Jump to content

Asus Padfone Infinιty


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τρελο Asus ανακοινωσε την νεα υβριδικη της προταση που θα συνδυαζει κινητο και tablet μαζι σε full hd αναλυση και στο 5 ιντσων κινητο,αλλα και στο 10 ιντσων tablet επισης.

 

Εδω απο την ανακοινωση

http://www.engadget.com/2013/02/25/asus-padfone-infinity-announced/

http://www.theverge.com/2013/2/25/4027226/asus-announces-padfone-infinity

Εδω hand-on pictures

http://www.theverge.com/2013/2/25/4027376/asus-padfone-infinity-hands-on

 

Εδω τα χαρακτηριστικα του:

 

Asus Padfone Infinity Smartphone

-Οθόνη 5” Full HD Super IPS+ LCD (1920 x 1080, 441ppi)

-Επεξεργαστής quad-core Qualcomm Snapdragon 600 1.7GHz

-Επεξεργαστής γραφικών Adreno 320 GPU

-Μνήμη RAM 2GB

-Αποθηκευτικός χώρος 32GB/64GB(plus ASUS WebStorage (50 GB storage)

-Κάμερα 13MP BSI f/2.0 (1080p, 8fps burst mode)

-Εμπρόσθια κάμερα 2MP

-WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, NFC, GPS, LTE, HSPA+

-Λειτουργικό σύστημα Android 4.2 Jelly Bean

-Μπαταρία 2400mAh

-Διαστάσεις 143.5 x 72.8 x 6.3~8.9mm

-Βάρος 141gr

 

Asus Padfone Infinity tablet

 

-Padfone Station with 10.1 IPS display 1920 x 1200 pixels

-5000 mAh battery

-1 MP front camera

-Διαστασεις: 264.6 x 181.6 x 10.7mm

-βαρος 530 γρμ.

 

Θα κυκλοφορησει σε 3 χρωματα:Titanium Gray, Champagne Gold, Hot Pink

 

Σε ό,τι αφορά τη βάση-tablet, ο χρήστης τοποθετεί στην ειδική θέση το smartphone και απολαμβάνει τη χρήση ενός tablet με οθόνη 10.1” (ανάλυσης 1920 x 1200), εμπρόσθια κάμερα 1MP, υποδοχή microUSB 2.0 και μπαταρία 5000mAh που σύμφωνα με την Asus προσφέρει μέχρι 40 ώρες ομιλία 3G.

 

http://www.digitallife.gr/wp-content/uploads/2013/02/PadFone_Infinity_05-hero_verge_super_wide.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλη προταση. τιμη ξερουμε ? πωλειται και ξεχωριστα το τηλεφωνο και ξεχωριστα η ταμπλετα ετσι?
Link to comment
Share on other sites

καλη προταση. τιμη ξερουμε ? πωλειται και ξεχωριστα το τηλεφωνο και ξεχωριστα η ταμπλετα ετσι?

 

Τιμη απο αυτα που διαβαζω ειναι 900 ευρω η 32αρα εκδοση και 100 ευρω παραπανω η 64αρα εκδοση.:X

Απριλιο θα κυκλοφορησει στην Ευρωπη και Αγγλια στην αρχη,τωρα για το δευτερο ερωτημα σου αγνωστο ακομα.

Θα μαθουμε οσο θα πλησιαζουμε προς την ημερομηνια κυκλοφοριας του.

Μακαρι παντως και ειδικα σε gold χρωμα πρεπει να τα σπαει λογικα:)

Αλλα η τιμη του ειναι απαγορευτικη,ασχετα αν χρησιμοποιει τις τελευταιες πινελιες της τεχνολογιας.

Αν ειχε και κανενα πληκτρολογιο στο πακετο θα ελεγα τρωγεται καπως.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απριλιο ποιου ετους Αλεξ?

Εχει ξεφυγει τελειως με τα releases της η Asus, δεν της εχω καμια εμπιστοσυνη πλεον (ασχετα αν τη θεωρω κορυφαια εταιρια)...

