για άλλους καινούριους δοκιμές και τα σχετικά. Ας γίνει ένας διαχωρισμός ένα νήμα για όλους τους fan nova και όλων των εκδόσεών του και ένα για τους υπόλοιπους launcher. Δεν τα λέω αυτά με καμία πρόθεση παρεξήγησης και ζητώ συγγνώμη αν κανείς νιώσει παρεξηγημένος απλά ακολοουθώ αυτό το νήμα από την αρχή του και θα ήθελα μια μεγαλύτερη ποικιλία συζητήσεων και προτάσεων. Ευχαριστώ και καλές γιορτές σε όλους

Kαλησπέρα και χρόνια πολλά :happy:

Το αν η πλειοψηφία του κόσμου χρησιμοποιεί το nova (και άρα αναφέρεται σε αυτόν) δεν αποτρέπει κανέναν από το να αναφερθεί σε άλλους launchers. Εδώ πέρα είναι το μέρος όπου συζητάμε για όλους τους launchers κι ο καθένας μπορεί να εκφράσει τη γνώμη του για οποιονδήποτε από αυτούς ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι πολύ απλή. Αν ένας χρήστης πει :

1) "Προτείνετέ μου τον καλύτερο launcher" -> η απάντηση θα είναι Nova ( 1ος εδώ, 1ος στο playstore και γενικά ο launcher με τον πιο καλογραμμένο κώδικα που έχει ως αποτέλεσμα την πιο σταθερή και απροβλημάτιστη λειτουργία. Bonus : Yψηλή παραμετροποίηση )

2) "Προτείνετέ μου έναν launcher με special 3d εφέ" -> κανένας δεν θα του προτείνει τον Nova.

3) "Προτείνετέ μου έναν launcher που να κατηγοριοποιεί αυτόματα τις εφαρμογές" -> κανένας δεν θα του προτείνει τον Nova.

4) "Προτείνετέ μου έναν launcher που να έχει δικό του εσωτερικό store θεμάτων" -> κανένας δεν θα του προτείνει τον Nova ( θα τον ρωτήσει βέβαια για ποιον λόγο να θέλει ειδικό store αφού το playstore προσφέρει τόσα μα τόσα θέματα συμβατά με τον Nova)

 

Mε άλλα λόγια : Θέλεις να ακούσεις κάτι άλλο πέρα από "Νοva"; Ρώτα συγκεκριμένα ώστε ο άλλος αναλόγως των ειδικών κριτηρίων σου να σου προτείνει τον κατάλληλο launcher.

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι πολύ απλή. Αν ένας χρήστης πει :

1) "Προτείνετέ μου τον καλύτερο launcher" -> η απάντηση θα είναι Nova ( 1ος εδώ, 1ος στο playstore και γενικά ο launcher με τον πιο καλογραμμένο κώδικα που έχει ως αποτέλεσμα την πιο σταθερή και απροβλημάτιστη λειτουργία. Bonus : Yψηλή παραμετροποίηση )

2) "Προτείνετέ μου έναν launcher με special 3d εφέ" -> κανένας δεν θα του προτείνει τον Nova.

3) "Προτείνετέ μου έναν launcher που να κατηγοριοποιεί αυτόματα τις εφαρμογές" -> κανένας δεν θα του προτείνει τον Nova.

4) "Προτείνετέ μου έναν launcher που να έχει δικό του εσωτερικό store θεμάτων" -> κανένας δεν θα του προτείνει τον Nova ( θα τον ρωτήσει βέβαια για ποιον λόγο να θέλει ειδικό store αφού το playstore προσφέρει τόσα μα τόσα θέματα συμβατά με τον Nova)

 

Mε άλλα λόγια : Θέλεις να ακούσεις κάτι άλλο πέρα από "Νοva"; Ρώτα συγκεκριμένα ώστε ο άλλος αναλόγως των ειδικών κριτηρίων σου να σου προτείνει τον κατάλληλο launcher.

