Jump to content

Bitmore Tab 1010


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Η εγκατάσταση του Google Play στο Bitmore Tab1010 είναι πολύ απλή.

 

To Bitmore Tab1010 έρχεται σαν Routed, οπότε δεν χρειάζεται να κάνετε κάτι και να ρισκάρετε.

 

Από το παρακάτω Link κατεβάζετε την τελευταία version του Google Play.

Το com.android.vending_3.8.17.apk file που θα κατεβάσετε, το αποθηκεύετε στο folder “System/app” του Bitmore.

http://www.androidpolice.com/2012/08/18/download-latest-google-play-store-3-8-17/

 

 

 

 

Στη συνέχεια με έναν File Browser, που μπορείτε να κατεβάσετε από το Slide me market (που έχει προεγκατεστημένο το Bitmore), τρέχετε το αρχείο εγκατάστασης com.android.vending_3.8.17.apk μέσα από το folder “System/app” .

 

Κάνετε reboot και είστε έτοιμοι.

 

Καλή τύχη.

 

 

 

 

Για να δουλεψει, πρωτου κανεται εγκατασταση, αλλαζετε τα δικαιώματα του apk se rw- r-- r--

εμενα δουλεψε

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω την εγγύηση,κάπου χάθηκε!
δοκίμασε.. Δεν νομίζω να έχει σχέση με εγγύηση έτι και αλλιώς. Άλλωστε ξέρουν αυτοί (έχει και σειριακό το ταμπλετ).
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Γεια σας, έχω και εγώ πρόβλημα με ενα bitmore 760. Τα πήραμε χτες (2), το ενα παίζεις και εκει που παίζεις, κλείνει. Ξέρει κανείς τι μπορεί να ειναι? Εχω κανει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων... τίποτα...:(

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by rotten2011
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω και εγώ πρόβλημα με ενα bitmore 760. Τα πήραμε χτες (2), το ενα παίζεις και εκει που παίζεις, κλείνει. Ξέρει κανείς τι μπορεί να ειναι? Εχω κανει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων... τίποτα...:(

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

hardware μου κάνει και μάλλον μπαταρία ελαττωματική.. Να το στείλεις να το δουν

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

hardware μου κάνει και μάλλον μπαταρία ελαττωματική.. Να το στείλεις να το δουν

 

Tο έστειλα χτες Αθηνά. Μου είπαν οτι δουλεύει κανονικά. Αλλά, σε μένα έκλινε. Σύστησαν κάποιο service και θα το πάει ο αδερφός μου αύριο. Θα σας κρατήσω ενήμεροι.

 

Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα. Όπως και να έχει ευχαριστώ για την απάντηση.:)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Εγώ πήρα αυτό και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/bitmore-tab-810-8-8gb/prod4350287pp/prod3040790pp Το μόνο πρόβλημα είναι το Μαρκετ που δεν το έχει αλλά έβαλα 1Mobile market και είναι οκ. Με τρώει βέβαια για Custom Rom και κανονικό μαρκετ, να δοκιμάσω κάτι από τις αλχημείες ή δεν κάνουν για το 8αρι tab?
Link to comment
Share on other sites

Tο έστειλα χτες Αθηνά. Μου είπαν οτι δουλεύει κανονικά. Αλλά, σε μένα έκλινε. Σύστησαν κάποιο service και θα το πάει ο αδερφός μου αύριο. Θα σας κρατήσω ενήμεροι.

 

Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα. Όπως και να έχει ευχαριστώ για την απάντηση.:)

 

Μοιαζει με μητρικη το προβλημα ,αντιληφθηκες να σου κανει φλικερινγκ στην οθονη?Ξερεις σαν να τρεμοπαιζει λιγο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω το bitmore 760 για την κόρη προσπάθησα να περάσω το google play χωρίς αποτέλεσμα.Βρήκα άλλα sait και κατεβάζω εφαρμογές αλλά κόλλησα με το πως θα περάσω στην συσκευή το g.p.

Υπάρχει τρόπος δεν παίζει root η συσκευή είναι 4 ημερών.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ανοίγω καινούριο θέμα μιας και δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο. http://www.skroutz.gr/s/2317736/Bitmore-Tab1010-10-1-8GB.html

 

Η συγκεκριμένη ταμπλέτα δώθηκε σαν «δώρο» από τη γυμναστική ακαδημία σε μία γνωστή μου. Το πρόβλημα είναι πως έχει κολλήσει σε ένα σημείο μετά από μια σειρά αποτυχημένων προσπαθειών να ξεκλειδωθεί το μοτίβο. Οπότε έχω δύο ερωτήματα.

 

 

1. Ξέρει κανείς ποια είναι η «επίσημη» ονομασία της συσκευής μιας και υποτεύομαι πως την έχουν μετονομάσει αφού υπάρχει μόνο σε ελληνικά sites (εκτός αν είναι Ελληνική που αμφιβάλλω).

 

2. Αλλιώς τρόπο να μπω σε recovery να του κάνω restore σε factory settings.

 

Τελικά ξέρει κανείς τον τρόπο; είμαι στην ίδια κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 8 months later...
Γεια στην παρεα.Εχω να πω οτι κατεχοντας το bitmore tab 1020 ειμαι φουλ ευχαριστιμενος απο τις επιδοσεις του με κλα χαρακτιριστικα αλλα με μετρια αυτων τις αναλυσης(1024επι600p).Ηταν η καλητερη επιλογη που βρηκα βαση χαρακτηρηστικων αλλα και βαση ποιοτητας,αν και μου ειχε χαλασει η θυρα φορτισης το πηγα για σερβις και οπως εχουν κανει σε τουλαχιστων 3 γνωστους μου,μου εφεραν ενα ολοκαινουργιο κι εγω εμεινα με 2 φορτιστες και 2 ζευγαρια ακουστικων.:lol:
LeEco le pro 3 user! One of the few:p
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 8 months later...
  • The title was changed to Bitmore Tab 1010

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...