Jump to content

[Επίσημο] Nokia 105


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω με μετρια χρηση,επειδη εχω σ αυτο αριθμο που στελνω μονο sms κ με κλειστο επτα βραδυα απο τα δεκατρια μου βγαλε 13 μερες αναμονη.σε σχεση με το νοκια 100 που αναφερει οτι κ αυτο εχει 840 ωρες αναμονη κραταει πολυ παραπανω.με το νοκια 100 με την ιδια χρηση εβγαλα 7 μερες.
Link to comment
Share on other sites

...http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5324&idPhone2=3814

:rolleyes:

Το alcatel ot 217d το πουλαει 2 χρονια ο κοτσωβολος στα 16 ευρω! Δεν εχει κατεβασει καθολου την τιμη του.

(Φακος, ραδιο χωρις ακουστικα, διπλη σιμ). Σε τι υπερτερει το 105?

 

Στην μπαταρια. Αλλα θα σου πω.. Σε καμπιγκ μενεις? Καθε βραδυ σπιτια μας δεν ημαστε? Δεν μπορουμε να το φορτισουμε αν αρχιζει και τελειωνει η μπαταρια?...

 

Σε ενα τοσο φθηνο και basic κινητο αυτο που κοιτας ειναι η μπαταρια οποτε ειναι αρκετα σημαντικο το οτι υπερτερει εναντι του alcatel... Και ειναι και λιγουλακι πιο ομορφο

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητακι 2 μερες τωρα και οι εντυπωσεις ειναι πολυ καλες(γι αυτα που προσφερει). Δυστηχως ομως παρατηρησα παλι κατι που κανει η nokia στα basic κινητα της. Κατα τη διαρκεια της κλησης αν γυρισετε το κινητο και βαλετε στο αυτι σας το μεγαφωνο(χωρις να ειναι στη λειτουργεια μεγαφωνου) ο αλλος ομιλητης ακουγεται καλυτερα. Το ειχα παρατηρησει αυτο και στο 1616. Κριμα. Παντως ειναι πολυ καλο και ομορφο κινητο...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητακι 2 μερες τωρα και οι εντυπωσεις ειναι πολυ καλες(γι αυτα που προσφερει). Δυστηχως ομως παρατηρησα παλι κατι που κανει η nokia στα basic κινητα της. Κατα τη διαρκεια της κλησης αν γυρισετε το κινητο και βαλετε στο αυτι σας το μεγαφωνο(χωρις να ειναι στη λειτουργεια μεγαφωνου) ο αλλος ομιλητης ακουγεται καλυτερα. Το ειχα παρατηρησει αυτο και στο 1616. Κριμα. Παντως ειναι πολυ καλο και ομορφο κινητο...

 

το ιδιο προβλημα αναφερθηκε και στα νοκια 100+101. Λογω οικονομικων το εκαναν 2 σε 1 μεγαφωνο και ακουστικο μαζι. Ξεφτιλα για μενα..

Ενας ακομη λογος που το αλκατελ (atilla24) ειναι καλυτερο.. :P

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα αναφερθηκε και στα νοκια 100+101. Λογω οικονομικων το εκαναν 2 σε 1 μεγαφωνο και ακουστικο μαζι. Ξεφτιλα για μενα..

Ενας ακομη λογος που το αλκατελ (atilla24) ειναι καλυτερο.. :P

 

Οντως ειναι ξεφτιλα. Αλλα της το συγχωρω γιατι ειναι ομορφο και με πολυ καλη(τερη) μπαταρια... :p Περα απο τη πλακα ομως και τα 2 κινητα ειναι καλα απλα εγω δινω πολυ βαση στη μπαταρια γιατι το λιωνω το κινητο(εχω καταφερει να καταναλωσω 1200+' απο τα 1500' δωρεαν του προγραμματος μου)

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στους ήχους κλήσεις έχει 5-6 θέσεις κενές, ξέρετε πώς μπορούμε να βάλουμε κάποιον δικό μας ήχο;

Με mms; :lost:

-Samsung Galaxy SIII

-Samsung Galaxy SII PLus

-Nokia 701

Link to comment
Share on other sites

με gprs!....

