Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Εγκατεστησα τον Solo Launcher αλλα εχω κολλησει στο εξης:

Θελω να βαλω τα εικονιδια των εφαρμογων στην διαταξη που επιθυμω ,αλλα οποτε παταω το εικονιδιο μιας εφαρμογης, μου το βγαζει στην αρχικη οθονη.

Αλλαζω καποια επιλογη στις ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα κινητο galaxy trend plus και οταν γραφω μηνυμα με την στοκ εφαρμογη που ειναι μεγαλο το μετατρεπει σε mms! Τι να κανω να βαλω καποια αλλη εφαρμογη??

Ψάξε στις ρυθμίσεις mms για ρύθμιση 'λειτουργία δημιουργίας' και βάλε 'προειδοποίηση' ή 'περιορισμένο' ώστε να μην στο κάνει mms μόνο του. Αν βάλεις οτιδήποτε πλην κειμένου, ια το κανει mms βέβαια.

Και ποσταρε στο σωστό thread την επόμενη. Το παρόν αφορά launchers

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Περασα τον apex.Εφτιαξα του φακελου και εβαλα οτι ηθελα.τα υπολοιπα ομως που εμεινα απεξω δεν κολλησαν διπλα διπλα.Δηλαδη πχ η μια καρτελα εχει 2 στηλες απο εφαρμογεσ,η επομενη 3 και παει λεγοντας,πως γινεται να μαζευτουν?δοκιμασα ταξινομηση δεν εγινε τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Περασα τον apex.Εφτιαξα του φακελου και εβαλα οτι ηθελα.τα υπολοιπα ομως που εμεινα απεξω δεν κολλησαν διπλα διπλα.Δηλαδη πχ η μια καρτελα εχει 2 στηλες απο εφαρμογεσ,η επομενη 3 και παει λεγοντας,πως γινεται να μαζευτουν?δοκιμασα ταξινομηση δεν εγινε τιποτα.

το κρατας πατημενο το εικονιδιο και ενα ενα τα βαζεις στην σειρα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

το κρατας πατημενο το εικονιδιο και ενα ενα τα βαζεις στην σειρα.

 

τελικα πανω στα δεξια που εχει τις 3 τελιτσες ,υπαρχει επιλογη (την οποια για καποιο λογω δεν την εβλεπα :lol:) την πατας και μετα το κρατας πατημενο και το φτιαχνεις.γιατι αλλιως αν το κραταγες πατημενο στο κανε shortcut για την επιφανεια εργασειας

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει free έκδοση να τον δοκιμάσουμε;

Μάλλον όχι ,και εγώ παραξενεύτηκα γιατί είχα την εντύπωση ότι θα υπάρχει αλλά δεν εχω βρει κατι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι ,και εγώ παραξενεύτηκα γιατί είχα την εντύπωση ότι θα υπάρχει αλλά δεν εχω βρει κατι .

του έστειλα μήνυμα ότι θα έπρεπε να έχει και μια δωρεάν να τον δοκιμάσουμε.Εάν μου στείλει καμία έκδοση με email θα σας πω!

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος ,Voxis Launcher απο ColdfusTion .

Ωπ! Από τον Coldfustion στο youtube? Τα βίντεο του πάντως είναι φανταστικα οπότε αν είναι δικό του θα τον δοκίμαζα εύκολα αν ήταν free.

 

edit: yep! από αυτόν είναι.

Θα βάλει free στο μέλλον από ότι φαίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στις ρυθμίσεις mms για ρύθμιση 'λειτουργία δημιουργίας' και βάλε 'προειδοποίηση' ή 'περιορισμένο' ώστε να μην στο κάνει mms μόνο του. Αν βάλεις οτιδήποτε πλην κειμένου, ια το κανει mms βέβαια.

