Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:cry:

Το e-shop.gr συνεχίζει να με ταλαιπωρεί με το κινητό. Την Παρασκευή κλείνω 4 εβδομάδες που το πλήρωσα και δεν μου στέλνουν καινούριο γιατί δεν τα έχει βρει με τον προμηθευτή. Ζητάω τα χρήματα πίσω αλλά πάλι μου λένε ότι ακόμη κι αυτό, πρέπει να μιλήσουν με τον προμηθευτή λέγοντάς μου πως όπως είμαι πελάτης τους, έτσι είναι κι αυτού του προμηθευτή. Συγχωρέστε με αν είμαι εκτός θέματος αλλά σας έχω πει την ιστορία μου απ' την αρχή και θέλω να την μοιραστώ μαζί σας. Όλες οι θήκες απ' το εξωτερικό έχουν φθάσει και κινητό Blackberry δεν έχω. Παίρνω τηλ. στη γραμμή καταναλωτή αλλά δεν πιάνω γραμμή γιατί όλες είναι κατειλημμένες, γι αυτό έστειλα mail χθες και περιμένω απάντηση. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω, προσπαθώ να διεκδικήσω αυτό που μου ανήκει και δεν μπορώ. Είναι δυνατόν τόσες εβδομάδες; :ninja::blink:

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν έχετε κατεβάσει Skype, να κάνετε logout όταν δεν το χρησιμοποιείτε, καταπίνει απίστευτη μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

:cry:

Το e-shop.gr συνεχίζει να με ταλαιπωρεί με το κινητό. Την Παρασκευή κλείνω 4 εβδομάδες που το πλήρωσα και δεν μου στέλνουν καινούριο γιατί δεν τα έχει βρει με τον προμηθευτή. Ζητάω τα χρήματα πίσω αλλά πάλι μου λένε ότι ακόμη κι αυτό, πρέπει να μιλήσουν με τον προμηθευτή λέγοντάς μου πως όπως είμαι πελάτης τους, έτσι είναι κι αυτού του προμηθευτή. Συγχωρέστε με αν είμαι εκτός θέματος αλλά σας έχω πει την ιστορία μου απ' την αρχή και θέλω να την μοιραστώ μαζί σας. Όλες οι θήκες απ' το εξωτερικό έχουν φθάσει και κινητό Blackberry δεν έχω. Παίρνω τηλ. στη γραμμή καταναλωτή αλλά δεν πιάνω γραμμή γιατί όλες είναι κατειλημμένες, γι αυτό έστειλα mail χθες και περιμένω απάντηση. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω, προσπαθώ να διεκδικήσω αυτό που μου ανήκει και δεν μπορώ. Είναι δυνατόν τόσες εβδομάδες; :ninja::blink:

Τελικά μίλησα με μια υπάλληλο απ' την γραμμή καταναλωτή, μου είπε να διαβάσω τον νόμο 2251, κι ότι για επιστροφή χρημάτων γίνεται μέσα σε 2 εβδομάδες που σημαίνει ότι ίσως να έχασα και το δικαίωμα αυτό. Αλλά που να φανταστώ ότι θα αργούσε τόσο;

Πάνω στα νεύρα μου ξαναπήρα στο e-shop τηλ. και μου είπε ένας άλλος υπάλληλος πως σήμερα περιμένουν απάντηση του προμηθευτή. Για να δούμε... ποια θα είναι η απάντηση; Ελπίζω να μην μου στείλουν το ίδιο. Δεν ξέρω γιατί έχω τέτοια άσχημη τύχη. Θα σας ενημερώσω για το πότε και αν λάβω ποτέ το όμορφο ΒΒ!

