Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Γιατί έχω την εντύπωση ότι στον μαμά έβγαζα την εφαρμογή κανονικά χωρίς να κάνει αντιγραφή
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την εντύπωση ότι στον μαμά έβγαζα την εφαρμογή κανονικά χωρίς να κάνει αντιγραφή

Μα δεν πρόκειται για αντιγραφή, δεν δημιουργείται ξανά δηλαδή η εφαρμογή στην επιφάνεια εργασίας έχοντας την δυο φορές εγκατεστημένη στη συσκευή σου. Απλά δημιουργείται μια συντόμευση που υπάρχει στην επιφάνεια και που που σβήνεις οπότε θες χωρίς βεβαίως να διαγράφεις/απεγκαθιστάς την εφαρμογή απ'τη συσκευή σου. Το κύριο εικονίδιο της εφαρμογής υπάρχει στο "συρτάρι", αν διαγράψεις δηλαδή την εφαρμογή τότε μόνο θα φύγει κι από εκεί.

Έτσι δεν ήταν πάντα; Και στα Windows ακόμα το ίδιο ισχύει, είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.

Επίσης δεν μπορώ να φανταστώ κανέναν launcher να το κάνει αυτό, εκτός βέβαια απ'τους launchers που δεν διαθέτουν "συρτάρι" ή για να το πω καλύτερα, δεν διαχωρίζουν το "συρτάρι" απ'την "επιφάνεια εργασίας"..

Μήπως έχεις κάποια κινέζικη συσκευή; Εκεί παρατηρούνται πολύ τέτοιου τύπου launchers. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορεί να κάνει ο φίλος είναι να κάνει απόκρυψη της εφαρμογής από τον app drawer και έτσι θα μένει μόνο το εικονίδιο στις αρχικές οθόνες. Στον Nova γίνεται, λογικά θα γίνεται και στον Apex.
Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει τον tsf 3,2,1 και τρώει συχνά κολλήματα.

υπάρχει κάποια άλλη version του tsf που να μην κολλάει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει τον tsf 3,2,1 και τρώει συχνά κολλήματα.

υπάρχει κάποια άλλη version του tsf που να μην κολλάει?

Κανένα κόλλημα στο Nexus 4 με όλες τις εκδόσεις από 2 και μετά.

Τι συσκευή έχεις;

Πολύ γενική πάντως η ερώτησή σου

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κόλλημα στο Nexus 4 με όλες τις εκδόσεις από 2 και μετά.

Τι συσκευή έχεις;

Πολύ γενική πάντως η ερώτησή σου

εχω το samsung note 3.οταν ειμαι στην αρχικη σελιδα του tsf και θελω να παω στις διπλανες σελιδες,κολλαει συχνα.

 

Προ της 3.0 μια χαρά ήταν ο tsf αλλά που τον βρίσκεις δεν ξέρω
σου στελνω ΠΜ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάσεις κάποια beta της v3 πχ την 5.1 που ήταν μια χαρά σταθερή και δωρεάν. Google it.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει τον tsf 3,2,1 και τρώει συχνά κολλήματα.

υπάρχει κάποια άλλη version του tsf που να μην κολλάει?

Δούλεψα για κανα δύο βδομάδες και 'γω τον tsf 3.2.1 σε LG G2.

Δεν ειχα καθόλου κολλήματα. Αντίθετα μου άρεσε παρα πολύ η κύλιση που είχε στις αρχικές οθόνες και στο συρτάρι εφαρμογών, αλλά μου φάνηκε σα να "τσιμπούσε" λίγο η μπαταρία και ξαναγύρισα στην παλιά, σταθερή αξία..... nova prime!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα! Εγω μετα απο καιρο με νοβα(προφανως) ξαναπηγα σε dodol και ειναι απλα αψογος! Σχεδον Ισαξιος του νοβα θα ελεγα αλλα το μεγαλο αρνητικο ειναι η μεγαλη καταναλωση ραμ! Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν είναι ισάξιος.Η ΡΆΜ βασικό κριτήριο για τους περισσοτερους.

Ναι εχεις δικαιο σε αυτο φιλε! Ελπιζω μελλοντικα να τον φτιαξουν λιγο στο τομεα καταναλωσης ραμ

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα! Εγω μετα απο καιρο με νοβα(προφανως) ξαναπηγα σε dodol και ειναι απλα αψογος! Σχεδον Ισαξιος του νοβα θα ελεγα αλλα το μεγαλο αρνητικο ειναι η μεγαλη καταναλωση ραμ!