Και ποσταρε στο σωστό thread την επόμενη. Το παρόν αφορά launchers

Ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο Nova δεν σου δίνει την δυνατότητα να βάλεις τις εφαρμογές με οποία σειρά θέλεις, έχω δημιουργήσει ένα συρτάρι με τα αγαπημένα μου. Εκεί μέσα λοιπόν θέλω να βάλω έναν φάκελο, αλλά δεν το έχω καταφέρει, τον τοποθετεί στο άλλο συρτάρι το κεντρικό. Έχει κανείς καμιά ιδέα πως μπορώ να τον μεταφέρω;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο Nova δεν σου δίνει την δυνατότητα να βάλεις τις εφαρμογές με οποία σειρά θέλεις, έχω δημιουργήσει ένα συρτάρι με τα αγαπημένα μου. Εκεί μέσα λοιπόν θέλω να βάλω έναν φάκελο, αλλά δεν το έχω καταφέρει, τον τοποθετεί στο άλλο συρτάρι το κεντρικό. Έχει κανείς καμιά ιδέα πως μπορώ να τον μεταφέρω;

 

Καλημερες.

 

Πως βαζω φακελο σε αλλο συρταρι στον Νova.

 

1. Πας συρταρι εφαρμογων και πατας παρατεταμενα τον φακελο που θες να μεταφερεις και σου βγαζει επανω ψηλα Αφαιρεση πληροφοριες-Επεξεργασια

2. Σερνεις τον φακελο επανω δεξια στην επεξεργασια και σου βγαζει ενα παραθυρο με τσεκαρισμενο το συρταρι που ειναι και επιλογες τα αλλα συρταρια σου.

3. Τσεκαρεις το συρταρι που θες να παει ο φακελος και εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.

 

Πως βαζω φακελο σε αλλο συρταρι στον Νova.

 

1. Πας συρταρι εφαρμογων και πατας παρατεταμενα τον φακελο που θες να μεταφερεις και σου βγαζει επανω ψηλα Αφαιρεση πληροφοριες-Επεξεργασια

2. Σερνεις τον φακελο επανω δεξια στην επεξεργασια και σου βγαζει ενα παραθυρο με τσεκαρισμενο το συρταρι που ειναι και επιλογες τα αλλα συρταρια σου.

3. Τσεκαρεις το συρταρι που θες να παει ο φακελος και εισαι οκ.

 

Πως φτιαχνω καινουριο συρταρι στον nova, και πως αλλαζω την εμφανιση στις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Πως φτιαχνω καινουριο συρταρι στον nova, και πως αλλαζω την εμφανιση στις ρυθμισεις

 

Συρτάρι εφαρμογών - Ομάδες Συρταριού Εφαρμογών

 

Και η εμφάνιση έχει να κάνει με το θέμα που χρησιμοποιείς και όχι με τον Nova.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο από τα τελευταία βίντεο του tsf στο Facebook ένας τυπάς ισχυρίζεται πως αντάλλαξε email με τους προγραμματιστές και του απάντησαν ότι θα τον δώσουν πριν τον Αύγουστο.

 

Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Συρτάρι εφαρμογών - Ομάδες Συρταριού Εφαρμογών

 

Και η εμφάνιση έχει να κάνει με το θέμα που χρησιμοποιείς και όχι με τον Nova.

 

Ομαδες Συρταριου Εφαρμογων, ειναι στην Prime εκδοση, εγω εχω την free!

Aυτο με το θεμα? Απ'οταν τον εβαλα τον Nova ετσι ηταν, εξ'αρχης!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πώς μπαινει η μπαρα με τις συντομευσεις(gps,wifi κτλ) στον Go Launcher?Εννοω αυτη που υπαρχει εξαρχης με την εγκατασταση του και ειναι πανω πανω.Κατα λαθος την εσβησα...
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πώς μπαινει η μπαρα με τις συντομευσεις(gps,wifi κτλ) στον Go Launcher?Εννοω αυτη που υπαρχει εξαρχης με την εγκατασταση του και ειναι πανω πανω.Κατα λαθος την εσβησα...

 

Widget είναι και λέγεται switch :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gau.go.launcherex.gowidget.switchwidget&hl=el

Υπάρχει και το switch+.

 

Tώρα που είπες για τον Go, παρατήρησα ότι δεν αποδίδει σωστά την ανάλυση των φωτογραφιών. Επίσης έχοντας τον Go ,το κινητό μου μετά από λίγη ώρα χρήσης υπερθερμαίνεται. Τίποτα από τα δύο δεν συμβαίνει με τον Nova. Πιθανόν να ζορίζεται η GPU μου και σε άλλα κινητά να μην υπάρχει τέτοιο θέμα. Το μόνο για το οποίο είμαι σίγουρος είναι ότι η κατανάλωση μπαταρίας είναι μεγαλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...