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στα documents για παραδειγμα και εκει που λεει all documents εχει ενα συμβολο δεξια σαν φακελο με το σηματακι + Απο εκει προσθετεις νεο path

αυτο το γνωριζω, λεω μηπως γινετε ν αλλαξουν τα αλλα που αναφερω πιο πανω

 

Τελικά μίλησα με μια υπάλληλο απ' την γραμμή καταναλωτή, μου είπε να διαβάσω τον νόμο 2251, κι ότι για επιστροφή χρημάτων γίνεται μέσα σε 2 εβδομάδες που σημαίνει ότι ίσως να έχασα και το δικαίωμα αυτό. Αλλά που να φανταστώ ότι θα αργούσε τόσο;

Πάνω στα νεύρα μου ξαναπήρα στο e-shop τηλ. και μου είπε ένας άλλος υπάλληλος πως σήμερα περιμένουν απάντηση του προμηθευτή. Για να δούμε... ποια θα είναι η απάντηση; Ελπίζω να μην μου στείλουν το ίδιο. Δεν ξέρω γιατί έχω τέτοια άσχημη τύχη. Θα σας ενημερώσω για το πότε και αν λάβω ποτέ το όμορφο ΒΒ!

ειλικρινα εγω δε ξερω τι θα εκανα στην θεση σου, χαρα στο κουραγιο σου

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μίλησα με μια υπάλληλο απ' την γραμμή καταναλωτή, μου είπε να διαβάσω τον νόμο 2251, κι ότι για επιστροφή χρημάτων γίνεται μέσα σε 2 εβδομάδες που σημαίνει ότι ίσως να έχασα και το δικαίωμα αυτό. Αλλά που να φανταστώ ότι θα αργούσε τόσο;

Πάνω στα νεύρα μου ξαναπήρα στο e-shop τηλ. και μου είπε ένας άλλος υπάλληλος πως σήμερα περιμένουν απάντηση του προμηθευτή. Για να δούμε... ποια θα είναι η απάντηση; Ελπίζω να μην μου στείλουν το ίδιο. Δεν ξέρω γιατί έχω τέτοια άσχημη τύχη. Θα σας ενημερώσω για το πότε και αν λάβω ποτέ το όμορφο ΒΒ!

 

καλησπέρα , έχεις δοκιμάσει να χρησιμοποιήσεις τα κοινωνικά δίκτυα ?πολλες φορες μπορει να παρεις πιο γρηγορα απαντηση through Facebook and Twitter

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Που μπορω να βρω οδηγιες για να αλλαξω radio στην συσκευη μου?

Για z30 υπαρχουν στο γνωστο site διαθεσιμα radio για να κατεβασω και να κανω δοκιμες?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

:cry:

Το e-shop.gr συνεχίζει να με ταλαιπωρεί με το κινητό. Την Παρασκευή κλείνω 4 εβδομάδες που το πλήρωσα και δεν μου στέλνουν καινούριο γιατί δεν τα έχει βρει με τον προμηθευτή. Ζητάω τα χρήματα πίσω αλλά πάλι μου λένε ότι ακόμη κι αυτό, πρέπει να μιλήσουν με τον προμηθευτή λέγοντάς μου πως όπως είμαι πελάτης τους, έτσι είναι κι αυτού του προμηθευτή. Συγχωρέστε με αν είμαι εκτός θέματος αλλά σας έχω πει την ιστορία μου απ' την αρχή και θέλω να την μοιραστώ μαζί σας. Όλες οι θήκες απ' το εξωτερικό έχουν φθάσει και κινητό Blackberry δεν έχω. Παίρνω τηλ. στη γραμμή καταναλωτή αλλά δεν πιάνω γραμμή γιατί όλες είναι κατειλημμένες, γι αυτό έστειλα mail χθες και περιμένω απάντηση. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω, προσπαθώ να διεκδικήσω αυτό που μου ανήκει και δεν μπορώ. Είναι δυνατόν τόσες εβδομάδες; :ninja::blink:

Τώρα πρόσεξα ότι το πήρες από το e-shop.Κάποτε που είχα ένα πρόβλημα έστειλα μέιλ στο sales@e-shop.gr και την επόμενη μέρα είχε λυθεί.Για κάνε μια προσπάθεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδες. Που μπορω να βρω οδηγιες για να αλλαξω radio στην συσκευη μου?

