Jump to content

Honor 2


fitifititis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν γνωρίζει κάποιος ας βάλει link από αξιόπιστο site για το λευκό γιατί το βρίσκω παντού σε μαύρο μόνο. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mε την 4.1.2 μου δίνει δυνατότητα μετακίνησης αρκετών εφαρμογών στην κάρτα μνήμης οπότε υποθέτω ότι θα το επιτρέπει και για τα παιχνίδια. Ούτως ή άλλως, τα παιχνίδια εγκαθιστούν στην κύρια μνήμη το βασικό τους κομμάτι και το επιπρόσθετο (μεγάλο) τμήμα τους εγκαθίσταται στην κάρτα μνήμης. Επιπλέον, τα Huawei έχουν υπομενού "Προεπιλεγμένη θέση αποθηκευτικού χώρου" όπου επιλέγεις ανάμεσα απο εσωτερική και εξωτερική μνήμη και συνεπώς το ερώτημα σου απαντάται ολοκληρωτικά!

Αυτη την επιλογη σου την δινει κατα την εγκατασταση μιας εφαρμογης;;

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου, επειδή το ήθελα οπωσδήποτε σε λευκό, το πήρα κανονικά από κατάστημα Wind. Oύτως ή άλλως, την ίδια τιμή έχει και στα διαδικτυακά καταστήματα.

 

Δεν είναι μόνο αυτό. Αν λέμε αν, χρειαστείς το οτιδήποτε η εγγύηση σε καλύπτει ολοκληρωτικά ενώ θα εξυπηρετηθείς και πιο άμεσα, εφόσον θα υπάρχουν τα σχετικά ανταλλακτικά ;) Ά, και καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό θα είχες δίκιο αν τα Huawei παρουσίαζαν βλάβες...αλλά...δεν παρουσιάζουν!!! :lol:

 

Ευχαριστώ! Μπήκε και σε μιά καλή gel θήκη από το Aliexpress, μπήκε και με τη μαεστρία μου μιά ποιοτική ζελατίνα και φυσάει!:p Eπίσης απεγκατέστησα τον Nova και με τον δικό του, της Emui, είναι απαλό σαν Lurpak :grin: και έχω ένα interface που ξεφεύγει από την πεπατημένη των Android, έστω και αν θυμίζει κάπως αυτό των..."εξ' από 'δώ" :devil: ! ;)

 

Σωστός! :lol: Πλάκα, πλάκα όσοι γνωστοί και φίλοι έχουν Huawei δεν έχουν αντιμετωπίσει μέχρι τώρα το παραμικρό πρόβλημα. Και μετά λένε Κινέζικα...

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι πρεπει να γινει διαχωρισμος της "κινεζιας" απο το κινεζικο.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω εάν συμφέρει η αγορά του και επειδή δεν θα ασχοληθώ με root και με custom roms θα το αφήσω ως έχει εάν με την ics είναι απροβληματιστο;
Link to comment
Share on other sites

Mπορει να μου πει καποιος γιατι εχω 1.5 ghz cu ;;; στην αρχη οταν το πηρα ηταν 1.4 !
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με τη Wind ρε παιδιά; Στην αρχή είχε τη συσκευή προς πώληση αλλά δεν την είχε για επίδειξη. Τώρα που έχω γλυκαθεί να το πάρω (ας όψεται η επιδότηση, αλλιώς θα έπαιρνα το αλλοδαπό με 2άρα ram) το έχει για επίδειξη, αλλά όχι για πώληση. Αναμένεται σύντομα λένε... Πόσο σύντομα δεν ξέρουν να μου απαντήσουν. Ελπίζω να μην είναι κανένα 2μηνο. Έχει κανείς καμιά πληροφορία για το θέμα; :wacko:
Link to comment
Share on other sites

To δικό μου, με την καινούργια ευρωπαϊκή Β509, παραμένει στα 1400 κυβικά. Εσένα έτσι όπως ανεβαίνει ο κυβισμός του πρόσεξε γιατί θα σε

ξε%&*$@%^# με τα τεκμήρια! :lol:

 

Χαχα! παω να περασω και γω την ευρωπαικη αλλα κατεβαινει με ρυθμο χελωνας...

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αμέσως μετά το πρώτο φλασάρισμα γιατί ξανακάνει φορμάτ.

Και κατι ακομα...για να τα εχω ολα στην θεση τους εικονιδια κτλ στο τιτανιουμ τι επιλεγω;;

Βασικα τις ρυθμισεις συστηματος τις κανουμε μπακαπ;;

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ρουτάρισα. Το φλασάρισα μόλις το πήρα. Μπακάπ έκανα στο προηγούμενο κινητό με το ενσωματωμένο app της Huawei και ήταν πολύ αποτελεσματικό. Επανέφερε τα ΠΑΝΤΑ πλην των πληρωμένων εφαρμογών,

οκ παω να το φλασαρω! και επανερχομαι!

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ρουτάρισα. Το φλασάρισα μόλις το πήρα. Μπακάπ έκανα στο προηγούμενο κινητό με το ενσωματωμένο app της Huawei και ήταν πολύ αποτελεσματικό. Επανέφερε τα ΠΑΝΤΑ πλην των πληρωμένων εφαρμογών,

φλασαρω με την αγγλικη recovery (2GB version)

λινκ της ROM?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

φλασαρω με την αγγλικη recovery (2GB version)

λινκ της ROM?

