Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε το update για την 10.2!! Κάντε ένα check!!:D

 

Σε μενα τιποτα.... Εχω το 100-2 Γαλλικό με Wind συνδεση.

 

Εσυ τι εχεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε μενα τιποτα.... Εχω το 100-2 Γαλλικό με Wind συνδεση.

 

Εσυ τι εχεις;

 

Εγώ έχω γερμανικό με Vodafone GR σύνδεση. Πάντως θα σου έρθει σύντομα! Αλλιώς δοκίμασε με κάρτα sim από Vodafone να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω γερμανικό με Vodafone GR σύνδεση. Πάντως θα σου έρθει σύντομα! Αλλιώς δοκίμασε με κάρτα sim από Vodafone να δεις.

 

 

Μακαρι να την δωσει συντομα η Wind....ή εστω να ξέραμε πότε θα την δώσει...

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δε τη βάζεις μόνο σου,αφού ένα exe εκτελείς !

 

Εννοεις leaked να βάλω;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν βάλεις τη 1791 που έχει βγει τώρα πόση διαφορά να έχει ; Ας γράψει ο Iou που την πήρε τι build number έχει.

Και η επαναφορά στην επίσημη είναι απλούστατη διαδικασία που την κάνεις μέσω ΒΒ Link

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν βάλεις τη 1791 που έχει βγει τώρα πόση διαφορά να έχει ; Ας γράψει ο Iou που την πήρε τι build number έχει.

Και η επαναφορά στην επίσημη είναι απλούστατη διαδικασία που την κάνεις μέσω ΒΒ Link

 

Tοσο καιρο περιμενω την επισημη, νομιζω οτι δεν αξιζει τωρα στο τελος να υποκύψω:)

Link to comment
Share on other sites

Η 1791 Leaked ειναι ιδια με αυτη που εβγαλε χθες η Vodafone με μια μικρη ανουσια διαφορα. Η επισημη που βγηκε χθες εχει 2-3 εφαρμογες απο αυτες τις βλακειες που βγαζουν οι carriers καποιες φορες και λεγονται bloatware. Αυτο σημανει οτι ακομα και να εχετε τη lekaed εκδοση παλι θα σας βγει notification απο τη Vodafone για upgrade αλλα αυτο το upgrade θα ειναι 20-30 mbytes, δηλαδη οσο ειναι αυτες οι επιπλεον εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

Η 1791 Leaked ειναι ιδια με αυτη που εβγαλε χθες η Vodafone με μια μικρη ανουσια διαφορα. Η επισημη που βγηκε χθες εχει 2-3 εφαρμογες απο αυτες τις βλακειες που βγαζουν οι carriers καποιες φορες και λεγονται bloatware. Αυτο σημανει οτι ακομα και να εχετε τη lekaed εκδοση παλι θα σας βγει notification απο τη Vodafone για upgrade αλλα αυτο το upgrade θα ειναι 20-30 mbytes, δηλαδη οσο ειναι αυτες οι επιπλεον εφαρμογες.

 

Βασικά οι 2 εξτρα εφαρμoγές είναι από λάθος, δεν θα έπρεπε να μπουν καν μιας και η μία είναι από Πολωνικό πάροχο κι η άλλη από Εγγλέζικο.... :wacko:

 

Κατά τα άλλα όλα οκ με το update :)

BBZ10 STL100-2 OS: 10.2.1.537
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια η φορτιση απο σχεδον 0 σε πληρη ποσο κανει περιπου?Επισης με απλη χρηση δλδ λιγο ιντερνετ whatsapp κανα μαιλ ποσο βγαζει?ΕΠειδη ενδιαφερομαι για αγορα αν σκεφτεται να το δωσει καποιος ας μου στειλει ενα πμ.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την χθεσινή αναβάθμιση το τηλ βελτιώθηκε αρκετά κυρίως στην αυτονομία . Γενικώς το τηλέφωνο ειναι παρά πολύ καλο δίχως να υστερεί πουθενά αντιθέτως θα έλεγα ότι εχει πολλά υπέρ.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την χθεσινή αναβάθμιση το τηλ βελτιώθηκε αρκετά κυρίως στην αυτονομία . Γενικώς το τηλέφωνο ειναι παρά πολύ καλο δίχως να υστερεί πουθενά αντιθέτως θα έλεγα ότι εχει πολλά υπέρ.

 

δηλαδή ποσο έχει βελτιωθεί?ποσο σου κρατάει και με τι χρήση?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Σε stand by (με χρηση κυρίως mails, whatsapp, λίγο browsing) είχε βελτιωθεί, στις 2 μέρες. Σε χρήση multimedia, browsing καθαρά δεν είχα δει κάποια ορατή διαφορά.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή για να ανοίγω τα δεδομένα εύκολα, έχει να προτείνει κανείς; Απορώ πως δεν έβαλαν τέτοια επιλογή μαζί με το Wifi όταν κάνεις swipe down στην οθόνη μενού...

Εκνευριστικό να μπαίνω συνέχεια ρυθμίσεις κλπ για να τσεκάρω τα mail μου.

