Jump to content

Sudden death


wickerman_3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλη χρονιά σε όλους με υγεία.

Δεν ξέρω πόσοι το έχετε πάθει με το S3 σας αλλά εγώ είμαι από χθές 31.12.2012 προνομιακό μέλος κατόχων S3 με sudden death

Εχω κινητό από τις πρωτες παρτίδες και ναι κατάφερε και μου νέκρωσε.Αν και ρουταρισμένο το κινητό πρόλαβα και επέστρεψα σε stock rom μερικές μέρες πριν από φόβο μήπως με την Omega v34 που του φορόυσα η εγγύηση δε γινόταν δεκτή.Τελικά οι φόβοι μου επαληθευτηκαν περίπου 190 μέρες από την ημέρα αγοράς του (εμπίμπτω στο διάστημα 150-200 ημερών ζωής του κινητού !!! )

Απλά ενημερωτικά σας το παρέθεσα εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1993044

Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 426
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aπό ότι γνωρίζω θα αντικαταστήσουν τη motherboard όπως έχει γίνει στο σύνολο των περιπτώσεων. Αυτό που με καίει είναι κατά πόσο θα γίνει εντός εγγύησης και επίσηςι κατα πόσο και η νέα mobo θα αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα ή οχι, με άλλα λόγια το κινητό θα είναι εντάξει ή απλά θα πάρει παράταση ζωής για 150 με 200 μέρες?Εγώ ήδη σκέφτομαι με την επιστροφή του να το δώσω.

Μετά το προβληματικό Omnia η Sammy με χτύπησε και σε δεύτερη συσκευή.Αχ ρε Sammy...αχ ρε Sammy :)

Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

Aπό ότι γνωρίζω θα αντικαταστήσουν τη motherboard όπως έχει γίνει στο σύνολο των περιπτώσεων. Αυτό που με καίει είναι κατά πόσο θα γίνει εντός εγγύησης και επίσηςι κατα πόσο και η νέα mobo θα αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα ή οχι, με άλλα λόγια το κινητό θα είναι εντάξει ή απλά θα πάρει παράταση ζωής για 150 με 200 μέρες?Εγώ ήδη σκέφτομαι με την επιστροφή του να το δώσω.

Μετά το προβληματικό Omnia η Sammy με χτύπησε και σε δεύτερη συσκευή.Αχ ρε Sammy...αχ ρε Sammy :)

 

Μάλιστα... καλά ξεμπερδέματα...

Link to comment
Share on other sites

Aπό ότι γνωρίζω θα αντικαταστήσουν τη motherboard όπως έχει γίνει στο σύνολο των περιπτώσεων. Αυτό που με καίει είναι κατά πόσο θα γίνει εντός εγγύησης και επίσηςι κατα πόσο και η νέα mobo θα αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα ή οχι, με άλλα λόγια το κινητό θα είναι εντάξει ή απλά θα πάρει παράταση ζωής για 150 με 200 μέρες?Εγώ ήδη σκέφτομαι με την επιστροφή του να το δώσω.

Μετά το προβληματικό Omnia η Sammy με χτύπησε και σε δεύτερη συσκευή.Αχ ρε Sammy...αχ ρε Sammy :)

 

Δυστυχώς καμία εταιρία δεν ειναι τελεία και σε όλες υπάρχουν ,και θα συνεχίσουν να υπάρχουν προβληματικές συσκευές .

Το θέμα ειναι να μην σου τύχει η στραβή και αν σου τύχει να παρακαλάς το service ειναι άμεσο και χωρίς ταλαιπωρία .

 

Πάντως από αυτά που διαβάζω η samsung είναι άμεση και φτιάχνει την συσκευή ακόμα και αν ειναι root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονιά σε όλους με υγεία.

Δεν ξέρω πόσοι το έχετε πάθει με το S3 σας αλλά εγώ είμαι από χθές 31.12.2012 προνομιακό μέλος κατόχων S3 με sudden death

Εχω κινητό από τις πρωτες παρτίδες και ναι κατάφερε και μου νέκρωσε.Αν και ρουταρισμένο το κινητό πρόλαβα και επέστρεψα σε stock rom μερικές μέρες πριν από φόβο μήπως με την Omega v34 που του φορόυσα η εγγύηση δε γινόταν δεκτή.Τελικά οι φόβοι μου επαληθευτηκαν περίπου 190 μέρες από την ημέρα αγοράς του (εμπίμπτω στο διάστημα 150-200 ημερών ζωής του κινητού !!! )

Απλά ενημερωτικά σας το παρέθεσα εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1993044

 

