Jump to content

[Note series] Περί εφαρμογών γενικά


sleon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να φαίνεται ότι είναι κλειστό σε νομίζω ότι γίνεται. Χτυπάει μια φορά (έτσι φαίνεται σε αυτόν που σε καλεί) και μετά είναι απασχολημένο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 213
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την περιμεναμε απο την πρωτη μερα που παρουσιαστηκε για το note 8. Ισως η καλυτερη PIM εφαρμογη που χρησιμοποιουσα ανελλιπως στα iphone/ipad ειναι πλεον διαθεσιμη απο χρηστη του XDA.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2211504

Καλη σας ορεξη... :lol:

 

ΥΓ Ο developer δεν εχει προθεση στην παρουσα φαση να κυκλοφορησει εμπορικα την εφαρμογη για android, καθως η σαμμυ εχει τα δικαιωματα για ενα χρονο για την εφαρμογη.

Επισης, απο οτι βλεπω, ουτε η σαμμυ εχει προθεση να την κυκλοφορησει στο Samsung apps...

ΥΓ 2 Το μειον σε σχεση με την εφαρμογη για ios η απουσια συγχρονισμου με google calendar/evernote...

 

Παντως και παλι αφησαν εκτος ένα πολύ σημαντικο χαρακτηριστικο. Το cloud syncing και ο συγχρονισμος με εφαρμογες όπως το evernote (το βασικο μου εργαλειο παραγωγικότητας, πλεον, σε ολες μου τις συσκευες).

Αναφορικα με το νοτελι, ναι, ετσι είναι όπως τα λες. Όλα σκουπίδια μου φαινονται συγκριτικα χωρις το s-pen, που κανει τη διαφορα...

 

Καινούριο update για όσους χρησιμοποιούν την εφαρμογή Awesome Note.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2394164

Βαγγέλη επιτέλους έβαλαν συγχρονισμό με Evernote και Google Drive ;-)

Link to comment
Share on other sites

Όντως ωραία εφαρμογή αλλά μάλλον είναι καλύτερη σε μεγαλύτερη οθόνη...

 

Όπως θα δεις και από το μήνυμα, το οποίο έκανα παράθεση παραπάνω (του v@gelis), η εφαρμογή αυτή βγήκε αρχικά στο Note 8.0. Οπότε ναι, έχει σχεδιαστεί για μεγαλύτερη οθόνη. Ωστόσο εγώ την χρησιμοποιώ στο Note 2 από την πρώτη μέρα απροβλημάτιστα και μπορώ να πω ότι μου έχει γίνει απαραίτητη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται μεγάλη οθόνη. Χρειάζεται υψηλότερη ανάλυση, δηλ λιγότερα dpi. βαλτε το note 2 από 320 σε 240 dpi και θα έχετε την ίδια πληροφορία με την οθόνη των 8" στην οθόνη του note 2 !
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται μεγάλη οθόνη. Χρειάζεται υψηλότερη ανάλυση, δηλ λιγότερα dpi. βαλτε το note 2 από 320 σε 240 dpi και θα έχετε την ίδια πληροφορία με την οθόνη των 8" στην οθόνη του note 2 !

 

Σωστό και αυτό :-)

Προϋποθέτει όμως να έχεις δικαιώματα administrator...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μια μικρή βοήθεια...

Στην εφαρμογή χάρτες της Google και ενώ την έχω ενημέρωσει δε μπορώ να βρω την επιλογή για πλοήγηση (φωνιτική).

Tablet 10.1 3G

Κάνω κάτι λάθος;

Edited by COCOMAT
Link to comment
Share on other sites

Όσοι δουλεύετε τον exdialer μπορείτε να μου πείτε αν αντιστοιχίζονται οι φωτος απο το FB με τις επαφές;

Πέρα από 2-3 οι υπόλοιπες επαφές δεν "δείχνουν".

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε να μου προτεινετε καποια καλη εφαρμογη φακου?Να μη τρεχει συνεχεια στο παρασκηνιο και τρωει μπαταρια με ενδιαφερει η εστω να τρεχει στο παρασκηνιο και να τρωει οσο το δυνατον λιγοτερο μπαταρια.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε να μου προτεινετε καποια καλη εφαρμογη φακου?Να μη τρεχει συνεχεια στο παρασκηνιο και τρωει μπαταρια με ενδιαφερει η εστω να τρεχει στο παρασκηνιο και να τρωει οσο το δυνατον λιγοτερο μπαταρια.

