Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok, λάθος κατάλαβα, αλλά δεν τίθεται θέμα.

Ήμουν ούτως ή άλλως με την τελευταία, αλλά και με την εγκατάσταση μίας-μίας εφαρμογής από το Market, ναι, σίγουρα μπήκε η τελευταία έκδοση. Πάντως, στο BW και αν ήταν το κουλό. Μου έβγαζε το μήνυμα περί Provider και Location που παρέθεσα στo SS σε προηγούμενο post, και το widget είχε συνέχεια ήλιο, με κενή τοποθεσία, ενώ και οι θερμοκρασίες (actual, min, max) ήταν με αγγλικό ερωτηματικό.

Τουλάχιστον το Fancy είχε κρατήσει την τελευταία!!

 

Δοκίμασε να βάλεις εκδοση 4.2.2 και 4.3.1 από περιέργεια..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και εμένα μου κάνει κάτι κουλά με το location εδώ και κάτι μέρες ( είμαι με beergang ) , δεν αλλάζει η τοποθεσία από το widget του weatherlove ή του bw και πρέπει πρώτα να μπω στο maps να με βρει εκεί και μετά να βρεί το widget την θέση :wacko:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και εμένα μου κάνει κάτι κουλά με το location εδώ και κάτι μέρες ( είμαι με beergang ) , δεν αλλάζει η τοποθεσία από το widget του weatherlove ή του bw και πρέπει πρώτα να μπω στο maps να με βρει εκεί και μετά να βρεί το widget την θέση :wacko:

 

Εγώ ευτυχώς με mahdi είμαι κομπλε.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευτυχώς με mahdi είμαι κομπλε.

 

μα δεν πρέπει να φταίει η ρομ, είμαι με την 1.2 εδώ και κάτι εβδομάδες και τώρα 5-7 μέρες μου κάνει τα κουλα !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ την παραπάνω ιστορία και πραγματικά, τόσες μέρες, δεν έχω κάτι να γράψω, σαν ιδέα, για να βοηθήσω. Πολύ περίεργο μου φαίνεται. Πολύ περισσότερο γιατί για να βρει τη θέση σου, ιδίως για τα widget καιρού, αρκεί ο εντοπισμός μέσω Wi-Fi.

Προτείνω να περιμένετε λίγες μέρες μήπως τυχόν το όλο θέμα έχει σχέση με το πρόσφατο "πέσιμο" των υπηρεσιών της Google και επανέλθει μόνο του;;

Βέβαια θα μου πεις γιατί έχει πρόβλημα ο ένας ενώ δεν έχει ο άλλος :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μολις το ξανα-πηρα για 2η φορα. Επειδη η μπαταρια με στοκ αντεχει 4-5 ωρες, για δωστε καποιος οδηγιες για root ( οδηγο )

με καμια καλη rom αν ειναι ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το ξανα-πηρα για 2η φορα. Επειδη η μπαταρια με στοκ αντεχει 4-5 ωρες, για δωστε καποιος οδηγιες για root ( οδηγο )

με καμια καλη rom αν ειναι ευκολο.

 

Οδηγός εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4754308

Όσο αφορά τη ROM , δοκίμασε μια μια αυτές που αναφέρονται εδώ κ όποια σου καθήσει καλύτερα.

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Οδηγός εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4754308

Όσο αφορά τη ROM , δοκίμασε μια μια αυτές που αναφέρονται εδώ κ όποια σου καθήσει καλύτερα.

 

Ευχαριστω φιλος ! Διαδικακια Ευκολη ; Υπαρχει περιπτωση για brick ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλος ! Διαδικακια Ευκολη ; Υπαρχει περιπτωση για brick ;

 

Ακολούθησε τον οδηγό κατά γράμμα κ δεν θα έχεις κανένα θέμα, ειδικά όσο κρατας ένα nexus στα χέρια σου αυτού του είδους διαδικασία γίνεται ακόμη πιο εύκολη.

Ναι είναι εύκολη διαδικασία. Βέβαια όλα γίνονται με ευθύνη του εκάστοτε χρήστη.

Edited by dimitris762
sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε το Light Flow έχετε τόσα πολλά wakelocks;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Την αγορασμένη έκδοση που έχω στο Nexus 5 δεν έχω κανένα θέμα.

 

Εντάξει, δεν γίνεται, θα πάρει σουτ η εφαρμογή. Την ξεζουμίζει την μπαταρία μου.

Και πάνω που ήμουν χαρούμενος που δουλεύει μια χαρά στο κινητό μου (σ' ενός γνωστού που την είχα βάλει δεν άναβε ποτέ το notification led)!!!

 

Σ' ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Επίσης και από εδώ το ίδιο. Αγορασμένη από amazon, κανένα πρόβλημα.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά μην παθαίνουμε κ τρόμο, αν δείτε πιο αναλυτικά, πχ σε μένα έχει 514 wake up κ χρόνο που χρησιμοποιούσε την cpu user 1m15sec.... σιγά το πράγμα δηλαδή είπαμε!!!
sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά μην παθαίνουμε κ τρόμο, αν δείτε πιο αναλυτικά, πχ σε μένα έχει 514 wake up κ χρόνο που χρησιμοποιούσε την cpu user 1m15sec.... σιγά το πράγμα δηλαδή είπαμε!!!

 

Έτσι ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα σας φτιαξω..

 

Θυμάστε που ψαχναμε πως να έχουμε σε όλη την οθόνη την φωτογραφία αυτού που σε καλεί;;Και όχι μισο φωτο και μισό μαυριλα;;

 

Ε λοιπον κάντε μια εγκατάσταση το contacts+ απο το play store,να δείτε τι γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Ωραία πληροφορία, μπράβο βρε Andrew k

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα σας φτιαξω..

 

Θυμάστε που ψαχναμε πως να έχουμε σε όλη την οθόνη την φωτογραφία αυτού που σε καλεί;;Και όχι μισο φωτο και μισό μαυριλα;;

 

Ε λοιπον κάντε μια εγκατάσταση το contacts+ απο το play store,να δείτε τι γίνεται..

 

Σοβαρά μιλάς;το εγκατεστησα προχτες κ το εβγαλα σημερα!! Το θέμα είναι οτι δεν προσεξα αν έκανε αυτό που λες. Θα το ξαναβαλω να δω :p

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος; εμένα μισή μου την εμφάνιζε. Κάποια αλλαγή ρύθμιση μήπως θέλει;

καμία ρύθμιση δεν θέλει, μόλις την δοκίμασα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω ενα πρόβλημα. Παταω αλλαγή απο dalvik σε art και δεν γυρνάει. Κανει επανεκκίνηση το κινητό και είναι παλι σε dalvik
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω ενα πρόβλημα. Παταω αλλαγή απο dalvik σε art και δεν γυρνάει. Κανει επανεκκίνηση το κινητό και είναι παλι σε dalvik

 

Μήπως χρησιμοποιείς xposed framework; Αν ναι γίνεται αυτό για να μην μπει σε bootloop. Αλλιώς λογικά θα συμβαίνει και παρόμοιο με κάποια άλλη εφαρμογή.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...