Για z30 υπαρχουν στο γνωστο site διαθεσιμα radio για να κατεβασω και να κανω δοκιμες?

Για Radio νομίζω εδώ

https://mega.co.nz/#F!yd1zzSrZ!F7qrCHuHp4842Omqd1Osuw

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Anf5SPSADgrFdHd4T2FFaEhDVUVQT29tekROeEIwZEE&usp=sharing#gid=2

 

Εγώ στο Z10 απλά κατέβασα το αρχέιο.Έκανα αποσυμπίεση έτρεξα το exe και τα άλλα τα έκανε μόνο του.Σε 5 λεπτά είχε τελειώσει.

Είχα βρει και οδηγίες βήμα βήμα κάπου αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ που.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πρόσεξα ότι το πήρες από το e-shop.Κάποτε που είχα ένα πρόβλημα έστειλα μέιλ στο sales@e-shop.gr και την επόμενη μέρα είχε λυθεί.Για κάνε μια προσπάθεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για Radio νομίζω εδώ

https://mega.co.nz/#F!yd1zzSrZ!F7qrCHuHp4842Omqd1Osuw

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Anf5SPSADgrFdHd4T2FFaEhDVUVQT29tekROeEIwZEE&usp=sharing#gid=2

 

Εγώ στο Z10 απλά κατέβασα το αρχέιο.Έκανα αποσυμπίεση έτρεξα το exe και τα άλλα τα έκανε μόνο του.Σε 5 λεπτά είχε τελειώσει.

Είχα βρει και οδηγίες βήμα βήμα κάπου αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ που.

 

Οποτε απλα συνδεεις την συσκευη με usb στο Pc και κανει την δουλεια μονο του, δεν χρειαζεται υποθετω καποια εφαρμογη η προγραμμα οπως το sachesi ας πουμε? Απλα τρεχεις το αρχειο με την συσκευη συνδεδεμενη.

Αυτα τα radio ειναι για συγκεκριμενες εκδοσεις os η μπορω να τα χρησιμοποιησω και με το τελευταιο update που ολοι πηραμε?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

σωστά.Το βρήκα το λινκ

http://crackberry.com/install-leaked-os-autoloader

Εγώ έχω δοκιμάσει radio 2235 και 2759.Δοκίμασε το 2235 για 1-2 μέρες κ αν δεν σου κάνει πας στο άλλο.

Link to comment
Share on other sites

σωστά.Το βρήκα το λινκ

http://crackberry.com/install-leaked-os-autoloader

Εγώ έχω δοκιμάσει radio 2235 και 2759.Δοκίμασε το 2235 για 1-2 μέρες κ αν δεν σου κάνει πας στο άλλο.

 

Ok ευχαριστω πολυ για την βοηθεια. Το εκανα και πιο πριν αλλα με εβαλε το bblink να ενημερωσω την συσκευη απο την αρχη με το τελευταιο update και ενω ειχε αλλαξει το Radio ξαναγυρισε στο παλιο. Υποθετω πως θα επρεπε να την αποσυνδεσω αφου τελειωνει η ολη διαδικασια και κανει επανεκκινηση.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι οι 10-15 αρχικές φορτίσεις να γίνονται πλήρης, ολοκληρωμένες. Μετά η μπαταρία στρώνει και ισχύουν όσα έγραψα λίγο πιο πάνω. Μετά το τελευταίο update παρατήρησα βελτίωση διάρκειας.

Κλειστό φιλε μου και με 0% η μπαταρια ή οταν φτάνει 10% να το κλείνω και να το αφήνω να φορτίση; :D

Samsung Galaxy S10e
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω πολυ για την βοηθεια. Το εκανα και πιο πριν αλλα με εβαλε το bblink να ενημερωσω την συσκευη απο την αρχη με το τελευταιο update και ενω ειχε αλλαξει το Radio ξαναγυρισε στο παλιο. Υποθετω πως θα επρεπε να την αποσυνδεσω αφου τελειωνει η ολη διαδικασια και κανει επανεκκινηση.