Είδες "κάτι" στο κινητό και το ψιλιάστηκες ότι θα τα τινάξει και γύρισες σε stock ή απλά έτυχε;

Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

Είδες "κάτι" στο κινητό και το ψιλιάστηκες ότι θα τα τινάξει και γύρισες σε stock ή απλά έτυχε;

 

Διαβασα στο xda οτι οσα s3 εχουν HW rev 1.10 ειναι δηλαδη απο τιςψπρωτες παρτιδες το παθαινουν.Εκανα τον ελεγχο και ειδσ οτι ανηκα στην κατηγορια αυτη.Επισης ολοι οι παθοντες εκαναν κατι που εκανα και εγω:αφηναν το κινητο να φορτιζει ολο το βραδυ.Και καποια αλλα ψιλα που με ανησυχησαν και επελεξα να αποχωριστω την πολυφορεμενη και πολυαγαπημενη omega του indie (ο οποιος απο οτι εμαθα επαθε το ιδιο με εμενα) μεχρι να δω αν περασει το επομενο διαστημα αναιμακτα.Φευ....το s3 μου τον ηπιε....

Edited by wickerman_3
Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα στο xda οτι οσα s3 εχουν HW rev 1.10 ειναι δηλαδη απο τιςψπρωτες παρτιδες το παθαινουν.Εκανα τον ελεγχο και ειδσ οτι ανηκα στην κατηγορια αυτη.Επισης ολοι οι παθοντες εκαναν κατι που εκανα και εγω:αφηναν το κινητο να φορτιζει ολο το βραδυ.Και καποια αλλα ψιλα που με ανησυχησαν και επελεξα να αποχωριστω την πολυφορεμενη και πολυαγαπημενη omega του indie (ο οποιος απο οτι εμαθα επαθε το ιδιο με εμενα) μεχρι να δω αν περασει το επομενο διαστημα αναιμακτα.Φευ....το s3 μου τον ηπιε....

 

Αυτό το hw rev που το βλέπουμε;

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το hw rev που το βλέπουμε;

 

*#12580*369#

Το δικό μου είναι από 23-5-2012, πολύ κοντά στις 200+ μέρες στην κατοχή μου. :wacko::cry::cry::cry:

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογείς *#12580*369#

 

*#12580*369#

 

Rf cal:22-7-12

Hwrev:1.100:cry:

 

Να αρχίσω να ανυσηχώ; 05 Σεπτεμβρίουτο αγόρασα από πλαίσιο

Edited by Homer_GR
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Ωχ τι μας εκανες τωρα...:cry:

κι εγω ειμαι RF :29.5.12 MP 1.100

Παμε μαθηματικα για φουντο δηλαδη....:(

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

παιδες απο οτι βλεπω οσοι κοιτανε 1.100 εχουνε ,ητε ειναι τον 5ο ητε τον 6ο ητε τον 7ο μηνα.οποτε ποια ειναι η πρωτη παρτιδα ? το 1.100 ειναι παντου ,να υποθεσω η ημερομηνια ?γιατι ο φιλος ειπε 1.10 οχι 1.100
Link to comment
Share on other sites

και μενα rev:MP 1.100

RF call : 2012.9.5

Να ανησυχώ?:wacko::wacko:

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι ρε Στελιο063 να ειναι ετσι γιατι τα χρειαστηκα τωρα μιας κ εγω βλεπεις χρηστης της Ω 35...:confused: Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μακάρξ να είναι έτσι και να μην παίζεο ρόλο το 1.100 ή τουλάχιστον να είναι διαφορετικό από το 1.10:p

Εγώ βέβαια είμαι πάντα με μαμά ρομ, αλλά το αφήνω συχνά να φορτίζει όλο το βράδυ.

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη 1.100 εννοουσα φιλε μου.Και ναι υπαρνουν και αλλα revisions 1.115 κτλ κτλ

Παιδια να σας πω οτι οταν ξεκινησα να διαβαζω για τον ξαφνικο θανατο των s3 το πρωτο πραγμα που ειπα ειναι οτι ενταξει μωρε ενα μικρο ποσοστο θα ειναι αποκλειεται να συμβει σε εμενα.Καθως περνουσαν οι μερες και ολο και περισσοτερα ξενα sites και fora ασχολουνταν με το θεμα τοσο ανησυχουσα.Γενικα οπως καταλαβαινω απο οσα διαβασα το προβλημα ειναι hw και αφορα την υπερθερμανση της mobo απο τις υψηλες θερμοκρασιες τou exynos.Οι devs στο xda ψαχνονται κι αυτοι και κανουν υποθεσεις.

