Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εκανα το update και ευχαριστώ πολύ τα παιδια για τις οδηγίες........ εννοείται σε PC γιατί το αρχείο είναι exe......... Νομιζω οτι το 10αρι είναι το καλυτερο τηλέφωνο στον κόσμο πλεον......και δεν αστειευομαι.

 

Εχω ενα Ζ10 ST100-1 απο cosmote και ενημερωμένο μεχρι το τελευταιο update 10.2.0.431.

το πρόβλημα είναι ότι οποτε γουστάρει σβήνει. μπορεί η μπαταρία να είναι στο 65% η στο 50% και αυτο να σβήνει.

το έκανα επαναφορά αρχικό software και μετά κανονικά τα update απο τη Cosmote αλλα το πρόβλημα δεν λύθηκε.

μπορεί να βοηθήσει κάποιος.

Ευχαριστώ.

..................

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα.Εκανα τη πρωτη αποπειρα αναβαθμισης σε leaked (Z10_3G_10-2-1-1055_autoloader).Ακολουθησα αυτες τις οδηγιες

 

 

Download the appropriate Autoloader above. Your model number can be found under Settings › About › Model Number

 

Turn off your BlackBerry 10 Dev Alpha device.

 

Run the downloaded Autoloader file.

 

When prompt shows “Connecting to Bootrom”, connect your device to your computer and turn it on.

 

If you have a password set on your device, type your password when prompted.

 

After your device restarts, complete the set up wizard.

Το κινητο ειναι κλειστο και αναβοσβηνει το κοκκινο led για πανω απο μισαωρο.Τι γινεται?ακομα εγκατασταση?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.Εκανα τη πρωτη αποπειρα αναβαθμισης σε leaked (Z10_3G_10-2-1-1055_autoloader).Ακολουθησα αυτες τις οδηγιες

 

 

Download the appropriate Autoloader above. Your model number can be found under Settings › About › Model Number

 

Turn off your BlackBerry 10 Dev Alpha device.

 

Run the downloaded Autoloader file.

 

When prompt shows “Connecting to Bootrom”, connect your device to your computer and turn it on.

 

If you have a password set on your device, type your password when prompted.

 

After your device restarts, complete the set up wizard.

Το κινητο ειναι κλειστο και αναβοσβηνει το κοκκινο led για πανω απο μισαωρο.Τι γινεται?ακομα εγκατασταση?

 

Μαλλον δεν μπορει να συνδεθει για να ξεκινησει η εγκατασταση. Δοκιμασε τα παρακατω

 

1)Να εχεις κατεβασει το bb link αλλα να το εχεις κλειστο. Πολυ σημαντικο

2)Συνδεσε το τηλεφωνο ενω ειναι ανοιχτο στο pc σου

3) Τρεξε το autoloader

4)Θα κανει τα κολπα του και καποια στιγμη θα δεις πρασινο φωτακι στο τηλεφωνο. Σημαινει οτι παει καλα

 

Εγω αυτα κανω και εχω περασει 3-4 leaks

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Ζ10 ST100-1 απο cosmote και ενημερωμένο μεχρι το τελευταιο update 10.2.0.431.

το πρόβλημα είναι ότι οποτε γουστάρει σβήνει. μπορεί η μπαταρία να είναι στο 65% η στο 50% και αυτο να σβήνει.

το έκανα επαναφορά αρχικό software και μετά κανονικά τα update απο τη Cosmote αλλα το πρόβλημα δεν λύθηκε.

μπορεί να βοηθήσει κάποιος.

Ευχαριστώ.