Παράξενο.Είσαι σίγουρος ότι έκανες μόνο το radio εγκατάσταση?Ξαναέκανα μια δοκιμή και δεν γίνεται αναβάθμιση όταν κάνεις εγκατάσταση μόνο το radio.Δες στις φωτο.Εκδοση ραδιοεποικινωνιας 2759 στην μια και 2235 στην αλλη.

IMG_20140611_221436.png

IMG_20140611_222543.png

 

Δες αν έχεις τσεκαρισμένο στο bblink το αυτόματη λήψη ενημερώσεων.Αν ναι ξετσεκαρετο και ξαναδοκιμασε.Ξέχασα να στο πω :)

Edited by iliadis1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , έχεις δοκιμάσει να χρησιμοποιήσεις τα κοινωνικά δίκτυα ?πολλες φορες μπορει να παρεις πιο γρηγορα απαντηση through Facebook and Twitter

Μιλούσα καθημερινά στα τηλ. είτε με το τεχνικό τμήμα είτε με το τμήμα πωλήσεων ( το θεωρούσα πιο σίγουρο απ' ότι να στείλω Mail). Το δε facebook μπορώ να πω ότι με βοήθησε, γιατί αν κάνεις παράπονα στον «τοίχο» και τα βλέπουν όλοι, προφανώς και προσπαθούν περισσότερο (κατά τη γνώμη μου). Ο δε «κύριος» προμηθευτής τελικά απάντησε χθες το μεσημέρι και όλα καλά, περιμένω τώρα το blackbbery αλλά σε μαύρο χρώμα αντί άσπρο. Ειλικρινά δεν ξέρω που βρήκα τόση υπομονή. Από μέρα σε μέρα θα το έχω στα χέρια μου κι αυτή τη φορά δεν θα είμαι εκτός θέματος :blink: καθώς έχω μια 5ετία να πάρω ΒΒ και φαντάζομαι έχει τεράστιες αλλαγές. :) Σας ευχαριστώ όλους παιδιά, καλή σας ημέρα!!!

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Μιλούσα καθημερινά στα τηλ. είτε με το τεχνικό τμήμα είτε με το τμήμα πωλήσεων ( το θεωρούσα πιο σίγουρο απ' ότι να στείλω Mail). Το δε facebook μπορώ να πω ότι με βοήθησε, γιατί αν κάνεις παράπονα στον «τοίχο» και τα βλέπουν όλοι, προφανώς και προσπαθούν περισσότερο (κατά τη γνώμη μου). Ο δε «κύριος» προμηθευτής τελικά απάντησε χθες το μεσημέρι και όλα καλά, περιμένω τώρα το blackbbery αλλά σε μαύρο χρώμα αντί άσπρο. Ειλικρινά δεν ξέρω που βρήκα τόση υπομονή. Από μέρα σε μέρα θα το έχω στα χέρια μου κι αυτή τη φορά δεν θα είμαι εκτός θέματος :blink: καθώς έχω μια 5ετία να πάρω ΒΒ και φαντάζομαι έχει τεράστιες αλλαγές. :) Σας ευχαριστώ όλους παιδιά, καλή σας ημέρα!!!

 

Επιτέλους παίρνει τέλος η ταλαιπωρία σου! Καλώς να το δεχθείς :D

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους παίρνει τέλος η ταλαιπωρία σου! Καλώς να το δεχθείς :D

 

Ακριβώς! Τέσσερις εβδομάδες πέρασαν :blink:

Ευχαριστώ!!! :) Θα σας πω εντυπώσεις!

