Jump to content

Honor 2


fitifititis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυτό συμβαίνει επειδή δε φλασάρισες το δεύτερο αρχείο Update.app που βρίσκεται στο φάκελο vendor.

 

Δεν καταλαβαίνω πως μπορείτε να έχετε προβλήματα με την σχεδόν άψογη Β509. Δεν είναι πολύ συχνό το φαινόμενο μιάς ROM τόσο απαλής και με μόνο ένα αναγνωρίσιμο bug, αυτό της μη λειτουργίας της "Τοποθεσίας μέσω WiFi" χωρίς την ταυτόχρονη ενεργοποίηση του GPS. Το δικό μου έχει ελεύθερη RAM γύρω στα 200ΜΒ και ρολάρει σαν...Νοkia 920!

 

Το φλάσαρα και το vendor αλλά...το άλλο που μου συμβαίνει με τις official είναι με το που ανοίγω μια εφαρμογή, να εμφανίζεται στιγμιαία ένα κόκκινο πλαίσιο κατά το ξεκίνημα της εφαρμογής (πχ ρολόι). Φλασάρισα κι εγώ και έβαλα xiui 1.2 stable. Από αισθητική είναι πιο κοντά στα γούστα μου, τώρα για τα άλλα θα δούμε σε λίγες μέρες!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το φλάσαρα και το vendor αλλά...το άλλο που μου συμβαίνει με τις official είναι με το που ανοίγω μια εφαρμογή, να εμφανίζεται στιγμιαία ένα κόκκινο πλαίσιο κατά το ξεκίνημα της εφαρμογής (πχ ρολόι). Φλασάρισα κι εγώ και έβαλα xiui 1.2 stable. Από αισθητική είναι πιο κοντά στα γούστα μου, τώρα για τα άλλα θα δούμε σε λίγες μέρες!

 

Πρεπει πριν το φλασαρισμα να κανεις wipe data , cache

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Το φλάσαρα και το vendor αλλά...το άλλο που μου συμβαίνει με τις official είναι με το που ανοίγω μια εφαρμογή, να εμφανίζεται στιγμιαία ένα κόκκινο πλαίσιο κατά το ξεκίνημα της εφαρμογής (πχ ρολόι). Φλασάρισα κι εγώ και έβαλα xiui 1.2 stable. Από αισθητική είναι πιο κοντά στα γούστα μου, τώρα για τα άλλα θα δούμε σε λίγες μέρες!

Γιά το κοκκινο πλαίσιο δες μήπως έχεις κάτι ενεργοποιημένω στο Ρυθμίσεις-Επιλογές για προγραμματ.-Περιβάλλον εργασίας χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Το temple run 2 σας παιζει καλα; εμενα δειχνει να εχει προβλημα με τα γραφικα. Εχω την b550 και απο μπαταρια δεν πρρπει να ειναι και η καλυτερη ε;
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την official 509 και όλα καλά μέχρι που για άγνωστο λόγο εξαφανίστηκαν οι "μόνιμες" συντομεύσεις στην αρχική οθόνη (κλήσεις, μηνύματα, ίντερνετ)....το πρόβλημα έιναι ότι κάποια widget που προσπαθώ να επαναφέρω, δε μου τα βγάζει με το εικονίδιο τους αλλά όταν πχ πατάω τις "κλήσεις" για να τις εμφανίσει στην αρχική σελίδα , αυτό με οδηγεί στις επαφές μου κατ' ευθείαν αντι να δημιουργήσει απλά μια συντόμευση!κουφό?

 

Ακριβως το ιδιο επαθα κι εγω, οποτε ξαναφλασαρισα απο την αρχη και ειναι ολα καλα 4 μερες τωρα. Η διαχειρηση μνημης βελτιωθηκε σε σχεση με την 505 που ειχα πριν, αλλα η καταναλωση μπαταριας χειροτερεψε!!

