Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μήνυμα αυτό είναι από το κινητό αυτό. Μια απορία:

Υπάρχει default text editor ή πρέπει να εγκαταστήσω κάποιον;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι η wind έχει κάποιο θέμα με το 3g και πως για να δουλέψει πρέπει να έχεις ενεργοποιησει την περιαγωγή (roaming). Τώρα γιατί συμβαίνει αυτό, δεν έχω ιδέα..

 

οχι δεν ισχυει αυτο... εχω f2g internet με απενεργοποιημενη την επιλογη αυτη...

 

APN το gint.b-online.gr

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ενός άσχετου με Android:

Για να εγκαταστήσω μια οποιαδήποτε εφαρμογή στο Samsung Grand, θα πρέπει να έχω λογαριασμό Google μάλλον ε;

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ναι, εφ' οσον θα τα εγκαταστήσεις από Google Play.

Αν θελεις να τα εγκαταστήσεις από "τρίτους" (με τη μορφη αρχείων .apk) φανταζομαι ότι δεν χρειάζεται, δεν ξέρω όμως πως γίνεται, ούτε θα το "τολμούσα". Καποιος άλλος ίσως ξέρει καλύτερα.

 

Να κάνω και εγώ δυο ερώτησεις:

Μου αρέσει η συσκευή, αλλά δεν την θέλω δίκαρτη (έχω μία SIM μονο):

1) υπάρχει σε μονοκαρτο σε Ελλινικό καταστημα? (θα είναι φθηνότερο φαντάζομαι από το δικαρτο, γι αυτό το θέλω)

2) αν ΔΕΝ υπαρχει, λογικό δεν είναι ότι μία δίκαρτη συσκευή να μπορεί να χρησιμοποιηθεί με μία μόνο SIM?

Link to comment
Share on other sites

2) αν ΔΕΝ υπαρχει, λογικό δεν είναι ότι μία δίκαρτη συσκευή να μπορεί να χρησιμοποιηθεί με μία μόνο SIM?

 

Το έχω χρησιμοποιήσει με μια κάρτα και δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ναι, εφ' οσον θα τα εγκαταστήσεις από Google Play.

Αν θελεις να τα εγκαταστήσεις από "τρίτους" (με τη μορφη αρχείων .apk) φανταζομαι ότι δεν χρειάζεται, δεν ξέρω όμως πως γίνεται, ούτε θα το "τολμούσα". Καποιος άλλος ίσως ξέρει καλύτερα.

 

Να κάνω και εγώ δυο ερώτησεις:

Μου αρέσει η συσκευή, αλλά δεν την θέλω δίκαρτη (έχω μία SIM μονο):

1) υπάρχει σε μονοκαρτο σε Ελλινικό καταστημα? (θα είναι φθηνότερο φαντάζομαι από το δικαρτο, γι αυτό το θέλω)

2) αν ΔΕΝ υπαρχει, λογικό δεν είναι ότι μία δίκαρτη συσκευή να μπορεί να χρησιμοποιηθεί με μία μόνο SIM?

 

εγώ από τον Μάρτιο με μια κάρτα το δουλευω και ουδέν πρόβλημα!! :)

 

να πουμε για ακομα μια φορα πως στα λεφτα που χρειαζονται για να αποκτησεις το κινητο ουσιαστικα παιρνεις την καλυτερη περιπτωση σε επωνυμο προϊον ... τι να το κανεις το μονοκαρτο στα ιδια λεφτα και με τις ιδιες δυνατοτητες οταν μπορεις να εχεις δικαρτο

 

επισης πιστεψτε με κανω τρελη οικονομια με αυτο το κινητο κατι το οποιο ισχυει φανταζομαι για ολα τα δικαρτα ...

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ εγω το ειπα γιατι δεν θελω να εχω δυο καρτες SIM, αρα πληρωνω για μια δυνατοτητα την οποια δεν χρειαζομαι.

Να ρωτησω κατι αλλο: που το κουβαλατε αυτο το κινητο,(υπαρχουν θηκες για τη ζωνη;) ποσο εργονομικο ειναι το μεγεθος του;

Link to comment
Share on other sites

το κινητό είναι μεγάλο αλλά όχι απαγορευτικα. το έχω σε τσαντακι μέσης μαζί με όλα τα άλλα. δουλευεται οριακά με το ένα χέρι αν είσαι άντρας και γενικότερα είναι η καλύτερη οικονομική επιλογή για οποίον θέλει οθόνη, πού είναι στην πράξη πολύ καλή, ίντερνετ, GPS, ακόμη και αξιοπρεπεις φώτο και βίντεο. δεν είναι σαν το παλιό ν8 που έχω στον τομέα φώτο αλλά την δουλειά του την κάνει. τελικά είναι