 

Αρα δεν είναι ισάξιος.Η ΡΆΜ βασικό κριτήριο για τους περισσοτερους.

 

Όσοι πλέον έχουμε συσκευές-θηρία δε νομίζω να μας απασχολεί το θέμα RAM.

Για εμένα είναι πιο σημαντικό το ότι στον dodol δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα icon packs που έχω αγορασμένα.

Από RAM είμαι μια χαρά, έχω συνεχώς 1.4Gb ελεύθερη, και να πέσει λίγο παρακάτω δεν θα πάθω κάτι.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζεται ο Smart Launcher 3, σε beta αυτή την εβδομάδα και stable μέσα στο Μάρτιο :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω φαει ολες τις σελιδες και δεν μπορω να βρω κατι. Ειμαι με τον stock launcher της miui 6 και ψαχνω κατι σαν μπαρα αναζητησης που να βρισκεται μπροστα στην οθονη και να μπορω να ψαξω τις εφαρμογες που εχω εγκατεστημενες στην συσκευη. Πχ οπως εχει ο nova launcher για αναζητηση εφαρμογων. Εχω βρει το google search αλλα δεν με βολευει. Υπαρχει κατι μεσα απο το μενου της miui μηπως;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αν κάνεις κίνηση με το δάκτυλο σε οποιαδήποτε από τις αρχικές οθόνες προς τα κάτω (ala iPhone ) εμφανίζει search bar. Γιατι δοκίμασε.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αν κάνεις κίνηση με το δάκτυλο σε οποιαδήποτε από τις αρχικές οθόνες προς τα κάτω (ala iPhone ) εμφανίζει search bar. Γιατι δοκίμασε.

Εισαι σωστοςςςςςςς!!!!!!!!!! Με την διαφορα οτι γινεται με κινηση προς τα πανω :P τοσο απλο και εφαγα 1 ωρα...

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για αναβάθμιση στον nova υπάρχει; οχι ότι με χαλάει κάτι, αλλά έτσι για το γ@μωτο. :p

Μπα, από τις 1/12 που βγήκε η 3.3 Stable δεν βλέπω να υπάρχει κίνηση στο beta channel.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για nova, Λέτε να αρχίσουν τα προβλήματα και τα κολλήματα στον nova Επειδι έχουν καιρό να τον ενημερώσουν? Δεν.ξέρω αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι εφαρμογές που έχουν παραπολυ καιρό να πάρουν κάποια ενημέρωση αρχίζουν και δυσλειτουργουν. Αν και τον έβαλα αναγκαστικά λόγω κάποιου προβλήματος του κινητού μου (ξαφνικά σταμάτησε να αποκρίνεται το μενού κ δεν μπορούσα να μπω) που για να στρώσει έπρεπε να βάλω κάτι παρόμοιο, Τον έχω ένα χρόνο τον nova prime Και τον έχω βολευτεί απίστευτα!! Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν.ξέρω αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι εφαρμογές που έχουν παραπολυ καιρό να πάρουν κάποια ενημέρωση αρχίζουν και δυσλειτουργουν.

 

Και νομιζα οτι τα ειχα διαβασει ολα σε αυτον τον κοσμο!!!

Πουθενα δεν το διαβασες αυτο, και σαφως και ΔΕΝ ισχυει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για nova, Λέτε να αρχίσουν τα προβλήματα και τα κολλήματα στον nova Επειδι έχουν καιρό να τον ενημερώσουν? Δεν.ξέρω αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι εφαρμογές που έχουν παραπολυ καιρό να πάρουν κάποια ενημέρωση αρχίζουν και δυσλειτουργουν. Αν και τον έβαλα αναγκαστικά λόγω κάποιου προβλήματος του κινητού μου (ξαφνικά σταμάτησε να αποκρίνεται το μενού κ δεν μπορούσα να μπω) που για να στρώσει έπρεπε να βάλω κάτι παρόμοιο, Τον έχω ένα χρόνο τον nova prime Και τον έχω βολευτεί απίστευτα!!

Μπαααααα κάπου έχεις μπερδέψει το τι διάβασες.

Όταν μια εφαρμογή είναι τοπ και δεν έχει κάτι να προσθέσει ο δημιουργός δεν υπάρχει κανένας λόγος για update

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...