 

Αφού έχουμε φακό στο Νοτε, φίλε μου.

Βοηθητικό φως λέγεται και είναι widget.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για το camscanner pro που κοστίζει 5 ευρώ, αν κάνεις registration το παίρνεις δωρεάν τώρα. Γιορτάζουν τους 6xxxx κάτι χρήστες και το δίνουν τσάμπα. Εγώ το βούτηξα.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για το camscanner pro που κοστίζει 5 ευρώ, αν κάνεις registration το παίρνεις δωρεάν τώρα. Γιορτάζουν τους 6xxxx κάτι χρήστες και το δίνουν τσάμπα. Εγώ το βούτηξα.

 

Που? Στο site τους?

Link to comment
Share on other sites

Που? Στο site τους?

Μπες στο site τους και κάνε εγγραφή. Θα σου στείλουν ενα email με link ενεργοποίησης. Στο τέλος κατεβάζεις την free εφαρμογή, πας στις ρυθμίσεις και εισάγεις το email και το password.

https://www.camscanner.net/

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο site τους και κάνε εγγραφή. Θα σου στείλουν ενα email με link ενεργοποίησης. Στο τέλος κατεβάζεις την free εφαρμογή, πας στις ρυθμίσεις και εισάγεις το email και το password.

https://www.camscanner.net/

 

Την τσίμπησα, σε ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Την τσίμπησα, σε ευχαριστώ :)

Έκανα την εγγραφή με basic account, έδωσα τα στοιχεία στην εφαρμογή κάνοντας sign in αλλά δεν βλέπω καμία αλλαγή. Δεν θα έπρεπε να φύγουνε οι διαφημίσεις?

Edit: Ξαναπήγα στη σελίδα, έκανα πάλι sign in και ήρθε το mail για την pro version. Με ένα sign out / sign in και στην εφαρμογή λύθηκε.

Λέει ότι είναι lifetime. Αν κάποιος την βγάλει και την ξαναβάλει θα ισχύουν θέλω να πιστεύω.

 

Edit 2: Εννοείται πως κι εγώ ευχαριστώ πολύ το παιδί που ενημέρωσε γιατί ούτε που θα το έπαιρνα είδηση..! :)

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα περιμένω και γω το email. Ευχαριστώ πάντως!

Ξαναμπες στην σελίδα τους, κι εκεί που έχει την προσφορά πάτησε και ξανάκανε sign in. Λογικά θα σου έρθει το mail. Όταν έρθει μετά κάνε sign out από την εφαρμογή και ξανάκανε sign in.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

... Edit 2: Εννοείται πως κι εγώ ευχαριστώ πολύ το παιδί που ενημέρωσε γιατί ούτε που θα το έπαιρνα είδηση..! :)

 

Να 'σαι καλά.

Κατά τύχη το είδα. Το χρησιμοποιώ και σκανάρω τους λογαριασμούς στο σπίτι για να μην κρατάω χαρτούρα. Μόλις το άνοιξα είδα τη διαφήμιση.

 

Καλορίζικο. :D

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την εγγραφή με basic account, έδωσα τα στοιχεία στην εφαρμογή κάνοντας sign in αλλά δεν βλέπω καμία αλλαγή. Δεν θα έπρεπε να φύγουνε οι διαφημίσεις?

Edit: Ξαναπήγα στη σελίδα, έκανα πάλι sign in και ήρθε το mail για την pro version. Με ένα sign out / sign in και στην εφαρμογή λύθηκε.

Λέει ότι είναι lifetime. Αν κάποιος την βγάλει και την ξαναβάλει θα ισχύουν θέλω να πιστεύω.

 

Edit 2: Εννοείται πως κι εγώ ευχαριστώ πολύ το παιδί που ενημέρωσε γιατί ούτε που θα το έπαιρνα είδηση..! :)

 

Ελένη το email που έβαλες κατά την εγγραφή είναι το ίδιο με αυτό που χρησιμοποιήσεις στο Google play ή έβαλες διαφορετικό?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε με όποιο email θέλετε.

Χθες προσπαθούσα αρκετή ώρα και είχα κάνει επαναποστολή του email ενεργοποίησης πολλές φορές χωρίς να έχει έρθει ούτε μία φορά. Μετά από αρκετή ώρα το άφησα και όταν μπήκα στο email μου το πρωί είχαν έρθει άπειρα emails ενεργοποίησης.