 

Δε νομιζω να υποστιριζει gprs! Μαλλον με mms οπως ο φιλος (αν και αυτο μου φαινενται δυσκολο)...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά, δύο ερωτήσεις για την συσκευή:

Βλέπω στα χαρακτηριστικά της συσκευής http://www.birdphone.gr/gr/prdid/0aa729a40cee4906b814ef6364d1ecd4/productinfo.aspx πως αναφέρει μενού και γραμματοσειρά "Αγγλικά". Ελληνικά δεν έχει δηλαδή? Μπορούμε να βάλουμε άμεσα με κάποιον τρόπο?

Επίσης, handsfree δεν έχει στην συσκευασία. Του Arc μου θα δουλεύει, ή πρέπει να πάρουμε κάποιο Nokia hands-free? Και αν ναι, ποιο?

Ευχαριστώ

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα παιδιά, δύο ερωτήσεις για την συσκευή:

Βλέπω στα χαρακτηριστικά της συσκευής http://www.birdphone.gr/gr/prdid/0aa729a40cee4906b814ef6364d1ecd4/productinfo.aspx πως αναφέρει μενού και γραμματοσειρά "Αγγλικά". Ελληνικά δεν έχει δηλαδή? Μπορούμε να βάλουμε άμεσα με κάποιον τρόπο?

Επίσης, handsfree δεν έχει στην συσκευασία. Του Arc μου θα δουλεύει, ή πρέπει να πάρουμε κάποιο Nokia hands-free? Και αν ναι, ποιο?

Ευχαριστώ

 

Απο το e-shop που το πειρα εγω μια χαρα ελληνικοτατο ειναι σε ολα του (μηνυματα, μενου, επαφες...)

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Έσπασε η οθόνη του κινητού και δεν βλέπω τίποτα. Επειδή όλες μου οι επαφές είναι στο τηλέφωνο μπορεί κάποιος να μου πει τις κινήσεις που πρέπει να κάνω προκειμένου να αντιγράψω τις επαφές από το τηλέφωνο στη sim;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Εχοντας αποφασίσει να δοκιμάσω μερική αποτοξίνωση από τα smartphones με τη συνεχή online παρουσία και σε συνδυασμό με τη πιο πικνή ενασχόληση με τα δρομικά (τρεξιμο..) πήρα για δέυτερο το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Μια χαρά ελαφρύ, καλό σήμα, μπαταρία, ραδιόφωνο και ξαφνικά έχω πολλές ελεύθερες ώρες μέσα στη μέρα !

 

μιά ερώτηση .. ξέρει κανείς γιατι δεν βρίσκω πως αλλάζουμε χρήση στα βέλη του κεντρικού κουμπιού και στο δεξί κουμπι ?

 

πιθανόν κι από άλλα μοντέλα να ισχύει ο ίδιοσ τρόπος. Στις ρυθμίσεις δε βλέπω κάτι

ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τυπογραφικό λάθος στο μοντέλο - παρακαλώ να ακυρωθεί

Edited by Costas_v
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Παιδιά ποιός είναι ο πιο γρήγορος τρόπος να έχω access στις επαφές;

Μπορεί να μπει στο αριστερό κουμπί;

Ευχαριστώ!!!:)

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Χαιρετω.

Εχω ενα Nokia TA-1034 μονο για κλήσεις. Για να μην κουβαλαω πλέον δυο συσκευές, θέλω να μεταφερω τις επαφες (και του τηλεφωνου και της sim) σε smartphone. Θέλω να ρωτησω πώς μπορω να το κάνω αυτό, αφου το τηλεφωνο δεν εχει ουτε bluetooth ουτε internet; Εγκατέστησα σε υπολογιστη την εφαρμογη Nokia Suite αλλά δεν αναγνωριζει το συγκεκριμενο Nokia (δεν το βλεπει καν ουτε όταν ειναι συνδεδεμένο). Αν πάω σε κατάστημα του παροχου της κινητης τηλεφωνίας και ζητησω μεταφορά όλων των επαφών στο σε καινουρια sim (nanosim), θα μπορει να γίνει; Εχετε κάποια άλλη πρόταση; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ένας τρόπος μόνο της μεταφέρεις όσες χωράνε στην sim βάζεις sim σε άλλη συσκευή της κατεβάζεις από sim στο κινιτο σβήνεις από την sim μετά ξανά στην παλιά συσκευή και ξανά τα ίδια μέχρι να τελειώσει η διαδικασία (ανάλογα πόσες επαφές έχεις)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nokia 105 (TA-1034 - 2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...