Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν τα πατήσεις παρατεταμένα γίνεται διακόπτης. Αν το πατήσεις μια φορά σε βάζει στην εφαρμογή...

 

Γιατί δεν γίνεται το ίδιο και στην σύνδεση data; για εναλλαγή μεταξύ 3g και 2g δεν υπάρχει συντόμευση; μόνο με root;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για να έχεις αριθμητικό (ποσοστό) στην μπαταρία αντί το σύμβολο ( άδειασμα-γέμισμα) τι πρέπει να κάνεις ?

 

Βαζεις ενα zip απο αυτα η το κανεις χειροκινητα οπως εγω γιατι δεν ειχα βγει το icon που ηθελα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2037171&page=18

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν μου αρέσει, θέλω να το αφαιρέσω και να μπει στην θέση της stock έκδοσης. Μολόγα Πασχάλη τι πρέπει να γίνει και το βράδυ να είσαι On-line στο skype για support :)

 

ωχ ωχ!να σου ειπε ο τζορτζ Mod...θυμασαι πως το περνας??:lol:

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ωχ ωχ!να σου ειπε ο τζορτζ Mod...θυμασαι πως το περνας??:lol:

Nαι το είδα ότι το πόσταρε, δεν θυμάμαι αλλά δεν μασάω........θα στην έχω στήσει καραούλι το βράδυ και θα το φτιάξουμε το θεματάκι :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

κατι θα κανουμε..εχει κ τσουλου ομως :p

 

πριν ή μετά, όλο το βράδυ είναι δικό μας :) :) :) :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μμ ολο λογια εισαι :p

 

βλεπω παντως οτι το θεματακι με το wifi το εχουν κ αλλες custom πχ cm,τωρα μου ειπε ενας φιλος...

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

μμ ολο λογια εισαι :p

 

βλεπω παντως οτι το θεματακι με το wifi το εχουν κ αλλες custom πχ cm,τωρα μου ειπε ενας φιλος...

 

Σε τι Θέμα σχετικά με το wifi εννοείς φίλε μου???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν γίνεται το ίδιο και στην σύνδεση data; για εναλλαγή μεταξύ 3g και 2g δεν υπάρχει συντόμευση; μόνο με root;

 

Στην PA 3 που έχω δεν γίνεται. Απλά κλείνει το data.

:D
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα...

Πάντως είμαι στην δεύτερη μέρα με τη codefirex και τον Franco r83 και δεν έχω θέμα...

Θέμα έχω με το viber μετά το τελευταίο update...

Δεν ανοίγει καθόλου...

Από ότι διαβάζω έχουν πολύ το ίδιο θέμα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

το update Που ηρθε προχθες?λογικα θα διορθωθει συντομα

 

Ναι χθες συγκεκριμένα...

Στις παρατηρήσεις - βαθμολογισεις της εφαρμογής υπάρχουν πολλά παράπονα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εχω κ εγώ το πρώτο κόλλημα του κινητού!!

Μετά την επίσημη αναβάθμιση σήμερα ολα λειτουργούσαν κανονικά, όταν όμως (μετά απο ώρες κ πολλά τηλεφωνήματα) προσπάθησα να "τραβήξω" την μπάρα των ειδοποιήσεων, δεν ανταποκρινόταν...Οπότε απενεργοποίηση-ενεργοποίηση κ όλα ΟΚ!!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Εχω κ εγώ το πρώτο κόλλημα του κινητού!!

Μετά την επίσημη αναβάθμιση σήμερα ολα λειτουργούσαν κανονικά, όταν όμως (μετά απο ώρες κ πολλά τηλεφωνήματα) προσπάθησα να "τραβήξω" την μπάρα των ειδοποιήσεων, δεν ανταποκρινόταν...Οπότε απενεργοποίηση-ενεργοποίηση κ όλα ΟΚ!!

Το επαθα και εγω εχθες.Μου κολλησε η μπαρα μονο με restart εφτιαξε

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα...