Προφανώς έχουν μπει αρκετοί να κάνουν Sign Up και το σύστημα αργεί. Δώστε του λίγο χρόνο και ελέγξτε τα emails σας μετά από μερικές ώρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε με όποιο email θέλετε.

Χθες προσπαθούσα αρκετή ώρα και είχα κάνει επαναποστολή του email ενεργοποίησης πολλές φορές χωρίς να έχει έρθει ούτε μία φορά. Μετά από αρκετή ώρα το άφησα και όταν μπήκα στο email μου το πρωί είχαν έρθει άπειρα emails ενεργοποίησης.

Προφανώς έχουν μπει αρκετοί να κάνουν Sign Up και το σύστημα αργεί. Δώστε του λίγο χρόνο και ελέγξτε τα emails σας μετά από μερικές ώρες.

 

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία.

 

Άλλη μία ερώτηση:

Αφού κάνουμε το registration και μας έρθει στο mail το activation link, πρέπει να ακολουθήσουμε τα 3 steps που λέει (1. Tell friends 2. Follow on Facebook 3. Install the free version) ή μπορούμε κατευθείαν να κάνουμε την εγκατάσταση του app και τέλος?

 

Edit: Ρε παιδιά συγγνώμη, όταν κάνατε sign in μέσα από το app, Δηλαδή settings - > sign in, σας ζήτησε να σας κάνει sync των documents με τον account σας? Και αν εγώ δεν θέλω να κάνω sync τα documents τότε δεν μπορώ να πάρω την pro version? Δεν το καταλαβαίνω! Sorry αλλά για κάποιο λόγο με έχει μπερδέψει το όλο πράγμα... πολύ πιθανόν να "πνίγομαι" και σε μια κουταλιά νερό :)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε με όποιο email θέλετε.

Χθες προσπαθούσα αρκετή ώρα και είχα κάνει επαναποστολή του email ενεργοποίησης πολλές φορές χωρίς να έχει έρθει ούτε μία φορά. Μετά από αρκετή ώρα το άφησα και όταν μπήκα στο email μου το πρωί είχαν έρθει άπειρα emails ενεργοποίησης.

Προφανώς έχουν μπει αρκετοί να κάνουν Sign Up και το σύστημα αργεί. Δώστε του λίγο χρόνο και ελέγξτε τα emails σας μετά από μερικές ώρες.

 

Νικο, εδω και κατι μέρες πρεπει να εχει θεμα το play store και οι ενεργοποιησεις μεσω του gmail μας.Δυο εφαρμογες ειχε αγορασει ο μικρος μου και εκανα αμαν με τα e-mails και τους κωδικους που ερχονταν με αυτα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία.

 

Άλλη μία ερώτηση:

Αφού κάνουμε το registration και μας έρθει στο mail το activation link, πρέπει να ακολουθήσουμε τα 3 steps που λέει (1. Tell friends 2. Follow on Facebook 3. Install the free version) ή μπορούμε κατευθείαν να κάνουμε την εγκατάσταση του app και τέλος?

 

Edit: Ρε παιδιά συγγνώμη, όταν κάνατε sign in μέσα από το app, Δηλαδή settings - > sign in, σας ζήτησε να σας κάνει sync των documents με τον account σας? Και αν εγώ δεν θέλω να κάνω sync τα documents τότε δεν μπορώ να πάρω την pro version? Δεν το καταλαβαίνω! Sorry αλλά για κάποιο λόγο με έχει μπερδέψει το όλο πράγμα... πολύ πιθανόν να "πνίγομαι" και σε μια κουταλιά νερό :)

 

Νομίζω πως αν κάνεις μόνο Sign In από την εφαρμογή είσαι εντάξει.

Ναι, νομίζω πως πρέπει να έχει ενεργοποιημένο το Sync για να έχεις το Pro. Πάντως και Sign Out να κάνεις η εφαρμογή παραμένει Full και δουλεύει κανονικά οπότε δεν έχω κανένα παράπονο!:)

 

Νικο, εδω και κατι μέρες πρεπει να εχει θεμα το play store και οι ενεργοποιησεις μεσω του gmail μας.Δυο εφαρμογες ειχε αγορασει ο μικρος μου και εκανα αμαν με τα e-mails και τους κωδικους που ερχονταν με αυτα

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Βέβαια εδώ και μέρες η μόνη εφαρμογή που κατέβασα είναι αυτή οπότε δεν μπορώ να ξέρω κάτι παραπάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Περί εφαρμογών γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...