Παντως το πραγμα τεινει να εξελιχθει σε φιασκο λενε για τη samsung η οποια επισημα δεν παιρνει θεση για ευνοητους λογους (τεραστιο πληγμα στο marketing αφου ας μην ξεχναμε αφορα τη ναυαρχιδα της)

Ως παθών πλεον κανω υπομονη,δε θελω να σας πανικοβαλω αλλα να σας προϊδεασω.Επειδη πολλες συσκευες πανε στη Samsung για επιδιορθωση διαβασα οτι ακομα και οι rooted συσκευες επιδιοθωνονται δωρεαν (για μενα αυτο λεει οτι αναγνωριζεται το μαζικο προβλημα) κατι που παρα τους ευρωπαικους νομους δεν το κανουν οι εταιρειες βρισκοντας φτηνες δικαιολογιες.

Μονο η samsung india αναφερεται οτι δεν επιδιορθωνει δωρεαν δηλωνοντας σε ολους οτι ειναι θεμα υγρασιας (κλασσικη φτηνη δικαιολογια).

Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

εε αν ψοφαν τ ερμα ειτε ειναι τον 6ο η τον 7ο η τον 9ο τι φτιαχνουν 10 κομματια την μερα εκει στη samsung ? ολα πρωτη παρτιδα ειναι?αρα δεν ειναι θεμα παρτιδας,γενικο θεμα ειναι.οκ το μοναδικο samsung που μου εκατσε και αρεσε (ολα τα αλλα τα εστειλα την πρωτη βδομαδα)θα κατσω με το 5αρι μια και ειναι το 7 iphone που πεναει απο τα χερια μου και ολα ζουν τελεια σε μενα η σε αλλα χερια ακομα Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

Με αυτα που διαβαζω με εβαλε σε σκεψεις η αγορα σ3.παλια ειχα το μηλο 3τζι καινουργιο τοχα παρει μετα απο 1χρονο και στο μηνα που τον εκλησε, εσβησε και τελος το παω βοντα και με 190 ευρο απο μενα μου φεραν αλλο το οποιο ηταν καινουριο ναι αλλα ανακατασκευης καπου εβαζες το φιρμγ και σου ελεγε τι ειναι,με το που το πηρα το εδωσα και δεν ξαναπηρα τιποτα απο απλ.αν εισαι εκτος εγγυησης με σ3 και ας ειναι με αλλη νεα παρτιδα και τοχεις 2+ χρονια τι παιζει δινεις αλλα500+ η παιρνεις 1τηλ να κανεις τη δουλεια σου δηλ τηλ και σμσ.ταριφα καθε 1με 2 ετη νεο 500 ευρο!
Link to comment
Share on other sites

εε αν ψοφαν τ ερμα ειτε ειναι τον 6ο η τον 7ο η τον 9ο τι φτιαχνουν 10 κομματια την μερα εκει στη samsung ? ολα πρωτη παρτιδα ειναι?αρα δεν ειναι θεμα παρτιδας,γενικο θεμα ειναι.οκ το μοναδικο samsung που μου εκατσε και αρεσε (ολα τα αλλα τα εστειλα την πρωτη βδομαδα)θα κατσω με το 5αρι μια και ειναι το 7 iphone που πεναει απο τα χερια μου και ολα ζουν τελεια σε μενα η σε αλλα χερια ακομα

 

Συγγνωμη 1.100 εννοουσα φιλε μου.Και ναι υπαρνουν και αλλα revisions 1.115 κτλ κτλ

Παιδια να σας πω οτι οταν ξεκινησα να διαβαζω για τον ξαφνικο θανατο των s3 το πρωτο πραγμα που ειπα ειναι οτι ενταξει μωρε ενα μικρο ποσοστο θα ειναι αποκλειεται να συμβει σε εμενα.Καθως περνουσαν οι μερες και ολο και περισσοτερα ξενα sites και fora ασχολουνταν με το θεμα τοσο ανησυχουσα.Γενικα οπως καταλαβαινω απο οσα διαβασα το προβλημα ειναι hw και αφορα την υπερθερμανση της mobo απο τις υψηλες θερμοκρασιες τou exynos.Οι devs στο xda ψαχνονται κι αυτοι και κανουν υποθεσεις.

Παντως το πραγμα τεινει να εξελιχθει σε φιασκο λενε για τη samsung η οποια επισημα δεν παιρνει θεση για ευνοητους λογους (τεραστιο πληγμα στο marketing αφου ας μην ξεχναμε αφορα τη ναυαρχιδα της)

Ως παθών πλεον κανω υπομονη,δε θελω να σας πανικοβαλω αλλα να σας προϊδεασω.Επειδη πολλες συσκευες πανε στη Samsung για επιδιορθωση διαβασα οτι ακομα και οι rooted συσκευες επιδιοθωνονται δωρεαν (για μενα αυτο λεει οτι αναγνωριζεται το μαζικο προβλημα) κατι που παρα τους ευρωπαικους νομους δεν το κανουν οι εταιρειες βρισκοντας φτηνες δικαιολογιες.

