Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Παιδιά έβαλα σήμερα τον L Launcher ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.l.launcher ) και ειναι φοβερος.

Δοκιμάστε τον.

Nova δημιουργια θεου :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα και Nova prime και apex paid αλλά τελικά κατέληξα στον apex. Έχει πιο πολλές ρυθμίσεις και είναι τελείως smooth.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ένα καλό widget/app ειδικά για τη lockscreen? Να μπορώ να δω στη κεντρική σελίδα της lockscreen υπενθυμισεις, αναπάντητες, καιρό, σε όλη την οθόνη (με 1 εφαρμογή που δοκίμασα, τη dashclock, περιορίζεται στη μισή).

 

Επίσης κάποιες άλλες εφαρμογές μου έγραφαν ότι θα πάρουν δεδομένα από το κινητό, που μπορεί να είναι αριθμούς από πιστωτικές κάρτες κλπ και δεν μπήκα στον κόπο καν.

 

Ευχαριστώ.

 

Edit: νομίζω ότι το ποστ είναι σε λάθος thread. Παρακαλώ να σβηστεί.

Edited by broxopios
Link to comment
Share on other sites

Hola launcher, δώστε του λίγο προσοχή θα μείνετε με το στόμα ανοιχτό
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. ΗΉθελα να ρωτήσω όταν βάζουμε έναν launcher αυτός κάθεται πάνω στον στοκ launcher οπότε βαρενει το τηλέφωνο η τον αντικαθιστά;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτόνομη εφαρμογή. Γιαυτό αν έχεις root το τηλέφωνο μπορείς να απεγκαταστήσεις τον παλιό ή να τον παγώσεις. Υπάρχουν μερικά plugin γνωστών launchers που τους δίνουν πολύ διαφορετική εικόνα απλώς, αυτά δεν είναι όμως αυτόνομα.

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτόνομη εφαρμογή. Γιαυτό αν έχεις root το τηλέφωνο μπορείς να απεγκαταστήσεις τον παλιό ή να τον παγώσεις. Υπάρχουν μερικά plugin γνωστών launchers που τους δίνουν πολύ διαφορετική εικόνα απλώς, αυτά δεν είναι όμως αυτόνομα.

 

Θα πρότεινα να μην κάνετε απεγκατάσταση τον εργοστασιακό launcher, ή τουλάχιστο να μη μένετε με έναν μόνο launcher. Προσωπικά έπαθα ζημιά όταν είχα τον Next, είχα παγώσει από το Titanium Backup τον εργοστασιακό Xperia launcher, κάποια στιγμή κολλάει ο Next, και δε μπόρεσα να λειτουργήσω το τηλέφωνο. Αν σου κολλήσει για οποιοδήποτε λόγο ο launcher που δουλεύεις, αλλάζεις και βάζεις τον άλλο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να μην κάνετε απεγκατάσταση τον εργοστασιακό launcher, ή τουλάχιστο να μη μένετε με έναν μόνο launcher. Προσωπικά έπαθα ζημιά όταν είχα τον Next, είχα παγώσει από το Titanium Backup τον εργοστασιακό Xperia launcher, κάποια στιγμή κολλάει ο Next, και δε μπόρεσα να λειτουργήσω το τηλέφωνο. Αν σου κολλήσει για οποιοδήποτε λόγο ο launcher που δουλεύεις, αλλάζεις και βάζεις τον άλλο.

 

Έχεις δίκιο σε αυτό, εξάλλου δεν είναι και πρόβλημα να έχει κάποιος δύο ή και περισσότερους ( έχω τέσσερις αυτή τη στιγμή) , εκτός αν έχει πολύ αδύνατη συσκευή ή φορτωμένη. Όμως του το έθεσα σαν παράδειγμα για να καταλάβει τι γίνεται και βέβαια σε μένα οπότε δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο και πρέπει να πάνε πολλά στραβά για να συμβεί κάτι τέτοιο, σε πολύ βαρείς launcher και σε τίγκα συσκευή.

Είναι όμως και αυτό μια πιθανότητα όντως.

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

APEX PRO ή ΝΟVA PRIME?

Διίστανται οι απόψεις είναι και οι 2 κορυφαίοι εγώ πάντα NOVA.

Δοκίμασε και τους δυο να δεις μόνος σου είναι η μόνη λύση.

Link to comment
Share on other sites

APEX PRO ή ΝΟVA PRIME?

Δοκίμασε κ τους δύο και κρατά όποιον σου αρέσει πιο πολύ.