Link to comment
Share on other sites

Απριλιο ποιου ετους Αλεξ?

Εχει ξεφυγει τελειως με τα releases της η Asus, δεν της εχω καμια εμπιστοσυνη πλεον (ασχετα αν τη θεωρω κορυφαια εταιρια)...

 

:lol::lol:

Για φετος ειπε Βαγγελη,τουλαχιστιν αν κρινω απο το 2 που μεσα σε ενα τριμηνο κυκλοφορει κανονικοτατα εδω και ενα μηνα σε Ευρωπη απο τα μεσα Οκτωβριου 2012 που ανακοινωθηκε,εχουμε ελπιδες.

Ειδωμεν:p

Αλλα η τιμη αστα να πανε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Για φετος ειπε Βαγγελη,τουλαχιστιν αν κρινω απο το 2 που μεσα σε ενα τριμηνο κυκλοφορει κανονικοτατα εδω και ενα μηνα σε Ευρωπη απο τα μεσα Οκτωβριου 2012 που ανακοινωθηκε,εχουμε ελπιδες.

Ειδωμεν:p

Αλλα η τιμη αστα να πανε.

 

Μπα, αν δε το δω ετοιμοπαραδοτο σε ηλεκτρονικο (και μη) "ραφι" δεν πειθομαι με τιποτα πλεον απο asus.

Καλη, χρυση εταιρια, αλλα με "εικονικα releases" μπορω κι εγω να παρουσιασω σημερα ενα σουπερ ντουπερ μοντελο...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Βγηκαν πληροφοριες οτι το Padfone Infinity θα κυκλοφορησει στη Γερμανια και σκετη η συσκευη και χωρις το κουφαρι το tablet:p

http://www.asus.com/event/2013/mwclive/PadFone_Infinity.htm

Τιμη 550 ευρω το 32αρι μοντελο και 600 ευρω το 64αρι μοντελο.

http://www.tabletblog.de/2013/03/asus-padfone-infinity-deutschland/

http://www.inews.gr/269/ASUS-Padfone-Infinityerchetai-stin-evropi-me-timi-550-evrovideo.htm

Μια χαρα τιμες για την συγκεκριμενη προταση απο την Asus:)

Βεβαια μονο αν το βγαλει σε Champagne Gold,θα το σκεφτομουν οχι το γκρι δεν μου αρεσει.

Απο το One ομως θα το προτιμουσα αυτο,αλλα ωρες ωρες αυτοι οι Ταιβανεζοι ειναι παρε τον εναν και χτυπα τον αλλον.

Αρκει βεβαια να το κυκλοφορησει μεχρι τα μεσα με τελη Απριλιου εδω Ευρωπη( στην Ταιβαν απο την επομενη εβδομαδα θα αρχισει η κυκλοφορια του)

Asus ακουει..........μπα χλωμο το βλεπω

 

Οριστε και 2 φωτο απο καταστημα στη Ταιβαν

http://img580.imageshack.us/img580/3492/epic5203asus20298fb6330.jpg

 

http://img203.imageshack.us/img203/9656/epic5203asusef605e5d80c.jpg

 

Εδω παλι βλεπω το γκρι και το ροζ το αλλο το επιθυμητο χρωμα που ειναι ρε Asus!!!

 

http://www.eprice.com.tw/mobile/talk/4543/4860873/1/rv/asus-padfone-infinity-64gb-launch/

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ αν βγει τον Απριλη του 2013 Ευρωπη και οχι κατα 2014 μερια θα ειναι μια εξαιρετικη προταση για καποιον που θελει να συνδυασει και ταμπλετα (και τωρα με τις 1080 αναλυσεις θα ειναι απολαυση και σκετο και με το ... κουφαρι του) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αλεξ αν βγει τον Απριλη του 2013 Ευρωπη και οχι κατα 2014 μερια θα ειναι μια εξαιρετικη προταση για καποιον που θελει να συνδυασει και ταμπλετα (και τωρα με τις 1080 αναλυσεις θα ειναι απολαυση και σκετο και με το ... κουφαρι του) :lol:

 

Ρε μπας και αυτη η πληροφορια ειναι πρωταπριλια πριν την επισημη ημερα του:lol:

Παντως περα απο την πλακα εφοσον κυκλοφορησει απο την επομενη εβδομαδα στην Ταιβαν αρα μετα κανα μηνα το βλεπω Ευρωπη.

