Jump to content

Χρεώσεις SMS για μηνύματα που δεν παραδίδονται


Tony_Ts
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariel19 (17 Ιούλ. 2004 , 12:58)

 

οχι οχι...

αν εχω κάποιο μνμ στον τηλεφωνητή έρχεται sms στο κινητό και με ειδοποιεί.

μα δεν είναι ότι με χρεώνει με κλήσεις προς τον αριθμό μου..

αλλά και με κλήσεις που μοιάζουν στον αριθμό μου με την παρεμβολή κάποιων άλλων αριθμών....

δεν ξέρω....συνολικά μπορεί να με χρεώνει και για 3-5 λεπτά χρόνου ομιλίας που εγώ δεν έχω κάνει ποτέ&μετά πληρώνω αυτά τα 3-5 λεπτά που δεν περιλαμβάνονται στο δωρεάν χρόνο και πιστέψτε με....είναι ακριβούτσικα ως χρέωση!

 

..KI εμένα σε πρόσφατο λογαριασμό στον αναλυτικό είδα χρέωση για "Υπηρεσία Wap Advanced "χωρίς να έχω χρησιμοποιήσει ποτέ Wap Advanced ούτε Gprs της cosmote.Τι συμβαίνει λέτε??
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SHARP-TQ-GX10/1.1gr Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0 UP.Browser/6.1.0.6.1.105 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από x+y=z

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariel19 (17 Ιούλ. 2004 , 12:58)

 

οχι οχι...

αν εχω κάποιο μνμ στον τηλεφωνητή έρχεται sms στο κινητό και με ειδοποιεί.

μα δεν είναι ότι με χρεώνει με κλήσεις προς τον αριθμό μου..

αλλά και με κλήσεις που μοιάζουν στον αριθμό μου με την παρεμβολή κάποιων άλλων αριθμών....

δεν ξέρω....συνολικά μπορεί να με χρεώνει και για 3-5 λεπτά χρόνου ομιλίας που εγώ δεν έχω κάνει ποτέ&μετά πληρώνω αυτά τα 3-5 λεπτά που δεν περιλαμβάνονται στο δωρεάν χρόνο και πιστέψτε με....είναι ακριβούτσικα ως χρέωση!

 

..KI εμένα σε πρόσφατο λογαριασμό στον αναλυτικό είδα χρέωση για "Υπηρεσία Wap Advanced "χωρίς να έχω χρησιμοποιήσει ποτέ Wap Advanced ούτε Gprs της cosmote.Τι συμβαίνει λέτε??

 

Mporei na sou path8hke kana koumpi! To exw pathei polles fores.. Ektos an einai megales xrewseis pou de mporoun na ginoun mono me ena lathos pathma

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του τηλεφωνητή που λέτε παιδιά, όντως και σε εμένα υπάρχουν κλήσεις προς τον αριθμό μου και είναι όντως ο τηλεφωνητής γιατί είναι σε ώρες που έχω κλειστό το κινητό.Όμως σε εμένα στον αναλυτικό δείχνει διάρκεια το πολύ μέχρι 3-4 δευτερόλεπτα και δεν έχω καμία απολύτως χρέωση δίπλα.Δεν έχω υπολογίσει όμως ποτέ άμα μου το αφαιρεί από τον χρόνο ομιλίας.Λέτε...;
grsaint13
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariel19 (16 Ιούλ. 2004 , 21:04)

 

αν και εχω ενεργοποιησει τηλεφωνητη κανεις δεν μου αφηνει μηνυμα...

αλλα και σε περιπτωση που καποιος αφησει παντα το ακουω απο σταθερο τηλεφωνο...ποτε απο κινητο...

με χρεωνει συνεχως στον αναλυτικο...δευτερολεπτα που εγω δεν εχω παρει τον δικο μου αριθμο...?πως να το κανω?δεν γινεται?

κ κατι αλλο ....

παραδειγμα αν ο αριθμος μου ειναι 306971234567 στον αναλυτικο δειχνει οτι εχω κανει κληση στον αριθμο 306971230004567..

πραγμα που ουτε αυτο μπορει να γινει!

ομως γιατι συμβαινει αυτο?

 

 

Αν είσαι 100% σίγουρη ότι δεν έχεις κάνει αυτές τις κλήσεις, σου προτείνω να απευθυνθείς γραπτώς στην Cosmote και να ζητήσεις εξηγήσεις. :mad:

Αν σου απαντήσουν και δεν ικανοποιηθείς, τότε, κοινοποίησε την επιστολή στην ΕΕΤΤ.Πιστεύω ότι μπορεί να γίνει κάτι... :worry:

Link to comment
Share on other sites

και μενα 3-4 δευτερολέπτων ειναι, το πολύ 6-7...Το θέμα ειναι ότι δεν δείχνει χρέωση αλλά αυτά τα δευτερόλεπτα λογω της ελάχιστης χρέωσης γίνονται απο 3-4 30 ολοκληρα δευτερολεπτα..Οπότε σκέψου άν έχεις 10 τέτοιες κλήσεις των 3-4 δευτερολέπτων είναι 5 ολόκληρα λεπτά χαμένου δωρεάν χρόνου ομιλίας...που αν τον χρεωθείς (στην περίπτωση που έχεις υπερβεί τον δωρεάν χρόνο ομιλίας του πακέτου σου) είναι αρκετα λεφτά..γιατι δηλαδή?για κοροιδα μας περασανε?

 

Για την ιστορία του θέματος στον προηγούμενο λογαριασμό χρεώθηκα συνολικά 5ολόκληρα λεπτά στον αριθμό μου σε 21 κλήσεις διάρκειας από 1δευτερόλεπτο ως 2:30!!!!!!!!λεπτα!!!

για τι συμβαίνει αυτό??

 

ρε παιδιά εγω να στείλω να το πω...αλλά με την κ@@@λο γραφειοκρατία(α ρε Βέμπερ γιατι γεννήθηκες για να μας βασανίζεις...?) θα ζητάνε να μιλήσουνε με τον πατερα μου, θα θελουν στοιχεία για να κανουν διασταύρωση και διάφορες τέτοιες βλακείες!!!!και μου τη σπαει...!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariel19 (18 Ιούλ. 2004 , 21:01)

 

και μενα 3-4 δευτερολέπτων ειναι, το πολύ 6-7...Το θέμα ειναι ότι δεν δείχνει χρέωση αλλά αυτά τα δευτερόλεπτα λογω της ελάχιστης χρέωσης γίνονται απο 3-4 30 ολοκληρα δευτερολεπτα..

 

 

Σε μενα που δεν εχω προπληρωμενο χρονο δειχνει τα δευτερολεπτα αλλα μηδενικη χρεωση!Μηπως δεν χρεωνει ουτε εσας και αδικα φωναζετε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...