Jump to content

[Εφαρμογή] Control My Car


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://lh4.ggpht.com/tkacHXrv1XXMNu9hiXRneLJQIkQeCjHTEdedLD2RKtjHUkx5nJ-htZOZo-iVn3FDXgA=w124

Το Control My Car σας βοηθά να ελέγχετε την κατανάλωση καυσίμου, τα σέρβις και άλλα κόστη του αυτοκινήτου σας.

 

Λειτουργίες :

  • Πολλαπλά οχήματα (απεριόριστο)
  • Απεριόριστες εγγραφές
  • Στατιστικά
  • Υποστήριξη μερικού γεμίσματος
  • Φίλτρο εγγραφών (Με βάση την χρονική περίοδο, βάση της περιγραφής, ή και τα δύο)
  • Αγαπημένα περιγραφής
  • Υποστήριξη Μετρικού, Αγγλοσαξονικού (ΗΠΑ), Αγγλοσαξονικού (ΗΒ)
  • Αντίγραφο/Επαναφορά βάσης στην SD
  • Θέματα (Φωτεινό, Σκοτεινό)
  • Δόνηση
  • Κάθετη / Οριζόντια διάταξη

 

Google Play

 

http://lh5.ggpht.com/nIa8QiJ6nnwY4uLwaWOJzW2j3cSaAjAD4z0E6OIl-lrwl5ss7Xy2dLdkEylU_qq1QVs http://lh6.ggpht.com/VrhaVtxczzIF43g1pGUm7Ui7mcFq-9mO5_hJ94AMtmuhkIg09nZoj_JN34zC5pzk1qQ

http://lh6.ggpht.com/XA867xML8bYwhlYx0Zfrx32xxyS2jiRPRoLk-3GO2K2M6_5fWwfbV6ENaxbS61q7Iqhk http://lh5.ggpht.com/9ASnUHsYsUffOQp2OM26ESWSoNfuw8bdwcRGOpFMVbe1mGn9TBRQRCN_WzXZQ3Toe9-1

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι δική σου η εφαρμογή, αλλά προτείνω να αφαιρέσεις τον τονισμό από τα κεφαλαία. Θα τη δοκιμάσω για σύγκριση με αυτήν που ήδη έχω.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Έκδοση 1.0.1

Διόρθωση σημαντικού σφάλματος στις ημερομηνίες (Μετά την διόρθωση οι ήδη περασμένες ημερομηνίες μπορεί να είναι λάθος)

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση 1.0.2

 

  • Διόρθωση σφαλμάτων
  • Δυνατότητα προσθήκης/διαγραφής/επεξεργασίας οποιασδήποτε εγγραφής
  • Μικρές βελτιώσεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε! θα μπορουσες να κανεις την εφαρμογη να δεχεται στοιχεια απο άλλες εφαρμογες του ειδους? ωστε να μην χρειαζεται να ξαναπερασουμε τις εγγραφες που εχουμε κανει ?

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε! θα μπορουσες να κανεις την εφαρμογη να δεχεται στοιχεια απο άλλες εφαρμογες του ειδους? ωστε να μην χρειαζεται να ξαναπερασουμε τις εγγραφες που εχουμε κανει ?

 

Αυτό θα ήταν πολύ δύσκολο και επικίνδυνο, γιατί το να εισαχθούν δεδομένα από άλλες εφαρμογές απαιτεί να γνωρίζουμε σε τι μορφή κάνει εξαγωγή το άλλο πρόγραμμα, πως εξάγει τα δεδομένα. Δηλαδή πίνακες που έχουν στήλες και σειρές από δεδομένα στα οποία κάθε πρόγραμμα εξάγει σε διαφορετική σειρά και δεν ακολουθείται κάποιος συγκεκριμένος κανόνας. Έτσι θα πρέπει να εξετάσουμε κάθε εφαρμογή ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites

Το προγραμματάκι είναι τέλειο!:clap::clap::clap:

Μια πρόταση: θα μπορούσε ίσως να υπάρχει ακόμα ένα πεδίο για συμπλήρωση με τιμή λίτρου και να συμπληρώναμε είτε το πεδίο "λίτρα" είτε το πεδίο "τιμή λίτρου" και να έκανε τον υπολογισμό όπως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Το προγραμματάκι είναι τέλειο!:clap::clap::clap:

Μια πρόταση: θα μπορούσε ίσως να υπάρχει ακόμα ένα πεδίο για συμπλήρωση με τιμή λίτρου και να συμπληρώναμε είτε το πεδίο "λίτρα" είτε το πεδίο "τιμή λίτρου" και να έκανε τον υπολογισμό όπως τώρα.