 

Επίσης, το Viber πως θα το εγκαταστήσω; Μπήκα εδώ: http://appworld.blackberry.com/webstore/content/85455/?countrycode=GR&lang=en

Αλλά αναφέρει ότι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή μου...

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή για να ανοίγω τα δεδομένα εύκολα, έχει να προτείνει κανείς; Απορώ πως δεν έβαλαν τέτοια επιλογή μαζί με το Wifi όταν κάνεις swipe down στην οθόνη μενού...

Εκνευριστικό να μπαίνω συνέχεια ρυθμίσεις κλπ για να τσεκάρω τα mail μου.

 

Μάλλον σου ξέφυγε το σημαντικότερο πλεονέκτημα του BB 10... το ΒΒ Ηub :), ότι θες (μα ότι θες) το βρίσκεις εκεί, συμαζεμένα και ότι θες να δεις/απαντήσεις/στείλεις το κάνεις απευθείας από εκεί χωρίς να χρειάζεται να ανοίξεις καμία απολύτως "εξωτερική" εφαρμογή. Άλλωστε αυτή είναι και η σημαντικότερη διαφορά/πλειονέκτημα του BB

 

Επίσης, το Viber πως θα το εγκαταστήσω; Μπήκα εδώ: http://appworld.blackberry.com/webstore/content/85455/?countrycode=GR&lang=en

Αλλά αναφέρει ότι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή μου...

 

Μην αγχώνεσαι, όπου να'ναι θα βάλουν οι "άλλοι" BBM ;)

 

(αν θυμάμαι καλά ανακοινώθηκε επίσημα από τη Viber ότι δεν σκοπεύει να βγάλει update για το BB 10)

BBZ10 STL100-2 OS: 10.2.1.537
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

τα ξυπνητήρια λειτουργούν εαν η συσκευή ειναι κλειστή ?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

τα ξυπνητήρια λειτουργούν εαν η συσκευή ειναι κλειστή ?

 

Αν εννοείς τελείως κλειστή, όχι. Γιατί δεν χρησιμοποιείς το "Bedside mode" ? πολύ χρήσιμο και χρησιμοποιεί ελαχιστότατη μπαταρία :)

BBZ10 STL100-2 OS: 10.2.1.537
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή για να ανοίγω τα δεδομένα εύκολα, έχει να προτείνει κανείς; Απορώ πως δεν έβαλαν τέτοια επιλογή μαζί με το Wifi όταν κάνεις swipe down στην οθόνη μενού...

Εκνευριστικό να μπαίνω συνέχεια ρυθμίσεις κλπ για να τσεκάρω τα mail μου.

 

Επίσης, το Viber πως θα το εγκαταστήσω; Μπήκα εδώ: http://appworld.blackberry.com/webstore/content/85455/?countrycode=GR&lang=en

Αλλά αναφέρει ότι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή μου...

 

Viber από εδώ:

http://bb10bars.net/apps/com-viber-voip

 

Για το πως θα το περάσεις έχει οδηγίες εδώ μέσα.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το stl100-1 τι διαφορα εχει απο το -2 εκτος απο το 4G?Απο οτι ειδα εχουν και διαφορετικο Soc.Ποιο να προτιμησω περα απο το 4G?
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το ολοκληρωμένο του 2/3/4 είναι κατάτι καλύτερο από του 1. Αν μπορείς να διαλέξεις, πάρε το 2/3/4 γιατί παίρνει πιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις που διαρρέουν και ίσως είναι ελαφρώς γρηγορότερο ( δεν έχω χρησιμοποιήσει διπλά διπλα 1 vs 2 για να κρίνω επί της ουσίας ).

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το -1 δεν πηρε την 10.2 που βγηκε τωρα και περα απο τις αναβαθμισεις που φανταζομαι ακομα και πιο γρηγορα να μην τις παιρνει εντελει υποστηριζεται κανονικα οπως και τα υπολοιπα?
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σου ξέφυγε το σημαντικότερο πλεονέκτημα του BB 10... το ΒΒ Ηub :), ότι θες (μα ότι θες) το βρίσκεις εκεί, συμαζεμένα και ότι θες να δεις/απαντήσεις/στείλεις το κάνεις απευθείας από εκεί χωρίς να χρειάζεται να ανοίξεις καμία απολύτως "εξωτερική" εφαρμογή. Άλλωστε αυτή είναι και η σημαντικότερη διαφορά/πλειονέκτημα του BB)

 

Μα κάνοντας swipe down έχει μόνο το wifi. Για να ανοίξω τα data, πρέπει να πάω ρυθμίσεις, κλπ. Κλπ. Είναι χρονοβόρο.

Μου ξεφεύγει κάτι;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Το -1 δεν πηρε την 10.2 που βγηκε τωρα και περα απο τις αναβαθμισεις που φανταζομαι ακομα και πιο γρηγορα να μην τις παιρνει εντελει υποστηριζεται κανονικα οπως και τα υπολοιπα?

 

Κανονικότατα υποστηρίζεται. Απλά οι leaked (δες και το αντίστοιχο θεμα ) βγαίνουν πιο γρήγορα για τα 2/3/4.

Επί της ουσίας δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά πέραν του 4G

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...