 

Σωστός....!!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο σε αυτό. Το μόνο που πλέον ενδιαφέρει είναι να μην καταναλώνει μπαταρία και η ευκολία στην καθημερινή χρήση. Για τον τελευταίο λόγο πήγα σε tsf γιατί απλά σερνω την εφαρμογή που θέλω μέσα στον φάκελο κάτι που δεν έχει ο νοβα.

 

Κρατάς πατημένο το εικονίδιο της εφαρμογής που θες να βάλεις στον φάκελο και τον πας πάνω στο μενού που σου βγάζει επεξεργασία. Εκεί λοιπόν πατάς τικ στον φάκελο που θες να πάει. Ε δεν είναι και τόσο τραγικό για ένα κλικ παραπάνω να χάνεις ότι καλύτερο υπάρχει σε launcher. Μην είμαστε υπερβολικοί για κάτι που δεν το κάνεις και κάθε μέρα να πω. Να μου πεις ότι σε ενοχλεί που δεν έχει χειροκίνητη ταξινόμηση που είναι θέμα καθημερινότητας να το καταλάβω. Αυτό είναι που μου την σπάει κι εμένα στον Νόβα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το εικονίδιο της εφαρμογής που θες να βάλεις στον φάκελο και τον πας πάνω στο μενού που σου βγάζει επεξεργασία. Εκεί λοιπόν πατάς τικ στον φάκελο που θες να πάει. Ε δεν είναι και τόσο τραγικό για ένα κλικ παραπάνω να χάνεις ότι καλύτερο υπάρχει σε launcher. Μην είμαστε υπερβολικοί για κάτι που δεν το κάνεις και κάθε μέρα να πω. Να μου πεις ότι σε ενοχλεί που δεν έχει χειροκίνητη ταξινόμηση που είναι θέμα καθημερινότητας να το καταλάβω. Αυτό είναι που μου την σπάει κι εμένα στον Νόβα.

 

Μα αυτό το "ότι καλύτερο υπάρχει" πώς προκύπτει; Γιατί ,εγώ άς πούμε τον έχω αγοράσει ,και δεν τον χρησιμοποιώ γιατί δεν μού αρέσει...

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι πολύ απλή. Αν ένας χρήστης πει :

1) "Προτείνετέ μου τον καλύτερο launcher" -> η απάντηση θα είναι Nova ( 1ος εδώ, 1ος στο playstore και γενικά ο launcher με τον πιο καλογραμμένο κώδικα που έχει ως αποτέλεσμα την πιο σταθερή και απροβλημάτιστη λειτουργία. Bonus : Yψηλή παραμετροποίηση )

2) "Προτείνετέ μου έναν launcher με special 3d εφέ" -> κανένας δεν θα του προτείνει τον Nova.

3) "Προτείνετέ μου έναν launcher που να κατηγοριοποιεί αυτόματα τις εφαρμογές" -> κανένας δεν θα του προτείνει τον Nova.

4) "Προτείνετέ μου έναν launcher που να έχει δικό του εσωτερικό store θεμάτων" -> κανένας δεν θα του προτείνει τον Nova ( θα τον ρωτήσει βέβαια για ποιον λόγο να θέλει ειδικό store αφού το playstore προσφέρει τόσα μα τόσα θέματα συμβατά με τον Nova)

 

Mε άλλα λόγια : Θέλεις να ακούσεις κάτι άλλο πέρα από "Νοva"; Ρώτα συγκεκριμένα ώστε ο άλλος αναλόγως των ειδικών κριτηρίων σου να σου προτείνει τον κατάλληλο launcher.

 

+1

 

Εκτός και αν είναι για να το παίξουμε διαφορετικοί να προτείνω πχ Windows style launcher ή ios κοκ;

 

Ακόμα και ο Google launcher δεν έχει νόημα απέναντι στον nova όταν είναι υποδεεστερός του.

 

Εγώ είχα nova για αρκετά χρόνια αλλά με το τελευταίο update είχα χάσει στον free την δυνατότητα να σέρνω το home button και να κλείνω την οθόνη. Έβαλα τον tsf, του έδωσα και μερικές μέρες μέχρι να τον συνηθίσω και όλα κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...