Jump to content

πρόβλημα με σύνδεση ιντερνετ ασύρματη


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Εχω μια σύνδεση conne-x 2mbs. Εχω το ασύρματο μοντεμ/ρουτερ Huawei HG530 και το συνδέω ασύρματα με το pc με το usb stick Netgear WNA3100 Wireless USB Adapter N (300Mbps).

Δουλευε εδω και καιρό πολύ καλά. Ξαφνικα σήμερα το pc έβγαλε μαύρη οθόνη και εκανα χειροκίνητα ρεσταρτ.

Μετα δεν ειχε ιντερνετ. Εκανα επαννεκινηση και το μοντεμ/ρουτερ και ξανα το pc πολλες φορές αλλα τίποτα. Ξαναεγκατεστησα 2 φορες το netgear usb αλλα πάλι τίποτα. Απενεργοποιησα και το AVG security αλλα παλι τίποτα.

Εκανα ψαξιμο για ιους, εκανα διορθωση σφαλματων του δισκου μεσα απο τα windows αλλα κανενα αποτελεσμα. Να σας πω εδω οτι κατω δεξια στο system tray μου γραφει οτι εχει γίνει σύνδεση και οτι η ισχυς σηματος ειναι εξαιρετικη. Σαν να μην υπαρχει κανενα πρόβλημα. Αλλα ουτε σε σελιδες μπαινει (με 3 browsers δοκιμασα, ούτε σε τορρεντ κατεβάζει).

Μίλησα και με 13888 του ΟΤΕ μου ειπαν να δοκιμασω αντι για αυτοματη αποδοση IP, DNS καποιες συγκεκριμένες διευθύνσεις αλλα δεν λύθηκε το προβλημα.

Το λαπτοπ που εχω συνδεεται ασύρματα κανονικα, και το pc συνδεεται ενσυρματα και με το ρουτερ μεσω ethernet και μεσω usb modem που εχω.

Καταλήγω η οτι καποιο θεμα υπαρχει με τα windows και προκαλει το προβλημα ή εχει χαλάσει το usb Netgear παρόλο που φαινεται οκ να δουλευει.

Παει το μυαλο σας πουθενα, τι μπορεί να φταιει, να προσπαθησω τιποτα αλλο? Τελευταια λυση ειναι φορματ αλλα θελω να το αποφύγω πάση θυσία.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δοκίμασες να κάνεις uninstall τους drivers και το πρόγραμμα? Δοκίμασες να συνδεθείς με το βοήθημα των windows και όχι της netgear?

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...