Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαποιοι ειναι στο εξωτερικο. :lol:

Μωρέ και εγώ έξω είμαι, απλά το λέω για την πλειοψηφία να ξέρει ότι δεν υπάρχει θέμα.

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβάθμιση η μπαταρια τελειωνη σε λιγοτερο απο 10 ωρες χωρις σχεδων να κανω τιποτα (ντατα παιχνιδια )ουτε το εχω στα χερια μου ,και αδειαζει ,,
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβάθμιση η μπαταρια τελειωνη σε λιγοτερο απο 10 ωρες χωρις σχεδων να κανω τιποτα (ντατα παιχνιδια )ουτε το εχω στα χερια μου ,και αδειαζει ,,

Είναι λίγο προβληματική γενικά η περίπτωση σου.

Από 17/11 (πρωτου βάλεις το 5.0), διαμαρτυροσουν για κακή μπαταρία στο κινητό σου. Άρα δεν έχει καμία σχέση με την αναβάθμιση, όπως το γράφεις.

Επίσης έλεγες ότι έχεις πρόβλημα και με την κάμερα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο προβληματική γενικά η περίπτωση σου.

Από 17/11 (πρωτου βάλεις το 5.0), διαμαρτυροσουν για κακή μπαταρία στο κινητό σου. Άρα δεν έχει καμία σχέση με την αναβάθμιση, όπως το γράφεις.

Επίσης έλεγες ότι έχεις πρόβλημα και με την κάμερα.

εχεις δικιο οτι εχει προβλημα με την μπαταρια μου (εχω παραγγείλει )αλλα τωρα χειροτέρεψε πολυ,,πριν την αναβάθμιση εαν δεν εκανα τιποτα μονο τηλεφωνα κραταγε κοντα 30 ωρες περιπου εαν εκανα και αλλες χρησεις κραταγε 24ωρο σχεδων παντα ,αλλα μετα την αναβαθμισι μειωθηκε παταγωδως δεν κραταει ουτε 10 ωρες μαλλον ηλθε η ωρα της
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τώρα το χρησιμοποιείς?

Οι ώρες που αναφέρεις πάντως πριν την αναβάθμιση είναι πολύ καλές. Εξαρτάται και από το είδος της χρήσης βεβαία αλλά εμενα μου φαίνονται πολύ καλές.

 

Εγώ με την νέα έκδοση μπορώ να πω όλα καλά. Αλλά σήμερα που προσπάθησα να συνδεθω στο wifi της σχολής δεν μπορούσα. Το δίκτυο είναι ανοικτό και όταν συνδεθεί ,κανονικά ανοίγει μια νέα καρτέλα στο browser και σου λέει να βάλεις τα στοιχεία σου. Τώρα με την 5.0 δεν ανοίγει αυτή η καρτέλα,οπότε ουσιαστικά δεν μπορω να συνδεθω.

 

Χρησιμοποίησα τα 3g σε μέρος που έχω οριακό σήμα . η μπαταρία έκανε ελεύθερη πτώση. Δεν είχα όμως πολύ μπαταρία οπότε θα το ξαναδοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τώρα το χρησιμοποιείς?

Οι ώρες που αναφέρεις πάντως πριν την αναβάθμιση είναι πολύ καλές. Εξαρτάται και από το είδος της χρήσης βεβαία αλλά εμενα μου φαίνονται πολύ καλές.

 

Εγώ με την νέα έκδοση μπορώ να πω όλα καλά. Αλλά σήμερα που προσπάθησα να συνδεθω στο wifi της σχολής δεν μπορούσα. Το δίκτυο είναι ανοικτό και όταν συνδεθεί ,κανονικά ανοίγει μια νέα καρτέλα στο browser και σου λέει να βάλεις τα στοιχεία σου. Τώρα με την 5.0 δεν ανοίγει αυτή η καρτέλα,οπότε ουσιαστικά δεν μπορω να συνδεθω.

 

Χρησιμοποίησα τα 3g σε μέρος που έχω οριακό σήμα . η μπαταρία έκανε ελεύθερη πτώση. Δεν είχα όμως πολύ μπαταρία οπότε θα το ξαναδοκιμασω

ειμαι σχεδον σιγουρος οτι κατι δουλευει που εγω δε το βλεπω (δεν ειμαι και φωστηρας για να βρω τι ροκαναει την μπαταρια )
Link to comment
Share on other sites

εγω που δεν εχω recovery! (καποιο παλιοτερο fail μου) αλλα ολα τα αλλα ειναι στοκ να περιμενω ota η τζαμπα περιμενω?
Link to comment
Share on other sites

Ετσι κι αλλιως δεν ειναι μια καλη ευκαιρια να ξαναστησεις το κινητο στα...ποδια του περνώντας το factory image??

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η ειδοποιηση για το lolipop, εκανα reset για να εχω clean install και τωρα δεν υπαρχει πια η ενημερωση για το update..:confused:
Just donate some blood !!
Link to comment
Share on other sites

Aυτο το ασπρο background στο app drawer πως το βγαζουμε?

Μου σπαει τα νευρα που δεν ειναι διαφανες.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Aυτο το ασπρο background στο app drawer πως το βγαζουμε?

Μου σπαει τα νευρα που δεν ειναι διαφανες.

