Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχεις σύνδεση στο internet

 

Αν χωρις συνδεση στα google services δεν μπαινεις στο ιντερνετ, κατι τρεχει με το κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να το πω λίγο αναλυτικά. Χθες αλλαξα περιοχή κατοικίας κ βλέπω οτι οι μπάρες είναι γκρι. Όταν ανοίγω τα data γίνονται μπλε. Όσο όμως ήμουν στην παλιά κατοικία μου στην προηγούμενη περιοχή δηλαδή.. Ειτε με ανοιχτα data ειτε με κλειστά ήταν μπλε..πολυ σπάνια γινόταν γκρι. Σκέφτηκα μήπως έχω χαμηλό σήμα.. Αλλά δεν νομιζω γιατί οι μπάρες είναι όλη την μέρα φουλ κ επίσης το ίντερνετ παει σφαίρα. Τα γουγλε σέρβις τι ακριβώς είναι;;
Link to comment
Share on other sites

Να το πω λίγο αναλυτικά. Χθες αλλαξα περιοχή κατοικίας κ βλέπω οτι οι μπάρες είναι γκρι. Όταν ανοίγω τα data γίνονται μπλε. Όσο όμως ήμουν στην παλιά κατοικία μου στην προηγούμενη περιοχή δηλαδή.. Ειτε με ανοιχτα data ειτε με κλειστά ήταν μπλε..πολυ σπάνια γινόταν γκρι. Σκέφτηκα μήπως έχω χαμηλό σήμα.. Αλλά δεν νομιζω γιατί οι μπάρες είναι όλη την μέρα φουλ κ επίσης το ίντερνετ παει σφαίρα. Τα γουγλε σέρβις τι ακριβώς είναι;;

 

Όταν οι μπάρες είναι μπλε το κινητό σου έχει "συνδεθεί"στους server της Google.Αυτό μπορεί να γίνει είτε μέσω Wi-Fi είτε data.αν ενεργοποιήσεις κάτι από τα 2 και μετά από κάποια δευτερόλεπτα οι μπάρες δεν γίνουν μπλε τότε ή δεν έχεις σύνδεση στο δίκτυο ή δεν έχει συνδεθεί το κινητό με Google.πολλές φορές ανοίγω Wi-Fi η data και ενώ έχω ίντερνετ, οι μπάρες είναι γκρι και με το που ανοίγω play store τότε στιγμιαία μπλε.

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλέ.αλλά πολλές φορές γίνεται μπλε κ παραμένει μπλε χωρίς να είμαι συνδεδεμένος με WiFi η data. Αυτή ηταν η απορία μου
Link to comment
Share on other sites

Από το κακό στο χειρότερο πάει το πρόβλημα με το internet/3G της Cosmote. Έχω τρελαθεί να ανοιγοκλείνω airplane mode και μερικές φορές και reboot για να επανέλθει η σύνδεση. Αυτά από το κέντρο της Αθήνας.
Link to comment
Share on other sites

Από το κακό στο χειρότερο πάει το πρόβλημα με το internet/3G της Cosmote. Έχω τρελαθεί να ανοιγοκλείνω airplane mode και μερικές φορές και reboot για να επανέλθει η σύνδεση. Αυτά από το κέντρο της Αθήνας.

 

Εγώ έβαλα την cu κάρτα γιατί βαρέθηκα να κάνω αυτό που λες :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την cu κάρτα γιατί βαρέθηκα να κάνω αυτό που λες :mad:

 

Εγώ πάντως εδώ και ένα μήνα που έβαλα cosmote , με το 3g το internet πετάει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

εδώ και κανένα μήνα (πάνω-κάτω) έχω παρατηρήσει στο κινητό ένα λαγκάρισμα... μειρκές φορές είναι αμελητέο, άλλες εκνεβριστικό... πχ:αρχίζει να δονεί, αρχίζει ο ήχος κλήσης, και μετά από 3-4 δευτερόλεπτα ανάβει και η οθόνη...

με 4.2.2 είμαι, δοκίμασα να απεγκαταστήσω 1-2 εφαρμογές που έβαλα πρόσφατα αλλά ψιλιάζομαι πως δεν φταίνε οι εφραρμογές, τα ίδια περίπου βιώνω και με το nexus7 που έχω...

έχει κάνει καμιά πατάτα η google? δεν ψήνω reset...

έχω δοκιμάσει και restart χωρίς αποτέλεσμα

stock android btw...

αγορασμένο από Αγγλία

16GB έκδοση

Edited by Agent_S
Link to comment
Share on other sites

Στο 7αρι μου με custom Rom όπου του έχω βάλει πάρα πολλά παιχνίδια μου λαγκάρει και μένα..

Εγώ πιστεύω ότι να φορμαρισματάκι το χρειάζεται.

Στην δική σου περίπτωση θα έλεγα να δοκιμάσεις να σβήνεις εφαρμογές και να παρατηρείς πότε θα φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εδώ και ένα μήνα που έβαλα cosmote , με το 3g το internet πετάει.

