Jump to content

Honor 2


fitifititis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

 

Πρόσφατα αγόρασα και εγώ το Honor 2 και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ.Το δικό μου είχε την έκδοση B115.Θα ήθελα να ρωτήσω πως βάζουμε κάποια ρομ;Χρειάζεται να κάνουμε root πρώτα;Δοκίμασα να βάλω από την 17η σελίδα(haki) την Emotion UI 1.5 on Android 4.1.2. Στο zip είχε 2 φακέλους.Έβαλα τον φάκελο dload στην εξωτερική sd και μπήκα από το μενού και πάτησα να κάνω την αναβάθμιση.Το κινητό έκανε επανεκκίνηση, μπήκε στο περιβάλλον με τα μπλε γραμματάκια :p και μετα έγραψε fail.Δοκίμασα μερικές ακόμα φορές αλλα τπτ.Έτσι παραμένω στην 4.0.4

 

Έχει κανένας κανένα tip να μου δώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα έκανα μαντάρα.

Πριν λίγο καιρό πήρα από έξω το τηλεφωνάκι. Συγκεκριμένα από etotalk.com

Αυτοί το ροοταρανε και περάσανε Ελληνικά και Google Play.

Είχα χθες την τρομερή ιδέα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Εννοείται πως όλα γύρισαν στα Κινέζικα και με τα χίλια ζόρια κατάφερα να το κάνω στα Αγγλικά.

Προσπαθώ όλη νύχτα σήμερα να περάσω μια ρομ (χωρίς να ξέρω πολλά πολλά για αυτό τον τρόπο) αλλά τζίφος.

Δοκίμασα αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2039998

και αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=37682982#post37682982

αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Υπάρχει κανείς που να μπορεί και να θέλει να βοηθήσει ή να το βάψω μπλε και να το πετάξω στην θάλασσα

 

Ευχαριστώ πολύ εκ το προτέρω

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα μαντάρα.

Πριν λίγο καιρό πήρα από έξω το τηλεφωνάκι. Συγκεκριμένα από etotalk.com

Αυτοί το ροοταρανε και περάσανε Ελληνικά και Google Play.

Είχα χθες την τρομερή ιδέα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Εννοείται πως όλα γύρισαν στα Κινέζικα και με τα χίλια ζόρια κατάφερα να το κάνω στα Αγγλικά.

Προσπαθώ όλη νύχτα σήμερα να περάσω μια ρομ (χωρίς να ξέρω πολλά πολλά για αυτό τον τρόπο) αλλά τζίφος.

Δοκίμασα αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2039998

και αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=37682982#post37682982

αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Υπάρχει κανείς που να μπορεί και να θέλει να βοηθήσει ή να το βάψω μπλε και να το πετάξω στην θάλασσα

 

Ευχαριστώ πολύ εκ το προτέρω

 

Έχεις κάνει chinese recovery ώστε να βάλεις custom rom? Δηλ όταν μπαίνεις στο μενού πατώντας το volume+ και το power ταυτόχρονα, το μενού αυτό είναι κινέζικο ή αγγλικό? Πρόσεξε δεν εννοω μενου του τηλεφώνου αλλά το boot μενου

Link to comment
Share on other sites

Παιδες λυστε μου μια απορια οταν παιρνεις τηλεφωνο με το που βαλεις το κινητο στο αυτι πρεπει να σβηνει η οθονη;
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Nαι για να μην πατηθουν καταλαθος πληκτρα καθως ακουμπα το αυτι στο κινητο.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ακουστικά

Σε καποιο παλιοτερο ποστ, καποιος ανεφερε για ακουστικα απο Κινα με τιμη κοντα στα 30$.

Βρήκα αυτα: http://www.aliexpress.com/item/For-huawei-earphones-for-HUAWEI-u9508-earphones-mate-d2-p2-d1-p1-p6-original-earphones/1217020726.html

Τιμή 18,24$ με free shipping, και σε mail που τον ρωτησα λεπτομερειες μου ειπε οτι ειναι 100% original Huawei.

