Jump to content

Samsung Galaxy Xcover 2 (S7710)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 154
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει κυκλοφορησει επισημα Ελλαδα? δεν το βλεπω πουθενα ουτε cosmote ουτε vodafone
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλως σας βρηκα (μολις εκανα εγγραφη στο forum) Παραγγειλα το xcover 2 http://www.kaizershop.gr/samsung_s7710_xcover_2_gray και θελω να σας ρωτησω.Αξίζει τα χρήματα που θα ξοδέψω?Όσοι είστε κάτοχοι είστε ευχαριστημένοι?Και κάτι τελευταίο μεταξύ του xcover2 και του xperia go πιο θεωρείτε πως είναι καλύτερο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλως σας βρηκα (μολις εκανα εγγραφη στο forum) Παραγγειλα το xcover 2 http://www.kaizershop.gr/samsung_s7710_xcover_2_gray και θελω να σας ρωτησω.Αξίζει τα χρήματα που θα ξοδέψω?Όσοι είστε κάτοχοι είστε ευχαριστημένοι?Και κάτι τελευταίο μεταξύ του xcover2 και του xperia go πιο θεωρείτε πως είναι καλύτερο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Από την στιγμή κατά την οποία ήδη το παρήγγειλες δεν έχει νόημα ποιο θεωρούμε καλύτερο… :dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , ειμαι σχετικα νεος στο site και νεος κατοχος ενος xcover 2 , αντιμετωπιζω ολα τα παραπανω προβληματα και εγω εχει κανει καποιος root το κινητο αυτο ωστε να μας βοηθησει με την διαδικασια ή εχει να προτεινει καποιο site που να εχει την διαδικασια ....???

 

Ευχαριστω

Καποιο νεοτερο εχουμε .....

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο τελικα το αποκτησα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Το μονο προβλημα θα ελεγα πως ειναι οτι δεν παιζει flash video αν και νομιζω πως δεν υποστηριζετε πλεον απο το Android.Κατα τα αλλα μια χαρα, αρκετα γρηγορο ευκολο μενου και λειτουργικο Το σημαντικοτερο για μενα η ανθεκτικη κατασκευη του..
Link to comment
Share on other sites

Rooting S7710

 

Εγώ ακολούθησα τα βήματα στο παρακάτω σύνδεσμο και όλα οκ

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=40232503&postcount=45

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
πρεπει να ειμαι ο μοναδικος που του χαλασε η κεντρικη πλακετα την πρωτη μερα λειτουργιας και το ειχα ενα μηνα για service στην arvato
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω ακούσει πως από την έκδοση 4.1 android η adobe σταματάει το flash player. Δηλαδή όσα κινητά έχουν έκδοση android 4.1 τι γίνεται πως θα παίζουν τα βιντεάκια από σελίδες ; Επίσης συσκευές που δεν υποστήριζαν flash player όπως η συσκευή samsung galaxy xcover 2 με ποιό τρόπο θα παίζει βιντεάκια από site ή παιχνίδια από site ;

 

 

Ξέρει κανείς ;

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε απο το site της adobe το apk του flash player δες εδω http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html Flash Player for Android 4.0 archives
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε απο το site της adobe το apk του flash player δες εδω http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html Flash Player for Android 4.0 archives

 

Φίλε Δημήτρη την συσκευή δεν την έχω πάρει ακόμα. Γιαυτό ρωτάω θα μπορέσω κάπως να παίζω παιχνίδια από διάφορα site online ή να βλέπω βίντεο ; Και γενικά όλες οι συσκευές που έχουν android 4 και πάνω πως θα το κάνουν αυτό ;

 

Αφού αγοράσω την συσκευή και κατεβάσω αυτό που μου λες λύνεται το πρόβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Δημήτρη την συσκευή δεν την έχω πάρει ακόμα. Γιαυτό ρωτάω θα μπορέσω κάπως να παίζω παιχνίδια από διάφορα site online ή να βλέπω βίντεο ; Και γενικά όλες οι συσκευές που έχουν android 4 και πάνω πως θα το κάνουν αυτό ;

 

