Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα η εφαρμογη hdr photosnap που αναφερεται στο post 114 που μπορουμε να τη βρούμε;

κανένα νέο κανείς; και μια δευτερη ερωτηση, αν κανω root το κινητό οι αναβαθμισεις θα γινονται κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανένα νέο κανείς; και μια δευτερη ερωτηση, αν κανω root το κινητό οι αναβαθμισεις θα γινονται κανονικά;

 

Με το kies θα μπορείς να κανείς ενημερώσεις ,αλλά όχι με OTA ( over the air) .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με την ενεργοποίηση των δυο sim σε χρεώνει στον πάροχο σαν προώθηση κλήσεων έτσι δεν είναι ;;;;

Επίσης θα ήθελα να μου πείτε αν μετά στη γραμμή που υποτίθεται οτι είναι απενεργοποιημένη αν έρχεται σε μύνημα ο αριθμός που με καλούσε

 

1) χρεωνει λογω προωθησης

2) εμενα πχ που η μια καρτα ειναι vodafone μου ερχεται μυνημα

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Κάνα δυο φορές που το έκανα restart, πρόσεξα ότι χάθηκαν κάποιες ρυθμίσεις (ringtone incoming calls). Αυτό μου συμβαίνει από τότε που έβαλα δικά μου ringtones και τα όρισα default. Μετά όμως πήγα και έβαλα άλλα. Στο restart επιστρέφουν όμως αυτά που είχα ορίσει default. Το ίδιο έπαθα μία φορά και με wallpapers (αλλά μόνο μία φορά!).

 

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι με την εφαρμογη noled ενω δουλευουν οι ειδοποιησεις κανονικά σε οτι επιλεξω απο την ηδη υπαρχουσα λιστα, δεν δουλευει για καμια εφαρμογη που προσθετω εκτος λιστας στα εποπτευομενα προγραμματα; υπαρχει μηπως καποια ρυθμιση για αυτες τις εφαρμογες η μηπως ειναι θεμα τηλεφωνου; υπαρχει καποια αλλη αντιστοιχη εφαρμογη με την noled για να δοκιμασω?
Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι σιγουρος οτι η Ελληνικη αντιπροσωπια το εχει εισαγει ...

 

Φιλε μου ενας πωλητης στο πλαισιο μου ειπε οτι ολα που φερνουν ειναι ελληνικης αντιπροσωπιας. Τωρα επειδη εχουν ακουσει πολλα τ αυτακια μου απο πωλητες του πλαισιου για διαφορα προιοντα κραταω μια επιφυλαξη γι αυτο που μου ειπε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ενας πωλητης στο πλαισιο μου ειπε οτι ολα που φερνουν ειναι ελληνικης αντιπροσωπιας. Τωρα επειδη εχουν ακουσει πολλα τ αυτακια μου απο πωλητες του πλαισιου για διαφορα προιοντα κραταω μια επιφυλαξη γι αυτο που μου ειπε.

 

Μίλησα με Samsung σήμερα το πρωί και το εισάγουν κανονικά.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με Samsung σήμερα το πρωί και το εισάγουν κανονικά.

 

Ευχαριστουμε. Μας λυθηκε η απορια.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με Samsung σήμερα το πρωί και το εισάγουν κανονικά.

 

ειδαν και αποειδαν με την πατατα το s duos φαινεται και το αποφασισαν... καλο ειναι αυτο

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, απενεργοποίησα το 60% (τη λειτουργία χωρίς root της JB) των εφαρμογών και το κινητό "πέταξε"

 

Συστήνεται ανεπιφύλακτα.

 

Ωστόσο, με εργοστασιακή επαναφορά, οι εφαρμογές αυτές "ξεπαγώνουν";

Edited by vasim
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, απενεργοποίησα το 60% (τη λειτουργία χωρίς root της JB) των εφαρμογών και το κινητό "πέταξε"

 

Συστήνεται ανεπιφύλακτα.

 

Ωστόσο, με εργοστασιακή επαναφορά, οι εφαρμογές αυτές "ξεπαγώνουν";

 

 

Πώς έκανες την απενεργοποίηση του 60% των εφαρμογών ???

Είναι μόνιμη απενεργοποίηση ή όταν επανεκκινήσεις το κινητό θα λειτουργούν ξανά ???

Edited by George1966
Link to comment
Share on other sites

Πώς έκανες την απενεργοποίηση του 60% των εφαρμογών ???

Είναι μόνιμη απενεργοποίηση ή όταν επανεκκινήσεις το κινητό θα λειτουργούν ξανά ???

 

Σωστη ερώτηση. Και επιπλέον, ποιές εφαρμογές σταμάτησες; Εχει ενδιαφέρον να το δουμε γενικά και όχι μόνο σ αυτο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Σωστη ερώτηση. Και επιπλέον, ποιές εφαρμογές σταμάτησες; Εχει ενδιαφέρον να το δουμε γενικά και όχι μόνο σ αυτο το κινητο.

 

Λοιπόν πηγαίνοντας ρυθμίσεις-->Διαχειριστής εφαρμογών και επιλέγοντας όλα μπαινουμε μέσα σε κάθε εφαρμογή και πατάμε "Ανενεργό"

Τότε αυτή απενεργοποιείται

 

Αυτές που έκανα εγώ είναι:

 

All Share play

ChatOn

CloudAgent

Dropbox

GameHub

Group Play

S Memo

S Note Provider

S Suggest

SNS

StreetView

Talk

TalkBack

Topic Wall

Yahoo! Finance

Yahoo Finance Daemon

Yahoo News

Αγαπημένες Εφαρμογές

Αναζήτηση Google

Άνεμοι

Βαθιά θάλασσα

Βοήθεια

Διπλό ρολόι

Διπλό ρολόι ψηφιακό

Εγχειρίδιο χρήσης

Μετάδοση φάσης

Μουσική Google Play

Οδηγός Ρύθμισης

Ρολόι

Φούσκες

Φωτεινές Κουκκίδες.