 

Οταν έχει μια χαρά είναι, τουλάχιστον Αθήνα. Το θέμα είναι οτι μετά από airplane mode, όταν χάνεις το σήμα και το ξαναβρίσκεις ή

όταν ανοιγοκλείσεις το WIFI πολλές φορές δεν ξανά συνδέεται μετά και αυτό παρουσιάστηκε σαν θέμα τώρα τελευταία. Βέβαια από ότι είδα το έχουν και άλλοι..:( (τουλάχιστον Αθήνα για άλλες περιοχές δεν ξέρω)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

εδώ και κανένα μήνα (πάνω-κάτω) έχω παρατηρήσει στο κινητό ένα λαγκάρισμα... μειρκές φορές είναι αμελητέο, άλλες εκνεβριστικό... πχ:αρχίζει να δονεί, αρχίζει ο ήχος κλήσης, και μετά από 3-4 δευτερόλεπτα ανάβει και η οθόνη...

με 4.2.2 είμαι, δοκίμασα να απεγκαταστήσω 1-2 εφαρμογές που έβαλα πρόσφατα αλλά ψιλιάζομαι πως δεν φταίνε οι εφραρμογές, τα ίδια περίπου βιώνω και με το nexus7 που έχω...

έχει κάνει καμιά πατάτα η google? δεν ψήνω reset...

έχω δοκιμάσει και restart χωρίς αποτέλεσμα

stock android btw...

αγορασμένο από Αγγλία

16GB έκδοση

 

Μου αρέσει που επειδή παρουσιάζει η συσκευή κάποιου ένα πρόβλημα, κατευθείαν τα βάζουν με την εταιρεία που έχει την ευθύνη.

Γιατί δεν δοκιμάζεις ένα format και αν στο κάνει με τελείως καθαρό κινητό, τότε φταίει η Google, η LG και όποιος άλλος θες.

Αλλά μέχρι τότε, το πιο πιθανό είναι να φταίει κάποια εφαρμογή όπως λες και εσύ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, πως αλλαζουμε ηχο κλησης, δεν το βρισκω με τιποτα...

 

Ρυθμίσεις, ήχος, επιλογή ήχου κλήσης....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, ήχος, επιλογή ήχου κλήσης....

 

εννοω mp3 δεν μου βγαζει αλλη επιλογη παρα μονο τους ηχους που εχει η συσκευη

Link to comment
Share on other sites

εννοω mp3 δεν μου βγαζει αλλη επιλογη παρα μονο τους ηχους που εχει η συσκευη

Πρέπει να φτιάξεις (αν δεν υπάρχει ήδη) έναν φάκελο με όνομα Ringtones και να βάλεις εκεί μέσα όποια αρχεία θέλεις να χρησιμοποιήσεις. Μετά θα σου τα βγάζει στη λίστα που βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να φτιάξεις (αν δεν υπάρχει ήδη) έναν φάκελο με όνομα Ringtones και να βάλεις εκεί μέσα όποια αρχεία θέλεις να χρησιμοποιήσεις. Μετά θα σου τα βγάζει στη λίστα που βλέπεις.

 

παλι δεν εγινε...

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

παλι δεν εγινε...

 

ε τότε κατέβασε κάποιον player από το market όπου όταν παίζει ένα τραγούδι έχουν επιλογή να το βάλουν και σαν ήχο κλήσης.

πχ ο rocket player

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να φτιάξεις (αν δεν υπάρχει ήδη) έναν φάκελο με όνομα Ringtones και να βάλεις εκεί μέσα όποια αρχεία θέλεις να χρησιμοποιήσεις. Μετά θα σου τα βγάζει στη λίστα που βλέπεις.

Αυτό πάντως είναι λίγο κουλαμάρα του λειτουργικού.

Στα Νόκια 10ετιας πιο εύκολα όριζες ένα mp3 ως ήχο κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

ε τότε κατέβασε κάποιον player από το market όπου όταν παίζει ένα τραγούδι έχουν επιλογή να το βάλουν και σαν ήχο κλήσης.

πχ ο rocket player

 

Σε ευχαριστώ πόλυ...

 

 

Όντως μεγάλη κουλαμαρα...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πόλυ...

 

 

Όντως μεγάλη κουλαμαρα...

 

Βάλε es file explorer και θα στο έχει σαν επιλογή να διαλέξεις μέσα από αυτόν. Αλλιώς βάλτα σε ένα φάκελο στην sdcard που θα ονομάζεται Ringtones και κάνε reboot.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πόλυ...

 

 

Όντως μεγάλη κουλαμαρα...

 

Πρεπει να κανεις και ενα reboot...

Κατεβασε το zedge το οποιο σου χει παρα πολλους ηχους να διαλεξεις να βαλεις η το ringdroid να κοψεις οτι θες εσυ

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς reboot?

Αφού δεν περνει κάρτα sd.....

 

Το reboot δεν το κάνεις για την κάρτα sd.

Γενικά χρειάζεται που και που ειδικά μετά την αφαίρεση εφαρμογών ή αλλαγή κάποιων βασικών ρυθμίσεων.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το reboot δεν το κάνεις για την κάρτα sd.

Γενικά χρειάζεται που και που ειδικά μετά την αφαίρεση εφαρμογών ή αλλαγή κάποιων βασικών ρυθμίσεων.

 

ναι το ξερω, ο gialakias ειπε για την sd να κανω φακελο, αφου δεν εχει......

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω, ο gialakias ειπε για την sd να κανω φακελο, αφου δεν εχει......

 

Δοκίμασε αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hlidskialf.android.tonepicker

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...