Στο Padfone 2 το ανακοινωσε μεσα Οκτωβρη και απο τα μεσα Γεναρη κυκλοφορει στην Ευρωπη(Γερμανια,Ιταλια και προσφατος Αγγλια)

Στα 8ρια tablet τα εχει κανει σαν τα μουτρα της που ειναι πολλες κλοτσιες:ninja:

 

Τωρα βεβαια το κουφαρι αλα μουμια tablet παμε παρακατω δεν με ψυνει ιδιαιτερα.

Να εβαζε καμια usb/hdmi θυρα συν micro sd να πω ναι θα αξιζε περισσοτερο.:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε μπας και αυτη η πληροφορια ειναι πρωταπριλια πριν την επισημη ημερα του:lol:

Παντως περα απο την πλακα εφοσον κυκλοφορησει απο την επομενη εβδομαδα στην Ταιβαν αρα μετα κανα μηνα το βλεπω Ευρωπη.

Στο Padfone 2 το ανακοινωσε μεσα Οκτωβρη και απο τα μεσα Γεναρη κυκλοφορει στην Ευρωπη(Γερμανια,Ιταλια και προσφατος Αγγλια)

Στα 8ρια tablet τα εχει κανει σαν τα μουτρα της που ειναι πολλες κλοτσιες:ninja:

 

Τωρα βεβαια το κουφαρι αλα μουμια tablet παμε παρακατω δεν με ψυνει ιδιαιτερα.

Να εβαζε καμια usb/hdmi θυρα συν micro sd να πω ναι θα αξιζε περισσοτερο.:p

 

Σκετο το τηλ δε με συγκινει απο μονο του.

Θα προτιμουσα ενα one.

Αλλα το πακετο με το κουφαρι ειναι που το κανει μοναδικο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη αν κάποιο Ταμπλετ σε android με συγκινεί αυτή την εποχή είναι το καινούργιο z που σε λίγο θα υπάρχει προς πώληση...

Εξάλλου είπαμε ότι πια προτεραιότητα σε tablets Εγώ προσωπικά σε άκουσα και περιμένω το iconia w 700 i5 128gb.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σκετο το τηλ δε με συγκινει απο μονο του.

Θα προτιμουσα ενα one.

Αλλα το πακετο με το κουφαρι ειναι που το κανει μοναδικο :lol:

 

Μοναδικο το κανει και ειδικα τωρα που δεν εχω tablet το ψιλοσκεφτομαι,αλλα με κανα 120-130 ευρω το πολυ παραπανω,διοτι οι Haswell αργουν προς τα Χριστουγεννα μερια.

Η' βρε αχρηστη Asus βαλε το ιδιο project με WP8 και το ντυνεις το κουφαρι με κανα εξοπλισμο της προκοπης πχ (i5/128ssd/4gb ram)και βαζεις ενα αποσπομενο πληκτρολογιο και εχεις πιο ολοκληρωμενη λυση απο android κινητο/tablet.

Αυτη ειναι καινοτομια ρε Asus ξυπνα:D

Και Wacom digitazer για να μην ξεχνιομαστε

 

Βαγγέλη αν κάποιο Ταμπλετ σε android με συγκινεί αυτή την εποχή είναι το καινούργιο z που σε λίγο θα υπάρχει προς πώληση...

Εξάλλου είπαμε ότι πια προτεραιότητα σε tablets Εγώ προσωπικά σε άκουσα και περιμένω το iconia w 700 i5 128gb.

Δεν ειναι σε λιγο τελη Μαιου το Xperia Z tablet στην καλυτερη.