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

στο power tools δεν μου εμφανιζει τα apps (facebook,..,) μονο τα εμαιλς μπορεσα να βρω και να βαλω LED. καποιος που να γνωριζει? TNX

--OK το βρηκα. απλως περιμενεις να ερθει καποιο μηνυμα απο την καθε εφαρμογη. σωστα?---

κατι αλλο διοτι δεν ειχα ξανααγορασει app, αν τυχον σβησω το app θα εχω τη δυνατοτητα να το ξανακανω instal free? η αν υπαρχει τροπος να κανω save το app για reinstall?

Edited by TIEST
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους!!! ειμαι οριακα στο να το αγορασω το κινητακι απο σκρουτζομαγαζο. αξιζει τα λεφτα του να το παρω τωρα ? περα απο την μπαταρια που διαβασα εχουμε τπτ αλλα προβληματακια ?? εφαρμογες δεν με πολυενδιαφερουν περισοττερο ασχολουμε με εμαιλ και ιντερνετ γενικα και καμια φωτο!! απο λαγκ πως τα παει το κινητο ?? αυτα τα ολιγα κ ευχαριστω:)

 

ps στο σκρουτζ βλεπω 2 συσκευες η διαφορα ειναι οτι η μια ειναι 4g kai η αλλη οχι ??

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, λαγκ δεν υπάρχει σ αυτό το κινητό, το ξεχνάς, για την χρήση που το θες είναι καλό, ναι στο Skroutz υπάρχει το STL 100-1 που είναι 3g κ το STL 100-2 4g
Link to comment
Share on other sites

στο power tools δεν μου εμφανιζει τα apps (facebook,..,) μονο τα εμαιλς μπορεσα να βρω και να βαλω LED. καποιος που να γνωριζει? TNX

--OK το βρηκα. απλως περιμενεις να ερθει καποιο μηνυμα απο την καθε εφαρμογη. σωστα?---

κατι αλλο διοτι δεν ειχα ξανααγορασει app, αν τυχον σβησω το app θα εχω τη δυνατοτητα να το ξανακανω instal free? η αν υπαρχει τροπος να κανω save το app για reinstall?

ότι αγοράζεις παραμένει και φαίνεται στον λογαριασμό σου στο BBWorld.Το ξανακάνεις εγκατάσταση όποτε θέλεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα σε ολους!!! ειμαι οριακα στο να το αγορασω το κινητακι απο σκρουτζομαγαζο. αξιζει τα λεφτα του να το παρω τωρα ?

μετά από πολλά χρόνια στα smartphones σου λέω πάρτο με κλειστά μάτια.Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο και σταθερότερο σ αυτά τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες! μολις το παρέλαβα.Γερμανικες οδηγίες το κουτι . Σήμα vodafone κατα την εναρξη και τωρα περιμένω να κανει το update 10.2.1.2941 και μετα βάζω την wind μέσα! Λιγο μεγάλο μου φαίνεται :lol::lol::lol: το προηγούμενο ήταν 4 " για αυτο! Κατα τα άλλα πανέμορφο!
Samsung Galaxy S10e
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης εχω παθει πλακα. Μεσα σε μια ωρα το εμαθα, περιμενα να ηταν ποιο δυσκολο αλλα τελικα ειναι πολυ ευχρηστο το bb 10. Εφαρμογες δεν εχω βαλει ακομα, ουτε camera εχω δουλεψει.. Τωρα το ψαχνω οπως ειναι και το φερνω στα μετρα μου.το hub ειναι φοβερο!!! 2 mail accounts,μηνυματα γενικα εμενα με βολευει απιστευτα τελικα. Καλα το πληκτρολογιο..... Δεν περιμενα οτι θα ναι τοσο καλο.. Η μπαταρια βρισκεται σε ελευθερη πτωση αλλα θα στρωσει. Ειχα iphone android και εχω δουλεψει το WP8. Αυτα φιλε μου για τωρα.αν θες το βραδυ σου γραφω περισσοτερα :)
Samsung Galaxy S10e
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...