Jump to content

Conn-X --> Μετάβαση σε (?)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω Conn-X. σκέφτομαι να προχωρίσω σε αλλαγή παρόχου κι αυτό γιατί ενώ έχω 8mbit , κλειδώνει στα 5-6, για να μην αναφέρω και τις αποσυνδέσεις, αλλά και γενικά την ποιότητα της υπηρεσίας

 

το ερώτημά μου είναι το εξής. υπάρχει πάροχος που να μην περνάει την γραμμή του ΠΑΝΩ από τις γραμμές του OTE? το αναφέρω αυτό διότι πιστεύω πως το όλο πρόβλημα οφείλεται στο απαρχαιωμένο δίκτυο το οποίο επηρεάζει την γραμμή. είναι δώρον άδωρον να αλλάξω πάροχο ο οποιός χρησιμοποιεί την ίδια γραμμή

 

any suggestions?

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να κάτσεις πάνω στην ίδια γραμμή αλλα νομίζω πως αξίζει να φύγεις από το να πληρώνεις ακριβά τον οτε.
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να κάτσεις πάνω στην ίδια γραμμή αλλα νομίζω πως αξίζει να φύγεις από το να πληρώνεις ακριβά τον οτε.

 

ουσιαστική διαφορά δεν προσφέρει καμία εταιρεία? όλες κάθονται πάνω στις γραμμές του Οτε?

Link to comment
Share on other sites

κάποιες φορές όταν οι εταιρίες έχουν ιδιόκτητο δίκτυο παίζεις καλύτερα.

αλλά αν αλλάξεις πάροχο και είσαι στην ίδια γραμμή μόνο με τη forthnet μπορεί να κερδίσεις 2-3mbps επειδή παίζει με χαμηλότερο snr

Link to comment
Share on other sites

@PsyGreg

Πήγαινε WIND DP Small 15,17€ (έως 24 Mbps)

θα σου βάζουν κάθε μήνα +5€ (για 30 ημέρες) με ανανέωση πάνω από 10€

 

δεν νομίζω να υπάρχει αντίστοιχη τιμή σε κάποιον άλλον εναλλακτικό

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για να μην ανοιγω νεο θεμα, γραφω εδω γτ θελω να κανω οτι λεει ο τιτλος.

 

καλημερα σε ολους, εχω 8 μηνες connx 24αρι, και ειχα καλη τιμη λογω προσφοαρας που μ ειχαν κανει. ομως ηταν για 6 μηνες και τωρα ο λογαριασμος μου ηρθε 119 ευρω! 1 βημα πριν το εγκεφαλικο μολις το ειδα !/ κατι αναδρομικα κτλ πηγαν την τιμη εκει, και για τους επομενους 4 μηνες θα μου ερχεται γυρω στα 70 ευρω το διμηνο !

 

ρωτησα αμεσως για τελη αποδεσμευσης μου (λογω μη συμπληρωσης ακομα 12μηνου) και μου ειπαν 75 ευρω ειναι ! σκεφτομαι να τα δωσω και να σηκωθω να φυγω από ΟΤΕ.

 

ξερει κανεις να προτεινει τον φθηνοτερο παροχο ιντερνετ μονο?

δεν ειμαι απολυτος να εχω 24αρα, και με μια 6αρα θα κανω δουλεια μου.

 

καπου ακουσα στην δουλεια μου, για hol με 16 ευρω το μηνα -5 ευρω αμα εχεις κινητο vodafone (ισχυει κ για καρτοκινητο?)

 

αν καποιος εχει να προτεινει κατι, ας μου πει.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

να πας cyta. 19€ η 8-αρα, και με 23€ μπορεις να εχεις 24-αρα η 35-αρα αν η περιοχη σου καλυπτεται απο vdsl.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
να πας cyta. 19€ η 8-αρα, και με 23€ μπορεις να εχεις 24-αρα η 35-αρα αν η περιοχη σου καλυπτεται απο vdsl.

συμφωνώ με τον απάνω. Καλύτερο value for money. Εγώ θα πήγαινα για το απλό πακέτο των 8mbit

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
20 ευρώ 24 από forhtnet, με τις χρεώσεις στα τηλέφωνα είναι συμφέρουσα, αυτή τη στιγμή.

 

Και γιατί να μην πάει στη Wind με 15 ευρώ το μήνα που είναι και πιο αξιόπιστη;

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μην πάει στη Wind με 15 ευρώ το μήνα που είναι και πιο αξιόπιστη;

Η wind έχει προβλήματα με το δίκτυο και έει συνεχώς ψηλά γραμματάκια . Άλλωστε τώρα η forthnet από ότι βλέπω από τα forums έχει κάνει μια εκπληκτική προσφορά που συμφέρει που μπορείς έχεις και όλα τα αθλητικά ή cinema αν είσαι κάτοχος 3 Play με ένα δεκαρικάκι συν δωρεάν κινητά , internet για κατόχους 3play , σταθέρα . Είναι πολύ οικονομική πρόταση και αν δεν θες tv έχει τις φθηνότερες χρεώσεις σε σταθερό και Internet

Edited by panagiotidesgeor
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω νεο θεμα, γραφω εδω γτ θελω να κανω οτι λεει ο τιτλος.

 

καλημερα σε ολους, εχω 8 μηνες connx 24αρι, και ειχα καλη τιμη λογω προσφοαρας που μ ειχαν κανει. ομως ηταν για 6 μηνες και τωρα ο λογαριασμος μου ηρθε 119 ευρω! 1 βημα πριν το εγκεφαλικο μολις το ειδα !/ κατι αναδρομικα κτλ πηγαν την τιμη εκει, και για τους επομενους 4 μηνες θα μου ερχεται γυρω στα 70 ευρω το διμηνο !