Μονο η samsung india αναφερεται οτι δεν επιδιορθωνει δωρεαν δηλωνοντας σε ολους οτι ειναι θεμα υγρασιας (κλασσικη φτηνη δικαιολογια).

ΝΑ και η εξηγηση για την μεγαλη πτωση τιμης απο την αρχηκη σε μικρο χρονικο διστημα το σ2 και το νεχους ειναι ακριβοτερα απο το σ3 αναλογικα παντα!

Link to comment
Share on other sites

τοση πολυ υπερθερμανση που καιει το mb χωρις εμεις να καταλαβαινουμε ζεστο το τηλ οπως το galaxys2 που ειχα και οντως ζεσταινονταν? μηπως παιζεται με ρουτ &διαφορα και φταει αυτο?ο exynoς οπως λεει ο φιλος το ιδιο δουλευει και τις πρωτες 40 μερες και την 200η ,αμα ηταν αυτο θα υπηρχε ολοκαφτομα ολα μπιφτεκια θα ηταν.τελος παντων αυτο που λεει ο φιλος votis &μενα με πονηρευει και μαλλον ειναι γενικα πολυ ευπαθη το μοντελο και καποια στιγμη θα το φαμε ασχετος μερας ωρας και λεπτου κατασκευης τοτε.ειπααααα και εγωωω samsung τοσο καλο? και πηρα ενα ,οντως ευχαριστημενος πολυ μεχρι τωρα,εως να γυρισει ταανασκελα και αυτο,μακαρι να μην &να ειναι θεμα τυχης Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

Ενα σκηνικο ετυχε ρε παιδια στην Ελλαδα κι αμεσως το κανατε θεμα.

Περιμενετε να δουμε,αλλωστε το αλλαζουν λογω εγγυησης.

Ισως αστοχια υικου των πρωτων παρτιδων.Γι'αυτο και ποτε δεν αγοραζω τις πρωτες παρτιδες.

Κατα 90% θα εχουν θεμα ασχετως συσκευης και μαρκας.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ενα σκηνικο ετυχε ρε παιδια στην Ελλαδα κι αμεσως το κανατε θεμα.

Περιμενετε να δουμε,αλλωστε το αλλαζουν λογω εγγυησης.

Ισως αστοχια υικου των πρωτων παρτιδων.Γι'αυτο και ποτε δεν αγοραζω τις πρωτες παρτιδες.

Κατα 90% θα εχουν θεμα ασχετως συσκευης και μαρκας.

 

να υποθεσω οτι το εχεις ?γιατι και εγω το εχω και το πηρα τον 11ο ποτε να το παρω το 2013? τελικα πια ειναι η πρωτη παρτιδα γιατι οπως ειδα ολα 1.100 γραφουν ας ειναι του 6ου μηνα του 7ου η του 9ου μεχρι και ενος φιλου που το πηρε πριν 4 μερες

Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

Εγω Οκτωβρη το πηρα.Οκ ισως ημουν λιγο υπερβολικος αλλα ειναι κατι που εχω παρατηρησει εδω και καποια χρονια που ασχολουμαι με gadgets και smartphones.

Εχουν πουληθει παρα πολλα κομματια S3 και ετυχε σε ενα μονο στην Ελλαδα.Παρομοια αναλογια θα εχουν κι αλλες χωρες.

Υπαρχει θεμα οντως αλλα περιμενετε να δουμε.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εγω Οκτωβρη το πηρα.Οκ ισως ημουν λιγο υπερβολικος αλλα ειναι κατι που εχω παρατηρησει εδω και καποια χρονια που ασχολουμαι με gadgets και smartphones.

Εχουν πουληθει παρα πολλα κομματια S3 και ετυχε σε ενα μονο στην Ελλαδα.Παρομοια αναλογια θα εχουν κι αλλες χωρες.

Υπαρχει θεμα οντως αλλα περιμενετε να δουμε.

 

αυτο ελπιζω και εγω γιατι ειμαι υπερκγατζετακιας και το μονο samsung που μου αρεσε και εκατσε στα χερια μου ειναι αυτο τα αλλα τα εδιωξα μεσα στις πρωτες 10 μερες,κριμα θα ηταν να ψοφηση τοσο γρηγορα (εχω 5 τηλ τωρα να φανταστεις)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...