Πάντως είμαι στην δεύτερη μέρα με τη codefirex και τον Franco r83 και δεν έχω θέμα...

Θέμα έχω με το viber μετά το τελευταίο update...

Δεν ανοίγει καθόλου...

Από ότι διαβάζω έχουν πολύ το ίδιο θέμα.

 

Σε μένα ανοίγει και παίρνω τηλέφωνα κανονικά, απλά όταν με παίρνουν δεν ακούω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το επαθα και εγω εχθες.Μου κολλησε η μπαρα μονο με restart εφτιαξε

Εισαι stock;

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Να καλησπερίσω και εγω την παρέα. Κάτοχος πλεον του Ν4 απο UK και συμβιώνω μαζί του απο την Παρασκευή.

 

Παρατηρήσεις:

 

Υπερ:

1. Φοβερά γρήγορο, τρελά multitasking, δεν μασάει πουθενά.

2. Οθονάρα και δεν βάζω τίποτα μπροστά - ειναι κρίμα να χαθεί η γλιστερή αίσθηση του Γορίλα 2.

3. Δυνατό Hardware, τρελή Ram.

4. Γενικά η LG εδωσε κάτι φανταστικό.

 

 

Κατά:

1. Η μπαταρία τελικά είναι Li-Ion η NiMH; Οι γνώμες διίστανται, και πως θα μπορούσαμε να το επιβεβαιώσουμε με σιγουριά; Οπως και ναχει, μικρή διάρκεια αλλα ας την αφήσω να κάνει μερικούς κύκλους φόρτισης.

2. Πρώτη φορά σε vanilla Android και νιώθω μια τεράστια πίεση απο την Google να σε ωθήσει σε ΟΛΕΣ της τις υπηρεσίες. Latitude, Wallet. Gmail, Gplus, Picassa etc. Σαν βασικό εμαιλ το hotmail και σαν βασικό Calendar του hotmail αλλα και του εταιρικου εμαιλ (exchange) νιώθω οτι με πιέζει αρκετά. Κόψιμο συγχρονισμών στα πάντα και βλέπουμε.

3. Chrome καλός αλλα πάλι δουλευω Firefox στο pc, θα ήταν ιδανικά να μεταφέρεις το desktop σου στο κινητό αλλα αντικειμενικά δεν γίνεται. Χωρίς synch και χωρίς bookmarks.

4. Αναξιοποίητο Hardware απο την Google, το μπροστινό φανταστικό led δεν το εκμεταλλεύεται καθόλου και θα πρέπει να βάλεις third party application για να το δεις να δουλευει.

5. Οχι απόλυτα δεμένο hardware με software παρόλο που είναι Nexus συσκευή.

6. Απουσία calibration οθόνης και λίγο πιο ψυχρά χρώματα. Σίγουρα μπορεί και καλύτερα η οθόνη, ας ασχοληθεί λοιπόν η Google ή να μας δώσει ενα kit.

 

Γενικότερα για την Google: Χρειάζεται πολύ διάβασμα για να κατανοήσουμε τι πραγματικά γίνεται και μάλλον δεν θα τα καταφέρουμε ποτέ. Μου αρέσει το Android αλλα δεν θα ήθελα τις υπηρεσίες της Google, οπότε αισθάνομαι να περιθωριοποιούμαι. :blink:

 

Συν το γεγονός οτι μας έχει στο κλ@σ1μο σαν χώρα που στις πρώτες εκδόσεις ψάχναμε paid apps με fake providers και τώρα δεν έχουμε navigation, δεν εχουμε playstore και κάνουμε πατέντες για να τους δώσουμε χρήματα κτλ.

 

Θεωρώ απαράδεκτη την πολιτική της γενικότερα που είναι στιγμές που νιώθω οτι πρέπει να πάω αλλου. Ίσως το ubuntu OS, ίσως MS; Ο καιρός θα δείξει.

 

http://www.google.com/dashboard

 

Δείτε εδω όλα σας τα δεδομένα σε μια σελίδα.