 

Ευχαριστώ! Αυτό είναι εύκολο, οπότε στην επόμενη αναβάθμιση θα συμπεριλαμβάνεται, μάζι με κάποιες διορθώσεις/βελτιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την εφαρμογή, την κατέβασα και εγώ.

Σ'ευχαριστώ! :)

 

 

Έκδοση 1.0.4

 

  • Διόρθωση σφαλμάτων
  • Βελτίωση περιβάλλοντος
  • Νέα λειτουργία “Εξαγωγή σε CSV”

Edited by kalodio
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Αυτό είναι εύκολο, οπότε στην επόμενη αναβάθμιση θα συμπεριλαμβάνεται, μάζι με κάποιες διορθώσεις/βελτιώσεις.

 

Την κατέβασα την αναβάθμιση! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση 1.0.5

  • Νέο στατιστικό “Εκτιμώμενη μέση κατανάλωση καυσίμου” (Δεν απαιτούνται πλήρη γεμίσματα)
  • Μικρές βελτιώσεις
  • Επιλογή μετρητη διαδρομής στα γεμίσματα καυσίμου
  • Επιλογή διαγραφής όλων των εγγραφών

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έκδοση 1.1.0

  • Νέα λειτουργία "Εισαγωγή (CSV)" για τα γεμίσματα καυσίμου
  • Νέα επιλογή "Αποθήκευση&Κλείσιμο" κατά την εισαγωγή νέων εγγραφών

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...
Αυτό θα ήταν πολύ δύσκολο και επικίνδυνο, γιατί το να εισαχθούν δεδομένα από άλλες εφαρμογές απαιτεί να γνωρίζουμε σε τι μορφή κάνει εξαγωγή το άλλο πρόγραμμα, πως εξάγει τα δεδομένα. Δηλαδή πίνακες που έχουν στήλες και σειρές από δεδομένα στα οποία κάθε πρόγραμμα εξάγει σε διαφορετική σειρά και δεν ακολουθείται κάποιος συγκεκριμένος κανόνας. Έτσι θα πρέπει να εξετάσουμε κάθε εφαρμογή ξεχωριστά.

 

καλησπέρα! πολυ ομορφη και ενδιαφερον εφαρμογη, εγω δουλευω παρα πολυ καιρο το mycars και εχω περασει χειροκινητα καταχωρησεις και απο αλλο προγραμμα οταν ειχα iphone ακομα....

το δικο μου προγραμμα σωνει τις καταχωρησεις σε csv και σε xml θα το δοκιμασω και ενημερωνω αν περασει το csv.

δυστυχως δεν αφηνει να διαλεξω απο που να το παρει! γινεται κατι γιαυτο?

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Αψογος!Κι εψαχνα μια τετοια εφαρμογη.Ελπιζω να εχεις σκεφτει κι εμας με το υγραεριο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! πολυ ομορφη και ενδιαφερον εφαρμογη, εγω δουλευω παρα πολυ καιρο το mycars και εχω περασει χειροκινητα καταχωρησεις και απο αλλο προγραμμα οταν ειχα iphone ακομα....

το δικο μου προγραμμα σωνει τις καταχωρησεις σε csv και σε xml θα το δοκιμασω και ενημερωνω αν περασει το csv.

δυστυχως δεν αφηνει να διαλεξω απο που να το παρει! γινεται κατι γιαυτο?

 

Καλησπέρα! Το csv πρέπει να είναι αποθηκευμένο στο root της εσωτερικής μνήμης και απλά στο πεδίο δίνετε το όνομα του αρχείου μαζί με την κατάληξη .csv . Καταρχήν για να γίνει εισαγωγή csv από άλλο πρόγραμμα πρέπει να γνωρίζετε τι αποθηκεύει σε κάθε στήλη, οπότε καλό είναι να ανοιχτεί πρώτα το αρχείο σε υπολογιστή. Επίσης πρέπει να εισαχθούν διαφορετικά αρχεία csv για τα γεμίσματα καυσίμου και για τα σέρβις.

 

Αψογος!Κι εψαχνα μια τετοια εφαρμογη.Ελπιζω να εχεις σκεφτει κι εμας με το υγραεριο.

 

Προς το παρόν δεν υποστηρίζει υγραέριο, βέβαια όσοι δουλέυουν μόνο υγραέριο μπορούν να καταχωρούν μόνο γεμίσματα υγραερίου καθώς η κατανάλωση βενζίνας είναι μικρή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...