Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Ξέρουμε πώς καταργείται η οργάνωση των εφαρμογών σε φακέλους στο app drawer του Next;

Θέλω να είναι όλες οι εφαρμογές χύμα στο drawer.

Κατά τα άλλα είναι τέλειος για μένα, ακόμα και στην no-3D έκδοσή που τον δουλεύω.

Πολύ καλύτερος για τις δικές μου προτιμήσεις έχοντας δοκιμάσει τον μανίσιο της Sony και τον Nova Prime.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ο tsf εχει αναβαθμιστει απο τον Ιανουαριου ή ακομα; Οταν τον χρησιμοποιησα εγω παντως ηταν οντως πολυ καλος, το μονο προβλημα ηταν το reboot που εκανε, κατα τα αλλα, αψογος.

 

Νομίζω από το Γενάρη είναι

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πώς καταργείται η οργάνωση των εφαρμογών σε φακέλους στο app drawer του Next;

Θέλω να είναι όλες οι εφαρμογές χύμα στο drawer.

Κατά τα άλλα είναι τέλειος για μένα, ακόμα και στην no-3D έκδοσή που τον δουλεύω.

Πολύ καλύτερος για τις δικές μου προτιμήσεις έχοντας δοκιμάσει τον μανίσιο της Sony και τον Nova Prime.

Άν κατάλαβα τί θέλεις...

Βγάζεις τις εφαρμογές από τους φακέλους και τις πετάς χύμα. Οί φάκελοι όταν μείνουν με μία εφαρμογή εξαφανίζονται...

Link to comment
Share on other sites

Άν κατάλαβα τί θέλεις...

Βγάζεις τις εφαρμογές από τους φακέλους και τις πετάς χύμα. Οί φάκελοι όταν μείνουν με μία εφαρμογή εξαφανίζονται...

 

Ναι, αυτό ήταν, σε ευχαριστώ. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ο tsf εχει αναβαθμιστει απο τον Ιανουαριου ή ακομα; Οταν τον χρησιμοποιησα εγω παντως ηταν οντως πολυ καλος, το μονο προβλημα ηταν το reboot που εκανε, κατα τα αλλα, αψογος.

 

Έλεγαν για αναβάθμιση αρχές Μαΐου αλλά μας έχουν γράψει κανονικά. Ούτε ανακοίνωση ούτε τίποτα. Έχουν φάει ένα κράξιμο στο Facebook αλλά δεν ιδρώνει το αυτί τους.

 

Και εγώ δεν τον αλλάζω καθώς με έχει βολέψει απίστευτα. Τώρα τελευταία όμως μου κάνει κάποια νερά σε συνδυασμό με τη Rom που έχω. Μερικές φορές βρίσκω το κινητό στην εισαγωγή pin και τον launcher να έχει καταρρεύσει και να έρχεται εντελώς stock. Ευτυχώς έχω backup και σε μερικά δευτερόλεπτα είμαι οκ.

 

Rom είναι η aokp nightly.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις να μου πει γιατι ο dodol δεν ειναι συμβατος με το κινητο μου?note 2.

 

Εμένα δεν είναι συμβατό με lg gpad, το έγραψα στους developers αλλά δεν πήρα απάντηση.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν είναι συμβατό με lg gpad, το έγραψα στους developers αλλά δεν πήρα απάντηση.

 

 

 

 

 

 

 

Μηπως ξερει κανεις να μου πει γιατι ο dodol δεν ειναι συμβατος με το κινητο μου?note 2.

 

Εγω τους εχω στειλει εmail για να βγαλουν καποιο update αλλα δεν πηρα ποτε απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Εγω τους εχω στειλει εmail για να βγαλουν καποιο update αλλα δεν πηρα ποτε απαντηση!

 

στο note 1 μια χαρα εγκατασταθηκε παντως.και επειδη μου αρεσε ηθελα να το βαλω και στο 2 να το δω σε πιο καθημερινη χρηση.αλλα δεν......

Link to comment
Share on other sites

στο note 1 μια χαρα εγκατασταθηκε παντως.και επειδη μου αρεσε ηθελα να το βαλω και στο 2 να το δω σε πιο καθημερινη χρηση.αλλα δεν......