 

http://huaweidevices.de/getAttachment.php?file=U9508_V100R001C00B509.zip&force=true

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Μηπως κατα λαθος υπαρχει κανενα How-to στα Αγγλικα?

Το zip αρχειο περιεχει και οδηγιες (στο pdf) αλλα ειναι στα Γερμανικα.

Εκανα μεταφραση μεσω Google, αλλα δεν με ικανοποιησε το αποτελεσμα!

(εκει στο xda γινεται πανικος με τις 400+ σελιδες του Honor)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως κατα λαθος υπαρχει κανενα How-to στα Αγγλικα?

Το zip αρχειο περιεχει και οδηγιες (στο pdf) αλλα ειναι στα Γερμανικα.

Εκανα μεταφραση μεσω Google, αλλα δεν με ικανοποιησε το αποτελεσμα!

(εκει στο xda γινεται πανικος με τις 400+ σελιδες του Honor)

Εσυ τι θες να περασεις;; καστομ ή επισημη ρομ;;

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Εσυ τι θες να περασεις;; καστομ ή επισημη ρομ;;

Φιλε strong, και να σου πω... θα γελασεις!....

"ντε εκω παρει ακομα", το περιμενω κατα το τελος του μηνα!... :rolleyes:

Καθωτι αρχαριος και διαβαζω εδω και μερικα βραδυα, σκεφτομαι να περασω την επισημη και βλεπουμε.

Απ οτι ειδα αυτη που εχεις στο link, ειναι κ σταθερη, κανει και update, εχει και Ελλήνικος, δε μασουλαει τη μπαταρια, κτλ... :lol:

 

(ΥΓ. οχι πως δε σε τρακαρω και στο xda :X)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε strong, και να σου πω... θα γελασεις!....

"ντε εκω παρει ακομα", το περιμενω κατα το τελος του μηνα!... :rolleyes:

Καθωτι αρχαριος και διαβαζω εδω και μερικα βραδυα, σκεφτομαι να περασω την επισημη και βλεπουμε.

Απ οτι ειδα αυτη που εχεις στο link, ειναι κ σταθερη, κανει και update, εχει και Ελλήνικος, δε μασουλαει τη μπαταρια, κτλ... :lol:

 

(ΥΓ. οχι πως δε σε τρακαρω και στο xda :X)

 

OK :lol: αυτη να περασεις και οταν με το καλο ερθει εδω ειμαστε!

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την official 509 και όλα καλά μέχρι που για άγνωστο λόγο εξαφανίστηκαν οι "μόνιμες" συντομεύσεις στην αρχική οθόνη (κλήσεις, μηνύματα, ίντερνετ)....το πρόβλημα έιναι ότι κάποια widget που προσπαθώ να επαναφέρω, δε μου τα βγάζει με το εικονίδιο τους αλλά όταν πχ πατάω τις "κλήσεις" για να τις εμφανίσει στην αρχική σελίδα , αυτό με οδηγεί στις επαφές μου κατ' ευθείαν αντι να δημιουργήσει απλά μια συντόμευση!κουφό?
Link to comment
Share on other sites

Ενα σωρο κουφα εχουν μια ζωη οι rom της Huawei, το ξερω απο πρωτο χερι διοτι πριν το Honor 2 ειχα το Ideos X5 Pro κοντα 2 χρονια. Δε λεω το ευχαριστηθηκα κι εκεινο , αλλα μια rom της προκοπης πραγματικα αψεγαδιαστη δεν ειχε βγει.

 

Με το Honor 2 δεν υπαρχουν τοσο σημαντικα θεματα(random επανεκιννησεις, wifi,σημα κλπ) αλλα διαφορα εντελως σπαστικα-κουφα μικροbugs υπαρχουν. Ελπιζω οταν και αν με το καλο βγει μια STABLE 4.1(για 4.2 δεν το συζητω καν βεβαια) να λυθουν. Προς το παρον στρογγυλοκαθησα στην πληρως λειτουργικη σε ολα ICS B115 και αναμενω(με την συγκεκριμενη επισης η διαχειριση ram ειναι εξαιρετικη, μεσο ορο εχω 150-200 ΜΒ free με πολλες εφαρμογες και δυνατη χρηση ενω σπανια πεφτει κατω απο 100. Με την Β509 και την Β505 εφτανα να εχω 5ΜΒ free αν εχεις το θεο σου :p )

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Εγω haki εκτός από το γνωστό bug που αναφέρεις το οποίο μου είναι απαραίτητο έχανα και τις συντομεύσεις στην notification bar και δεν μπορούσα να τις επαναφέρω (ήταν γκρίζα η επιλογή στις ρυθμίσεις χωρίς να μπορείς να την επιλέξεις) και έπρεπε να καταφύγω σε app από το store. Αυτό εννοώ όταν λέω κουφά - σπαστικά. Δεν έχουν λόγω ύπαρξης τέτοια bug ειδικά όταν δεν είναι ο κανόνας και συμβαίνουν μόνο σε μερικούς. Το τι φταίει ελπίζω να το βρουν τα τζιμάνια της Huawei.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το bug με την τοποθεσία ήταν το σημαντικοτερο της alpha έκδοσης β505. Τώρα έβγαλαν ταχαμου beta β509 και το bug παραμένει. Απορώ δηλαδή τι ακριβώς διόρθωσαν για να δικαιολογεί την ονομασία update. Τόσα reports από alpha testers για το συγκεκριμένο πρόβλημα και αυτοί πετούν χαρταετό.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...