. απροβληματιστο!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Ο browser που έχει το κινητό (Internet) από ότι βλέπω δεν έχει flash player. Πώς κάνω εγκατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να συνοψισουμε λιγο ρε παιδια για τι μαλλον δεν κανω κατι καλα, εχω δυο καρτες sim η μια μονο δεδομενα η δευτερη μονο κλησεις και sms. Τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να δουλεψουν και οι 2 σωστα και να μπορω και στο ιντερνετ να μπορω να μπαινω και να δεχομαι κλησεις. Οταν τοποθετω και τις 2 καρτες εχω μονο κλησεις και δεν ενεργοποιουνται τα δεδομενα στην δευτερη καρτα. Σε ποια slot μπαινουν κανονικα οι καρτες και αναφερομαι π.χ. αν η data sim πρεπει να μπει στην 1 ή 2 θεση. Ποιες πρεπει να ειναι οι ρυθμισεις στο sim manager για να δουλεψουν κανονικα και οπως πρεπει;

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να συνοψισουμε λιγο ρε παιδια για τι μαλλον δεν κανω κατι καλα, εχω δυο καρτες sim η μια μονο δεδομενα η δευτερη μονο κλησεις και sms. Τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να δουλεψουν και οι 2 σωστα και να μπορω και στο ιντερνετ να μπορω να μπαινω και να δεχομαι κλησεις. Οταν τοποθετω και τις 2 καρτες εχω μονο κλησεις και δεν ενεργοποιουνται τα δεδομενα στην δευτερη καρτα. Σε ποια slot μπαινουν κανονικα οι καρτες και αναφερομαι π.χ. αν η data sim πρεπει να μπει στην 1 ή 2 θεση. Ποιες πρεπει να ειναι οι ρυθμισεις στο sim manager για να δουλεψουν κανονικα και οπως πρεπει;

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων για την βοηθεια

 

βαλε θεση 1 την data και θεση 2 για κλησεις

 

μετα ενεργοποιησε την επιλογη απο την διαχειρηση για ληψη κλησεων για ληψη εισερχομενων κλησεων

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση...

 

εχει δοκιμασει κανενας καλωδιακι-ανταπτορα OTG ???

 

πηρα ενα προχτες , το δοκιμασα (με ενα usb flash 32gb ) αλλα δεν δειχνει να παιζει...

 

το δοκιμασα και με nexus media importer

 

αλλα γενικα δεν δειχνει καν να ενεργοποιηται

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

βαλε θεση 1 την data και θεση 2 για κλησεις

 

μετα ενεργοποιησε την επιλογη απο την διαχειρηση για ληψη κλησεων για ληψη εισερχομενων κλησεων

τελικα επρεπε να αλλαξω το apn name απο internet.vodafone.gr σε Internet. Τελικα ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Ο browser που έχει το κινητό (Internet) από ότι βλέπω δεν έχει flash player. Πώς κάνω εγκατάσταση;

 

εδω εισαι

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=338140

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια χαζη ερωτηση και εγω, χρησιμοποιω την stock email εφαρμογή. Για να λαβω ομως email πρεπει να η οθονη να ειναι ξεκελειδωτη δηλαδη ενεργη για να μπορεσουν να συγχρονισουν τα email account. Υπαρχει καποια ρυθμιση οπου θα λειτουργει ο email client στο παρασκηνιο και που να μπορω να λαβω email και με την οθονη σε κατασταση αναμονης δηλαδη σβηστη;
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια χαζη ερωτηση και εγω, χρησιμοποιω την stock email εφαρμογή. Για να λαβω ομως email πρεπει να η οθονη να ειναι ξεκελειδωτη δηλαδη ενεργη για να μπορεσουν να συγχρονισουν τα email account. Υπαρχει καποια ρυθμιση οπου θα λειτουργει ο email client στο παρασκηνιο και που να μπορω να λαβω email και με την οθονη σε κατασταση αναμονης δηλαδη σβηστη;

 

Φίλε μου εγώ χρησιμοποιώ το Emoze έχω βάλει τα 3 email μου και όταν παίρνω μήνυμα ακούγετε ήχος

αν θέλεις επιλέγεις και τον ήχο που θες να κάνει όταν έρχεται email

Λογικά και αυτό πρέπει να έχει πώς θέλεις να λαμβάνεις τα μηνύματα και τον ήχο που να κάνει

Με κλειστό κινητό πάντα ….δηλαδή μαύρη οθόνη όπως λες

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ χρησιμοποιώ το Emoze έχω βάλει τα 3 email μου και όταν παίρνω μήνυμα ακούγετε ήχος

αν θέλεις επιλέγεις και τον ήχο που θες να κάνει όταν έρχεται email

Λογικά και αυτό πρέπει να έχει πώς θέλεις να λαμβάνεις τα μηνύματα και τον ήχο που να κάνει

Με κλειστό κινητό πάντα ….δηλαδή μαύρη οθόνη όπως λες

και η stock εφαρμογη εχει επιλογη ηχου αλλα λαμβανει email μονο οταν ενεργοποιειται η οθονη. Θα το ψαξω λιγο ακομα γιατι δεν θελω να αλλαξω την stock γιατι με ενδιαφερει και το notification πανω στο schortcut με τον αριθμο των καινουριων email

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ! Δυστυχώς όμως πολλά sites ακόμα χρησιμοποιούν flash.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Δυστυχώς όμως πολλά sites ακόμα χρησιμοποιούν flash.