 

Δείτε και εδώ

 

https://maps.google.com/locationhistory/b/0/dashboard

 

Και χωρίς να έχετε ενεργοποιημένο το Latitude και να μαζεύει η Google την τοποθεσία σας, γνωρίζει που εργάζεστε, που μένετε κτλ.

 

Γενικά η Google δεν λέει να ωριμάσει και να φερθεί επαγγελματικά. Όλα τα παραπάνω είναι διάφορες σκέψεις που δεν έχουν να κάνουν καθαρά με το Android αλλα με την ίδια την εταιρεία που περιμένει απο τους Xda να υλοποιήσουν κάτι ωστε να το προσθέσει σε επόμενο distribution.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι stock;

 

Πιο στοκ δεν γινεται!! :lol:

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,από το πρωί αναβαθμισμένος κι εγώ και όλα πηγαίνουν καλά μέχρι τώρα.

Και μια ερώτηση:ποιο antivirus πιστεύετε ότι είναι το ενδεδειγμένο; (αν υπάρχει τέτοιο)

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το χει η μερα,σημερα πηγα να βγαλω κατι φωτογραφιες(τελεια μερα) και ..δεν!και αναγκαστικα restart κ ολα οκ :)
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Πάμε για 6+ανοικτή οθόνη με την codefirex end Franko r83...

Για ακόμα μία φορά η ρομ είναι super.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Να καλησπερίσω και εγω την παρέα. Κάτοχος πλεον του Ν4 απο UK και συμβιώνω μαζί του απο την Παρασκευή.

 

 

Γενικότερα για την Google: Χρειάζεται πολύ διάβασμα για να κατανοήσουμε τι πραγματικά γίνεται και μάλλον δεν θα τα καταφέρουμε ποτέ. Μου αρέσει το Android αλλα δεν θα ήθελα τις υπηρεσίες της Google, οπότε αισθάνομαι να περιθωριοποιούμαι. :blink:

 

Συν το γεγονός οτι μας έχει στο κλ@σ1μο σαν χώρα που στις πρώτες εκδόσεις ψάχναμε paid apps με fake providers και τώρα δεν έχουμε navigation, δεν εχουμε playstore και κάνουμε πατέντες για να τους δώσουμε χρήματα κτλ.

 

Θεωρώ απαράδεκτη την πολιτική της γενικότερα που είναι στιγμές που νιώθω οτι πρέπει να πάω αλλου. Ίσως το ubuntu OS, ίσως MS; Ο καιρός θα δείξει.

 

http://www.google.com/dashboard

 

Δείτε εδω όλα σας τα δεδομένα σε μια σελίδα.

 

Δείτε και εδώ

 

https://maps.google.com/locationhistory/b/0/dashboard

 

Και χωρίς να έχετε ενεργοποιημένο το Latitude και να μαζεύει η Google την τοποθεσία σας, γνωρίζει που εργάζεστε, που μένετε κτλ.

 

Γενικά η Google δεν λέει να ωριμάσει και να φερθεί επαγγελματικά. Όλα τα παραπάνω είναι διάφορες σκέψεις που δεν έχουν να κάνουν καθαρά με το Android αλλα με την ίδια την εταιρεία που περιμένει απο τους Xda να υλοποιήσουν κάτι ωστε να το προσθέσει σε επόμενο distribution.

 

Μη νιωθεις ασχημα.Γνωστος ρουφιανος η google.Αν και παμε off topic το web history το ειχα off καιρο τωρα και με το ποστ σου τσεκαρα και ειχε γυρισει on!

Και οχι δεν εχω ενεργοποιησει το google now

Ας ειναι τα ubuntu της προκοπης και θα δουν ακυρο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κ απο μένα το κινητό είναι φοβερό δεν παίζεται

μήπως ξέρετε πως αλλάζουν τα toggles να προσθέσεις κ άλλα.

Είμαι με stock rom 4.2.2 εκανε αναβάθμιση κατευθείαν μολις το άνοιξα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...