 

Δεν ειναι για καθημεριμη χρηση εε?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει launcher που να μπορώ να του βάλω σε κάθε αρχική οθόνη διαφορετικό wallpaper?η αλλιώς στον αγαπημένο μου Νόβα ίσως γίνεται με κάποια εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει launcher που να μπορώ να του βάλω σε κάθε αρχική οθόνη διαφορετικό wallpaper?η αλλιώς στον αγαπημένο μου Νόβα ίσως γίνεται με κάποια εφαρμογή;

 

Με τον nova δοκίμασε το MultiPicture Live Wallpaper απο το play .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με τον nova δοκίμασε το MultiPicture Live Wallpaper απο το play .
ειναι live τα wallpapers?γιατι δεν θελω ,θελω απλα!

απο μπαταρια πως τα παει?

Link to comment
Share on other sites

ειναι live τα wallpapers?γιατι δεν θελω ,θελω απλα!

απο μπαταρια πως τα παει?

 

Μπορείς να βάλεις σε καθε homescreen διαφορετικό wallpaper ,δεν θα δεις διαφορά στην μπαταρία .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι για καθημεριμη χρηση εε?

 

οχι δεν το ειπα γιαυτο.το κυριο τηλεφωνο μου ειναι το note 2.το 1 το εχω πιο πολυ για backup και μια συσκευη που χρησιμοποιω σπιτι.θα ηθελα να χρησιμοποιησω τον dodol και στο note 2 στην καθημερινοτητα αλλα δεν ειναι συμβατο...

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το ειπα γιαυτο.το κυριο τηλεφωνο μου ειναι το note 2.το 1 το εχω πιο πολυ για backup και μια συσκευη που χρησιμοποιω σπιτι.θα ηθελα να χρησιμοποιησω τον dodol και στο note 2 στην καθημερινοτητα αλλα δεν ειναι συμβατο...

 

Ίσως κάποιος θείος σου να έχει τη λύση. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω τι θες να πεις με αυτο.

 

Ηθελε να πει, οτι αν μπορεις να κατεβασεις το .apk της εφαρμογης απο καπου και να το περασεις χειροκινητα.

Το διατυπωσε λαθος βεβαια, μιας και ειναι δωρεαν ουτως η αλλως η εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν το διατυπωσα σωστά απο τη στιγμη που ειναι δωρεάν ο launcher. Πάντως στο android δεν υπάρχουν αδιέξοδα, βρίσκεις το apk και το εγκαθιστάς χειροκίνητα όπως σωστά αναφέρει ο φίλος παραπανω.
Link to comment
Share on other sites

Ο tsf δεν είναι και ότι ποιο σμουθ και μην το βλέπεις στο δικό σου κινητό με 3g ram. Υπάρχουν και αδύναμα κινητά που δεν σηκώνουν τον tsf ή τον next

Ο tsf είναι ποιο smooth από apex και nova και από άλλους λιγότερο δημοφιλείς (και τους έχω όλους αγορασμένους).

Επίσης ποτέ δεν χρειάστηκε 3g ram.

Με το s3 τρέχει άψογα ενώ στο παρελθόν έχω διαβάσει πως ακόμα και το ασθενές hd2 έχει καταφέρει να τρέξει.

Link to comment
Share on other sites

Ο tsf είναι ποιο smooth από apex και nova και από άλλους λιγότερο δημοφιλείς (και τους έχω όλους αγορασμένους).

Επίσης ποτέ δεν χρειάστηκε 3g ram.

Με το s3 τρέχει άψογα ενώ στο παρελθόν έχω διαβάσει πως ακόμα και το ασθενές hd2 έχει καταφέρει να τρέξει.

 

Και στο τραγικό Xperia P που είχα πήγαινε νεράκι. Και στο ideos x5 πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτησή..μπορώ στον νοβα να βάλω φακέλους με απευθείας κλήσεις στην αρχική οθόνη όπως στον στοκ..κ αν ναι πως?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω το ίδιο αλλά για dodol!

Έχω βρει πώς να βάλω συντόμευση επαφής, αλλά όχι άμεση κλήση!

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...