Αλλα με 150 ευρω παραπανω απο οτι θα στοιχιζει το Sony πιστευω οτι αξιζει περισσοτερο το Padfone που ειναι 2 σε ενα με τα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα του κυριως αν παθει κατι το κινητο μετα το κουφαρι(tablet) ειναι αχρηστο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη αν κάποιο Ταμπλετ σε android με συγκινεί αυτή την εποχή είναι το καινούργιο z που σε λίγο θα υπάρχει προς πώληση...

Εξάλλου είπαμε ότι πια προτεραιότητα σε tablets Εγώ προσωπικά σε άκουσα και περιμένω το iconia w 700 i5 128gb.

 

Νικο εννοειται πως δεν υπαρχει τιποτα που να προσεγγιζει την υλοποιηση των w8 tablets - το ιδιο εκανε και ο Χαρης και ειναι κατευχαριστημενος (οπως φυσικα κι εγω με το ativ pro).

@ Αλεξ

Αλεξ, αυτο που λες ειναι πολυ δυσκολο να υλοποιηθει, γιατι εδω παμε σε πληρες λειτουργικο...

Link to comment
Share on other sites

alex αυτό που περιγράφεις δεν έχει και λόγο ύπαρξης. Αν είναι να έχουν αλλά λειτουργικά και άλλους επεξεργαστές δεν υπάρχει λόγος να βγει σε μορφή padfone. Μιλάμε για δύο διαφορετικές συσκευές που δεν μπορούν να μοιραστούν κάτι.

 

Το "κακό" με τα padfone είναι πως σε βάζουν σε ένα τριπακι το οποίο δεν είναι εύκολο να αποχωριστείς αν το έχεις συνηθίσει. Όπως και να το κάνουμε αυτό το 2 σε 1 είναι μεγάλη ευκολία. Προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι για το Infinity αλλά θα ήθελα να κυκλοφορήσει όσο πιο γρήγορα γίνεται και στην Ευρώπη μήπως πετύχουμε κανά padfone 2 σε χαμηλή τιμή :-)

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

alex αυτό που περιγράφεις δεν έχει και λόγο ύπαρξης. Αν είναι να έχουν αλλά λειτουργικά και άλλους επεξεργαστές δεν υπάρχει λόγος να βγει σε μορφή padfone. Μιλάμε για δύο διαφορετικές συσκευές που δεν μπορούν να μοιραστούν κάτι.

 

Το "κακό" με τα padfone είναι πως σε βάζουν σε ένα τριπακι το οποίο δεν είναι εύκολο να αποχωριστείς αν το έχεις συνηθίσει. Όπως και να το κάνουμε αυτό το 2 σε 1 είναι μεγάλη ευκολία. Προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι για το Infinity αλλά θα ήθελα να κυκλοφορήσει όσο πιο γρήγορα γίνεται και στην Ευρώπη μήπως πετύχουμε κανά padfone 2 σε χαμηλή τιμή :-)

 

Κοιτα αυτα που ελεγα ειναι μεταξυ σοβαρο και αστειου ετσι:p

Ξερω οτι δεν γινεται στην πραξη,τουλαχιστον οχι μεσα στο 13.

Και εγω θα ψηνομουν αλλα απο την αλλη εχω μια ιδιαιτερη σχεση με την Asus μισους και αγαπης και δεν την πολυεμπιστευομαι εστω και αν την γουσταρω διοτι αρκετη ταλαιπωρια εφαγα μαζι της επι ενα τριμηνο και βαλε μαζι της σε αλλα 2 tablet με 8ρια μαζι της.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ASUS Padfone Infinity Benchmarks - Qualcomm Snapdragon 600

 

-Quadrant: 11897

-Antutu: 24543

-Geekbench: 2905

-NenaMark2: 59.5/ 50.1 fps

-GLBenchmark: 3538/3610/2047

 

http://www.mobilegeeks.com/asus-padfone-infinity-benchmarks-qualcomm-snapdragon-600/

 

http://www.mobilegeeks.com/wp-content/uploads/2013/04/Screenshot_2013-04-16-19-33-27.jpg

 

http://www.mobilegeeks.com/wp-content/uploads/2013/04/Screenshot_2013-04-16-19-34-05.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μοναδικο το κανει και ειδικα τωρα που δεν εχω tablet το ψιλοσκεφτομαι,αλλα με κανα 120-130 ευρω το πολυ παραπανω,διοτι οι Haswell αργουν προς τα Χριστουγεννα μερια.