 

Ειναι κλασικο προβλημα μη ρυθμισμενης μπαταριας. Η λυση που προτεινεται ειναι να αφησεις καποια ημερα τη μπαταρια να παει κατω απο το 10%, δηλαδη να δου δειχνει κοκκινο. Οσο πιο κοντα στο 0 τοσο καλυτερα. Μετα κλεισε το κινητο και βαλτο να φορτισει. Με αυτο το τροπο βρισκει τη μνημη της η μπαταρια και μετα δουλευει σωστα

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν μπορει να συνδεθει για να ξεκινησει η εγκατασταση. Δοκιμασε τα παρακατω

 

1)Να εχεις κατεβασει το bb link αλλα να το εχεις κλειστο. Πολυ σημαντικο

2)Συνδεσε το τηλεφωνο ενω ειναι ανοιχτο στο pc σου

3) Τρεξε το autoloader

4)Θα κανει τα κολπα του και καποια στιγμη θα δεις πρασινο φωτακι στο τηλεφωνο. Σημαινει οτι παει καλα

 

Εγω αυτα κανω και εχω περασει 3-4 leaks

να κλεισει και το εικονιδιο device manager?Ανοιγει το παραθυρακι βαζω κωδικο,φορτωνει ραμ και κατι τετοια.Ξεκιναει με πρασινο λαμπακι αλλα μετα το πεταει και αναβοσβηνει με περιεργο τροπο το κοκκινο συνεχεια μεχρι να βγαλω μπαταρια.Τωρα κανω με bblink ενημερωση λογισμικου για να επανελθει τουλαχιστον.Τι αλλο να κανω?:(

Link to comment
Share on other sites

να κλεισει και το εικονιδιο device manager?Ανοιγει το παραθυρακι βαζω κωδικο,φορτωνει ραμ και κατι τετοια.Ξεκιναει με πρασινο λαμπακι αλλα μετα το πεταει και αναβοσβηνει με περιεργο τροπο το κοκκινο συνεχεια μεχρι να βγαλω μπαταρια.Τωρα κανω με bblink ενημερωση λογισμικου για να επανελθει τουλαχιστον.Τι αλλο να κανω?:(

 

Πολυ παραξενο

 

1)Τσεκαρε σιγουρα οτι εχεις κατεβασει το σωστο autoloader για το μοντελο του κινητου σου

2)Κανε ρεσταρτ το pc και το κινητο σου

3)Συνδεσε το τηλεφωνο στο pc και περιμενε λιγο μεχρι να το δει κανονικα

4)Κλεισε το BB link και απενεργοποιησε το antivirus

5)Κανε προσευχη και ορμα ξανα

Link to comment
Share on other sites

Πολυ παραξενο

 

1)Τσεκαρε σιγουρα οτι εχεις κατεβασει το σωστο autoloader για το μοντελο του κινητου σου

2)Κανε ρεσταρτ το pc και το κινητο σου

3)Συνδεσε το τηλεφωνο στο pc και περιμενε λιγο μεχρι να το δει κανονικα

4)Κλεισε το BB link και απενεργοποιησε το antivirus

5)Κανε προσευχη και ορμα ξανα

αρνειται πεισματικα να φορτωσει.Ξαναγυρισα σε μαμα και καθομαι εκει.Το δοκιμασα και σε δευτερο υπολογιστη και παλι τα ιδια.Και το κουλο.Μου βγαζει καρτα σιμ αγνωστης προελευσης.Δεν την αναγνωριζει.Παλι για πεταμα και ξανα καινουργια.Σκ@τ@@@@....

Link to comment
Share on other sites

έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με την camera? όποτε την ανοίγω μου βγάζει το μήνυμα "the camera can't be started". Έχω κάνει αναβάθμηση στο τελευταίο firmware. Δοκίμασα και με downgrade αλλά τίποτα...
Argonaftis
Link to comment
Share on other sites

αρνειται πεισματικα να φορτωσει.Ξαναγυρισα σε μαμα και καθομαι εκει.Το δοκιμασα και σε δευτερο υπολογιστη και παλι τα ιδια.Και το κουλο.Μου βγαζει καρτα σιμ αγνωστης προελευσης.Δεν την αναγνωριζει.Παλι για πεταμα και ξανα καινουργια.Σκ@τ@@@@....