 

Κατέβασε τον flash απο εδώ http://www.myphone.gr/forum/newreply.php?do=newreply&p=4809680 και καν τον εγκατάσταση στο τηλέφωνο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ενδιαφέρομαι και εγω για το συγκεκριμένο κινητο.Εγώ θέλω να το δουλέψω με 2 sim τηλεφωνία και στις 2 για προσωπικούς λόγους.Αν κατάλαβα καλά όταν το τηλ. θα είναι stand-by απο όποιον αριθμό και αν με καλούνε θα χτυπάει κανονικά.Αν π.χ εγώ μιλάω με τον αριθμό της sim 1 και με καλούνε στη sim 2 σε αυτούς που με καλούνε θα φαίνεται οτι το τηλ. μου είναι απενεργοποιημένο και εγώ φυσικά δεν θα καταλαβαίνω εκείνη την ωρα οτι κάποιος άλος με καλεί αλλά ούτε και μετά θα βλέπω οτι είχα αναπάντητη στη sim 2.Και το ίδιο θα γίνεται αντίστοιχα αν μιλάω στη sim 2 για την sim 1.Δηλαδή όταν θα μιλάω με οπιαδήποτε γραμμή στο τηλ. η άλλη αυτόματα θα τίθεται εκτός λειτουργίας και μόνο σε κατάσταση stand-by θα έιναι ενεργές και οι δυο,που θα μπορώ να δέχομαι κλήσεις απο οποιαδήποτε sim.Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων και περιμένω απάντηση σας για να προχωρήσω στην αγορά του.

 

Και κάτι άλλο που ξέχασα.Πώς εξειγήται σε επώνυμα καταστήματα να έχει 380 euro και σε eshopadika 260-300 euro

Ευχάριστω και πάλι

 

:!:Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ενδιαφέρομαι και εγω για το συγκεκριμένο κινητο.Εγώ θέλω να το δουλέψω με 2 sim τηλεφωνία και στις 2 για προσωπικούς λόγους.Αν κατάλαβα καλά όταν το τηλ. θα είναι stand-by απο όποιον αριθμό και αν με καλούνε θα χτυπάει κανονικά.Αν π.χ εγώ μιλάω με τον αριθμό της sim 1 και με καλούνε στη sim 2 σε αυτούς που με καλούνε θα φαίνεται οτι το τηλ. μου είναι απενεργοποιημένο και εγώ φυσικά δεν θα καταλαβαίνω εκείνη την ωρα οτι κάποιος άλος με καλεί αλλά ούτε και μετά θα βλέπω οτι είχα αναπάντητη στη sim 2.Και το ίδιο θα γίνεται αντίστοιχα αν μιλάω στη sim 2 για την sim 1.Δηλαδή όταν θα μιλάω με οπιαδήποτε γραμμή στο τηλ. η άλλη αυτόματα θα τίθεται εκτός λειτουργίας και μόνο σε κατάσταση stand-by θα έιναι ενεργές και οι δυο,που θα μπορώ να δέχομαι κλήσεις απο οποιαδήποτε sim.Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων και περιμένω απάντηση σας για να προχωρήσω στην αγορά του.

 

Φιλε μου εχει μια παραμετρο στη διαχειριση καρτων sim που λεγεται μονιμη ενεργοποιηση διπλης sim και οταν μιλας στην μια γραμμη και σε παιρνουν στην αλλη σου εμφανιζεται κανονικα στην οθονη και η δευτερη γραμμη που σε καλει και μετα κανεις οτι θες εσυ.:D

 

Και κάτι άλλο που ξέχασα.Πώς εξειγήται σε επώνυμα καταστήματα να έχει 380 euro και σε eshopadika 260-300 euro

Ευχάριστω και πάλι

 

Αυτα μετα 380 ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας και τα φτηνα ειναι εισαγωγης αλλα εχουν και αυτα εγγυηση κανονικα.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Με την ενεργοποίηση των δυο sim σε χρεώνει στον πάροχο σαν προώθηση κλήσεων έτσι δεν είναι ;;;;

 

Αν το έχετε θέλω να μου πείτε τι μύνημα βγαζει σς αυτόν που με καλεί.Απενεργοποιημένο εκτός δυκτίου ή κάτι άλλο;;;

Επίσης θα ήθελα να μου πείτε αν μετά στη γραμμή που υποτίθεται οτι είναι απενεργοποιημένη αν έρχεται σε μύνημα ο αριθμός που με καλούσε

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...