Η' βρε αχρηστη Asus βαλε το ιδιο project με WP8 και το ντυνεις το κουφαρι με κανα εξοπλισμο της προκοπης πχ (i5/128ssd/4gb ram)και βαζεις ενα αποσπομενο πληκτρολογιο και εχεις πιο ολοκληρωμενη λυση απο android κινητο/tablet.

Αυτη ειναι καινοτομια ρε Asus ξυπνα:D

Και Wacom digitazer για να μην ξεχνιομαστε

Ο,τι να 'ναι.

Εκτός του ότι κανείς δεν ενδιαφέρεται για Windows, η Microsoft πρέπει πρώτα να δώσει την έγκρισή της για κάτι τέτοιο. Θυμίζω ότι για το απλούστατο, αν πει κάποιος κατασευαστής να βγάλει συσκευή με hard πληκτρολόγιο, δεν έχει καν δικαίωμα να κάνει το λειτουργικό να ανοίγει αυτόματα κάποια εφαρμογή με το που το αρχίζεις να πατάς κουμπιά. Και θέλεις και υβρίδιο.

Και κράζεις και την Asus (άχρηστη).

Είστε θεοί τα fanboys των Windows.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

lewton:Εισαι εκτος τοπου και χρονου βασικα :lol:( κανα μηνα πριν αυτα που εγραψα και μαλιστα μεταξυ σοβαρου και αστειου αυτα που ανεφερα και λογους που εξηγω)

Αλλα τι καθομαι και ασχολουμε μαζι σου:rolleyes:

Ακομα πιο κωμικο-τραγικοι ειστε τα google funboy θα ελεγα και αναφερεσε σε εμενα που εχουν περασει καμια ντουζινα android Κινητα τα τελευταια χρονια στην κατοχη μου;)-και παλι θα ξαναεχω σε λιγες ημερες:rolleyes:

Τρομαρα σου:wacko:

Ξέρουμε ποτέ θα έρθει στην Ελλάδα..;;;

Αγνωστο ποτε και αν θα ερθει στην Ελλαδα.

Ακομα δεν εχει κυκλοφορησει στην Ευρωπη βασικα παρα μονο στην Ταιβαν.

Στην ανακοινωση ειχε αναφερει η Asus Αγγλια πρωτη χωρα,αλλα ακομα σε αναμονη το ακριβες χρονικο διαστημα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα το έχω στα χέρια μου:D

 

Αναμένουμε εντυπώσεις από το θηριο;)

Εγω 2 φορές προσπάθησα να τα βρω με την Asus μια με το Vivo Tab Smart και μια με το Transformer Βοοκ,αλλα που θα παει με την Τρίτη προσπάθεια ελπίζω το φλερτ να αποκτήσει νόημα και στην πράξη.:p(εννοείται από δικά της καπριτσια χάλασε το deal ):D

Αλλα υπομονή τώρα προς το φθινόπωρο να βρω αυτό που ζητάω

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολλά χρόνια όσοι με ξέρουν εδώ μέσα,έχω πάντα στην κατοχή μου από τους πρώτους την elite των κινητών.

Όμως μετά την πρώτη αγορά του padfone 1 που έκανα δεν έχω ξανασχοληθεί με άλλη εταιρεία και με άλλου είδος κινητό.Συνέχισα στο padfone 2 και τώρα στο infinity.

Για όποιον έχει πλέον padfone πιστεύω πως είναι μονόδρομος...δεν υπάρχει επιστροφή σε άλλου είδους και τύπο κινητού.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Padfone Infinιty

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...