Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου πιστευω οτι θα σε βολεψει γιατι θα εχεις μια συσκευη να κουβαλας. Τωρα θα εχεις ενα θεματακι με τον ογκο του grand εν συγκρισει με το mini που εχεις τωρα. Αλλα ολα ειναι θεμα συνηθειας.:D

 

Τελικά το πήρα.

Το μέγεθος είναι ένα θέμα, αλλά το μαθαίνεις σιγά σιγά..

Πρέπει να βρω μια θήκη που να μπαίνει στη ζώνη γιατί όποια έχω, δεν κάνει, είναι όλες μικρές..

Θέλω 2-3 μέρες να το σετάρω και να το φέρω στα μέτρα μου...

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καμια αλλη ρομ π.χ ωμεγα μπορουμε να βαλουμε σε αυτο?, προερχομαι απο s2 k s3..η καποια αλλη γενικα?? Το πηρα σημερα κ το ρουταρα κιολας..
Link to comment
Share on other sites

Δεν συνιστάται απο αλλο μοντελο.

 

Οχι απο άλλο μοντέλο. ...για το συγκεκριμένο αν υπάρχει καμιά αλλη ρομ....π.χ ωμέγα ...:D

Link to comment
Share on other sites

Οχι απο άλλο μοντέλο. ...για το συγκεκριμένο αν υπάρχει καμιά αλλη ρομ....π.χ ωμέγα ...:D

 

Κατι θα υπάρχει.

Σιγουρα θα έχει rom καινούργια.

Κοιτα εδω :

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9082

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω περιστασιακά ένα πρόβλημα με τη φωτογραφική μηχανή:

 

Αφού τραβήξω 1-2 φωτογραφίες, η φωτ. μηχανή του κινητού κάνει μόνη της ζουμ στο χ4 (τέρμα). Το ξεζουμαρω για να πάρω τη φωτό που θέλω χωρίς ζουμ, αλλά αμέσως ζουμάρει πάλι αυτόματα στο τέρμα. Δεν το κάνει πάντα, είναι ανάλογα τα κέφια του κινητού...

 

Το παθαίνει κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

τελικα με ρουτ κ καστομ κερνελ χρονισμενος στο 1,45 το κινητο ραβει......ειχα το s3 κ αυτο πειραγμενο κ μπορω να πω οτι οι διαφορες ειναι απειροελαχιστες.καποιος που το θελει για νορμαλ χρηση θα μεινει ευχαριστημενος φουλ.εξαλλου στο σ3 κ οι 4πυρηνες σπανια δουλευαν ολοι μαζι τσεκαρισμενο με τις πιο σκληρες εφαρμογες κ μετρησεις.με ενα ρουτ κ αλλον κερνελ το γκραντ ειναι ανταξιο κ μονοδρομος.αυτα απο μενα ;)
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο χρόνια επαγγελματικής συμβίωσης με το Β7722, αγόρασα και εγώ την Παντόφλα!

Το κινητό είναι μεγάλοοο. Πλέον τα υπόλοιπα κινητά μου φαίνονται μικρά...

Η οθόνη είναι απόλαυση, γρήγορο στην απόκριση χωρίς κολλήματα. Μα δεν μπορούσαν να το έχουν dual sim active; Πόσο θα τους κόστιζε παραπάνω;

 

Την κάρτα που χρησιμοποιώ για data την έχω στην sim2. Μήπως θα δω καλύτερες ταχύτητες αν την αλλάξω θέση και την πάω στην 1η sim;

Edited by koinos123
Link to comment
Share on other sites

τελικα με ρουτ κ καστομ κερνελ χρονισμενος στο 1,45 το κινητο ραβει......ειχα το s3 κ αυτο πειραγμενο κ μπορω να πω οτι οι διαφορες ειναι απειροελαχιστες.καποιος που το θελει για νορμαλ χρηση θα μεινει ευχαριστημενος φουλ.εξαλλου στο σ3 κ οι 4πυρηνες σπανια δουλευαν ολοι μαζι τσεκαρισμενο με τις πιο σκληρες εφαρμογες κ μετρησεις.με ενα ρουτ κ αλλον κερνελ το γκραντ ειναι ανταξιο κ μονοδρομος.αυτα απο μενα ;)

 

Καλημερα φιλε μου...αν θες πες ποια κερνελ περασες...

