Jump to content

Προβλημα wifi thomson με αναμεταδοτη εικονας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα και ελπιζω να το βαζω στη σωστη κατηγορια θεματων.

Εχω το εξης προβλημα και οτι και αν εχω κανει δε μπορω να το λυσω,,

Εχω ενα router thomson TG585 v8 στο σαλονι και εναν αναμεταδοτη εικονας και ηχου (πομπος στο σαλονι διπλα στο router και εναν δεκτη στην κρεβατοκαμαρα),

 

Για καποιους μηνες δουλευε ρολοι υστερα απο μια διακοπη ρευματος που εγινε αρχισαν τα προβληματα, σαν να μπλεκονται τα σηματα του πομπου με το router.

Οταν εχω ανοιχτο το router και εκπεμπει wifi η εικονα στο υπνοδωματιο κανει μια γραμμη σα παρασιτο συνεχομενα και ανεβοκατεβαινει και μολις κλεισω το router σταματαει.(μια τετοια γραμμη ειχα παρατηρησει οταν ανοιγα παλιοτερα το φουρνο μικροκυματων μεχρι να σταματησει να λειτουργει).

Και αντιστροφα οποτε εχω ανοιχτο τον πομπο μαζι με το router δεν μπορω να συνδεθω καθολου στο ασυρματο..μολις κλεισω τον πομπο σφεντονα συνδεεται αυτοματα...

Ξερει κανεις τι γινεται διοτι οπως ειπα δεν μου το εκανε πιο πριν.

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Το Thomson έχει ρύθμιση για να αλλάξεις κανάλι στο wireless. Έχει από 1 ως 11 (ή 13). Διάλεξε ένα άλλο νούμερο.
Link to comment
Share on other sites

Το αλλαξα στο manual και το εβαλα σε αλλο καναλι και φαινεται να λυθηκε το προβλημα προς το παρων.

Ευχαριστω να σαι καλα!

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...