Link to comment
Share on other sites

Και αναμεσα σε b509 kai b544? Εγω εχω αυτο με τα 2gb ram

b509....βεβαιως βεβαιως

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Σπερα.

Κατα μια που "στραβωσε" η αγορα του, και ειναι προς "εξαφανιση", εχει καποιο αλλο αντιστοιχο να κοιταξω?

Βλεφαριαζω και το Huawei P6, αλλα και τα +100$ περιπου, ειναι, μπολικα!

Αλλωστε το P6 ειναι ολοκαινουριο, και σε λιγο καιρο θα κατηφοριζει η τιμη του.

Συνηθως δεν τρεχω πρωτος-πρωτος να αγορασω κατι που μολις βγηκε... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ενω εχω φωτογραφιες και βιντεο στην sd μου δειχνει οτι πιανουν 566mb στην εσωτερικη μνημη;
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την <U9508_V100R001C00B509> η TF card χρειαζεται πρωτα φορμαρισμα στο pc με καποιο card reader?

Σε τι "φορμά" γινετα το format? ή πρεπει πρωτα να γινει το format μεσα στο κινητο, και μετα τη βαζουμε στο card reader/Pc?

 

Στο how to λεει:

1.Format the microSD card (optional)

2.Create the main directory of the SD card, a folder named "Dload" directory and copy the contents of the Orders "dload" (Update.app) of their Computer into the micro SD card.

3.Insert the microSD card into the device and turn it on.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα που εχω την b550 για να βαλω την b509 απλα πεταω το ζιπ.μεσα στην sd και κανω update κτλ; γινεται ρουτ η 509? Ελληνικα και play store εχει ετσι;
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα που εχω την b550 για να βαλω την b509 απλα πεταω το ζιπ.μεσα στην sd και κανω update κτλ; γινεται ρουτ η 509? Ελληνικα και play store εχει ετσι;

Φυσικα εχει ελληνικα και πλει στορ και γινεται ρουτ με το μοτοτσοπερ. Βαζεις τον φακελο dload οχι το ζιπ

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Σε καποιο ποστ παλιοτερα εδω "τριγυρω" διαβασα <<... ποτε θα βγαλει καμιά σοβαρή ρομ αυτη η Huawei....>>

Να υποθεσω οτι ολα τα καλα θα βγουν, οταν σταματησει οριστικα η παραγωγη του τηλεφωνου!

Οταν θελει να πουλησει νεα δυνατα τηλεφωνα οπως το Ρ6, σιγα μη βγαλει ρομ δυναμίτη για τα αλλα που ειναι ηδη στη κυκλοφορια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά, έχω εγκατεστημένη την B509V2.2 BY BATTY86 και δεν μπορώ να μπω στο δίκτυο με την κινητή τηλεφωνία (wind) , παραμόνο με WiFi. Έχει κάποιος κάποιο παρόμοιο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω εγκατεστημένη την B509V2.2 BY BATTY86 και δεν μπορώ να μπω στο δίκτυο με την κινητή τηλεφωνία (wind) , παραμόνο με WiFi. Έχει κάποιος κάποιο παρόμοιο θέμα?

 

Εγω οχι! μια χαρα ολα!

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Hi

γκρρρ, το πηρα! Εχει αγγλοκινεζικα και με χαλαει.

Ξεκιναω να βαλω αλλη ρομ!

Διαβαζω προσεκτικα τις οδηγιες (Γερμανικα), καθως και το ποστ #38 εδω μεσα!

"Πάτε στις ρυθμίσεις-->Σχετικά με το τηλέφωνο -->Ενημερώσεις συστήματος -->......"

Δεν εχει σε μενα βρε παιδια την επιλογη "Ενημερώσεις συστήματος".......!!!

γκρρρρ.....

 

Edit: εγινε η δουλεια! Ηθελε πρωτα recovery.... :shifty:

Edited by savvas_rodos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...