Για μένα είναι ο nova καλύτερος, Τον έχω ένα χρόνο και δεν τον αλλαζω. Για σένα μπορεί να είναι ο apex! Αν δεν τους δοκιμάσεις δεν θα μαθεις Ποιος σου ταιριάζει καλύτερα και θα σε βολεψει.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να μην κάνετε απεγκατάσταση τον εργοστασιακό launcher, ή τουλάχιστο να μη μένετε με έναν μόνο launcher. Προσωπικά έπαθα ζημιά όταν είχα τον Next, είχα παγώσει από το Titanium Backup τον εργοστασιακό Xperia launcher, κάποια στιγμή κολλάει ο Next, και δε μπόρεσα να λειτουργήσω το τηλέφωνο. Αν σου κολλήσει για οποιοδήποτε λόγο ο launcher που δουλεύεις, αλλάζεις και βάζεις τον άλλο.

 

Ακριβώς...Εγώ είχα θέμα με τον apex που έφαγε ένα σκάλωμα μια φορά και δεν μπορούσαν καν να μπω. Ευτυχώς που είχα τον stock...Πάντως αν έχεις σαν κύριο τον ένα, δεν είναι και μεγάλη η επιβάρυνση. Εγώ τον tw δεν τον έβλεπα να τρέχει ύστερα από μια εκκαθάριση που του είχα κάνει αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ο Nova launcher (paid) μου χαλάει το sort που κάνω στους φακέλους μέσα στο drawer μετά από restart.

 

Καμία ιδέα γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Ο Nova launcher (paid) μου χαλάει το sort που κάνω στους φακέλους μέσα στο drawer μετά από restart.

 

Καμία ιδέα γιατί;

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ τελευταία, μόνο στο tablet όμως που τρέχει lollipop 5.0.2 και όχι στο S3 με stock 4.3.. Δεν έχω βρει λύση φυσικά, υποθέτω ότι είναι θέμα του launcher με τη lollipop και απλά περιμένω να το διορθώσουν.. εσύ σε ποια έκδοση android βρίσκεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Λάθος post.

Δεν είχα προσέξει πως μιλάτε για φακέλους μέσα στο App Drawer.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ο Nova launcher (paid) μου χαλάει το sort που κάνω στους φακέλους μέσα στο drawer μετά από restart.

 

Καμία ιδέα γιατί;

 

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ τελευταία, μόνο στο tablet όμως που τρέχει lollipop 5.0.2 και όχι στο S3 με stock 4.3.. Δεν έχω βρει λύση φυσικά, υποθέτω ότι είναι θέμα του launcher με τη lollipop και απλά περιμένω να το διορθώσουν.. εσύ σε ποια έκδοση android βρίσκεσαι;

Lollipop, nighty Rom.

Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη αλλα σιγουρη απαντηση ρε παιδια επειδη μου κανει κατι κολληματακια απο launcher, nova η next launcher?:confused:
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Δες το μηνυμα του φιλου απο κατω!!Αυτη ειναι!!Ειναι η πρωτη εφαρμογη του ειδους που βγηκε και δουλευει αψογα!!

 

 

Αυτη ειναι πολυ σωστα!!

 

Νοβα βαλε με 1000.Ο Next εμενα συνεχεια κολλαει και επιστρεφει σε Tw.Δεν ξερω ομως αμα το κανει σε ολους..

 

Το απλο η το prime να βαλω?

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Το απλο η το prime να βαλω?

 

Αμα εχεις το Prime αυτο να βαλεις.Γενικα αξιζει να το αγορασεις γιατι ειναι ο καλυτερος launcher!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έβαλα νοβα και είδα το φως το αληθινό, και με το prime έχω βάλει όλες τις εφαρμογές στην κάτω μπάρα την κρύβω κιόλας με τις ρυθμισεις του prime και όταν χρειαστώ κάτι τότε την εμφάνιζω μια που πολλές εφαρμογές τις ανοίγω με τις συντομεύσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το απλο η το prime να βαλω?

Ο νοβα Δεν θα σου κάνει κολλήματα. Την prime να βαλεις φίλε μου!!! Αξίζει τα λεφτά της!

Για μένα αξίζει και η free έκδοση αλλά δεν με βόλεψε για έναν και μόνο (σοβαρό για μενα) λόγο! Όταν είχα κάποιο εισερχόμενο μυνημα Sms Η αναπάντητη κλήση Η email Η σε άλλες εφαρμογές δεν είχα αριθμητική ειδοποίηση στην αρχική μου οθόνη πάνω από τα εικονίδια και αυτό δεν με βόλευε καθολου.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια απορία βρε παιδιά σε apex όταν βγάζω μια εφαρμογή από το συρτάρι σε μια οθόνη μου βγάζει την συντομεύει της και αφήνει την εφαρμογή μέσα στο συρτάρι. Γνωρίζει κάποιος να μου πει πως σταματάει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...