 

Μάλλον δεν βάζεις την σωστή έκδοση leaked....

Ελληνική κοινότητα BlackBerry : http://www.greekberry.com
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μου το έκανε και εμενα αυτό 2 φορες σημερα.....,,ας ελπισουμε οτι ηταν τυχαίο μιας κα το τηλέφωνο απλα δεν παίζεται...... Και δεν γράφει κανένας λάτρης της berry εδώ....
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Το γράφω εδώ, μιας και το θέμα με το Ζ10, έχει τις περισσότερες επισκέψεις και επείγομαι.

Παρέλαβα στα χέρια μου,άλλο ένα berry, άσπρο Q10 αυτή τη φορά. Το σεττάρω, του περνάω την leaked 10.2.1 και μπαίνω όλος χαρά στο BBworld, αφού έχω εγκαταστήσει ότι απαραίτητη androidoεφαρμογή ήθελα από το 1market.

Το κινητάκι το πήρα σφραγισμένο και το ενεργοποίησα με το BB ID μου. Στο world όμως μου πέταξε ένα τρελό μήνυμα, ότι ο λογαριασμός μου έχει ξεπεράσει τον μέγιστο αριθμό Pin συσκευών και μου ζήτησε να επισκεφτώ το site της blackberry για περαιτέρω υποστήριξη. Μετά από πολύ ψάξιμο, κατέληξα εδώ:

 

http://btsc.webapps.blackberry.com/btsc/viewdocument.do;jsessionid=B6EA86FAD652332F4A9E67F213BB569E?externalId=KB25553&sliceId=2&cmd=displayKC&docType=kc&noCount=true&ViewedDocsListHelper=com.kanisa.apps.common.BaseViewedDocsListHelperImpl

 

Όντως έχω ξεπεράσει μάλλον τις 15 ενεργοποιήσεις Blackberry συσκευών με το BB ID μου μέσα σε ένα χρόνο, συμπεριλαμβανομένων και των leaked εκδόσεων που εγκαθιστούσα σε κάποια από αυτά, μιας και αυτές άλλαζαν το PIN της συσκευής που τα έβαζα, άρα προσμετρούνταν ως καινούρια συσκευή στο μητρώο του ID μου. Έκανα όπως λέει το site της blackberry και επικοινώνησα με την κοσμοτέ, λέγοντάς τους το πρόβλημα μου και είπαν πως θα επικοινωνήσουν με την blackberry οι ίδιοι για την επίλυσή του. (με βάση ότι τους είπα, ΔΕΝ τους είχε ξανατύχει παρόμοιο περιστατικό). Μετά από πολύ ψάξιμο είδα ότι παλαιότερα απλά συμπλήρωνες μια φόρμα στο site της blackberry ζητώντας να σου μηδενίσουν το μητρώο των συσκευών που είχε αντιστοιχηθεί με το BB ID σου. Τώρα μόνο ο πάροχος σου μπορεί να το ζητήσει αυτό από την blackberry, καθώς δεν υπάρχει πλέον αυτή η δυνατότητα.

 

ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ;;;; ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ BBWORLD!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά το ακούω αυτό, αλλά δεν έχουν περάσει ποτέ 15 συσκευές από τα χέρια μου. Ίσως να μπορείς να ξεδηλωσεις καμιά παλιότερη αν υπηρχε καμιά με λειτουργικό 7 δηλαδή bis από το http://www.blackberry.com/protect ή από το site του παρόχου.

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά το ακούω αυτό, αλλά δεν έχουν περάσει ποτέ 15 συσκευές από τα χέρια μου. Ίσως να μπορείς να ξεδηλωσεις καμιά παλιότερη αν υπηρχε καμιά με λειτουργικό 7 δηλαδή bis από το http://www.blackberry.com/protect ή από το site του παρόχου.

 

Δυστυχώς δεν έχει να κάνει με το blackberry protect...