 

Και μπορώ να κάνω και άλλες...

 

Ομοίως "πέταξα" και από το nexus 7

Link to comment
Share on other sites

Φιλε vasim αυτο που κανεις κατ αρχην ειναι χρονοβορο και κυριως φοβσμαι οτι αν κανεις restart θα πρεπει να το ξανακανεις ολο αυτο απο την αρχη.

Αυτο που λεει ο φιλος chrisly ειναι πολυ πιο γρηγορο αλλα εχει το κακο οτι κλεινουν ετσι και χρησιμες εφαρμογες κσι μετα τρεχεις να τις ξανα ανοιξεις. Ασε που το android απο μονο του εχει την ταση να ανοιγει εφαρμογες στο παρασκηνιο και να σου επανακαταλαμβανει την RAM.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε vasim αυτο που κανεις κατ αρχην ειναι χρονοβορο και κυριως φοβσμαι οτι αν κανεις restart θα πρεπει να το ξανακανεις ολο αυτο απο την αρχη.

Αυτο που λεει ο φιλος chrisly ειναι πολυ πιο γρηγορο αλλα εχει το κακο οτι κλεινουν ετσι και χρησιμες εφαρμογες κσι μετα τρεχεις να τις ξανα ανοιξεις. Ασε που το android απο μονο του εχει την ταση να ανοιγει εφαρμογες στο παρασκηνιο και να σου επανακαταλαμβανει την RAM.

 

Με το restart δεν ενεργοποιούνται πάλι το τσεκάρισα.

Link to comment
Share on other sites

εχω στην θεση 1 sim για data και κλησεις και στην θεση 2 sim για κλησεις. Πως και απο που ενεργοποιω την προωθηση κλησεων απο την sim 2 στην sim 1 οταν αυτη βρισκετε εκτος δικτυου;
Link to comment
Share on other sites

Με το restart δεν ενεργοποιούνται πάλι το τσεκάρισα.

 

Το "επιβολη δισκοπης" δεν κανει το ιδιο?

Απελευθερωνεται RAM ετσι?

Εχω θεμα με τη RAM στο Αce 2 που εχω τωρα μετα την και καλα αναβαθμιση σε jb.

Link to comment
Share on other sites

Δύο θέματα:

 

1. Κατά το restart κάποιες ρυθμίσεις χάνονται, όχι πάντα οι ίδιες! Η ένταση του ringtone, το ringtone, το Auto στο Brightness κλπ. Αυτό συμβαίνει ακόμη και όταν του κάνω restart για συντήρηση και όχι επειδή εξαντλήθηκε 100% η μπαταρία.

 

2. Το Wallpaper (και στο Home και στο Lock screen) δεν καλύπτει το status bar επάνω (εκεί που είναι η ένδειξη για μπαταρία, σήμα κλπ), αλλά σταματάει εκεί. Τα εικονίδια του status bar είναι πλέον πάνω σε μία μαύρη μπάρα και όχι στο wallpaper που πλέον σταματάει σε αυτή τη μπάρα.

 

Γνωρίζει κανείς κάτι;

 

Transparent notifications bar λέγεται αυτό που θέλω... Έτσι έπαιζε και ξαφνικά το έχασα!

 

:!:-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση: τι λεει η αυτονομια της συσκευης, ποσο κραταει η μπαταρια?

Στα υποψιν οτι σκεφτομσι να παρω τη συσκευη αλλα να την χρησιμοποιω με μια μονο καρτα SIM. Την συσκευη την θελω λογω των specs και της τιμης και οχι επειδη εινσι duos.

Λογικα με μια SIM η αυτονομια θα εινσι καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση: τι λεει η αυτονομια της συσκευης, ποσο κραταει η μπαταρια?

Στα υποψιν οτι σκεφτομσι να παρω τη συσκευη αλλα να την χρησιμοποιω με μια μονο καρτα SIM. Την συσκευη την θελω λογω των specs και της τιμης και οχι επειδη εινσι duos.

Λογικα με μια SIM η αυτονομια θα εινσι καλυτερη.

 

με μια sim θα σου κραταει σιγουρα δυο - δυομιση μερες ... εκτος και αν πλακωθεις σε παιχνιδια και ενεργοβορες εφαρμογες φυσικα

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Κρατησε παρατεταμενα το "πλήκτρο" και θα σου βγαλει τις επιλογές. . . ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς βάζω διαλυτικά σε φωνήεντα; (π.χ. για τη λέξη " Μαιου")

 

Αν κρατήσεις πατημένο το "ι" θα σου εμφανίσει το "ί", το "ϊ", κλπ.

 

Μια ερωτηση: τι λεει η αυτονομια της συσκευης, ποσο κραταει η μπαταρια?

 

2 μέρες maximum με φυσιολογική χρήση!

Link to comment
Share on other sites

Το gsmarena παντως την εκθειαζει την αυτονομια του. Εσας που το ζειτε καθε μερα, σας βλεπω συγκρατημενους. Υποθετω ομως οτι κανετε δυνατη χρηση. Δεν το εχετε και καθεται ε;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...