Αφού αγοράσω την συσκευή και κατεβάσω αυτό που μου λες λύνεται το πρόβλημα ;

ναι τωρα δεν ξερω βεβαια αν θα σηκωνει τα online games αλλα βιντεο θα βλεπεις κανονικα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Rooting S7710

 

Εγώ ακολούθησα τα βήματα στο παρακάτω σύνδεσμο και όλα οκ

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=40232503&postcount=45

 

Τα εκανα κι εγω,ολα οκ,εβαλα τιτανιουμ,εσβησα κατι αχρηστες εφαρμογες,πως μεταφερω τωρα τις υπολοιπες στην καρτα;;; γιατι ακομα δεν εχω καταφερει κατι σοβαρο,μολις κατεβασω αλλες πεντε δεκα εφαρμογες,παει τιγκαρε το κινητο!Καπου διαβασα για το link2sd και αλλο ενα αλλα δεν καταφερα κατι,ξερει κανεις κατι;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με ενδιαφέρει το τηλεφωνάκι, κάπου διάβασα όμως ότι δεν ακούει καλά η οθόνη του. Τι πιστεύετε όσοι το χρησιμοποιείτε;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω εδω και 10 μερες χωρις rootαρισμα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Δεν τρωει κολληματα,η μπαταρια κραταει ανετα 2 μερες με 3-4 ωρες wi-fi την μερα μετα απο 4-5 πληρεις φορτισεις που εψω κανει. σε εξωτερικους χωρους με τον ηλιο απο πανω η οθονη πρεπει να ειναι στο 100%. Καμερα αρκετα καλη για τα δικα μου δεδομενα...

1003179_10201276021717774_474684780_n.jpg

 

Δεν το εχω βαλει στο νερο για να ξερω αντοχες....τα τεστ που κανουν στο youtube εγω δεν τα κανω!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω την απότομη αύξηση της τιμής τους ενώ έκανα γύρω στα 215 ευρώ τώρα το βλέπω 260 ευρώ. Δεν αξίζει σε αυτή την τιμή!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ειμαι κατοχος του x cover 7710 και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα .Οταν διαγραφω η οταν μετακινω φωτογραφιες σε διαφορετικο φακελο επειτα δεν μπορω να κανω περιηγηση σε αυτες, κολαει δηλαδη το προγραμμα προβολης με αποτελεσμα να μπορω να τις δω μονον ανοιγοντας τες μια μια ξεχωριστα χωρις να βλεπω τις μικρογραφιες τους στο προγραμμα.Μετα απο δεκα λεπτα συνηθως επανερχεται στην κανονικη λειτουργεια.Γνωριζεται κατι γι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο δεν εχω παρατηρησει γιατι δεν εχω κανει φακελους για τις φωτο. Το μονο προβλημα που εχω ειναι οταν εχω νεο μηνυμα ενω το διαβαζω μονο με εκκαθαριση της RAM εξαφανιζεται το "1" (1 νεο μυνημα δλδ) πανω απο στο εικονιδιο των μυνηματων στην αρχικη οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα κανείς για το πως θα μεταφέρουμε τις εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα; Επίσης γνωρίζει κανείς για καμιά ρομ για το κινητό μας ή μπα;
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανεις κάτι για CWM recovery για το εν λόγο τηλέφωνο... κρίμα τετοια συσκευή και να έχει μόνο μία rom δόξα που είναι και root χαχαχαχαχαχ:)
Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο δεν εχω παρατηρησει γιατι δεν εχω κανει φακελους για τις φωτο. Το μονο προβλημα που εχω ειναι οταν εχω νεο μηνυμα ενω το διαβαζω μονο με εκκαθαριση της RAM εξαφανιζεται το "1" (1 νεο μυνημα δλδ) πανω απο στο εικονιδιο των μυνηματων στην αρχικη οθονη.

Τo "προβλημα λυθηκε"...ειχα ενεργοποιησει την επιλογη

Ρυθμισεις-Επιλογες προγραμματιστων- Διαγραφη δραστηριοτητων.

Οσοι εχετε το ιδιο προβλημα απλα ξετσεκαρετε το!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Xcover 2 (S7710)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...