 

βγάλε τον google launcher

Link to comment
Share on other sites

Toν google now launcher εννοεις?

Οταν τον αλλαζω στον απλο launcher δεν ειναι διαφανες, μεγαλωνει η αναλυση και χωρανε 5 εικονιδια ανα σειρα και το background γινεται μαυρο..

Anywayz...εχουμε οδηγο για root σε lollipop?

Edited by niantic
Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Toν google now launcher εννοεις?

Οταν τον αλλαζω στον απλο launcher δεν ειναι διαφανες, μεγαλωνει η αναλυση και χωρανε 5 εικονιδια ανα σειρα και το background γινεται μαυρο..

Anywayz...εχουμε οδηγο για root σε lollipop?

Βάλε το wug toolkit και πέρνα custom recovery και root με μερικά κλικ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το wug toolkit και πέρνα custom recovery και root με μερικά κλικ.

 

 

To εκανα με chainfire.

Ολα καλα, περασα custom recovery, franco κλπ, ολα οπως πριν.

Το μονο θεμα ειναι οτι αποτι φαινεται πρεπει να εγκαταλειψουμε μια και καλη το touchcontrol.

Εχουμε καμια παρομοια εφαρμογη?

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

To εκανα με chainfire.

Ολα καλα, περασα custom recovery, franco κλπ, ολα οπως πριν.

Το μονο θεμα ειναι οτι αποτι φαινεται πρεπει να εγκαταλειψουμε μια και καλη το touchcontrol.

Εχουμε καμια παρομοια εφαρμογη?

 

Touchcontrol εννοείς για να έχεις dt2wake;

Ο Franco kernel δεν το υποστηρίζει;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

To εκανα με chainfire.

Ολα καλα, περασα custom recovery, franco κλπ, ολα οπως πριν.

Το μονο θεμα ειναι οτι αποτι φαινεται πρεπει να εγκαταλειψουμε μια και καλη το touchcontrol.

Εχουμε καμια παρομοια εφαρμογη?

Dt2w έχει κάτι ο hell kernel που δουλεύει άψογα.

 

Σήμερα έλαβα το μεγάλο Update του Google Play services στην έκδοση 6.5.87

Και μου κάνει εντύπωση που πρώτη φορά δεν με άφηνε να κάνω τίποτα στο κινητό αν δεν αναβαθμίσω πρώτα τα services. Ούτε email άνοιγε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στο Lollipop η εφαρμογή Gallery δεν υπάρχει πλέον ? Μονο το Photos απο το Google+?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Στο Lollipop η εφαρμογή Gallery δεν υπάρχει πλέον ? Μονο το Photos απο το Google+?

 

Δυστυχώς. Αν απενεργοποιήσεις το g+ δεν θα λειτουργεί το Photos.

:D
Link to comment
Share on other sites

Στο Lollipop η εφαρμογή Gallery δεν υπάρχει πλέον ? Μονο το Photos απο το Google+?

Ναι δυστυχώς παπαλα. Μπορείς να δοκιμάσεις το quickpik όμως που ειναι και γρηγορότερο απο την stock εκδοση.

Εκτός απο την έλλειψη της gallery χαθηκε στην ουσια και η stock εκδοση του mail καθως συγχωνευτηκε με το Gmail (με αποτέλεσμα στη δικη μου περίπτωση να χάσει τελείως το εταιρικο μου e-mail η συσκευη - fail...)

Κατα τα αλλα ομως η lollipop ειναι πολυ γρήγορη και σταθερή οσο πρόλαβα να την περιεργαστω. Θα σας πω και για την μπαταρία στις επόμενες ημέρες...

Btw με 260 εφαρμογές η διαδικασία ενημέρωσης κράτησε λιγο παραπάνω απο μιάμιση ωρα...

Link to comment
Share on other sites

Touchcontrol εννοείς για να έχεις dt2wake;

Ο Franco kernel δεν το υποστηρίζει;

 

Αυτο εννοω ναι.

Στην test εκδοση δεν το υποστηριζει πλεον.

Το κακο ειναι οτι ο bponury σταματησε να υποστηριζει το app του και δεν μπορει να το φτιαξει για τον νεο kernel.

Kernel δεν θα αλλαξω, ειμαι biased υπερ του franco.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι δυστυχώς παπαλα. Μπορείς να δοκιμάσεις το quickpik όμως που ειναι και γρηγορότερο απο την stock εκδοση.

Εκτός απο την έλλειψη της gallery χαθηκε στην ουσια και η stock εκδοση του mail καθως συγχωνευτηκε με το Gmail (με αποτέλεσμα στη δικη μου περίπτωση να χάσει τελείως το εταιρικο μου e-mail η συσκευη - fail...)

Κατα τα αλλα ομως η lollipop ειναι πολυ γρήγορη και σταθερή οσο πρόλαβα να την περιεργαστω. Θα σας πω και για την μπαταρία στις επόμενες ημέρες...

Btw με 260 εφαρμογές η διαδικασία ενημέρωσης κράτησε λιγο παραπάνω απο μιάμιση ωρα...

 

Δεν μπορουσες να το ξαναβαλεις?

Το καλο ειναι οτι εβαλε Push σε outlook οπου ειχε μονο refresh.

Το email προσωπικα το εκανα disable για να φυγει μιας και δεν χρησιμοποιειται.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...