Τα 10 άρια blackberry δεν έχουν να κάνουν με δήλωση σε κάποιο πάροχο, αυτό αναφέρεται μόνο σε 10άρια blackberry..

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο παραπεντε να το παρω, δε με λετε ρε παιδια μερικες ερωτησουλες,

 

ταινιες μπορω να μεταφερω οπως ειναι στο κινητο copy paste στην sd ? υποτιτλοι?

το ηχειο ειναι δυνατο?

μπορω να εχω ολες τις λειτουργιες χωρις να κανω BIS? γιατι παλαιοτερα ειχα καει ΠΟΛΥ με ΒΒ και λογαριασμο της κοσμοτε....

η ποιοτητα κατασκευγης του ειναι καλη, γιατι πολυ πλαστικο βλεπω το καπακι βγαινει πανευκολα στα review και με βαζει σε σκεψεις

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο παραπεντε να το παρω, δε με λετε ρε παιδια μερικες ερωτησουλες,

 

ταινιες μπορω να μεταφερω οπως ειναι στο κινητο copy paste στην sd ? υποτιτλοι?

το ηχειο ειναι δυνατο?

μπορω να εχω ολες τις λειτουργιες χωρις να κανω BIS? γιατι παλαιοτερα ειχα καει ΠΟΛΥ με ΒΒ και λογαριασμο της κοσμοτε....

η ποιοτητα κατασκευγης του ειναι καλη, γιατι πολυ πλαστικο βλεπω το καπακι βγαινει πανευκολα στα review και με βαζει σε σκεψεις

 

Ταινίες δεν βλέπω αλλά μέσω του Blackberry Link (το πρόγραμμα συγχρονισμού με pc/mac) μπορείς να κάνεις τα πάντα.

Ηχείο: Ναι, δυνατό με καλή ποιότητα ήχου.

BIS: Δεν υπάρχει τώρα, ισχύει ότι και σε iOS, Android κ.α. αλλά με καλύτερο έλεγχο των data.

Ποιότητα κατασκευής: κορυφαία! Μόλις το κρατήεις στα χέρια σου θα καταλάβεις τη διαφορά.

Μπορείς να δείς το review μου, πιό πάνω "Blackberry Z10: My 1st Week Review" 52 σελ. 19 Νοε 2013, 12.28

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=355352&page=52

Link to comment
Share on other sites

αυτο με ξενερωσε που ειπες, δλδ παιζουμε με φαση transcoding μεσω προγραμματος της ΒΒ, να τις φορτωνω κατευθειαν στην SD δεν παιζει?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο χαρτες και προηγηση πως παει??

εχει ελληνικο χαρτη και ελληνικη φωνητικη πλοηγηση offline??

 

αμα θελει κανεις να περασει apk εφαρμογης χαρτων android μπορει κανονικα και λειτουγικοτατα??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Είδα και έπιασα το τηλέφωνο στα χέρια μου αυτές τις μέρες. Απλά πανέμορφο και κολαστηκα μπορώ να πω. Επειδή δεν παρακολουθώ το θέμα με την BlackBerry κάπου είχα διαβάσει ότι κάποια στιγμή θα γίνει συμβατό με εφαρμογές της Google. Ισχύει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Είδα και έπιασα το τηλέφωνο στα χέρια μου αυτές τις μέρες. Απλά πανέμορφο και κολαστηκα μπορώ να πω. Επειδή δεν παρακολουθώ το θέμα με την BlackBerry κάπου είχα διαβάσει ότι κάποια στιγμή θα γίνει συμβατό με εφαρμογές της Google. Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Ναι ισχύει. Ήδη κυκλοφορεί leaked OS και παρα πολλοί κατεβάζουν android apps, εύκολα.

Η επίσημη έκδοση θα μας έρθει τελη Γενάρη.

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει. Ήδη κυκλοφορεί leaked OS και παρα πολλοί κατεβάζουν android apps, εύκολα.