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει δυνατοτητα να επιλεξω στις sim που χρησιμοποιω ή σε μια απο δυο τις sim μονο δικτυα 3g?

 

κανενα νεο παιδια? δεν μπορω να βρω την επιλογη τυπου δικτυου πουθενα...

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο παιδια? δεν μπορω να βρω την επιλογη τυπου δικτυου πουθενα...

 

Ρυθμίσεις - Διαχείριση καρτών SIM - Δίκτυο υπηρεσίας δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου...αν θες πες ποια κερνελ περασες...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2239898 εδω ειναι φιλαρακι το κατεβαζεις σε ζιπ μορφη κ το φλασαρεις :wink:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο apk ωστε οταν γραφουμε μηνυμα να εχουμε παραπανω απο 160 ελληνικους χαρακτηρες σε 1 μνμ? Edited by herc7387
Link to comment
Share on other sites

τελικα με ρουτ κ καστομ κερνελ χρονισμενος στο 1,45 το κινητο ραβει......ειχα το s3 κ αυτο πειραγμενο κ μπορω να πω οτι οι διαφορες ειναι απειροελαχιστες.καποιος που το θελει για νορμαλ χρηση θα μεινει ευχαριστημενος φουλ.εξαλλου στο σ3 κ οι 4πυρηνες σπανια δουλευαν ολοι μαζι τσεκαρισμενο με τις πιο σκληρες εφαρμογες κ μετρησεις.με ενα ρουτ κ αλλον κερνελ το γκραντ ειναι ανταξιο κ μονοδρομος.αυτα απο μενα ;)

 

 

 

φιλε μου που το εκανες ρουτ το κινητο??τωρα που το εκανες μπορεις να μεταφερεις εφαρμογες στην καρτα?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω περιστασιακά ένα πρόβλημα με τη φωτογραφική μηχανή:

 

Αφού τραβήξω 1-2 φωτογραφίες, η φωτ. μηχανή του κινητού κάνει μόνη της ζουμ στο χ4 (τέρμα). Το ξεζουμαρω για να πάρω τη φωτό που θέλω χωρίς ζουμ, αλλά αμέσως ζουμάρει πάλι αυτόματα στο τέρμα. Δεν το κάνει πάντα, είναι ανάλογα τα κέφια του κινητού...

 

Το παθαίνει κανείς άλλος;

 

Άκυρο παιδιά, το πρόβλημα λύθηκε, δεν είχε θέμα το κινητό, ήταν ζήτημα χειρισμού.

 

Όλα οκ!

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο παιδιά, το πρόβλημα λύθηκε, δεν είχε θέμα το κινητό, ήταν ζήτημα χειρισμού.

 

Όλα οκ!

 

Για πες τι εκανες; Πατουσες κατα λαθος το πληκτρο εντασης να φανταστω και αυτο εκανε ζουμ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω 3 ημέρες το κινητό και είναι υπέροχο.

Τι προτείνεται για θήκη; Θεωρείται οτι οι θήκες που είναι σαν πουγκί αξίζουν;

Διότι με μία τέτοια θήκη προστατεύεις το κινητό σου και όταν είναι να το χρησιμοποιήσεις το βγάζεις και δεν είναι επιπλέον χοντροκομένο απο τη μόνιμη θήκη επάνω του.

Επίσης η προστασία οθόνης (κάποια ζελατίνα) μήπως αλλοιώνει την ποιότητα της οθόνης ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ειναι απο τα κινητα που πριν το παρεις, πρεπει να το πιασεις. Η 5αρα οθονη "φοβιζει" καπως. Τι θελω να πω:

Σε ενα καταστημα της γνωστης αλυσιδας πηγα να το δω, αλλα δεν το ειχαν στα demo. Ετσι επιασα το s4 που και αυτο εχει 5αρα οθονη για να καταλαβω το "σουλουπι" του grand. Το s4 εχει 5αρα οθονη, αλλα το κρατημα του ειναι υπεροχο. Με τιποτα δεν ειναι "παντοφλα". Ειναι ανετο στο χειρισμο. Ισως τα λεπτα bezel.

Μετα το ματι μου επεσε σε ενα turbo-x με την 5αρα οθονη, που λεγεται οτι ειναι αντιγραφη απο τη samsung. Τι τουβλο ηταν αυτο παιδια! Τι παντοφλα, τι γκουμούτσα! Ουτε στο εχθρο μου ρε παιδια! 5αρα οθονη το ενα, 5αρα οθονη και το αλλο, αλλα τι διαφορα!