 

ρωτησα αμεσως για τελη αποδεσμευσης μου (λογω μη συμπληρωσης ακομα 12μηνου) και μου ειπαν 75 ευρω ειναι ! σκεφτομαι να τα δωσω και να σηκωθω να φυγω από ΟΤΕ.

 

ξερει κανεις να προτεινει τον φθηνοτερο παροχο ιντερνετ μονο?

δεν ειμαι απολυτος να εχω 24αρα, και με μια 6αρα θα κανω δουλεια μου.

 

καπου ακουσα στην δουλεια μου, για hol με 16 ευρω το μηνα -5 ευρω αμα εχεις κινητο vodafone (ισχυει κ για καρτοκινητο?)

 

αν καποιος εχει να προτεινει κατι, ας μου πει.

 

Μια απο τα ιδια φιλε μου!!! 80 ευρω το διμηνο για 12αρα συνδεση και λιγα λεπτα ομιλιας.Σε 2 μηνες μετα απο ψαξιμο θα παω wind double play S Με 15 ευρω το μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Η wind έχει προβλήματα με το δίκτυο και έει συνεχώς ψηλά γραμματάκια . Άλλωστε τώρα η forthnet από ότι βλέπω από τα forums έχει κάνει μια εκπληκτική προσφορά που συμφέρει που μπορείς έχεις και όλα τα αθλητικά ή cinema αν είσαι κάτοχος 3 Play με ένα δεκαρικάκι συν δωρεάν κινητά , internet για κατόχους 3play , σταθέρα . Είναι πολύ οικονομική πρόταση και αν δεν θες tv έχει τις φθηνότερες χρεώσεις σε σταθερό και Internet

 

Προσωπικά δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα, ούτε και αρκετοί φίλοι που έχουν καταβολευτεί με Wind. Για Forthnet δε θα το πρότεινα, εφόσον πολλές φορές χρεώνουν "κατά λάθος" μεγαλύτερα ποσά στους λογαριασμούς.

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια φιλε μου!!! 80 ευρω το διμηνο για 12αρα συνδεση και λιγα λεπτα ομιλιας.Σε 2 μηνες μετα απο ψαξιμο θα παω wind double play S Με 15 ευρω το μηνα.

 

και καλά θα κάνεις, είναι μάλλον ότι πιο φθηνό παίζει τώρα;)

Link to comment
Share on other sites

Ο οτε είναι πανάκριβος.....η αλλανγή παρόχου είναι αναγκαία ....Τσέκαρε και την καινούργια προσφορά της forthnet που την τελευταία περίοδο δεν υπάρχει καλύτερη προσφορά από την προσφορά Novasports ή Novacinema μαζί με το 3play. 29,90€ + 10€. Με 39,90€ το μήνα ΜΟΝΟ έχει κανείς ό,τι χρειάζεται για τις τηλεπικοινωνίες του και μάλιστα απεριόριστες κλήσεις προς κινητά με Internet 24αρι, και ό,τι γουστάρεις να βλέπεις. Μπάλα με όλους τους αγώνες της Superleague, όλο το UCL, UEL, Euroleague ή τις καλύτερες ταινίες από όλο τον κόσμο σε πρώτη μετάδοση
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προσωπικά δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα, ούτε και αρκετοί φίλοι που έχουν καταβολευτεί με Wind. Για Forthnet δε θα το πρότεινα, εφόσον πολλές φορές χρεώνουν "κατά λάθος" μεγαλύτερα ποσά στους λογαριασμούς.

 

δεν νομίζω ότι έχει χειρότερο δίκτυο η wind, ούτε ότι είναι πιο αξιόπιστη από την forthnet. για τους λογαριασμούς είναι άκυρο αυτό που λες, αναφέρεσαι σε μεμονομένες περιπτώσεις που αντίστοιχες υπάρχουν σε όλους τους παρόχους και χαρακτηριστικά, χωρίς να το θεωρώ κανόνα, διαμαρτύρονται αρκετοί για ακύρωση φορητότητας από wind, για δήθεν χρωστούμενα. μην γενικεύετε χωρίς λόγο και ουσία.

η τιμή της wind, μετά το χρόνο αλλάζει; γιατί το online offer λέει για έναν ολόκληρο χρόνο, οπότε καταλαβαίνω ότι δεν είναι για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αυτή τη στιγμή το 3play είναι η πιο συμφέρουσα επιλογή, ειδικά για τους έλληνες οπαδούς που μπορούν με 10 ευρώ να βλέπουν την ομάδα τους σε όλες τις διοργανώσεις, σε όλα τα αθλήματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προσωπικά δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα, ούτε και αρκετοί φίλοι που έχουν καταβολευτεί με Wind. Για Forthnet δε θα το πρότεινα, εφόσον πολλές φορές χρεώνουν "κατά λάθος" μεγαλύτερα ποσά στους λογαριασμούς.

 

Αυτό το θέμα με τους κατά λάθος λογαριασμούς της forthnet πρέπει επιτέλους κάποτε να λήξει. Φίλε parmenino, τα πρόστιμα από τις καταδικαστικές αποφάσεις δικαστηρίων από καταγγελίες καταναλωτών, προσωπικά δεν τα θεωρώ μεμονωμένες περιπτώσεις και γενικολογίες χωρίς ουσία.

Προσπαθούν από εκεί να βγάλουν τα σπασμένα της συνεργασίας με την nova, μπας και κρατήσουν το μαγαζάκι ανοιχτό.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...