Η επίσημη έκδοση θα μας έρθει τελη Γενάρη.

 

Πρέπει να διαβάσω λίγο το οικοσύστημα και το όλο thread εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω εδώ, μιας και το θέμα με το Ζ10, έχει τις περισσότερες επισκέψεις και επείγομαι.

Παρέλαβα στα χέρια μου,άλλο ένα berry, άσπρο Q10 αυτή τη φορά. Το σεττάρω, του περνάω την leaked 10.2.1 και μπαίνω όλος χαρά στο BBworld, αφού έχω εγκαταστήσει ότι απαραίτητη androidoεφαρμογή ήθελα από το 1market.

Το κινητάκι το πήρα σφραγισμένο και το ενεργοποίησα με το BB ID μου. Στο world όμως μου πέταξε ένα τρελό μήνυμα, ότι ο λογαριασμός μου έχει ξεπεράσει τον μέγιστο αριθμό Pin συσκευών και μου ζήτησε να επισκεφτώ το site της blackberry για περαιτέρω υποστήριξη. Μετά από πολύ ψάξιμο, κατέληξα εδώ:

 

http://btsc.webapps.blackberry.com/btsc/viewdocument.do;jsessionid=B6EA86FAD652332F4A9E67F213BB569E?externalId=KB25553&sliceId=2&cmd=displayKC&docType=kc&noCount=true&ViewedDocsListHelper=com.kanisa.apps.common.BaseViewedDocsListHelperImpl

 

 

 

Όντως έχω ξεπεράσει μάλλον τις 15 ενεργοποιήσεις Blackberry συσκευών με το BB ID μου μέσα σε ένα χρόνο, συμπεριλαμβανομένων και των leaked εκδόσεων που εγκαθιστούσα σε κάποια από αυτά, μιας και αυτές άλλαζαν το PIN της συσκευής που τα έβαζα, άρα προσμετρούνταν ως καινούρια συσκευή στο μητρώο του ID μου. Έκανα όπως λέει το site της blackberry και επικοινώνησα με την κοσμοτέ, λέγοντάς τους το πρόβλημα μου και είπαν πως θα επικοινωνήσουν με την blackberry οι ίδιοι για την επίλυσή του. (με βάση ότι τους είπα, ΔΕΝ τους είχε ξανατύχει παρόμοιο περιστατικό). Μετά από πολύ ψάξιμο είδα ότι παλαιότερα απλά συμπλήρωνες μια φόρμα στο site της blackberry ζητώντας να σου μηδενίσουν το μητρώο των συσκευών που είχε αντιστοιχηθεί με το BB ID σου. Τώρα μόνο ο πάροχος σου μπορεί να το ζητήσει αυτό από την blackberry, καθώς δεν υπάρχει πλέον αυτή η δυνατότητα.

 

ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ;;;; ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ BBWORLD!!!!

 

 

Δοκίμασες το παρακάτω:

 

 

Re: How do you remove old devices associated with your BB ID in BlackBerry World?

Options

 

‎04-11-2013 09:47 AM

 

Hello Fr3lncr,

 

 

 

In order to remove these devices what you would need to do is first do a security wipe on the device then enter a new BlackBerry ID and register on the mobile network. Once a new BlackBerry ID is associated with the device it will be removed from your BlackBerry World.

 

 

 

Hope this helps. Have a good day.

 

από εδω: http://supportforums.blackberry.com/t5/BlackBerry-World/How-do-you-remove-old-devices-associated-with-your-BB-ID-in/td-p/2287827

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, πηρα τη συσκευη εβαλα το id μου αλλα μου κανει εντυπωση που ενω δεν εχω BIS/BES τα berries τα εμφανιζει διπλα στη μπαρα του σηματος, γιατι? θελω να κατεβασω την αναβαθμιση αλλα φοβαμαι μην μου κανει καμμια τρελη χρεωση παλι (αν και ειμαι συνδεδεμενος στο wifi)
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...