Και τοτε ειπα το λογικο, οτι θα ηθελα να πιασω και το galaxy grand. Αν εχει το σουλουπι του s4, το παιρνω με τη μια, αν ειναι ομως σαν την αλλη την κεραμιδα, δεν το θελω με τιποτα!

Τι σουλουπι λοιπον εχει το grand? Ειναι σαν το S4?

Edited by Nikos1972
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και μία πολύ ωραία θήκη που να μην είναι μονίμως προσαρτημένη στο κινητό. Και με μία μεμβράνη προστασίας είναι ότι πρέπει πιστεύω. Τι λέτε ;

 

http://www.expansys.com.gr/info.aspx?i=247964

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και μία πολύ ωραία θήκη που να μην είναι μονίμως προσαρτημένη στο κινητό. Και με μία μεμβράνη προστασίας είναι ότι πρέπει πιστεύω. Τι λέτε ;

 

http://www.expansys.com.gr/info.aspx?i=247964

 

Επειδή ψάχνω και εγώ για θήκη που να πηγαίνει στη ζώνη, έχω βρει πολύ πιο φθηνές στο ebay.

Αυτή , στο expansys τη βλέπω λίγο ακριβή (αν και είναι δερμάτινη)..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις ποιότητα όμως. Έχω στείλει e-mail να μου διευκρινίσουν το υλικό του εσωτερικού. Δες το παρακάτω βίντεο:

 

http://www.youtube.com/watch?v=qa8s184BoEE

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ειναι απο τα κινητα που πριν το παρεις, πρεπει να το πιασεις. Η 5αρα οθονη "φοβιζει" καπως. Τι θελω να πω:

Σε ενα καταστημα της γνωστης αλυσιδας πηγα να το δω, αλλα δεν το ειχαν στα demo. Ετσι επιασα το s4 που και αυτο εχει 5αρα οθονη για να καταλαβω το "σουλουπι" του grand. Το s4 εχει 5αρα οθονη, αλλα το κρατημα του ειναι υπεροχο. Με τιποτα δεν ειναι "παντοφλα". Ειναι ανετο στο χειρισμο. Ισως τα λεπτα bezel.

Μετα το ματι μου επεσε σε ενα turbo-x με την 5αρα οθονη, που λεγεται οτι ειναι αντιγραφη απο τη samsung. Τι τουβλο ηταν αυτο παιδια! Τι παντοφλα, τι γκουμούτσα! Ουτε στο εχθρο μου ρε παιδια! 5αρα οθονη το ενα, 5αρα οθονη και το αλλο, αλλα τι διαφορα!

Και τοτε ειπα το λογικο, οτι θα ηθελα να πιασω και το galaxy grand. Αν εχει το σουλουπι του s4, το παιρνω με τη μια, αν ειναι ομως σαν την αλλη την κεραμιδα, δεν το θελω με τιποτα!

Τι σουλουπι λοιπον εχει το grand? Ειναι σαν το S4?

 

Καμία σχέση το s4 με το grand φίλε μου. Ρίξε μια ματιά [ame=http://www.youtube.com/watch?v=DiZvxPQ-YUE]εδώ[/ame] και επείδη στο συγκεκριμμένο θέμα δεν κάνουμε συγκρίσεις τηλεφώνων αν χρειαστείς περαιτέρω βοήθεια στην επιλογή της συσκευής σου, απευθύνσου εδώ :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ηδη με βοηθησες πολυ.

Το θεμα μου δεν ηταν συγκριση των specs των δυο κινητων, αλλα το να δω αν εχουν παρομοιο "σουλουπι" επειδη τον grand δεν μπορεσα να το δω ζωντανα απο κοντα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Να θυμίσω / ενημερώσω και δημοσίως πως τα greeklish απαγορεύονται βάσει των κανονισμών του forum τους οποίους αποδεχτήκατε κατά την εγγραφή σας. Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών αυτών για να μην υπάρξουν κυρώσεις.

 

Εννοείται πως μηνύματα γραμμένα κατά αυτό τον τρόπο διαγράφονται καθώς και όλη η συζήτηση που τα περιλαμβάνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...