Οποιος ενδιαφερεται... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, προσφατα ο κολητοσ μου αγορασε το εν λογω κινητο. Το μονο προβλημα που υπαρχει ειναι οτι δ βλεπει την εξωτερικη sd για ν μεταφερει τισ εφαρμογες. Λεει οτι η μεταφορα στην sd δ υποστηριζεται. Σαν καρτα την βλεπει μια χαρα η ςυςκευη. Μπορειτε να με βοηθησετε? Λυνεται αυτο η ειναι bug της συσκεης?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι καλό ποιοτικώς, χωρίς τριξιματα. Η οθόνη ειναι εντυπωσιακή με εξαιρετική απόκριση. Τις επόμενες ημέρες θα τεστάρω την μπαταρία του και θα ενημερώσω για το πόσο κρατάει.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη μ ενδιαφερει η συσκευη....πως παει απο διαχειριση μνημης στις διαφορες ρομ; δεδομενου οτι η διαθεσιμη μνημη ειναι γυρω στα 700 MB . υπαρχουν περιπτωσεις σε multitasking οπου υπαρχει προβλημα; φυσικα ρωταω για την ελληνικη εκδοση με 1GB. Οσες περισσοτερες αποψεις τοσο καλυτερα. Το ui της huawei τι λεει επιβαρυνει τη ραμ ακομα περισσότερο; ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις.
Link to comment
Share on other sites

Αμα ενδιαφερεται κανεις εγω παιζει να δωσω το δικο μου 2gb. Σαν αν το βαρεθηκα
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλα θα ηταν τα 2 GB αλλα δε θα εδινα πανω απο 150 ευρω για μια συσκευη που δεν εχει εγγυηση ελληνικη ή εστω ευρωπαικη!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Galaxy tab 7. Δυσχρηστο λογω ογκου σαν τηλεφωνο. Αλλα μεγαλο και βολικο για δουλεια,ταινιες κλπ. Τι θα μου προτεινατε? Να παρω το Honor 2 ή να βαλω αλλα 100 ευρω και να παρω το galaxy 3 των 8 ιντσων?

Με βοηθαει το μεγαλο μεγεθος αλλα χρειαζλομαι κατι γρηγορο.

Link to comment
Share on other sites

έβαλα και γω μετά από καιρό την b509 είχα μέχρι τώρα την b550. Έβαλα και το ventor. Λέτε αν φλασάρω με αυτό B509 Framework Fixed (working network location) να διορθωθεί το θεματάκι? http://huaweiascendg615.wordpress.com/2013/07/28/rom-b509v2-by-batty86/
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το δωσω και να ξαναοατω iphone 4 που εθχα πριν απο αυτο αλλα φοβαμαι μην το μετανιωσω...
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

στο sk-routz εχει οτι τα mediamark-t πουλανε το honor 2,με τα 2gb RAM.Γνωριζει κανεις αν αληθευει αυτο,η απλα εχει καποιο λαθος το site τους?γτ αν ισχυει παω να το αγορασω κατευθειαν.ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση σας.
Jimmy the Weed - Long Live Rock'N'Roll
Link to comment
Share on other sites

αχα,οκ,ευχαριστω πολυ για απαντηση.εχω καταληξει σε honor 2 και το SIII.το LG4Χ που χει κ αυτο ιδια τιμη το εχει φιλος,το εχω παιξει αρκετα κ σε ορισμενα πραγματα δε με εχει ικανοποιησει.αρα μεταξυ των 2 ειμαι.θα το κοιταξω λιγο παραπανω κ θα δω τι θα αγορασω τελικα.σαν οθονη που τα εχω δει,μαρεσει πιο πολυ του s3,αλλα απο ηχειο ειναι καλυτερο του huawei.το μονο που δε μπορω να τεσταρω ειναι η ληψη φωτο σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου.η υπαρξη διπλου led,με ωθει προς το honor 2 παντως.
Jimmy the Weed - Long Live Rock'N'Roll
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...